Wróć

Nowa oferta Credit Agricole: Konto dla Ciebie, karta wielowalutowa i 3% na rachunku oszczędnościowym

Beata Szymańska
Analityk produktów finansowych

Nowa oferta Credit Agricole: Konto dla Ciebie, karta wielowalutowa i 3% na rachunku oszczędnościowym
Spis treści
Pokaż więcej

Zmiany w ofercie Credit Agricole można określić mianem kompleksowych. Wyraźnie widać, że bank postanowił powalczyć o klientów, proponując im coś więcej niż odświeżony rachunek osobisty.

Nowa oferta może zaspokoić oczekiwania różnych osób – zarówno tych, które często wyjeżdżają za granicę, jak i tych, które szukają okazji do oszczędzania, czy wreszcie tych, którzy chętnie korzystają z ofert specjalnych i promocji. Także sam rachunek prezentuje się interesująco, zwłaszcza w wersjach adresowanych do młodszych klientów banku.

Konto dla Ciebie: jeden rachunek w czterech wariantach

Obecnie podstawowym rachunkiem dla klientów indywidualnych w Credit Agricole jest Konto dla Ciebie. Rachunek zastąpił 1 Konto, Konto PROSTOoszczędzające oraz Konto PROSTOoszczędzające PLUS i jest oferowany w aż czterech wersjach:

 • Konto dla Ciebie (oferta standardowa);
 • Konto dla Ciebie MOVE! - ta wersja konta przeznaczona jest dla osób między 18. a 27. rokiem życia;
 • Konto dla Ciebie GO! - z kolei ten wariant jest dedykowanych najmłodszym klientom banku (w wieku od 13-18 lat);
 • Konto dla Ciebie VIP – natomiast ta propozycja jest ukłonem w stronę bardziej zamożnych klientów.

We wszystkich tych opcjach prowadzenie rachunku może stać całkowicie darmowe, a posiadacze konta mogą skorzystać z wielu nowoczesnych usług dodatkowych.

Credit Agricole zapewnia, że obecni klienci będą mogli bezpłatnie przemianować dotychczasowy rachunek na Konto dla Ciebie w wybranym wariancie, zgłaszając odpowiednią dyspozycję w banku.

Konto dla Ciebie - podstawowe opłaty

W wersji standardowej koszt prowadzenia Konta dla Ciebie wyniesie 7 zł, natomiast za obsługę kartę zapłacimy 9 zł. Choć na pierwszy rzut oka opłaty te wydają się dość wysokie, w prosty sposób będziemy mogli ich uniknąć - wystarczy, że co miesiąc zapewnimy wpływ na rachunek w wysokości min. 1000 zł i wykonamy 1 płatność kartą lub Blikiem. Spełnienie tego warunku zapewni nam jeszcze jedną korzyść – zwolnienie z prowizji za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce, która standardowo wynosi 5 zł. Pozostałe istotne koszty związane z Kontem dla Ciebie prezentują się następująco:

 • bezpłatne przelewy internetowe,
 • 0 - za zlecenia stałe i polecenia zapłaty,
 • 7 zł - za przelew natychmiastowy w serwisie internetowym i mobilnym CA24,
 • 10 zł – przelew europejski SEPA,
 • 0,25% min. 40 zł, max. 250 zł - przelew walutowy,
 • 3 zł - wypłata gotówki przy użyciu kodu Blik z bankomatów w Polsce,
 • 6 zł - za wypłaty z bankomatów za granicą,
 • 0 zł – za usługę cashback.

Wniosek o otwarcie rachunku możesz złożyć na tej stronie Credit Agricole.

Niższe opłaty dla młodszych klientów

W przypadku wariantu MOVE! i GO! warunki prowadzenia konta są jeszcze przystępniejsze. Studenci, aby uzyskać zwolnienie z opłaty za prowadzenie konta i jednocześnie korzystać za darmo z krajowych bankomatów, będą musieli wykonać zaledwie 1 płatność kartą lub Blikiem (w przeciwnym razie zapłacą 3 zł za konto i 3 zł od każdej wypłaty gotówki).

Natomiast w przypadku młodzieżowej wersji rachunku wymagania banku są jeszcze mniejsze – tu jedynym kosztem, jaki się pojawia, jest prowizja za wypłatę środków z krajowych bankomatów (3 zł). Oczywiście, również i tej opłaty można łatwo uniknąć – wystarczy raz w miesiącu przeprowadzić 1 transakcję kartą lub Blikiem.

Dodajmy jeszcze, że dla posiadaczy konta MOVE! i GO! korzystanie z karty jest bezwarunkowo bezpłatne – bank nie pobiera opłat za jej obsługę.

Najważniejsze różnice w opłatach za poszczególne wersje konta wypunktowaliśmy w poniższej tabelce.

Różnice w opłatach

Wariant

Opłata za prowadzenie konta

Opłata za obsługę kart

Prowizja za wypłaty z krajowych bankomatów

Konto dla Ciebie (wersja podstawowa)

7 zł – opłaty można uniknąć zapewniając wpływ na rachunek w wysokości min. 1000 zł i wykonując min. 1 płatność kartą lub Blikiem

5 zł - opłaty można uniknąć zapewniając wpływ na rachunek w wysokości min. 1000 zł i wykonując min. 1 płatność kartą lub Blikiem

3 zł - opłaty można uniknąć zapewniając wpływ na rachunek w wysokości min. 1000 zł i wykonując min. 1 płatność kartą lub Blikiem

Konto dla Ciebie MOVE!

3 zł – unikniesz opłaty wykonując min. 1 płatność kartą lub Blikiem w miesiącu

0 zł

3 zł - opłaty można uniknąć wykonując min. 1 płatność kartą lub Blikiem w miesiącu

Konto dla Ciebie GO!

0 zł

0 zł

3 zł - opłaty można uniknąć wykonując min. 1 płatność kartą lub Blikiem w miesiącu

Konto dla Ciebie VIP!

30 zł – bank zrezygnuje z opłaty, jeśli zapewnisz wpływ na konto w wysokości 10 000 zł miesięcznie lub średnie miesięczne saldo na rachunkach prowadzonych w PLN w ramach konta wyniesie min. 200 000 zł.

0 zł 0 zł

Z pełną taryfą opłat i prowizji możesz się zapoznać na tej stronie banku.

Nowe formy płatności w bankowości mobilnej

Posiadacze Konta dla Ciebie będą mogli też skorzystać z kilku udogodnień niedostępnych dla właścicieli wycofanych rachunków. Wraz z nową ofertą bank udostępnił bowiem Blika (jednak wyłącznie dla tych klientów, którzy zdecydują się na otwarcie nowego konta) i wprowadził przelewy natychmiastowe w systemie Express Elixir.

Niestety, klienci Credit Agricole - przynajmniej na razie - nie będą mogli skorzystać z płatności Google Pay lub Apple Pay. Bank zapowiada jednak, że będzie pracował nad rozwojem płatności mobilnych, jest więc duża szansa, że jedna z tych usług w niedługim czasie pojawi się w ofercie.

Karta z funkcją wielowalutową

Jednak nowe formy płatności mobilnych to nie jedyna zmiana, która może ucieszyć klientów banku. Kolejną ciekawą propozycją jest bezpłatna karta wielowalutowa, którą można powiązać z rachunkiem walutowym prowadzonym w euro, funtach szterlingach lub dolarach.

Karta wielowalutowa umożliwia wygodne płatności za granicą bez ponoszenia kosztów przewalutowania i konieczności posiadania kilku kart w walucie. Podczas dokonywania transakcji system sam rozpoznaje walutę płatności i pobiera kwotę z odpowiedniego konta. Wystarczy więc posiadać odpowiednie środki na rachunku walutowym przypisanym do karty, aby znacznie obniżyć koszt zagranicznych wyjazdów.

Warto w tym miejscu wspomnieć – w ramach ciekawostki – że wraz z kartą zyskujemy dostęp do atrakcyjnych zniżek i upustów w Klubie Rabatowym banku (blisko 10 000 sklepów stacjonarnych oraz internetowych). Będziemy mogli również samodzielnie wybrać wizerunek karty – bank przygotował dla swoich klientów aż 50 różnych wzorów graficznych. Wydanie spersonalizowanego plastiku kosztuje 15 zł w podstawowym wariancie konta i 10 zł dla klientów, którzy nie ukończyli 27 roku życia.

3% na koncie oszczędnościowym

Nowością w ofercie Credit Agricole jest również Rachunek Oszczędzam, prowadzony bezpłatnie w ramach Konta dla Ciebie. Trzeba przyznać, że nowe konto oszczędnościowe wyróżnia się na rynku wysokim jak na obecne czasy oprocentowaniem wynoszącym 3,0% w skali roku. Podwyższone oprocentowanie obowiązuje przez 4 miesiące od dnia otwarcia konta osobistego (w ramach którego otwarto Rachunek Oszczędzam) i dotyczy salda do 100 000 zł.

Pakiet assistance dla osób ceniących bezpieczeństwo

Płatności mobilne, karta wielowalutowa, promocyjne oprocentowanie rachunku oszczędnościowego – to nie jedyne atuty nowego konta. Posiadacze Konta dla Ciebie będą mogli też skorzystać z szerokiej gamy produktów ubezpieczeniowych, oferowanych oddzielnie lub w ramach pakietów.

Pakiet podstawowy „Pomoc dla Ciebie” obejmuje assistance medyczny, ubezpieczenie domu oraz ochronę na wypadek awarii telefonu i kradzieży kieszonkowej, natomiast w pakiecie rozszerzonym „Pomoc dla Ciebie Plus” będzie można dodatkowo wykupić cyberpolisę i assistance samochodowe.

Klienci, którzy w ciągu 6 miesięcy od daty zawarcia umowy o Konto dla Ciebie zdecydują się na pakiet „Pomoc dla Ciebie”, będą mogli korzystać z niego bezpłatnie aż przez pół roku (po tym okresie usługa ma kosztować 9,50 zł miesięcznie). W przypadku pakietu rozszerzonego opłata wynosi 16,50 zł miesięcznie. Trzeba przyznać, że w porównaniu do składek pobieranych przez towarzystwa ubezpieczeniowe jest to naprawdę niewygórowana kwota.

Komentarz redakcji

W naszej opinii, nowa oferta Credit Agricole jest dopracowana i nowoczesna. Wszystkie wprowadzone rozwiązania są celowe i służą wygodzie klientów. Bank uruchomił nowe formy płatności mobilnych (w końcu!), wraz z nowym kontem odpalił ciekawe promocje, zaproponował swoim klientom rozbudowany pakiet ubezpieczeń, zaoferował nowy rachunek oszczędnościowy (z promocyjnym oprocentowaniem 3% w skali roku dla środków do 100 000 zł), a przede wszystkim – sprezentował swoim klientom kartę wielowalutową, dzięki której można sporo zaoszczędzić na przewalutowaniach.

A jak należy ocenić samo konto? Naszym zdaniem, jest to całkiem ciekawa propozycja, która może być atrakcyjna zwłaszcza dla młodszych klientów banku. Konto dla Ciebie w wersji studenckiej i młodzieżowej jest praktycznie bezpłatne – wystarczy jedna transakcja kartą lub Blikiem na dowolną kwotę, by nie płacić za prowadzenie rachunku ani za wypłaty z krajowych bankomatów. Natomiast w przypadku starszych klientów wystarczą wpływy na konto w wysokości min. 1000 zł i jedna płatność kartą lub Blikiem w miesiącu, by bank zrezygnował z prowizji za prowadzenie rachunku, obsługę karty i wypłaty z bankomatów.

Reasumując, nowy rachunek osobisty Credit Agricole może się podobać. To konto dla aktywnych i mobilnych klientów, którzy cenią sobie nowoczesne rozwiązania, a także chętnie korzystają z dodatkowych produktów i funkcjonalności oferowanych w ramach rachunku.

Komentarze

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy