Wróć

Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualny ranking kont oszczędnościowych lub ranking lokat.

Najlepsze oferty oszczędnościowe w lipcu 2021 r.

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych

2 komentarze
Najlepsze oferty oszczędnościowe w lipcu 2021 r.
Spis treści

Sytuacja na rynku

Od naszego ostatniego przeglądu ofert oszczędnościowych na rynku odnotowaliśmy kilka wartych uwagi zmian. Osoby zainteresowane kontami oszczędnościowymi mogą odetchnąć z ulgą, bowiem trzy stabilne promocje oprocentowania - w Getin Banku, Millennium i Alior Banku - zostały przedłużone. Dwie pierwsze dotyczą rachunków w ofercie na nowe środki, natomiast ostatnia wiąże się z odpowiednią korzyścią dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego.

Na rynku lokat z kolei mieliśmy naprawdę mocne uderzenie. Nest Bank do 2,1% podniósł oprocentowanie półrocznej Nest Lokaty Witaj, a neoBank wprowadził do oferty energoLokatę Wysoki Procent na 1,1%. Najwięcej emocji przyniosły jednak podwyżki w Inbanku, gdzie aż o 0,5 p.p. wzrosły stawki na lokacie 3-miesięcznej, półrocznej i rocznej, odpowiednio do 1, 1,3 i 1,5%. Dla równowagi znów spadło oprocentowanie Lokaty Facto, która niezależnie od wariantu oferuje już tylko 0,01%, a Toyota Bank nieco ściął stawki m.in. na średnioterminowych Lokatach Plus (podnosząc jednocześnie oprocentowanie wariantu na 3 lata) i Moto Lokatach.

Za zmianami na rynku oszczędności czasem trudno nadążyć, zatem przygotowaliśmy dla Ciebie krótkie podsumowanie wybranych, wartych uwagi ofert kont oszczędnościowych i lokat. Podzieliliśmy je na propozycje dla nowych klientów oraz dla osób, które korzystają już z usług danej instytucji.

Oferty na start

“Oczywistą oczywistością” jest fakt, że najlepsze oferty w naszym rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat dostępne są dla nowych klientów danego banku. Nie miałeś do tej pory do czynienia np. z Getin Bankiem, mBankiem czy Credit Agricole? Jeśli tak, możesz skorzystać z propozycji konta lub lokaty “na start” i zyskać oprocentowanie nawet 2% w skali roku. Haczyk? Niewielka kwota maksymalna objęta wyższą stawką (co najwyżej 20 tys. zł) oraz nierzadko konieczność spełnienia dodatkowych warunków.

Jeśli nigdy nie korzystałeś z usług danego banku, jest szansa, że instytucja ta wynagrodzi Cię za to, że dołączysz do grona jej klientów. Jak? Często jest to właśnie zaproponowanie konta oszczędnościowego lub lokaty z oprocentowaniem znacznie korzystniejszym niż to, na które możesz liczyć u konkurencji.

Najlepsze oferty dla nowych klientów lipiec 2021 r.

Produkt

Oprocentowanie

Okres

Kwota maksymalna

Dodatkowe warunki

Nest Lokata Witaj

Nest Bank

2,1%

6 miesięcy

10 tys. zł

Oferta dla nowych klientów banku, którzy założą darmowe Nest Konto. W przypadku lokaty na 6 miesięcy musisz zapewnić wpływ wynagrodzenia na Nest Konto w kwocie min. 1000 zł*.

Obowiązuje do odwołania.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe

Getin Bank

2,0%

12 miesięcy

10 tys. zł

Oferta dla nowych klientów, wymagane comiesięczne wpływy na konto osobiste.

Obowiązuje do 31.08.2021 r.

Lokata “Lubię to polecam”

Bank Millennium

2,0%

3 miesiące

20 tys. zł

Oferta dla uczestników programu poleceń Konta 360⁰ w Banku Millennium, wymagane spełnienie warunków promocji.

Obowiązuje do 1.10.2021 r.

Lokata Mobilna na Start

Getin Bank

2,0%

2 miesiące

10 tys. zł

Oferta dla klientów aktywujących pierwszy profil w bankowości mobilnej.

Obowiązuje do odwołania.

Moje Cele

mBank

Do 1,7%

3 miesiące

10 tys. zł

Oferta dla nowych i obecnych klientów.

Obowiązuje do 28.09.2021 r.

Moje Cele to rachunek do automatycznego oszczędzania. Konto otworzysz na stronie banku.

Smart Saver

ING Bank Śląski

1,6%

bezterminowo

5 tys. zł

Oferta dla nowych i obecnych klientów. Smart Saver to rachunek do automatycznego oszczędzania. Konto otworzysz na stronie banku.

Rachunek Oszczędzam w ofercie “Na start”

Credit Agricole

1,5%

3 miesiące

20 tys. zł

Oferta dla nowych klientów, wymagane założenie Konta dla Ciebie.

Obowiązuje do odwołania.

Konto założysz na stronie banku.

* w przypadku JDG należy wpływ na rachunek BIZnest Konto w kwocie min. 6000 zł oraz dokonać płatności do US lub ZUS

W lipcu wśród ofert powitalnych króluje 6-miesięczna Nest Lokata Witaj, na której można zyskać 2,1% w skali roku. Obecnie to najwyższe oprocentowanie dostępne dla nowych klientów, dlatego warto zainteresować się tą ofertą. Jedynym “kruczkiem” jest konieczność zapewnienia wpływu wynagrodzenia na konto osobiste w Nest Banku (jeśli nie chcesz tego robić, wybierz 3-miesięczny wariant lokaty z oprocentowaniem 1,5%).

Propozycje oszczędnościowe Getin Banku wciąż trzymają poziom. Elastyczne Konto Oszczędnościowe pozwala zyskać nowym klientom 2% przez całe 12 miesięcy, podobnie jak Lokata Mobilna na Start. Takie samo oprocentowanie można zyskać na Lokacie Lubię to polecam w Banku Millennium, dostępnej jako nagroda w programie poleceń przy spełnieniu warunków promocji. Godny uwagi jest także rachunek Moje Cele w mBanku. Przy regularnym zasilaniu tego konta przez 3 miesiące można zyskać 1,7%, co na tle rynku jest naprawdę dobrą propozycją.

Propozycje dla obecnych klientów

Określenie “dla obecnych klientów” może być nieco mylące. Choć chodzi tu o oferty dla osób, które korzystają już z usług danego banku, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć konto oszczędnościowe czy lokatę także jako nowy klient. Wtedy zwykle trzeba związać się z bankiem na dłużej, ponieważ poniższe propozycje często wymagają posiadania rachunku osobistego.

Najlepsze oferty dla obecnych klientów lipiec 2021 r.

Produkt

Oprocentowanie

Okres

Kwota maksymalna

Dodatkowe warunki

Lokata na nowe środki

Kasa Stefczyka

2,2%

9 miesięcy

15 tys. zł

Oferta tylko dla członków Kasy Stefczyka, wymagane uiszczanie opłat członkowskich i posiadanie rachunku IKS Classic.

Obowiązuje do odwołania.

Moje Cele

mBank

Do 1,7%

3 miesiące

10 tys. zł

Oferta dla nowych i obecnych klientów.

Obowiązuje do 28.09.2021 r.

Moje Cele to rachunek do automatycznego oszczędzania. Konto otworzysz na stronie banku.

Smart Saver

ING Bank Śląski

1,6%

bezterminowo

5 tys. zł

Oferta dla nowych i obecnych klientów. Smart Saver to rachunek do automatycznego oszczędzania. Konto otworzysz na stronie banku.

Lokata standardowa

Inbank

1,5%

12 miesięcy

50 tys. zł

Oferta dla wszystkich klientów, brak wymogu posiadania konta osobistego.

Lokatę założysz na stronie Inbanku.

Konto Oszczędnościowe (“korzyść” do Konta Jakże Osobistego)

Alior Bank

1,0%

do 30 września 2021 r.

10 tys. zł

Oferta dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego; wyższe oprocentowanie wymaga dokonywania transakcji kartą na min. 300 zł miesięcznie.

Obowiązuje do 30.09.2021 r.

Lokata Plus

Toyota Bank

0,9%

3 lata

40 tys. zł

Oferta dla posiadaczy konta osobistego w Toyota Banku.

Lokata na nowe środki w Kasie Stefczyka wciąż jest najlepiej oprocentowanym depozytem terminowym na rynku. SKOK-i wprawdzie nie cieszą się popularnością, jednak wspomniana lokata oprocentowana jest aż na 2,2% w skali roku! Jedynym mankamentem jest tu konieczność posiadania konta i ponoszenia opłat członkowskich na rzecz Kasy (1 zł za przystąpienie i 1 zł co miesiąc).

W obecnych warunkach bardzo dobrze wygląda roczna lokata w Inbanku ze stawką 1,5% do 50 tys. zł. Oferta dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego w Alior Banku wiąże się z odpowiednią korzyścią do rachunku i regularnymi płatnościami kartą, za co do końca września otrzymasz 1% na koncie oszczędnościowym.

Dodajmy tutaj, że rachunek Moje cele w mBanku także jest dostępny dla obecnych klientów - wystarczy, że 30 kwietnia 2021 r. posiadali oni w tym banku na kontach oszczędnościowych i lokatach mniej niż 1000 zł. Drugą niezłą propozycją godną uwagi jest wspomniane wcześniej Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku w ofercie na “nowe środki”. Można tu zyskać 0,5%, za to aż do 400 tys. zł.

Światełko w tunelu

Kontynuowanie promocyjnych ofert na kontach oszczędnościowych to dobry znak, który możemy odczytać jako stabilizację na rynku tych produktów. Inną sytuację mamy w lokatach, gdzie banki wciąż widzą pole do działania. Są instytucje, które pogorszyły swoją ofertę, są i takie, w których zmiany idą w odwrotnym, pozytywnym kierunku.

Nie ulega wątpliwości, że z rynku depozytów terminowych płyną sygnały pewnego ożywienia. W ostatnich tygodniach odnotowaliśmy sporo pozytywnych zmian, m.in. w Inbanku czy neoBanku. Mamy nadzieję, że także pozostałe instytucje pójdą tą drogą, niemniej rekordowo niskie stopy procentowe nieco studzą ten entuzjazm. Z wyborem korzystnej oferty dla naszych oszczędności nie warto jednak zwlekać. Jedna jaskółka wiosny nie czyni, a im szybciej zgromadzony kapitał zacznie dla nas zarabiać, tym lepiej.

Komentarze

(2)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
O
Ostrożny
Gość

Propozycja Inbanku faktycznie zaskakująca. Bezpiecznie tam trzymać pieniądze? A może za chwilę ktoś ich przejmie (jak Pekao Ideę) i nagle okaże się, że moje pieniądze są w jakimś innym banku.

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Ostrożny

Inbank jest zarejestrowany w Estonii, ale działa w Polsce na mocy licencji europejskiej. Środki są objęte estońskim systemem gwarantowania depozytów. Polski bank nie może przejąć Inbanku.

Odpowiedz