Wróć

Karta płatnicza dla dziecka

Justyna Kalicińska
Redaktor Moneteo.com

Karta płatnicza dla dziecka
Spis treści
Pokaż więcej

W dzisiejszych czasach znalezienie oferty karty płatniczej dla dziecka nie nastręcza większego problemu – problematyczne może za to być, jak z niej skorzystać, ponieważ dostęp do tego rodzaju produktu bankowego jest znacznie bardziej ograniczony niż w przypadku kart dla dorosłych.

Zatem nim przejdziemy do przedstawienia konkretnych propozycji, uporządkujmy nieco naszą wiedzę, dzięki czemu będziesz wiedzieć, czego możesz spodziewać się w bankach i jakie możliwości – i ograniczenia – mają poszczególne produkty.

Rodzaje kart płatniczych dla dziecka

Karty dla dzieci, jakie możesz znaleźć w ofertach banków, dzielimy na 3 rodzaje:

 • karty debetowe,
 • karty kredytowe,
 • karty przedpłacone (prepaid).

Czym się różnią rodzaje kart?

Karta debetowa, najpowszechniejsza karta płatnicza w Polsce, to środek płatniczy powiązany bezpośrednio z kontem i nie może funkcjonować bez niego. Co do zasady można nią wydać tylko tyle, ile jest na rachunku.

Karta kredytowa nie wymaga posiadania konta osobistego, gdyż środki, które nią wydajemy, pochodzą z kredytu udzielanego nam przez bank. Aby nie ponosić kosztu kredytu, dług trzeba spłacić w określonym czasie (od 51 do nawet 59 dni).

Z kolei karta przedpłacona (prepaid) przypomina elektroniczny portfel, który rodzic doładowuje swojemu dziecku za pomocą przelewu na specjalny rachunek karty (ten rachunek techniczny zakładany jest na rodzica). Jeśli na rachunku nie ma pieniędzy, to kartą nie zostanie wykonana żadna transakcja.

Typy kart debetowych

Wróćmy na chwilę do najpopularniejszych na rynku kart debetowych. Warto wspomnieć, że dzielą się one na kilka typów:

 • „zwykła” debetówka w PLN,
 • karta walutowa w wybranej walucie (EUR, USD, GBP),
 • karta wielowalutowa, umożliwiająca podpinanie do kont prowadzonych w różnych walutach. Dzięki temu można płacić w wybranych walutach automatycznie, bez konieczności posiadania karty walutowej i bez kosztów przewalutowania – system sam rozpoznaje, czy operacja została wykonana w PLN, czy np. w EUR.

Do powyższych można by jeszcze zaliczyć kartę z korzystnymi przewalutowaniami. Co prawda nie jest to osobny typ debetówki, ale że łączy ona w sobie cechy standardowej karty w PLN i karty walutowej bez konieczności zakładania konta walutowego i jest bardzo przydatnym produktem w trakcie zagranicznych wyjazdów lub płatności w zagranicznych serwisach internetowych, warto odnaleźć ją w gąszczu bankowych ofert.

Karta płatnicza dla dziecka. Od ilu lat można ją zamówić?

Kolejnym kryterium jest wiek. Coraz więcej banków ma w swojej ofercie karty debetowe i przedpłacone nawet dla dzieci poniżej 13. roku życia. Trzynastolatek nie będzie miał żadnego problemu, aby zdobyć własną debetówkę, o ile – rzecz jasna – dany bank prowadzi konto młodzieżowe.

Z kolei karta kredytowa może być wydana jedynie nastolatkowi w wieku przynajmniej 13 lat. Młodsze dzieci kredytówki nie dostaną – i to mimo że taka karta byłaby jedynie kartą dodatkową do karty kredytowej rodzica.

Jaka karta płatnicza dla dziecka poniżej 13?

Dzieci, które nie ukończyły 13 lat, od pewnego czasu również mogą otrzymać własną kartę płatniczą. Dla osób w tym wieku można zamówić jedynie kartę prepaid lub kartę debetową. Co ciekawe, oba rodzaje kart wydawane są nie do rachunku dziecka, ale rodzica. W przypadku karty przedpłaconej rodzic musi otworzyć w banku bezpłatny rachunek techniczny karty (do którego będzie miał dostęp przez bankowość internetową lub mobilną). Od danej instytucji zależy, czy posiadanie ROR-u przez rodzica jest wymagane.

Z kolei w przypadku karty debetowej posiadanie przez rodzica konta w danym banku jest konieczne. Ponieważ dziecko poniżej 13 lat nie ma zdolności do czynności prawnych, wszelkie operacje wykonane kartą obciążają formalnie opiekuna prawnego. Prowadzi to do interesujących rozwiązań: w niektórych bankach karta debetowa nie jest wydawana do konta dziecka, ale ma swój osobny rachunek w ramach konta rodzica (BNP Paribas), w innych karta co prawda jest powiązana z kontem dziecięcym, ale w praktyce konto to należy do rodzica, a nie dziecka (mBank).

Jak zamówić kartę płatniczą dla dziecka?

Zamówienie karty dla pociechy zależne jest od tego, na jaki jej rodzaj się zdecydowaliśmy.

Karta przedpłacona proponowana jest tylko w kilku bankach (ING Bank Śląski, PKO BP); jeżeli masz konto w jednej z tych instytucji, możesz zamówić kartę dla dziecka w swojej bankowości elektronicznej. Jeśli nie, konieczna będzie wizyta w oddziale i podpisanie umowy o kartę i bankowość elektroniczną (ING) lub założenie konta osobistego (PKO BP). Czytaj więcej o Karcie przedpłaconej dla dziecka.

Karta kredytowa dla dziecka jest zawsze kartą dodatkową wydaną do karty głównej, należącej do osoby pełnoletniej. Innymi słowy, wyrobienie kredytówki dla dziecka oznacza konieczność posiadania takiej samej karty przez Ciebie. Musisz jednak zdawać sobie sprawę, że nie każdy bank posiadający w swojej ofercie karty kredytowe umożliwia ich wyrobienie dla osób niepełnoletnich. Czytaj więcej o Karcie kredytowej dla dziecka.

Karta debetowa wymaga założenia dziecku konta osobistego: dziecięcego lub młodzieżowego, a często – choć w przypadku nastolatków nie zawsze – również osobnego konta dla opiekuna prawnego. Zwykle potrzebne jest udanie się do oddziału wraz z dzieckiem i dokumentami tożsamości (dowody osobiste, paszporty, akt urodzenia dziecka, legitymacja szkolna), ale konkretne rozwiązania zależą już od banku.

Prowadzenie konta dla dziecka i nastolatka we wszystkich bankach jest bezpłatne. Czytaj więcej o tym, Jak założyć konto dziecku i Jak założyć konto młodzieżowe?

Ile kosztuje karta płatnicza dla dziecka?

Podobnie jak w powyższych przypadkach koszty związane z kartą płatniczą zależą od jej rodzaju. Karty debetowe niemal wszędzie są bezpłatne, podobnie jak korzystanie z nich. Wybrawszy kartę przedpłaconą, będziesz musiał zapłacić za jej wydanie (do 20 zł).

Najdrożej wychodzą karty kredytowe, ponieważ w ich wypadku banki nie stosują preferencyjnej taryfy „dla młodych”. W zależności od banku i jego oferty możesz zapłacić i za wydanie kredytówki, i za korzystanie z niej. Z drugiej strony niemało kredytówek jest naprawdę tanich w obsłudze, a ich zaletą jest to, że konto osobiste nie jest potrzebne.

Płatności mobilne a karta dziecka

Kwestia płatności telefonem dla dzieci i nastolatków przypomina nieco rynek kart dla dzieci sprzed kilku lat: niby można, zatem niektóre banki je udostępniają, inne w ogóle, jeszcze inne w ograniczonym zakresie. Po części sytuacja ta wynika z procedur zastosowanych w danym banku, a po części z obostrzeń nakładanych przez dostarczycieli usługi: Google Pay przeznaczony jest już dla 13-latków, natomiast Apple Pay w Polsce… dopiero dla nastolatków, którzy skończyli 16 lat (!).

Niemniej nie w każdym banku płatności mobilne to obszar zupełnie niedostępny nieletnim. W niektórych bankach nastolatek skorzysta nie tylko z Apple Pay / Google Pay, ale także z płatności zegarkiem (Garmin Pay, Fitbit Pay, SwatchPay, Xiaomi Pay) – także z kartą kredytową.

Zwykle też jeśli banki oferują „własne” systemy płatności (PKO BP i płatność przez IKO), umożliwiają skorzystanie z nich nastolatkom. Z kolei Bank Millennium udostępnia HCE już siedmiolatkom.

Warto wiedzieć: coraz częściej wraz z kontami dziecięcymi (do 13 lat) można też znaleźć Blika – jedyną płatność mobilną, z której można korzystać bez karty płatniczej. Blik (z pewnymi ograniczeniami) jest bezproblemowo dostępny dla nastolatków od 14. roku życia.

Karty płatnicze dla dzieci i nastolatków w poszczególnych bankach

Sprawdźmy teraz, co proponują dzieciom i nastolatkom konkretne banki.

Karta płatnicza dla dziecka w Alior Banku

W Alior Banku można otrzymać kartę płatniczą tylko dla trzynastolatka lub starszego dziecka. Do wyboru są następujące karty:

 • karta debetowa wraz z Kontem Internetowym Alior Banku lub Kontem Jakże Osobistym (oba rachunki prowadzone są nie tylko dla dorosłych, ale również dla nieletnich, z tym że Konto Jakże Osobiste od 13 lat, a Konto Internetowe – już od 1. roku życia). Karta debetowa do Konta Jakże Osobistego jest jednocześnie kartą wielowalutową podpinaną do rachunków walutowych w EUR, USD lub GBP;
 • karta kredytowa Mastercard OK lub Mastercard TU i TAM.
Konto Internetowe
Złóż wniosek
Konto
0 zł
Karta
0 zł / 6 zł
Miesięczna opłata za kartę

0 zł / 6 zł


opłaty unikniesz, jeżeli w poprzednim miesiącu wykonasz bezgotówkowe transakcje kartą (lub Google Pay/Apple Pay) na min. 300 zł

jeśli masz mniej niż 18 lat, opłata za kartę nie jest pobierana. Karta wydawana jest osobom, które skończyły 13 lat

Bankomaty
0 zł / 5 zł
Bankomaty 0 zł / 5 zł

 • 0 zł - bankomaty własne oraz sieci Euronet dla wypłat powyżej 100 zł
 • 5 zł – pozostałe bankomaty oraz sieć Euronet przy wypłacie poniżej 100 zł
Przelew internetowy
0 zł
Konto dla rodzica
NIE
Pokaż szczegóły
 • Szczegóły oferty
 • Recenzja

Konto

 • Przeznaczenie konta

  konto osobiste od 1. r.ż.

 • Oprocentowanie rachunku

  0%

 • Opłata za otwarcie konta

  0 zł

 • Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

  0 zł

Karta

 • Typy kart płatniczych

  karta wypukła Debit Mastercard PayPass

  karta jest wydawana osobom, które skończyły 13 lat

 • Funkcjonalność karty
 • Opłata za wydanie karty

  0 zł

 • Opłata za odnowienie karty

  0 zł

 • Miesięczna opłata za kartę

  0 zł / 6 zł

 • Możliwość uniknięcia opłaty za kartę

  opłaty unikniesz, jeżeli w poprzednim miesiącu wykonasz bezgotówkowe transakcje kartą (lub Google Pay/Apple Pay) na min. 300 zł

  jeśli masz mniej niż 18 lat, opłata za kartę nie jest pobierana. Karta wydawana jest osobom, które skończyły 13 lat

 • Płatność kartą za granicą
  • 0 zł - karty Mastercard
  • 2% za przewalutowanie transakcji - karty Visa

Bankomaty i operacje gotówkowe

 • Wypłata z bankomatów w Polsce
  • 0 zł - bankomaty własne oraz sieci Euronet dla wypłat powyżej 100 zł
  • 5 zł – pozostałe bankomaty oraz sieć Euronet przy wypłacie poniżej 100 zł
 • Wypłata z bankomatu w Polsce Blikiem

  0 zł

 • Wypłata z bankomatów za granicą

  0 zł

 • Wpłata gotówki we wpłatomacie
  • 0 zł - wpłatomaty w oddziałach banku
  • 0,35%, min. 1 zł  - wpłatomaty Planet Cash
  • 0,60%, min. 1 zł  - pozostałe wpłatomaty
 • Wpłata gotówki w oddziale banku

  8 zł

 • Wypłata gotówki w oddziale banku

  8 zł

Przelewy

 • Zwykły przelew internetowy

  0 zł

 • Zlecenie stałe

  0 zł

 • Zwykły przelew w oddziale banku

  8 zł

 • Koszt przelewu (europejskiego) SEPA

  0 zł (spread na EUR ok. 8,6%)

 • Koszt przelewu (zagranicznego) SWIFT

  30 zł

 • Kody SMS (autoryzacja operacji)

  0 zł

 • Przelew na telefon Blik

  0 zł

Inne

 • Płatności mobilne
  w tym zbliżeniowy
 • Czy rodzic musi posiadać konto?

  NIE

Konto Jakże Osobiste
Złóż wniosek
Konto
0 zł / 10 zł
Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

0 zł / 10 zł


opłaty standardowej unikniesz, jeżeli:

 • zapewnisz miesięczne wpływy na konto w wysokości min. 1500 zł (kwota ta nie może być sumą niższych kwot)lub
 • nie ukończyłeś 26. r.ż.
Karta
0 zł / 5 zł
Miesięczna opłata za kartę

0 zł / 5 zł


opłaty standardowej unikniesz, jeżeli w poprzednim miesiącu wykonasz bezgotówkowe transakcje kartą (lub Google Pay/Apple Pay) na min. 300 zł

karta jest darmowa dla osób, które nie skończyły 18 lat

Bankomaty
0 zł / 2,50 zł
Bankomaty 0 zł / 2,50 zł

 • 0 zł - bankomaty własne
 • 2,50 zł - pozostałe bankomaty
Przelew internetowy
0 zł
Konto dla rodzica
NIE
Pokaż szczegóły
 • Szczegóły oferty
 • Recenzja

Konto

 • Przeznaczenie konta

  konto osobiste dla osób powyżej 13. r.ż.

 • Oprocentowanie rachunku

  0%

 • Opłata za otwarcie konta

  0 zł

 • Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

  0 zł / 10 zł

 • Możliwość uniknięcia opłaty za prowadzenie rachunku

  opłaty standardowej unikniesz, jeżeli:

  • zapewnisz miesięczne wpływy na konto w wysokości min. 1500 zł (kwota ta nie może być sumą niższych kwot)lub
  • nie ukończyłeś 26. r.ż.

Karta

 • Typy kart płatniczych

  Karta Debit Mastercard Zbliżeniowa

 • Funkcjonalność karty
 • Opłata za wydanie karty

  0 zł

 • Opłata za odnowienie karty

  0 zł

 • Miesięczna opłata za kartę

  0 zł / 5 zł

 • Możliwość uniknięcia opłaty za kartę

  opłaty standardowej unikniesz, jeżeli w poprzednim miesiącu wykonasz bezgotówkowe transakcje kartą (lub Google Pay/Apple Pay) na min. 300 zł

  karta jest darmowa dla osób, które nie skończyły 18 lat

 • Płatność kartą za granicą

  0 zł

Bankomaty i operacje gotówkowe

 • Wypłata z bankomatów w Polsce
  • 0 zł - bankomaty własne
  • 2,50 zł - pozostałe bankomaty
 • Wypłata z bankomatu w Polsce Blikiem

  0 zł

 • Wypłata z bankomatów za granicą
  • 2,50 zł - wypłata w bankomatach strefy EOG
  • 5 zł - pozostałe wypłaty w bankomatach zagranicznych
 • Wpłata gotówki we wpłatomacie
  • 0,20%, min. 1 zł  - w oddziałach banku
  • 0,35%, min. 1 zł  - Planet Cash
  • 0,60%, min. 1 zł  - pozostałe
 • Wpłata gotówki w oddziale banku

  0 zł

 • Wypłata gotówki w oddziale banku

  0 zł

Przelewy

 • Zwykły przelew internetowy

  0 zł

 • Zlecenie stałe

  0 zł

 • Zwykły przelew w oddziale banku

  8 zł

 • Koszt przelewu (europejskiego) SEPA

  0 zł

 • Koszt przelewu (zagranicznego) SWIFT

  30 zł

 • Kody SMS (autoryzacja operacji)

  0 zł

 • Przelew na telefon Blik

  0 zł

Inne

 • Płatności mobilne
  w tym zbliżeniowy
 • Czy rodzic musi posiadać konto?

  NIE

Karta
0 zł / 10 zł (mies.)
Opłata za kartę

0 zł / 10 zł (mies.)


opłaty unikniesz, jeśli w danym cyklu rozliczeniowym wykonasz transakcje kartą na łączną kwotę min. 600 zł

Bankomaty
5%, min. 10 zł
Bankomaty 5%, min. 10 zł

5%, min. 10 zł

Oprocentowanie
19%
Okres bezodsetkowy
59 dni
Pokaż szczegóły
 • Szczegóły oferty
 • Recenzja

Informacje ogólne

 • Polecana dla

  aktywnego użytkownika

 • Operator karty

  Mastercard

 • Rodzaj karty

  zwykła

 • Okres ważności

  4 lata

Opłaty

 • Wydanie karty

  0 zł (+ 10 zł rocznie za udostępnienie limitu kredytowego w rachunku płatniczym)

 • Opłata za kartę

  0 zł / 10 zł (mies.)

 • Możliwość uniknięcia opłaty za kartę

  opłaty unikniesz, jeśli w danym cyklu rozliczeniowym wykonasz transakcje kartą na łączną kwotę min. 600 zł

 • Wypłata z bankomatów w Polsce

  5%, min. 10 zł

 • Wypłata z bankomatów za granicą

  5%, min. 10 zł

 • Płatność kartą za granicą

  brak prowizji

 • Wydanie karty dodatkowej

  40 zł / rok (+ 10 zł rocznie za udostępnienie limitu kredytowego w rachunku płatniczym)

 • Opłata za kartę dodatkową

  0 zł / 10 zł (mies.) - opłaty unikniesz, jeśli w danym cyklu rozliczeniowym wykonasz transakcje kartą na łączną kwotę min. 600 zł

Zadłużenie

 • Oprocentowanie

  19%

 • Okres bezodsetkowy

  59 dni

 • Maks. limit kredytowy

  80 000 zł

 • Wysokość spłaty minimalnej

  3%

 • Przekroczenie limitu karty

  0 zł

Inne

 • Płatności mobilne
Karta
0 zł / 19 zł (mies.)
Opłata za kartę

0 zł / 19 zł (mies.)


opłaty unikniesz, jeśli w danym cyklu rozliczeniowym wykonasz transakcje kartą na łączną kwotę min. 1500 zł

Bankomaty
5%, min. 10 zł
Bankomaty 5%, min. 10 zł

bankomaty polskie i zagraniczne

Oprocentowanie
19%
Okres bezodsetkowy
59 dni
Pokaż szczegóły
 • Szczegóły oferty
Szczegóły oferty

Informacje ogólne

 • Polecana dla
  • podróżnika
  • aktywnego użytkownika
 • Operator karty

  Mastercard

 • Rodzaj karty

  zwykła

 • Okres ważności

  4 lata

Opłaty

 • Wydanie karty

  0 zł (+ 10 zł rocznie za udostępnienie limitu kredytowego w rachunku płatniczym)

 • Opłata za kartę

  0 zł / 19 zł (mies.)

