Podmiot zakończył działalność na polskim rynku.

Meritum Bank


Meritum Bank

Meritum Bank ICB S.A. (dawniej Bank Współpracy Europejskiej S.A., BWE) to bank komercyjny z siedzibą w Gdańsku funkcjonujący na rynku od 1 października 2008 roku do 30 czerwca 2015 r. W listopadzie 2007 roku większościowym akcjonariuszem banku został fundusz inwestycyjny Innova/4. Pozostałymi udziałowcami były: Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju oraz WCP COOPERATIEF U.A. (filia prywatnego funduszu Wolfensohn Capital Partners). W 2011 roku Meritum Bank rozpoczął współpracę z Tesco, w ramach której pod marką Tesco Finanse oferował ratalne produkty kredytowe.

Oferta banku skierowana była przede wszystkim do średniozamożnych klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz osób prowadzących indywidualną działalność gospodarczą.

Ważnym filarem działalności banku była zróżnicowana sieć kanałów dystrybucji – od tradycyjnych (170 placówek własnych oraz partnerskich) po nowoczesne (bankowość online oraz mobilna przeznaczona na smartfony i tablety).

Meritum Bank - jako pierwsza instytucja w Polsce i w Europie - udostępnił klientom możliwość założenia rachunku w pełni mobilnie oraz wprowadził innowacyjne rozwiązanie pozwalające na zarządzanie kontem przy pomocy poleceń głosowych (w 2014 otrzymał za to wyróżnienie w konkursie „Lider informatyki” przyznane przez Ministra Gospodarki).

W lutym 2015 roku większościowym akcjonariuszem Meritum Banku został Alior Bank SA. Osiem miesięcy od sfinalizowania transakcji nabycia akcji i w niespełna cztery miesiące od fuzji prawnej, doszło do połączenia operacyjnego obu banków. Była to najszybciej i najsprawniej przeprowadzona fuzja w polskim sektorze bankowym.

Opinie: Meritum Bank

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy