Wróć

Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualny ranking kont oszczędnościowych lub ranking lokat.

Dla oszczędzających i łowców promocji. Najlepsze konta oszczędnościowe w marcu 2020

Aldona Derdziak
Redaktor Moneteo.com

Dla oszczędzających i łowców promocji. Najlepsze konta oszczędnościowe w marcu 2020
Spis treści

Rynek kont oszczędnościowych w ostatnich tygodniach prezentuje się dość stabilnie. Póki co banki decydują się raczej na niewielkie zmiany w swoich ofertach, dzięki czemu nie mamy dużych obniżek oprocentowania. Jak się przekonasz, wybrane przez nas propozycje dla kwoty 10, 50, 100 i 200 tys. zł nie różnią się bardzo od tych, które przedstawialiśmy w ubiegłym miesiącu.

Założenia

W porównaniu do naszych poprzednich przeglądów także i teraz kierujemy się poniższymi założeniami:

  • chcemy oszczędzać przez rok, który liczymy od 1 marca 2020 do 28 lutego 2021 r.;
  • w celu ujednolicenia obliczeń przyjmujemy, że rok liczy 365 dni;
  • jeśli jest to możliwe, aktywnie korzystamy z konta oszczędnościowego i wpłacamy “nowe środki” w ramach promocji;
  • zakładamy, że warunki promocyjne (oprocentowanie i czas jego obowiązywania oraz kwota objęta wyższą stawką) nie zmienią się przez najbliższe 12 miesięcy,
  • w celu powiększenia zysku korzystamy także z promocji konta osobistego, jeśli możemy do niej przystąpić.

Ponad 300 zł zysku z ulokowanych 10 tys. zł

Oferty dla osób, które posiadają niewielkie oszczędności - min. 10 tys. zł - są takie same jak miesiąc temu. Palma pierwszeństwa przypada tu Elastycznemu Kontu Oszczędnościowemu w Getin Banku, gdzie nowi klienci mogą otrzymać 3,5% przez 12 miesięcy. Jeśli połączysz odsetki z 150 zł premii w akcji z Decathlonem i programie poleceń (wypłacane w formie bonu zakupowego do Decathlonu, Empiku i Allegro), po roku otrzymasz ponad 430 zł dodatkowej gotówki!

Również w Alior Banku możesz skorzystać z promocji ROR-u. Zakładając Konto Jakże Osobiste, masz szansę na 200 zł premii, a wybór korzyści w postaci wyższego oprocentowania na koncie oszczędnościowym pozwoli Ci zyskać 3% do końca czerwca 2020 r. Zwracamy przy tym uwagę, że od kwietnia powinieneś wykonać transakcje kartą na min. 300 zł miesięcznie, aby otrzymać wyższą stawkę, w przeciwnym razie oprocentowanie konta oszczędnościowego wyniesie tylko 2%. Premia w promocji i odsetki po 12 miesiącach oszczędzania przyniosą Ci ok. 300 zł zysku.

Najlepsze konta oszczędnościowe dla kwot do 10 tys. zł

Konto

Oprocentowanie

Okres

Kwota

Zysk po 12 miesiącach

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku

3,5% “na start”

2,7% na “nowe środki”

12 miesięcy

92 dni

do 10 tys. zł

do 100 tys. zł

434 zł*

Konto Oszczędnościowe (“korzyść” Konta Jakże Osobistego) w Alior Banku

3,0%

do 30 czerwca 2020 r.

do 20 tys. zł

308 zł

*premia w promocji konta osobistego jest przekazywana w formie bonów zakupowych

Pół tysiąca złotych odsetek z wpłaconych 50 tys. zł

Niezmienne pozostają również propozycje kont oszczędnościowych dla osób z kapitałem w kwocie min. 50 tys. zł. Najlepiej prezentuje się tu oferta Banku Pekao, gdzie nowi klienci mogą zyskać 3% w skali roku przez 120 dni. Wprawdzie maksymalna kwota objęta wyższym oprocentowaniem to tylko 30 tys. zł, ale jeśli połączysz konto oszczędnościowe z promocją Konta Przekorzystnego, otrzymasz 200 zł premii plus niezłe odsetki. Nasz zysk po 12 miesiącach wyniesie ok. 680 zł.

W T-Mobile Usługi Bankowe również otrzymasz 3% w skali roku, jednak tylko przez 92 dni. Takie warunki dotyczą osób, które po raz pierwszy założą Konto Freemium lub Premium. Dodatkowym haczykiem jest fakt, że wyższe oprocentowanie dotyczy jedynie kwot niższych niż 50 tys. zł, zatem aby zmaksymalizować swoje zyski, powinieneś wpłacić na konto oszczędnościowe ok. 49 798 zł. Po roku otrzymasz ponad 600 zł odsetek.

Oferta Rachunku Oszczędzam Credit Agricole od dłuższego czasu pozostaje w czołówce rankingów kont oszczędnościowych. Tutaj również możesz połączyć przyjemne z pożytecznym - założyć Konto dla Ciebie w promocji z premią 200 zł (150 zł za przeniesienie konta + 50 zł w programie poleceń) i wpłacić środki na konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 3% przez 4 miesiące (tylko do 30 tys. zł, nadwyżka oprocentowana jest standardową stawką). Taki zestaw działań pozwoli Ci osiągnąć ponad 570 zł zysku w ciągu roku.

Najlepsze konta oszczędnościowe dla kwot do 50 tys. zł

Konto

Oprocentowanie

Okres

Kwota

Zysk po 12 miesiącach

Konto Oszczędnościowe w Banku Pekao

3,0%

120 dni

do 30 tys. zł

687 zł

Konto Oszczędnościowe w T-Mobile Usługi Bankowe

3,0%

92 dni

poniżej 50 tys. zł

621 zł

Rachunek Oszczędzam w ofercie "Na start" w Credit Agricole

3,0%

4 miesiące

do 30 tys. zł

575 zł

Ponad 2000 zł dodatkowej gotówki z zainwestowanych 100 tys. zł

Pora na propozycje dla większych oszczędności - min. 100 tys. zł. Na czele stawki wysuwa się tu Bank Millennium ze swoim Kontem Oszczędnościowym Profit. 2,7% przez 100 dni, z możliwością ciągłego korzystania z wyższego oprocentowania sprawia, że jest to jedna z najlepszych ofert na rynku. Dodatkowo wciąż trwa atrakcyjna promocja Konta 360° z 200 zł premii, zatem Twój zysk po 12 miesiącach może sięgnąć nawet 2400 zł!

ING Bank Śląski również systematycznie odnawia specjalne warunki na Otwartym Koncie Oszczędnościowym. Możesz na nim zyskać 2,5% przez 4 miesiące i jednocześnie skorzystać z promocji Konta Direct z premią 160 zł. Połączenie obu ofert przyniesie Ci blisko 2200 zł zysku po roku.

Również 2,5%, jednak tylko przez 3 miesiące, możesz zyskać w Alior Banku na Koncie Mega Oszczędnościowym. W porównaniu do poprzedniego zestawienia oferta prezentuje się tu nieco gorzej (wcześniej oprocentowanie wynosiło 2,6%), jednak wspomniana już promocja konta osobistego z premią 200 zł pozwoli Ci osiągnąć roczny zysk w kwocie ponad 2000 zł.

Najlepsze konta oszczędnościowe dla kwot do 100 tys. zł

Konto

Oprocentowanie

Okres

Kwota

Zysk po 12 miesiącach

Konto Oszczędnościowe Profit w Banku Millennium

2,7%

100 dni

do 100 tys. zł

2458 zł

Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING

2,5%

4 miesiące

do 100 tys. zł

2191 zł

Konto Mega Oszczędnościowe w Alior Banku

2,5%

3 miesiące

do 100 tys. zł

2095 zł

Nawet 3000 zł zysku z wpłaconych 200 tys. zł

Wśród ofert dla osób z dużymi oszczędnościami nie mamy zbyt dużego wyboru. Choć możemy tu skorzystać chociażby z kilku propozycji dla 100 tys. zł jednocześnie, to warto rozejrzeć się za kontami oszczędnościowymi, które oferują korzystne warunki posiadaczom większych kwot. Najlepszą według nas ofertą jest Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku w promocji na “nowe środki”. Mimo że 2,7% obowiązuje tu dla 100 tys. zł, to po uwzględnieniu oprocentowania dla nadwyżki - 1,5% - otrzymamy średnią stawkę 2,1%, która w obecnych warunkach jest akceptowalna. Dodajmy, że z wyższego oprocentowania możesz korzystać ponownie (po upływie okresu karencji), a w promocji ROR-u zyskasz nawet 150 zł w bonach zakupowych. Po zsumowaniu odsetek i równowartości nagród otrzymasz ponad 3200 zł rocznego zysku!

Choć Citi Handlowy nie oferuje obecnie premii za założenie konta osobistego, to jego propozycja Konta Oszczędnościowego Citigold znalazła miejsce w naszym comiesięcznym przeglądzie. Maksymalna kwota objęta stawką 2,5% to aż 300 tys. zł, a takim oprocentowaniem możesz się cieszyć przez 4 miesiące, dzięki czemu po 12 miesiącach zyskasz ok. 1500 zł odsetek. Pamiętaj jednak, że w ramach tej oferty Citibank wymaga spełnienia dość wymagających warunków, m.in. założenia konta Citigold czy utrzymania wysokiego salda depozytów w Citi Handlowym.

Najlepsze konta oszczędnościowe dla kwot od 200 tys. zł

Konto

Oprocentowanie

Okres

Kwota

Zysk po 12 miesiącach

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku

3,5% “na start”

2,7% na “nowe środki”

12 miesięcy

92 dni

do 10 tys. zł

do 100 tys. zł

3224 zł*

Konto Oszczędnościowe Citigold w Citi Handlowym

2,5%

4 miesiące

do 300 tys. zł

1516 zł

*premia w promocji konta osobistego jest przekazywana w formie bonów zakupowych

Premia w promocji to Twój dodatkowy zysk

W tym miesiącu osoby zainteresowane kontami oszczędnościowymi mogły poczuć ulgę - banki (poza Aliorem) nie zdecydowały się na zmiany w swoich flagowych ofertach, dzięki czemu wciąż mamy w czym wybierać. Jeśli w bankowości szukasz właśnie okazji do pomnażania oszczędności, możesz zyskać więcej niż tylko odsetki. Potraktuj promocje kont osobistych jako szansę na dodatkową gotówkę, a Twój zarobek może sięgnąć kilku tysięcy złotych. Nie wiesz, jaką ofertę wybrać? Zajrzyj do naszego rankingu kont oszczędnościowych, porównuj oferty i zyskuj!

Komentarze

(0)
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy