Wróć

Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualny ranking kont oszczędnościowych lub ranking lokat.

Długo wyczekiwany spokój. Najlepsze konta oszczędnościowe w sierpniu 2020 r.

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych

2 komentarze
Długo wyczekiwany spokój. Najlepsze konta oszczędnościowe w sierpniu 2020 r.
Spis treści

Przyglądając się ruchom w ofertach kont oszczędnościowych, po kilku miesiącach ciągłych zmian mamy wreszcie pewne status quo. Oprocentowanie promocyjne ustabilizowało się, wobec czego banki zmieniają inne parametry swoich ofert, np. maksymalną kwotę objętą wyższą stawką. Wśród najlepszych kont ponownie nie znajdziemy ING czy T-Mobile Usługi Bankowe, które nie odnowiły swoich promocji oszczędnościowych.

Obecnie przyjmujemy, że korzystne oferty oszczędnościowe powinny przynosić minimum 1% - 1,5% w skali roku.

Niespodzianka w pierwszej piątce

Co do zasady czołówka naszego rankingu kont oszczędnościowych pozostała bez zmian. Kolejny raz palmę pierwszeństwa dzierży Credit Agricole ze stawką 2,5% dla nowych klientów. Getin Bank z kolei odnowił swoją ofertę “na start” z oprocentowaniem 2% przez rok, niestety aktualnie warunek wpływu jest nieco trudniejszy do spełnienia (1500 zł miesięcznie zamiast wcześniejszego 1000 zł). 2% oferuje także Bank Pekao, jednak tylko na 4 miesiące.

Najlepsze konta oszczędnościowe - sierpień 2020

Konto / Bank

Oprocentowanie

Okres

Kwota maksymalna

Dodatkowe warunki

Rachunek Oszczędzam w ofercie “Na start”

Credit Agricole

2,5%

3 miesiące

20 tys. zł

Oferta dla nowych klientów.

Obowiązuje do odwołania.

Konto założysz na tej stronie banku.

Moje Cele

mBank

do 2,5% 4 miesiące 20 tys. zł

Oferta dla nowych i obecnych klientów.

Obowiązuje do 30.09.2020 r.

Moje Cele to rachunek do automatycznego oszczędzania.

Konto otworzysz na tej stronie banku.

Konto Oszczędnościowe

Bank Pekao

2,0%

4 miesiące

20 tys. zł

Oferta dla nowych klientów.

Obowiązuje do 30.09.2020 r.

Konto w promocji założysz na tej stronie banku.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe

Getin Bank

2,0%

12 miesięcy

10 tys. zł

Oferta dla nowych klientów.

Obowiązuje do 30.09.2020 r.

Konto (osobiste) w promocji założysz na tej stronie banku.

EKOkonto oszczędnościowe standard

BOŚ Bank

2,0% bezterminowo 50 tys. zł

Oferta dla wszystkich klientów.

Obowiązuje do odwołania.

Wyższe oprocentowanie wymaga spełnienia dodatkowych warunków (wpływ + transakcje kartą).

W tym miesiącu wśród najlepszych kont oszczędnościowych pojawiły się dwie nowości. Pierwsza to Moje Cele w mBanku. Choć to tak naprawdę rachunek do automatycznego oszczędzania, to można go potraktować także jako konto oszczędnościowe o naprawdę dobrym oprocentowaniu sięgającym 2,5%, o ile na początku wpłacimy większą kwotę, a potem co miesiąc będziemy regularnie zasilać Moje Cele.

Pierwszą piątkę zamyka EKOkonto oszczędnościowe w BOŚ Banku. Mocnym punktem tej oferty jest jej bezterminowość - 2% można otrzymywać tak długo, jak spełniamy wymagania banku. Te z kolei nie są zbyt przyjazne – systematyczne wpływy na ROR i transakcje kartą, jednak w obecnych warunkach warto powalczyć o lepszą stawkę dla swoich oszczędności.

Stabilizacja ofert na nowe środki

Zanim RPP obniżyła stopy procentowe, konta oszczędnościowe na “nowe środki” zwykle były bardziej korzystne od ofert dla nowych klientów (pomimo niższego oprocentowania). Wpłacając na taki rachunek oszczędności z innego banku, można wielokrotnie korzystać z takich propozycji. Niestety, obecnie nie wyglądają one zbyt zachęcająco.

Konta oszczędnościowe na "nowe środki" - sierpień 2020

Konto / Bank

Oprocentowanie

Okres

Kwota maksymalna

Dodatkowe warunki

Konto Mega Oszczędnościowe

Alior Bank

1,0%

2 miesiące

100 tys. zł

Nowe środki - nadwyżka nad saldo depozytów klienta w Alior Banku na dzień 30 czerwca 2020 r.; wyższe oprocentowanie wymaga zapewniania wpływów na konto osobiste w kwocie min. 1500 zł miesięcznie.

Oferta ważna do 18.08.2020 r.

Konto założysz na tej stronie banku.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe

Getin Bank

1,0%

62 dni

200 tys. zł

Nowe środki - nadwyżka nad saldo depozytów klienta w Getin Banku na dzień 28 lipca 2020 r.

Oferta ważna do 20.08.2020 r.

Konto założysz na tej stronie banku.

Konto Oszczędnościowe Profit

Bank Millennium

1,0%

60 dni

25 tys. zł

Nowe środki - nadwyżka nad saldo depozytów klienta w Banku Millennium na dzień 1 sierpnia 2020 r.

Oferta ważna do 26.09.2020 r.

Konto założysz na tej stronie banku lub w promocji konta osobistego.

Oprocentowanie ofert na “nowe środki” ustabilizowało się na poziomie 1% w skali roku. Kolejne edycje promocji oszczędnościowych w powyższych bankach nie przynoszą obniżek tej stawki, zmienia się za to kwota maksymalna i czas obowiązywania wyższego oprocentowania.

W Alior Banku 1% obowiązuje przez 2 miesiące, podobnie jak u konkurencji (wcześniej były to 3 miesiące), za to do 100 tys. zł; Getin Bank z kolei odnowił swoją ofertę na takich samych warunkach – 1% do 200 tys. zł przez 62 dni. Za to Bank Millennium ostatnio obniżył górną kwotę objętą promocyjną stawką do 25 tys. zł i tym samym jego Konto Profit prezentuje się obecnie o wiele gorzej niż ostatnio.

Choć z ofert na “nowe środki” można korzystać wielokrotnie, to ich jedynym mankamentem jest niepewność. Obecnie trudno ustalić dzień, kiedy będzie sprawdzane saldo depozytów, a tym samym – kiedy “wyzerować” stan środków w danym banku.

Powiększ swój zysk i skorzystaj z dodatkowej promocji!

Oprocentowanie kont oszczędnościowych i lokat nie zachęca do lokowania środków, jeśli jednak po raz pierwszy korzystasz z usług konkretnego banku, możesz dodatkowo zyskać. Wystarczy przystąpić do promocji konta osobistego, a przy okazji otworzyć rachunek oszczędnościowy z atrakcyjnym oprocentowaniem “na start”.

W Getin Banku nowi klienci zyskują 50 zł premii w programie poleceń, a dodatkowo 2% na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym.

W Credit Agricole nowi posiadacze Konta dla Ciebie mogą zdobyć 200 zł premii i 2,5% na Rachunku Oszczędzam.

Z takiego połączenia możesz skorzystać tylko raz. Zwróć także uwagę, że konto oszczędnościowe tylko przez określony czas będzie lepiej oprocentowane – potem stawka spadnie do poziomu podstawowego.

Rynek ustalił status quo

Półmetek wakacji okazał się wytchnieniem dla oszczędzających. Spadki oprocentowania na kontach oszczędnościowych wyhamowały i w końcu można spokojnie przemyśleć, gdzie chcemy ulokować środki. Promocyjne oprocentowanie się ustabilizowało i obecnie banki co rusz zmieniają standardowe stawki w swoich ofertach oszczędnościowych.

Najmniej atrakcyjnie wyglądają teraz propozycje na “nowe środki”. 1% w skali roku nie jest powodem do zachwytu, jednak nie można całkowicie odrzucać takich kont oszczędnościowych. Z tych ofert skorzystasz wielokrotnie (przykładowo przelewając środki między 2-3 bankami), a jeśli nie masz już statusu nowego klienta, już tylko one pozostają.

Jak widzisz, dla chętnego nic trudnego i nawet sposób na skuteczne oszczędzanie zawsze się znajdzie. Warto łapać nadarzające się okazje, zarabiać na promocjach, wpłacać “nowe środki”, a stopniowo nasze oszczędności wzrosną.

Komentarze

(2)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
R
Robert
Gość

Ja poważnie zastanawiam się nad EKOKONTO OSZCZĘDNOŚCIOWE 500+, jednak widzę pewną nieścisłość: na stronie jest napisane, że środki do 50 k są oprocentowane na 2,2% a powyżej 50k - 1,5%. W regulaminie są to oprocentowania odpowiednio: 1,6% i 1,2%, co i tak nie jest relatywnie złą ofertą dla większych kwot na tle konkurencji. Boję się tylko, że nastąpi jakaś zmiana i ceregiele z przeniesieniem konta do wypłaty 500+ mogą nie być tego warte. Przy okazji rozbieżności oprocentowania, taka sama sytuacja jest z proponowanym przez Państwa stronę kontem Standard - na stronie banku jest 2% do 50 k a w regulaminie 1,4% (i 1,2 dla kwot większych). Sądzę, że strona Banku nie została jeszcze zaktualizowana i właściwe jest oprocentowanie niższe z regulaminu niestety...

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Robert

Dziękujemy za informację. Sprawdziłam to, o czym piszesz i faktycznie w tym regulaminie są takie zmiany, jednak one wejdą w życie 1 września 2020 r. Nie zmienia to faktu, że nawet zakładając teraz konto oszczędnościowe w BOŚ-u, już od września będzie ono niżej oprocentowane :(

Odpowiedz