Oferta została wycofana. Sprawdź inne produkty od: Bank Pekao.

Rachunek Mój Biznes Mobilny w Banku Pekao SA - Recenzja

Analiza produktowa

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Pokaż więcej

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych

146 publikacji 4489 komentarzy

Na Moneteo.com zajmuje się tematami oszczędnościowymi i walutowymi, skupiając się na kontach oszczędnościowych i walutowych oraz lokatach terminowych. Obserwuje rynek, dbając przy tym o aktualność danych. Do jej zawodowych zadań należy także kontakt z Czytelnikami.

Mój Biznes Mobilny w Pekao SA to pakiet usług przeznaczony dla przedsiębiorców ceniących sobie swobodę dostępu do rachunku przez Internet i urządzenia mobilne. Wbrew pozorom nie jest trudno uniknąć opłaty za prowadzenie rachunku i kartę debetową – wystarczą miesięczne wpływy w wysokości min. 2000 zł i transakcje bezgotówkowe na kwotę przynajmniej 300 zł. W pakiecie jest również 10 bezpłatnych przelewów do banków w kraju oraz darmowe bankomaty.

Spis treści

Te cechy sprawiają, że Mój Biznes Mobilny można polecić nie tylko aktywnym firmom o dość stałych przychodach, ale także tym przedsiębiorcom, którzy zwracają uwagę na nowoczesne rozwiązania.

W naszym artykule znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące rachunku Mój Biznes Mobilny w Pekao SA. Przedstawimy najbardziej istotne opłaty i prowizje, dodatkowe usługi dla przedsiębiorców, a także porównamy ten pakiet z innymi zestawami usług dla przedsiębiorców.

Podstawowe parametry rachunku Mój Biznes Mobilny

Początki działalności gospodarczej nie są proste. Zobowiązania podatkowe i ubezpieczeniowe dla młodych firm mogą okazać się sporym obciążeniem, dlatego warto do obsługi finansowej wybrać taki rachunek firmowy, którego koszty będą jak najniższe. Poniżej przedstawiamy najbardziej istotne parametry związane z Pakietem Mój Biznes Mobilny w Banku Pekao SA:

Konto
0 zł / 15 zł
Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

0 zł / 15 zł


opłaty unikniesz, zapewniając co miesiąc wpływ na rachunek w wysokości min. 2000 zł i wykonując transakcję kartą na łączną kwotę min. 300 zł / mies.

Karta
7 zł
Bankomaty
0 zł / 2%, min. 5 zł
Bankomaty 0 zł / 2%, min. 5 zł

 • 0 zł - bankomaty własne banku i 2 pierwsze wypłaty z bankomatów obcych w miesiącu
 • 2%, min. 5 zł - pozostałe wypłaty z bankomatów obcych
Przelew internetowy
0 zł / 1,50 zł
Zwykły przelew internetowy 0 zł / 1,50 zł

 • 0 zł - pakiet 10 darmowych przelewów / zleceń stałych do innych banków w miesiącu
 • 1,50 zł - przelew poza pakietem
Konto
Przeznaczenie konta
 • jednoosobowa działalność gospodarcza
 • spółka cywilna
 • spółka jawna
 • spółka partnerska
 • spółka komandytowa
 • spółka komandytowo-akcyjna
 • spółka akcyjna
 • spółka z o.o.

oferta dla firm o rocznych przychodach ze sprzedaży poniżej 1,5 mln zł.

Oprocentowanie rachunku

0%

Opłata za otwarcie konta

0%

Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

0 zł / 15 zł

Możliwość uniknięcia opłaty za prowadzenie rachunku

opłaty unikniesz, zapewniając co miesiąc wpływ na rachunek w wysokości min. 2000 zł i wykonując transakcję kartą na łączną kwotę min. 300 zł / mies.

Karta
Typy kart płatniczych

Mastercard Business

Funkcjonalność karty
 • płatności zbliżeniowe
 • płatności internetowe
 • cashback
 • dobrowolne ubezpieczenie karty (4 zł)
Opłata za wydanie karty

0 zł

Miesięczna opłata za kartę

7 zł

Bankomaty i operacje gotówkowe
Wypłata z bankomatów w Polsce
 • 0 zł - bankomaty własne banku i 2 pierwsze wypłaty z bankomatów obcych w miesiącu
 • 2%, min. 5 zł - pozostałe wypłaty z bankomatów obcych
Wypłata z bankomatów za granicą

2%, min. 5 zł

Cashback

1 zł

Przelewy
Zwykły przelew internetowy
 • 0 zł - pakiet 10 darmowych przelewów / zleceń stałych do innych banków w miesiącu
 • 1,50 zł - przelew poza pakietem
Przelew natychmiastowy

3 zł

Koszt przelewu (europejskiego) SEPA

0,25%, min. 30 zł, maks. 120 zł (spread na EUR wynosi ok. 6,8%)

Kody SMS (autoryzacja operacji)

0,20 zł

Dodatkowe usługi dla przedsiębiorców w Banku Pekao SA

Firmy, które skorzystają z oferty dla przedsiębiorców w Pekao SA, mają także dostęp do innych usług i produktów banku:

 • Konto pomocnicze w walucie – do wyboru jest ok. 20 różnych walut; opłata za prowadzenie rachunku jest uzależniona od waluty, a otwarcie konta kosztuje jednorazowo 25 zł.
 • Rachunek oszczędnościowy „Dobry Zysk dla Firmy” – konto do lokowania nadwyżek finansowych z oprocentowaniem do 0,25%.
 • Finansowanie inwestycji – przedsiębiorcy mogą korzystać z dostępnych kredytów (np. obrotowego, limitu debetowego) oraz leasingu na inwestycje i bieżącą działalność.
 • Aplikacja mobilna – funkcjonalność aplikacji PekaoFirma24 jest taka sama, jak w przypadku bankowości internetowej, dodatkowo można korzystać z funkcji wielopodpisu (akceptacji przelewów przez kliku pracowników firmy).

Mój Biznes Mobilny a inne pakiety dla firm

Jak już wspominaliśmy, pakiety usług firmowych w Banku Pekao SA zostały przygotowane pod kątem potrzeb różnych firm. 

Pakiety dla przedsiębiorstw w Pekao SA są dość zróżnicowane i przeznaczone dla różnych grup klientów. W zależności od rodzaju działalności i przychodów Twojej firmy możesz wybrać jeden z kilku zestawów usług, z których każdy posiada inne zalety. Jeśli aktywnie działasz na rynkach zagranicznych, Mój Biznes Płatniczy może zminimalizować koszty przelewów SEPA; jeśli chcesz w swoim sklepie akceptować karty płatnicze, rozważ skorzystanie z pakietu Płatniczego, a jeśli oczekujesz niższych opłat, dobrym rozwiązaniem może się okazać Mój Biznes Mobilny.

Mój Biznes Mobilny okiem redakcji

Bank Pekao SA to jeden z największych i najbardziej stabilnych polskich banków. Uniwersalna działalność i szeroki zakres usług sprawiają, że ta instytucja wciąż cieszy się popularnością wśród klientów. Przedsiębiorcy w Pekao SA mają szeroki wybór rachunków, z których każdy oferuje inne przywileje i funkcjonalności.

Mój Biznes Mobilny to obecnie interesująca alternatywa do konkurencyjnych kont firmowych – jeśli co miesiąc na konto wpłynie min. 2000 zł, a transakcje kartą wyniosą min. 300 zł, to możemy uniknąć opłaty za pakiet i obsługę karty. Dużą zaletą tego rachunku jest też znaczna liczba walut, w których można otworzyć konto pomocnicze.

Pakiet Mój Biznes Mobilny ma też swoje wady. 10 bezpłatnych przelewów w miesiącu to dla niektórych firm zdecydowanie za mało, a standardowa opłata za pojedynczy przelew to aż 1,50 zł. Niskie oprocentowanie produktów oszczędnościowych również nie zachęca do lokowania nadwyżek finansowych, a wysoka za opłata za przelewy europejskie może przysporzyć firmom aktywnym za granicą dodatkowych kosztów.

Pomimo tych ewidentnych niedogodności rachunek firmowy w Pekao SA to całkiem korzystne rozwiązanie dla firm, które chcą dokonywać podstawowych operacji finansowych poprzez bankowość internetową i mobilną. Jeśli zamierzasz często korzystać z karty debetowej, Pakiet Mobilny powinien Cię usatysfakcjonować. Jeśli natomiast wykonujesz często przelewy lub spodziewasz się nieregularnych wpływów na rachunek firmowych – sprawdź nasz ranking kont firmowych i wybierz najlepsze konto dopasowane do potrzeb Twojej firmy.

Komentarze i opinie

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy