Wróć
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: Nawet 600 zł moneyback z Kartą Kredytową z Żubrem z oferty banku Pekao.

30 000 zł na podróż marzeń za transakcje kartami płatniczymi w loterii Banku Pekao!

Publikacja:
30 000 zł na podróż marzeń za transakcje kartami płatniczymi w loterii Banku Pekao!
Czas trwania
Cel (zysk) 10 nagród po 30 000 zł na fly.pl, 10 rowerów elektrycznych oraz 2000 bonów po 250 zł do Decathlonu.
Uczestnik Klienci Banku Pekao posiadający kartę Mastercard lub Maestro.
Po drodze Transakcje kartą płatniczą.
Najnowsza propozycja Banku Pekao dla jego klientów brzmi następująco: zarejestruj się w loterii, płać kartą płatniczą wydaną przez Pekao i spełnij pozostałe warunki, a być może wygrasz jedną z nagród w najnowszej loterii. W puli jest 30 000 zł do wykorzystania na fly.pl, rowery elektryczne oraz vouchery do Decathlonu. Łączna wartość nagród to blisko 900 tys. zł! Sprawdzamy warunki zdobycia losów.

Loteria "Podróże na wyciągnięcie karty"

Organizatorem loterii jest spółka IQ Marketing.

Do kiedy możesz skorzystać?

Do udziału w loterii można się zgłosić do 9 września 2023 r.

Co możesz zyskać?

Nagrody mają dość wakacyjny charakter, zachęcają do aktywności fizycznej. Oto co jest do wygrania:

 • Nagroda I stopnia to voucher o wartości 30 000 zł do wykorzystania na portalu fly.pl; przewidziano 10 takich nagród.
 • Nagroda II stopnia to rower elektryczny w wersji męskiej (kosztujący 4699 zł) lub damskiej (4399 zł); tego typu nagród też przygotowano 10.
 • Nagrodę III stopnia stanowi voucher zakupowy do sklepów Decathlon o wartości 250 zł; organizator rozda 2000 e-bonów.

Nie ma przeszkód, by jeden uczestnik zdobył 2 lub nawet 3 nagrody, o ile każda z nich będzie innego stopnia.

Nagrody III stopnia, które nie zostaną wydane z powodu niedopełnienia formalności przez uczestników, zostaną rozlosowane w dodatkowym losowaniu zaplanowanym na 11 października 2023 r. Jeśli któryś z voucherów z tej puli nie znajdzie odbiorcy, pozostanie on do dyspozycji organizatora.

Czy możesz skorzystać?

Loteria skierowana jest do pełnoletnich klientów Banku Pekao (decyduje dzień zgłoszenia udziału), a konkretnie do posiadaczy kart debetowych lub kredytowych Mastercard oraz debetowych Maestro wydanych przez ten bank, które są wykorzystywane do dokonywania płatności mobilnych Apple Pay, Google Pay, Fitbit Pay lub GarminPay. Ważne, byś posiadał miejsce zamieszkania na terenie Polski.

Prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej lub zaciągnięcie w Pekao Pożyczki Ekspresowej, także stanowi przepustkę do udziału w loterii.

Jeśli masz kartę płatniczą Mastercard/Maestro Banku Pekao S.A., ale nie dostałeś informacji o loterii, to znaczy, że nie wyraziłeś zgody na kontakt marketingowy i otrzymywanie od banku informacji handlowych drogą elektroniczną. Taką zgodę możesz złożyć w Pekao24, aplikacji PeoPay lub w oddziale banku najpóźniej 9 września 2023 r.
W ciągu 3-5 dni roboczych od daty spełnienia powyższych warunków Pekao udostępni Ci formularz zgłoszeniowy. Zwracamy uwagę, że jeśli spełnisz powyższy warunek w ostatnich dniach trwania loterii, to bank może nie zdążyć Ci go przesłać.

Co musisz zrobić?

Wygraj jedną z nagród w loterii

 • Krok 1. Załóż Konto Przekorzystne lub Konto Przekorzystne Biznes

  Jak najszybciej załóż Konto Przekorzystne dla siebie lub Konto Przekorzystne Biznes dla swojej firmy. Niezależnie od tego, który rachunek założysz, musisz skorzystać z karty debetowej Mastercard.

  Będąc już klientem Pekao, spokojnie pomijasz ten krok.

 • Krok 2. Wyraź na rzecz Banku Pekao zgody marketingowe

  Do 9 września 2023 r. wyraź na rzecz Banku Pekao zgody marketingowe. Możesz to zrobić w bankowości elektronicznej oraz w placówce banku.

  Jeśli otrzymałeś już zaproszenie do udziału w loterii, to znaczy, że masz wyrażone niezbędne zgody i nie musisz realizować tego zadania.

 • Krok 3. Do 9 września 2023 r. zarejestruj się na stronie loterii

  Do 9 września 2023 r. zarejestruj się na stronie loterii. Link do niej otrzymasz od banku, pod warunkiem, że masz wyrażone zgody marketingowe. Potwierdzenie rejestracji będzie widoczne w aplikacji PeoPay lub serwisie internetowym Pekao24.

  Przystępując do loterii, pamiętaj o zaakceptowaniu jej regulaminu oraz wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych w zakresie niezbędnym dla jej przeprowadzenia.

  Potwierdzenie zarejestrowania w loterii zobaczysz w aplikacji PeoPay lub serwisie internetowym Pekao24.

  Niezależnie od tego, ile kart Pekao posiadasz, do loterii zgłaszasz się tylko raz. Nie martw się – zostaną uwzględnione płatności wszystkimi Twoimi kartami Mastercard / Maestro.

 • Krok 4. Realizuj transakcje kartą płatniczą Mastercard wydaną przez Pekao

  Od następnego dnia po zgłoszeniu do loterii aż do 10 września 2023 r. wykonuj transakcje kartą płatniczą Mastercard wydaną przez Pekao. Możesz płacić w punktach stacjonarnych i sklepach internetowych.

  Każda płatność z wykorzystaniem karty debetowej zapewni Ci 1 los. Za transakcję kartą kredytową otrzymasz aż 10 losów.

  Oprócz tego możesz zyskać 100 dodatkowych losów za zawarcie z Pekao umowy o jedną kartę debetową Mastercard i wykonanie nią co najmniej jednej płatności do 10 września 2023 r. Spełnienie takich warunków z kartą kredytową przyniesienie Ci 1000 bonusowych losów. Tyle samo ich otrzymasz po skorzystaniu z Pożyczki Ekspresowej z oferty Pekao i wykonaniu choć jednej płatności kartą.

  Od 19 lipca do 20 września 2023 r. co tydzień z puli transakcji wykonanych w okresie przypisanym do danego losowania zostanie wylosowanych po jednym laureacie nagród I i II stopnia oraz 200 zdobywców voucherów do Decathlonu.

  Po raz pierwszy będziesz miał szansę na nagrodę w losowaniu, które odbędzie się w pełnym tygodniu następującym po dokonaniu przez Ciebie zgłoszenia do udziału w loterii.

  W loterii nie są uwzględniane transakcje płatnicze zwrócone lub anulowane, a także transakcje zwrotu oraz przelewy środków pieniężnych dokonane w celu: zasilenia portfeli elektronicznych lub zakupu biletów w biletomatach.

  W przypadku dokonania dwóch lub więcej transakcji z wykorzystaniem tej samej karty, w tym samym dniu, w tym samym punkcie akceptującym, w loterii uwzględniona zostanie jedynie pierwsza z nich. Podobna zasada dotyczy wzięcia kolejnej karty debetowej/kredytowej czy Pożyczki Ekspresowej - bonusowe losy otrzymasz tylko za pierwszą umowę podpisaną w okresie trwania loterii.

  W loterii nie uwzględnia się umów pożyczek ani umów o kartę, od zawarcia których odstąpiono do dnia weryfikacji prawa do nagrody. Ponadto pamiętaj, że warunkiem koniecznym do odbioru wygranej jest posiadanie przynajmniej jednej karty biorącej udział w loterii w dniu losowania.

 • Krok 5. Śledź uważnie wiadomości w poczcie elektronicznej

  Laureaci będą powiadamiani o wygranej za pomocą wiadomości wysłanej na adres poczty elektronicznej wskazany do korespondencji w usłudze bankowości elektronicznej Pekao24, najpóźniej w terminie 5 dni roboczych od daty losowania

  Jeśli znajdziesz się wśród szczęśliwców, będziesz miał 7 dni kalendarzowych od momentu wysłania takiego powiadomienia na wypełnienie otrzymanego tzw. formularza laureata.

 • Premia. Odbierz wygraną

  Nagrody I i II stopnia zostaną wysłane przesyłką kurierską na koszt organizatora na adres wskazany w formularzu laureata.

  Nagrody III Stopnia będą przesłane w wiadomości e-mail na adres podany we wspomnianym formularzu.

  Zgodnie z regulaminem każda z tych czynności będzie wykonana do 10 listopada 2023 r.

  Vouchery można będzie wykorzystać do 31 maja 2025 r. Jest więc wiele czasu, by spokojnie przemyśleć i zaplanować wydatki.

  Zasady płacenia voucherami na fly.pl znajdują się na specjalnej stronie internetowej, podobnie jest z tymi dotyczącymi e-kodów do Decathlona.

  W przypadku wygrania bonu do fly.pl lub roweru elektrycznego organizator ufunduje dla Ciebie dodatkową nagrodę w wysokości należnego podatku i samodzielnie przekaże ją właściwemu urzędowi skarbowemu. E-kody do Decathlonu nie podlegają opodatkowaniu, nie trzeba się z nich rozliczać przed urzędem skarbowym.

Mission complete!

Konto Przekorzystne w Banku Pekao SA

Konto
0 zł
Karta
0 zł / 4 zł
Miesięczna opłata za kartę

0 zł / 4 zł


opłaty unikniesz, jeżeli spełnisz oba poniższe warunki:

 • zapewniłeś w poprzednim miesiącu jednorazowy wpływ w wysokości min. 500 zł
 • wykonałeś w poprzednim miesiącu co najmniej 1 transakcję kartą / Apple Pay / Google PayPeoPay

od klientów do 26. roku życia opłata za kartę nie jest pobierana

Bankomaty
0 zł / 2,3% min. 5 zł
Bankomaty 0 zł / 2,3% min. 5 zł

0 zł - dla osób do 26. r.ż.

Dla klientów powyżej 26 lat:

 • 0 zł - bankomaty własne banku
 • 0 zł za 2 pierwsze wypłaty w miesiącu z bankomatów obcych (pod warunkiem spełnienia warunków aktywności: 500 zł wpływu i 1 transakcji)
 • 2,3% min. 5 zł – w pozostałych przypadkach
Przelew internetowy
0 zł
Unikalne cechy: korzystne przewalutowania i brak prowizji za transakcje walutowe kartą.
 • Szczegóły oferty
 • Recenzja
  4.7

Konto

Karta

Bankomaty i operacje gotówkowe

Przelewy

Inne

Konto

 • Przeznaczenie konta

  konto osobiste dla osób powyżej 13. r.ż.

 • Oprocentowanie rachunku

  0%

 • Opłata za otwarcie konta

  0 zł

 • Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

  0 zł

Karta

 • Typy kart płatniczych
  • Mastercard Debit FX
  • Visa Debit FX
 • Funkcjonalność karty
  • płatności zbliżeniowe
  • płatności internetowe
  • cashback
  • 3D Secure
  • wielowalutowość
  • karta z korzystnymi przewalutowaniami
  • możliwość wyboru własnego wizerunku karty
  • program rabatowy Mastercard Bezcenne chwile
 • Opłata za wydanie karty

  0 zł

 • Opłata za odnowienie karty

  0 zł

 • Miesięczna opłata za kartę

  0 zł / 4 zł

 • Możliwość uniknięcia opłaty za kartę

  opłaty unikniesz, jeżeli spełnisz oba poniższe warunki:

  • zapewniłeś w poprzednim miesiącu jednorazowy wpływ w wysokości min. 500 zł
  • wykonałeś w poprzednim miesiącu co najmniej 1 transakcję kartą / Apple Pay / Google PayPeoPay

  od klientów do 26. roku życia opłata za kartę nie jest pobierana

 • Płatność kartą za granicą

  0 zł

Bankomaty i operacje gotówkowe

 • Wypłata z bankomatów w Polsce

  0 zł - dla osób do 26. r.ż.

  Dla klientów powyżej 26 lat:

  • 0 zł - bankomaty własne banku
  • 0 zł za 2 pierwsze wypłaty w miesiącu z bankomatów obcych (pod warunkiem spełnienia warunków aktywności: 500 zł wpływu i 1 transakcji)
  • 2,3% min. 5 zł – w pozostałych przypadkach
 • Wypłata z bankomatu w Polsce Blikiem

  0 zł - dla osób do 26. r.ż.

  Dla klientów powyżej 26 lat:

  • 0 zł - bankomaty własne banku
  • 0 zł za 2 pierwsze wypłaty w miesiącu z bankomatów obcych (pod warunkiem spełnienia warunków aktywności: 500 zł wpływu i 1 transakcji)
  • 2,3% min. 5 zł – w pozostałych przypadkach
 • Wypłata z bankomatów za granicą

  0 zł - dla osób do 26. r.ż.

  Dla klientów powyżej 26 lat:

  • 0 zł od warunkiem spełnienia warunków aktywności: 500 zł wpływu i 1 transakcji
  • 2,3% min. 5 zł -  w innym przypadku
 • Wpłata gotówki we wpłatomacie
  • 0 zł - we wpłatomatach własnych
  • 0,4% min. 2 zł - w krajowych bankomatach nienależących do banku przy użyciu PeoPay (w tym Blik)
 • Cashback

  2 zł

 • Wpłata gotówki w oddziale banku

  8 zł

 • Wypłata gotówki w oddziale banku

  8 zł

Przelewy

 • Zwykły przelew internetowy

  0 zł

 • Przelew natychmiastowy

  5 zł

 • Zlecenie stałe

  0 zł

 • Polecenie zapłaty

  0 zł

 • Zwykły przelew w oddziale banku

  10 zł

 • Koszt przelewu SEPA

  0 zł

 • Koszt przelewu (zagranicznego) SWIFT

  0,50%, min. 30 zł, maks. 250 zł

 • Kody SMS (autoryzacja operacji)

  0,20 zł

  opłaty unikniesz, jeśli będziesz korzystać z autoryzacji operacji w aplikacji PeoPay (mobilna autoryzacja)

 • Przelew na telefon Blik
  • 0 zł do 31 maja 2024 r.
  • 1 zł - standardowo

Inne

 • Płatności mobilne
  Blik: płatności kodem Blik generowanym w aplikacji banku, wypłaty z bankomatów kodem Blik (dostępność innych funkcji może się różnić w zależności od banku).
  Google Pay: płatności zbliżeniowe telefonem dla posiadaczy urządzeń z systemem operacyjnym Android.
  Apple Pay: płatności dla posiadaczy urządzeń z systemem operacyjnym iOS (Apple).
  Garmin Pay: płatności zbliżeniowe wybranymi zegarkami Garmin.
  Fitbit Pay: płatności zbliżeniowe wybranymi zegarkami i opaskami sportowymi Fitbit.

Zalety

 • darmowe konto i niskie, łatwe do uniknięcia opłaty
 • korzystne przewalutowania transakcji kartą
 • funkcjonalna aplikacja PeoPay oraz szeroki wachlarz płatności mobilnych
 • konto założysz w aplikacji mobilnej (tzw. metoda „na selfie”)

Wady

 • płatna autoryzacja przelewów przez SMS (opłaty można uniknąć decydując się na autoryzację w aplikacji mobilnej)
 • Atrakcyjność opłat
  4.3/ 5
 • Użyteczność rachunku
  5/ 5
 • Jakość obsługi klienta
  3.5/ 5
 • Promocje i bonusy
  5/ 5

Karta Kredytowa z Żubrem w Banku Pekao SA

Karta
0 zł / 19 zł / 39 zł
Opłata za kartę 0 zł / 19 zł / 39 zł

 • 0 zł – Pakiet Standard
 • 19 zł – Pakiet Złoty
 • 39 zł – Pakiet Platynowy

karta w Pakiecie Standard jest bezwarunkowo bezpłatna. W Pakiecie Złotym opłaty unikniesz, jeśli wykonasz transakcje bezgotówkowe na min. 2000 zł w danym cyklu rozliczeniowym, natomiast w Pakiecie Platynowym – na min. 3000 zł

Bankomaty
3% / 5% / 7%
Bankomaty 3% / 5% / 7%

 • 7% – Pakiet Standard
 • 5% – Pakiet Złoty
 • 3% – Pakiet Platynowy
Oprocentowanie
17,75%
Okres bezodsetkowy
59 dni
Unikalne cechy: w ramach karty można wybrać jeden spośród trzech pakietów dodatkowych usług, funkcjonalności i kosztów.
 • Szczegóły oferty
 • Recenzja
  4.5

Informacje ogólne

Opłaty

Zadłużenie

Inne

Informacje ogólne

 • Polecana dla

  biernego użytkownika

 • Operator karty

  Mastercard

 • Rodzaj karty

  zwykła

 • Okres ważności

  5 lat

Opłaty

 • Wydanie karty

  0 zł

 • Opłata za kartę
  • 0 zł – Pakiet Standard
  • 19 zł – Pakiet Złoty
  • 39 zł – Pakiet Platynowy
 • Możliwość uniknięcia opłaty za kartę

  karta w Pakiecie Standard jest bezwarunkowo bezpłatna. W Pakiecie Złotym opłaty unikniesz, jeśli wykonasz transakcje bezgotówkowe na min. 2000 zł w danym cyklu rozliczeniowym, natomiast w Pakiecie Platynowym – na min. 3000 zł

 • Wypłata z bankomatów w Polsce
  • 7% – Pakiet Standard
  • 5% – Pakiet Złoty
  • 3% – Pakiet Platynowy
 • Wypłata z bankomatów za granicą
  • 7% – Pakiet Standard
  • 5% – Pakiet Złoty
  • 3% – Pakiet Platynowy
 • Płatność kartą za granicą

  brak prowizji (przeliczenie na podstawie obowiązującej tabeli kursowej banku)

 • Wydanie karty dodatkowej

  0 zł

 • Opłata za kartę dodatkową
  • 0 zł – Pakiet Standard
  • 19 zł – Pakiet Złoty
  • 39 zł – Pakiet Platynowy

  opłaty możesz uniknąć na zasadach obowiązujących dla karty głównej

Zadłużenie

 • Oprocentowanie

  17,75%

 • Okres bezodsetkowy

  59 dni

 • Maks. limit kredytowy

  100 000 zł

 • Wysokość spłaty minimalnej

  3%, min. 30 zł

 • Przekroczenie limitu karty

  0 zł

Inne

 • Płatności mobilne
  Google Pay: płatności zbliżeniowe telefonem dla posiadaczy urządzeń z systemem operacyjnym Android.
  Apple Pay: płatności dla posiadaczy urządzeń z systemem operacyjnym iOS (Apple).
  Garmin Pay: płatności zbliżeniowe wybranymi zegarkami Garmin.
  Fitbit Pay: płatności zbliżeniowe wybranymi zegarkami i opaskami sportowymi Fitbit.

Zalety

 • długi okres bezodsetkowy
 • darmowa karta w podstawowym pakiecie
 • 6% rabatu na Booking.com
 • zwroty za zakupy internetowe w wyższych pakietach (2% zwrotu, do 30 zł miesięcznie)
 • pakiety dopasowane do potrzeb klienta
 • ubezpieczenie zakupów i transakcji internetowych

Wady

 • wysokie prowizje za wypłaty gotówki z bankomatów
 • przewalutowanie transakcji zagranicznych po kursie banku
 • Atrakcyjność opłat
  4.5/ 5
 • Możliwości i korzyści
  5/ 5
 • Promocje i bonusy
  4.5/ 5

Krzysztof Duliński

Autor tekstu o promocji
Oceń promocję
0
(0 ocen)
Twój głos pomoże innym Bankonautom w podjęciu decyzji, czy warto skorzystać z tej promocji. Średnia ocen uwzględnia ocenę Bankonauty - Autora tekstu, który szczegółowo przyjrzał się ofercie.
Dziękujemy za Twój głos Dziękujemy za Twój głos

Komentarze i pytania

(8)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
K
Katarzyna
Bankonauta
Bankonauta

Status Bankonauta otrzymują użytkownicy, którzy wykazują się inicjatywą we wspieraniu społeczności np. poprzez komentarze w serwisie czy informowanie o promocjach.

Zapisałam się do promocji na początku lipca a potwierdzenie udziału w promocji mam w Wiadomościach z datą 11.08...Uwielbiam ten bank....

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Gość
@Katarzyna

Zaskakująca sytuacja, na ogół potwierdzenia udziału generowane są automatycznie i wysyłane natychmiast. Owszem zdarza, że coś wpada do skrzynki z opóźnieniem, ale wówczas data wysyłki powinna być z lipca a nie z sierpnia. Na wszelki wypadek sugerowałbym upewnienie się w banku lub u organizatora, kiedy zostało odnotowane w systemie Twoje przystąpienie do loterii. Jeśli dopiero w sierpniu, to zapewne nie zostały Ci przyznane losy za transakcje zrealizowane wcześniej.

Odpowiedz

K
Katarzyna
Bankonauta
Bankonauta

Status Bankonauta otrzymują użytkownicy, którzy wykazują się inicjatywą we wspieraniu społeczności np. poprzez komentarze w serwisie czy informowanie o promocjach.
@Krzysztof Duliński

Po kliknięciu "Zapisz do promocji" (czy podobnym) od razu była informacja na ekranie, że uczestniczę w promocji, jednak email z potwierdzeniem mam z sierpnia, więc nie wiem, czy wcześniej byłam w promocji czy nie, i tak się tego raczej nie dowiem, a losowań dla mnie nie cofną, dlatego tematu nie będę drążyć, gdyż szanse na wygraną i tak były niewielkie...

Odpowiedz

K
Katarzyna
Bankonauta
Bankonauta

Status Bankonauta otrzymują użytkownicy, którzy wykazują się inicjatywą we wspieraniu społeczności np. poprzez komentarze w serwisie czy informowanie o promocjach.

Odbyło się pierwsze losowanie, ale niestety pusto...

Odpowiedz

K
Katarzyna
Bankonauta
Bankonauta

Status Bankonauta otrzymują użytkownicy, którzy wykazują się inicjatywą we wspieraniu społeczności np. poprzez komentarze w serwisie czy informowanie o promocjach.

"W przypadku dokonania dwóch lub więcej transakcji z wykorzystaniem tej samej karty, w tym samym dniu, w tym samym punkcie akceptującym, w loterii uwzględniona zostanie jedynie pierwsza z nich. "

Nie do końca rozumiem, czy jak kupię bułkę na kasie samoobsługowej w Carrefourze a potem pójdę do innej kasy w tym samym Carrefourze, to będą 2 liczące się transakcje? Co to jest punkt akceptujący?

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Gość
@Katarzyna

W regulaminie nie widzę dokładnej definicji punktu akceptującego. Skłaniam się ku wersji, iż chodzi o punkt handlowo-usługowy identyfikowany po kodzie MCC i innych parametrach. Wszystko byłoby jasne, gdyby użyto słowa akceptant, które jednoznacznie wskazuje na podmiot przyjmujący płatności bezgotówkowe.

Zapewne chodzi o wyeliminowanie tricków o jakich piszesz, czyli zapłacenie za każdą bułkę osobno. Najwidoczniej takie praktyki były stosowane, banki to dostrzegły i w akcjach, gdzie premiowane jest aktywne korzystanie z kart, wprowadzane są tego typu ograniczenia.

Odpowiedz

A
Alek
Gość
@Krzysztof Duliński

Oj tam, gdy bank odaje odpłatnie w użytkowanie terminal płatniczy i dodatkowo (wydawaca karty) pobiera prowizję za każdą operację kartą to jest ok, ale gdy klient płaci w różnych kasach to już kombinuje (dokonuje tricków). Bank zawsze zarabia a tu, przy okazji promocji, chce zachęcić do pożyczek i swoich kart kredytowych. I zapewne to jest główny cel tej promocji.

Odpowiedz

K
Katarzyna
Bankonauta
Bankonauta

Status Bankonauta otrzymują użytkownicy, którzy wykazują się inicjatywą we wspieraniu społeczności np. poprzez komentarze w serwisie czy informowanie o promocjach.
@Alek

I jeszcze bez gwarancji wygranej...Ale można spróbować dla sportu, jak nie trzeba wydawać pieniędzy gdzie indziej, zwłaszcza na początku, gdy akcja jest jeszcze mało popularna...

Odpowiedz