 • Możliwość uniknięcia opłaty za kartę

  opłaty unikniesz, jeśli w danym cyklu rozliczeniowym wykonasz transakcje kartą na łączną kwotę min. 1500 zł

 • Wypłata z bankomatów w Polsce

  5%, min. 10 zł

 • Wypłata z bankomatów za granicą

  5%, min. 10 zł

 • Płatność kartą za granicą

  0 zł

 • Wydanie karty dodatkowej

  40 zł / rok

 • Koszt ubezpieczenia w podróży

  niedostępne

 • Koszt wejścia do saloników na lotniskach

  niedostępne

Zadłużenie

 • Oprocentowanie

  19%

 • Okres bezodsetkowy

  59 dni

 • Maks. limit kredytowy

  80 000 zł

 • Wysokość spłaty minimalnej

  3%

 • Przekroczenie limitu karty

  0 zł

Inne

 • Płatności mobilne

Jeżeli chcesz zamówić kartę kredytową dla dziecka, musisz wpierw wyrobić dla siebie taką samą kredytówkę. Dziecko będzie korzystało z Twojego limitu kredytowego.

Założenie dziecku konta w Alior Banku nie wymaga posiadania rachunku przez rodzica.

Karta płatnicza dla dziecka w Banku Millennium

Bank Millennium udostępnia kartę debetową do Konta 360° Junior dzieciom, które ukończyły 7 lat. Mogą one również korzystać z HCE i Blika. Założenie dziecku Konta 360° Junior wymaga posiadania rachunku przez rodzica.

Konto 360° Junior
Złóż wniosek
Konto
0 zł
Karta
0 zł / 4 zł
Miesięczna opłata za kartę 0 zł / 4 zł

opłaty unikniesz, jeśli wykonasz min. 1 transakcję kartą lub Blikiem (opłata nie jest pobierana przez pierwsze 2 miesiące)

korzystanie z karty jest bezwarunkowo darmowe dla osób w wieku 7-13 lat

Bankomaty
0 zł / 1 zł / 5 zł
Bankomaty 0 zł / 1 zł / 5 zł

karta dla osób w wieku 7-13 lat:

 • 0 zł - bankomaty Banku Millennium, Santander Banku i Planet Cash
 • 5 zł - pozostałe bankomaty

karta dla osób w wieku 13-18 lat:

 • 0 zł - jeśli co miesiąc wykonasz min. jedną płatność kartą debetową lub Blikiem
 • 0 zł bankomaty Banku Millennium, 1 zł bankomaty Santander Bank i Planet Cash, 5 zł pozostałe - jeżeli nie spełnisz powyższego warunku
Przelew internetowy
0 zł (od 7 lat)
Konto dla rodzica
TAK
Czy rodzic musi posiadać konto?

TAK


Pokaż szczegóły
 • Szczegóły oferty
 • Recenzja

Konto

 • Przeznaczenie konta

  konto osobiste dla osób do 18 lat

 • Oprocentowanie rachunku

  0%

 • Opłata za otwarcie konta

  0 zł

 • Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

  0 zł

Karta

 • Typy kart płatniczych
  • Millennium Visa Konto 360° dla Małoletnich (dla osób w wieku 7-13 lat)
  • VISA Konto 360 payWave (dostępna dla osób powyżej 13. roku życia)
 • Funkcjonalność karty
  • płatności zbliżeniowe
  • płatności internetowe
  • cashback
 • Opłata za wydanie karty
  • 15 zł - karta dla osób w wieku 7-13 lat
  • 0 zł - karta dla osób w wieku 13-18 lat
 • Opłata za odnowienie karty
  • 15 zł - karta dla osób w wieku 7-13 lat
  • 0 zł - karta dla osób w wieku 13-18 lat
 • Miesięczna opłata za kartę

  0 zł / 4 zł

 • Możliwość uniknięcia opłaty za kartę

  opłaty unikniesz, jeśli wykonasz min. 1 transakcję kartą lub Blikiem (opłata nie jest pobierana przez pierwsze 2 miesiące)

  korzystanie z karty jest bezwarunkowo darmowe dla osób w wieku 7-13 lat

 • Płatność kartą za granicą

  2% za przewalutowanie transakcji

Bankomaty i operacje gotówkowe

 • Wypłata z bankomatów w Polsce

  karta dla osób w wieku 7-13 lat:

  • 0 zł - bankomaty Banku Millennium, Santander Banku i Planet Cash
  • 5 zł - pozostałe bankomaty

  karta dla osób w wieku 13-18 lat:

  • 0 zł - jeśli co miesiąc wykonasz min. jedną płatność kartą debetową lub Blikiem
  • 0 zł bankomaty Banku Millennium, 1 zł bankomaty Santander Bank i Planet Cash, 5 zł pozostałe - jeżeli nie spełnisz powyższego warunku
 • Wypłata z bankomatu w Polsce Blikiem
  • 0 zł - bankomaty własne banku
  • 0 zł - pozostałe bankomaty, jeśli spełnisz warunek aktywności (jedna płatność bezgotówkowa w miesiącu), w przeciwnym razie: 5 zł
 • Wypłata z bankomatów za granicą

  karta dla osób w wieku 7-13 lat:

  • 5 zł - wypłata ze wszystkich bankomatów zagranicznych

  karta dla osób w wieku 13-18 lat:

  • 0 zł - jeżeli w poprzednim miesiącu wykonasz min. jedną płatność kartą lub Blikiem
  • 5 zł - wypłata EUR w strefie EOG, jeśli nie spełnisz powyższego warunku aktywności na koncie/karcie
  • 2,5% min. 9 zł - pozostałe bankomaty zagraniczne, jeżeli nie spełnisz powyższego warunku aktywności na koncie/karcie

  bank dolicza także 2% za przewalutowanie transakcji

 • Wpłata gotówki we wpłatomacie

  0 zł (wpłatomaty Millennium)

 • Wpłata gotówki w oddziale banku

  0 zł

 • Wypłata gotówki w oddziale banku

  0 zł

Przelewy

 • Zwykły przelew internetowy

  0 zł (od 7 lat)

 • Zlecenie stałe

  0 zł (od 7 lat)

 • Zwykły przelew w oddziale banku

  7,99 zł

 • Koszt przelewu (europejskiego) SEPA

  0 zł (od 7 lat)

 • Koszt przelewu (zagranicznego) SWIFT

  0,5%, min. 20 zł, maks. 125 zł (od 7 lat)

 • Kody SMS (autoryzacja operacji)

  0 zł

 • Przelew na telefon Blik

  0 zł

Inne

Dla nastolatków można zamówić także kartę kredytową Millennium Impresja.

Karta
0 zł / 7,99 zł (mies.)
Opłata za kartę

0 zł / 7,99 zł (mies.)


opłaty unikniesz, jeśli w poprzednim miesiącu wykonasz min. 5 transakcji bezgotówkowych

Bankomaty
3,99%, min. 9,99 zł
Bankomaty 3,99%, min. 9,99 zł

3,99%, min. 9,99 zł

Oprocentowanie
19%
Okres bezodsetkowy
51 dni
Pokaż szczegóły
 • Szczegóły oferty
 • Recenzja

Informacje ogólne

 • Polecana dla
  • aktywnego użytkownika
  • łowcy promocji
 • Operator karty

  Visa, Mastercard

 • Rodzaj karty

  zwykła

 • Okres ważności

  4 lata

Opłaty

 • Wydanie karty

  0 zł

 • Opłata za kartę

  0 zł / 7,99 zł (mies.)

 • Możliwość uniknięcia opłaty za kartę

  opłaty unikniesz, jeśli wykonasz 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu

 • Wypłata z bankomatów w Polsce

  3,99%, min. 9,99 zł

 • Wypłata z bankomatów za granicą

  3,99%, min. 9,99 zł

 • Płatność kartą za granicą
  • 0 zł - do równowartości 1000 zł/mies.
  • 2% - powyżej 1000 zł/mies.

  możesz także wykupić Pakiet Walutowy za 9,90 zł/tydz. z nielimitowanymi transakcjami kartą w każdej walucie

 • Wydanie karty dodatkowej

  0 zł

 • Opłata za kartę dodatkową

  2,99 zł - opłaty unikniesz, jeśli wykonasz 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu

Zadłużenie

 • Oprocentowanie

  19%

 • Okres bezodsetkowy

  51 dni

 • Maks. limit kredytowy

  100 000 zł

 • Wysokość spłaty minimalnej

  5%

 • Przekroczenie limitu karty

  0 zł

Inne

 • Płatności mobilne

Karta płatnicza dla dziecka w Pekao SA

Bank Pekao SA ma w swojej ofercie:

Konto Przekorzystne dla Młodych
Złóż wniosek
Konto
0 zł
Karta
0 zł
Bankomaty
0 zł
Bankomaty 0 zł

wszystkie bankomaty krajowe i zagraniczne

Przelew internetowy
0 zł
Konto dla rodzica
TAK
Czy rodzic musi posiadać konto?

TAK


Pokaż szczegóły
 • Szczegóły oferty
 • Recenzja

Konto

 • Przeznaczenie konta

  konto osobiste dla osób w wieku 0-18 lat

 • Oprocentowanie rachunku

  0%

 • Opłata za otwarcie konta

  0 zł

 • Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

  0 zł

Karta

 • Typy kart płatniczych
  • Mastercard PeoPay KIDS – dla osób w wieku 6-13 lat
  • Mastercard Debit FX – dla osób w wieku 13-26 lat
 • Funkcjonalność karty
  • płatności zbliżeniowe
  • płatności internetowe
  • cashback
  • 3D Secure
  • wielowalutowość
  • karta z korzystnymi przewalutowaniami
  • możliwość wyboru własnego wizerunku karty
  • program rabatowy Mastercard Bezcenne chwile (od 18 r.ż.)
 • Opłata za wydanie karty

  0 zł

 • Opłata za odnowienie karty

  0 zł

 • Miesięczna opłata za kartę

  0 zł

 • Płatność kartą za granicą

  0 zł

Bankomaty i operacje gotówkowe

 • Wypłata z bankomatów w Polsce

  0 zł

 • Wypłata z bankomatu w Polsce Blikiem

  0 zł

 • Wypłata z bankomatów za granicą

  0 zł

 • Wpłata gotówki we wpłatomacie

  0 zł – we wpłatomatach własnych

 • Wpłata gotówki w oddziale banku

  8 zł

 • Wypłata gotówki w oddziale banku

  8 zł

Przelewy

 • Zwykły przelew internetowy

  0 zł

 • Zlecenie stałe

  0 zł (niedostępne dla osób poniżej 13 lat)

 • Zwykły przelew w oddziale banku

  10 zł

 • Koszt przelewu (europejskiego) SEPA

  0 zł

 • Koszt przelewu (zagranicznego) SWIFT

  0,50%, min. 30 zł, maks. 250 zł

 • Kody SMS (autoryzacja operacji)

  0,20 zł

  opłaty unikniesz, korzystając z autoryzacji operacji w aplikacji PeoPay (mobilna autoryzacja)

 • Przelew na telefon Blik
  • 0 zł do 31 grudnia 2023 r.
  • 1 zł - standardowo

Inne

 • Płatności mobilne
 • Czy rodzic musi posiadać konto?

  TAK

 • Wymagane konto
Karta Kredytowa z Żubrem
Złóż wniosek
Karta
0 zł
Opłata za kartę 0 zł

 • 0 zł – Pakiet Standard
 • 19 zł – Pakiet Złoty
 • 39 zł – Pakiet Platynowy

karta w Pakiecie Standard jest bezwarunkowo bezpłatna. W Pakiecie Złotym opłaty unikniesz, jeśli wykonasz transakcje bezgotówkowe na min. 2000 zł w danym cyklu rozliczeniowym, natomiast w Pakiecie Platynowym – na min. 3000 zł

Bankomaty
3% / 5% / 7%
Bankomaty 3% / 5% / 7%

 • 7% – Pakiet Standard
 • 5% – Pakiet Złoty
 • 3% – Pakiet Platynowy
Oprocentowanie
18%
Okres bezodsetkowy
59 dni
Pokaż szczegóły
 • Szczegóły oferty
 • Recenzja

Informacje ogólne

 • Polecana dla

  biernego użytkownika

 • Operator karty

  Mastercard

 • Rodzaj karty

  zwykła

 • Okres ważności

  5 lat

Opłaty

 • Wydanie karty

  0 zł

 • Opłata za kartę
  • 0 zł – Pakiet Standard
  • 19 zł – Pakiet Złoty
  • 39 zł – Pakiet Platynowy
 • Możliwość uniknięcia opłaty za kartę

  karta w Pakiecie Standard jest bezwarunkowo bezpłatna. W Pakiecie Złotym opłaty unikniesz, jeśli wykonasz transakcje bezgotówkowe na min. 2000 zł w danym cyklu rozliczeniowym, natomiast w Pakiecie Platynowym – na min. 3000 zł

 • Wypłata z bankomatów w Polsce
  • 7% – Pakiet Standard
  • 5% – Pakiet Złoty
  • 3% – Pakiet Platynowy
 • Wypłata z bankomatów za granicą
  • 7% – Pakiet Standard
  • 5% – Pakiet Złoty
  • 3% – Pakiet Platynowy
 • Płatność kartą za granicą

  brak prowizji (przeliczenie na podstawie obowiązującej tabeli kursowej banku)

 • Wydanie karty dodatkowej

  0 zł

 • Opłata za kartę dodatkową
  • 0 zł – Pakiet Standard
  • 19 zł – Pakiet Złoty
  • 39 zł – Pakiet Platynowy

  opłaty możesz uniknąć na zasadach obowiązujących dla karty głównej

Zadłużenie

 • Oprocentowanie

  18%

 • Okres bezodsetkowy

  59 dni

 • Maks. limit kredytowy

  100 000 zł

 • Wysokość spłaty minimalnej

  3%, min. 30 zł

 • Przekroczenie limitu karty

  0 zł

Inne

 • Płatności mobilne
   

Karta debetowa w Pekao SA jest jednocześnie kartą wielowalutową do kont walutowych w EUR, USD, GBP i CHF i kartą z korzystnymi przewalutowaniami (przewalutowanie transakcji odbywa się po niewysokim kursie Mastercarda).

Założenie dziecku Konta Przekorzystnego możliwe jest tylko w sytuacji, gdy rodzic sam posiada rachunek w Pekao SA.

Karta płatnicza dla dziecka w BNP Paribas

W BNP Paribas dla nieletnich dostępne są dwa rodzaje kart:

 • Karta Kredytowa Mastercard Standard dla 13-latków,
 • debetowa Karta Samodzielniaka – debetówkę można już zamówić dla 7-latka. Jest ona podpięta do Konta Karty Samodzielniaka, którego właścicielem jest rodzic. Dziecko po skończeniu 13 lat otrzymuje kartę debetową (Karta do Dorosłości) powiązaną już z jego Kontem Samodzielniaka. Dodatkowo można zamówić dla dziecka opaskę zbliżeniową, jednak jej wydanie jest płatne.

Rodzic musi mieć konto w BNP Paribas, aby założyć rachunek dziecku.

Karta
0 zł / 9 zł
Opłata za kartę 0 zł / 9 zł

opłaty unikniesz, jeśli w poprzednim okresie rozliczeniowym wydasz kartą łącznie min. 1000 zł

Bankomaty
4,9%, min. 10 zł
Bankomaty 4,9%, min. 10 zł

4,9%, min. 10 zł

Oprocentowanie
19%
Okres bezodsetkowy
56 dni
Pokaż szczegóły
 • Szczegóły oferty
 • Recenzja

Informacje ogólne

 • Polecana dla
  • aktywnego użytkownika
  • łowcy promocji
 • Operator karty

  Mastercard

 • Rodzaj karty

  zwykła

 • Okres ważności

  4 lata

Opłaty

 • Wydanie karty

  0 zł

 • Opłata za kartę

  0 zł / 9 zł (mies.)

 • Możliwość uniknięcia opłaty za kartę

  opłaty unikniesz, jeśli w poprzednim okresie rozliczeniowym wydasz kartą łącznie min. 1000 zł

 • Wypłata z bankomatów w Polsce

  4,9%, min. 10 zł

 • Wypłata z bankomatów za granicą

  4,9%, min. 10 zł

 • Płatność kartą za granicą

  2%

 • Wydanie karty dodatkowej

  0 zł

 • Opłata za kartę dodatkową

  0 zł / 4,50 zł (mies.)

  opłaty unikniesz, jeśli w poprzednim okresie rozliczeniowym wydasz kartą łącznie min. 500 zł

Zadłużenie

 • Oprocentowanie

  19%

 • Okres bezodsetkowy

  56 dni

 • Maks. limit kredytowy

  ustalany indywidualnie

 • Wysokość spłaty minimalnej

  3%, min. 30 zł

 • Przekroczenie limitu karty

  0 zł

Inne

 • Płatności mobilne
   
Konto Samodzielniaka
Złóż wniosek
Konto
0 zł
Karta
0 zł
Bankomaty
0 zł
Bankomaty 0 zł

wszystkie bankomaty krajowe

Przelew internetowy
0 zł
Konto dla rodzica
TAK
Czy rodzic musi posiadać konto?

TAK


Pokaż szczegóły
 • Szczegóły oferty
 • Recenzja

Konto

 • Przeznaczenie konta

  konto osobiste dla osób do 18 lat

 • Oprocentowanie rachunku

  0%

 • Opłata za otwarcie konta

  0 zł

 • Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

  0 zł

Karta

 • Typy kart płatniczych
  • Mastercard Karta Samodzielniaka - dla dzieci od 7 do 13 lat
  • Mastercard Karta do Dorosłości - dla nastolatków od 13 do 18 lat
  • Mastercard Mikrokarta Samodzielniaka (opaska)
 • Funkcjonalność karty

  Karta Samodzielniaka:

  • płatności zbliżeniowe

  Karta do Dorosłości:

  • płatności zbliżeniowe
  • płatności internetowe
  • cashback
 • Opłata za wydanie karty

  0 zł

 • Opłata za odnowienie karty

  0 zł

 • Miesięczna opłata za kartę
  • 0 zł - Karta Samodzielniaka i Karta do Dorosłości
  • 1 zł - Mikrokarta Samodzielniaka
 • Płatność kartą za granicą

  5% wartości transakcji

Bankomaty i operacje gotówkowe

 • Wypłata z bankomatów w Polsce

  0 zł

 • Wypłata z bankomatu w Polsce Blikiem
  • 0 zł - bankomaty własne banku
  • 5 zł - pozostałe bankomaty
 • Wypłata z bankomatów za granicą
  • 0 zł - bankomaty Grupy BNP, w ramach Global Alliance oraz euro w krajach strefy EOG
  • 10 zł - pozostałe bankomaty zagraniczne
 • Wpłata gotówki we wpłatomacie
  • 0 zł - wpłatomaty własne banku
  • 0,5%, min. 10 zł - pozostałe wpłatomaty
 • Wpłata gotówki w oddziale banku

  12 zł

 • Wypłata gotówki w oddziale banku

  12 zł

Przelewy

 • Zwykły przelew internetowy

  0 zł

 • Zlecenie stałe

  0 zł

 • Zwykły przelew w oddziale banku

  12 zł

 • Koszt przelewu (europejskiego) SEPA

  0 zł

 • Koszt przelewu (zagranicznego) SWIFT

  0,20%, min. 30 zł, maks. 200 zł

 • Kody SMS (autoryzacja operacji)

  0 zł

 • Przelew na telefon Blik

  0 zł

Inne

Karta płatnicza dla dziecka w Credit Agricole

Credit Agricole nie ma w swojej ofercie kont dla dzieci poniżej 13 lat, nie umożliwia też wydania karty kredytowej dla nieletniego. Nastolatek, który skończył 13 lat, może otworzyć Konto dla Ciebie GO!, w ramach którego otrzyma własną kartę debetową. Debetówka ta jest jednocześnie kartą wielowalutową do rachunku walutowego prowadzonego w EUR, USD lub GBP.

Rodzic / opiekun prawny nie musi być klientem Credit Agricole, aby móc otworzyć dziecku konto.

Konto
0 zł
Karta
0 zł
Bankomaty
0 zł / 3 zł
Bankomaty 0 zł / 3 zł

 • 0 zł - bankomaty w placówkach banku
 • 3 zł - pozostałe bankomaty (opłaty unikniesz, jeśli wykonasz jedną transakcję kartą lub Blikiem)
Przelew internetowy
0 zł
Konto dla rodzica
NIE
Pokaż szczegóły
 • Szczegóły oferty
 • Recenzja

Konto

 • Przeznaczenie konta

  konto osobiste dla osób w wieku 13-18 lat

 • Oprocentowanie rachunku

  0%

 • Opłata za otwarcie konta

  0 zł

 • Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

  0 zł

Karta

 • Typy kart płatniczych

  Visa TOUCH! 

 • Funkcjonalność karty
  • płatności zbliżeniowe
  • płatności internetowe
  • wielowalutowość
  • cashback
  • 3D Secure
  • własny wizerunek karty
 • Opłata za wydanie karty
  • 0 zł - wizerunek standardowy
  • 15 zł - wizerunek z katalogu

  0 zł za wydanie karty z wizerunkiem z katalogu w ramach promocji do 31 października 2023 r.

 • Miesięczna opłata za kartę

  0 zł

 • Płatność kartą za granicą

  4% za przewalutowanie transakcji

Bankomaty i operacje gotówkowe

 • Wypłata z bankomatów w Polsce
  • 0 zł - bankomaty w placówkach banku
  • 6 zł - pozostałe bankomaty (opłaty unikniesz, jeśli wykonasz jedną transakcję kartą lub Blikiem)
 • Wypłata z bankomatu w Polsce Blikiem

  0 zł

 • Wypłata z bankomatów za granicą
  • 3 zł - wypłata EUR w strefie EOG (opłaty unikniesz, jeśli wykonasz jedną transakcję kartą lub Blikiem)
  • 6 zł - pozostałe wypłaty z bankomatów zagranicznych

  bank dolicza prowizję 4% za przewalutowanie transakcji

 • Wpłata gotówki we wpłatomacie

  0 zł - wpłatomaty Credit Agricole

 • Wpłata gotówki w oddziale banku

  0 zł

 • Wypłata gotówki w oddziale banku

  0 zł

Przelewy

 • Zwykły przelew internetowy

  0 zł

 • Zlecenie stałe

  0 zł

 • Zwykły przelew w oddziale banku

  15 zł

 • Koszt przelewu (europejskiego) SEPA

  0 zł

 • Koszt przelewu (zagranicznego) SWIFT

  0,5% min. 60 zł, maks. 300 zł

 • Kody SMS (autoryzacja operacji)

  0 zł

 • Przelew na telefon Blik

  0 zł

Inne

 • Płatności mobilne
 • Czy rodzic musi posiadać konto?

  NIE

Karta płatnicza dla dziecka w ING Banku Śląskim

W ING dla nieletnich dostępne są aż 3 rodzaje kart:

 • karta przedpłacona,
 • karta debetowa do młodzieżowego Konta Mobi (od 13 lat),
 • karty kredytowe (Visa i Mastercard – również od 13 lat).

Karta przedpłacona wydawana jest dzieciom bez minimum wiekowego, to znaczy, że można ją zamówić nawet dla niemowlaka. Wraz z kartą otwierany jest darmowy rachunek techniczny, który rodzic może zasilać przelewami lub bezpośrednimi wpłatami – jak portmonetkę. Posiadanie konta rodzica nie jest wymagane, ale konieczne będzie udanie się do oddziału banku i podpisanie umowy o bankowość elektroniczną (klienci ING nie muszą spełniać tego warunku).

Typ karty
Mastercard
Wydanie karty
15 zł
Użytkowanie karty
0 zł
Bankomaty
0 zł / 5 zł
Wypłata z bankomatów w Polsce 0 zł / 5 zł

 • 0 zł - bankomaty własne i Planet Cash
 • 5 zł - pozostałe bankomaty
Pokaż szczegóły
 • Szczegóły oferty
Szczegóły oferty

Informacje ogóne

 • Typ karty

  Mastercard

 • Posiadacz karty

  Osoba z dostępem do Moje ING

 • Użytkownik karty

  dziecko w wieku poniżej 13 roku życia, którego posiadacz karty jest rodzicem lub opiekunem prawnym

 • Dane użytkownika na karcie

  TAK

Opłaty za kartę

 • Opłata za wydanie karty

  15 zł

 • Miesięczna opłata za kartę

  0 zł

Bankomaty i operacje gotówkowe

 • Wypłata z bankomatów w Polsce
  • 0 zł - bankomaty własne i Planet Cash
  • 5 zł - pozostałe bankomaty
 • Wypłata z bankomatów za granicą
  • 5 zł - wypłaty w EUR w państwach należących do SEPA
  • 3% - wypłaty w pozostałych walutach
 • Cashback

  0 zł

Konto
0 zł
Karta
0 zł
Miesięczna opłata za kartę

0 zł


karta debetowa jest bezpłatna dla osób poniżej 26 lat, potem należy wykonać transakcje na kwotę min. 300 zł miesięcznie

Bankomaty
0 zł / 2,50 zł
Bankomaty 0 zł / 2,50 zł

 • 0 zł - bankomaty własne Banku i Planet Cash oraz pierwsza wypłata z pozostałych bankomatów
 • 2,50 zł - druga i kolejna wypłata z pozostałych bankomatów
Przelew internetowy
0 zł
Konto dla rodzica
NIE
Pokaż szczegóły
 • Szczegóły oferty
 • Recenzja

Konto

 • Przeznaczenie konta

  konto osobiste dla osób w wieku 13-26 lat

 • Oprocentowanie rachunku

  0%

 • Opłata za otwarcie konta

  0 zł

 • Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

  0 zł

Karta

 • Typy kart płatniczych

  Visa zbliżeniowa

 • Funkcjonalność karty
  • płatności zbliżeniowe
  • płatności internetowe
  • cashback
  • 3D Secure
  • własny wizerunek karty
 • Opłata za wydanie karty

  0 zł

 • Opłata za odnowienie karty

  0 zł

 • Miesięczna opłata za kartę

  0 zł

 • Możliwość uniknięcia opłaty za kartę

  karta debetowa jest bezpłatna dla osób poniżej 26 lat, potem należy wykonać transakcje na kwotę min. 300 zł miesięcznie

 • Płatność kartą za granicą

  3% za przewalutowanie transakcji

Bankomaty i operacje gotówkowe

 • Wypłata z bankomatów w Polsce
  • 0 zł - bankomaty własne Banku i Planet Cash oraz pierwsza wypłata z pozostałych bankomatów
  • 2,50 zł - druga i kolejna wypłata z pozostałych bankomatów
 • Wypłata z bankomatu w Polsce Blikiem
  • 0 zł - bankomaty własne Banku i Planet Cash oraz pierwsza wypłata z pozostałych bankomatów
  • 2,50 zł - druga i kolejna wypłata z pozostałych bankomatów
 • Wypłata z bankomatów za granicą
  • 0 zł za pierwszą wypłatę w miesiącu, 2,50 zł za każdą kolejną (+3% za przewalutowanie) - wypłaty w EUR w krajach EOG
  • 5% kwoty wypłaty + 3% za przewalutowanie - pozostałe bankomaty zagraniczne
 • Wpłata gotówki we wpłatomacie

  0 zł - wpłatomaty ING i Planet Cash

 • Wpłata gotówki w oddziale banku

  10 zł

 • Wypłata gotówki w oddziale banku

  10 zł

Przelewy

 • Zwykły przelew internetowy

  0 zł

 • Zlecenie stałe

  0 zł

 • Zwykły przelew w oddziale banku

  9 zł

 • Koszt przelewu (europejskiego) SEPA

  0 zł

 • Koszt przelewu (zagranicznego) SWIFT

  40 zł

 • Kody SMS (autoryzacja operacji)

  0 zł

 • Przelew na telefon Blik

  0 zł

Inne

 • Płatności mobilne
  w tym zbliżeniowy
 • Czy rodzic musi posiadać konto?

  NIE

Karta
0 zł / 50 zł (rocznie)
Opłata za kartę

0 zł / 50 zł (rocznie)


opłaty unikniesz, jeżeli wykonasz w ciągu roku transakcje na łączną kwotę min. 6000 zł (średnio 500 zł / mies.)

Bankomaty
3%, min. 9 zł
Bankomaty 3%, min. 9 zł

3%, min. 9 zł

Oprocentowanie
15,75%
Okres bezodsetkowy
52 dni
Pokaż szczegóły
 • Szczegóły oferty
Szczegóły oferty

Informacje ogólne

 • Polecana dla

  aktywnego użytkownika

 • Operator karty

  Mastercard

 • Rodzaj karty

  zwykła

 • Okres ważności

  5 lat

 • Minimalny dochód

  800 zł

Opłaty

 • Wydanie karty

  0 zł

 • Opłata za kartę

  0 zł / 50 zł (rocznie)

 • Możliwość uniknięcia opłaty za kartę

  opłaty unikniesz, jeżeli wykonasz w ciągu roku transakcje na łączną kwotę min. 6000 zł (średnio 500 zł / mies.)

 • Wypłata z bankomatów w Polsce

  3%, min. 9 zł

 • Wypłata z bankomatów za granicą

  3%, min. 9 zł

 • Płatność kartą za granicą

  brak prowizji (przeliczenie na podstawie obowiązującej tabeli kursowej)

 • Wydanie karty dodatkowej

  0 zł

 • Opłata za kartę dodatkową

  0 zł / 35 zł (rocznie)

  opłaty unikniesz, jeżeli wykonasz w ciągu roku transakcje na łączną kwotę min. 6000 zł (średnio 500 zł / mies.)

Zadłużenie

 • Oprocentowanie

  15,75%

 • Okres bezodsetkowy

  52 dni

 • Maks. limit kredytowy

  20 000 zł

 • Wysokość spłaty minimalnej

  5%, min. 50 zł

 • Przekroczenie limitu karty

  0 zł

Inne

 • Płatności mobilne
Karta
0 zł / 35 zł (rocznie)
Opłata za kartę

0 zł / 35 zł (rocznie)


opłaty unikniesz, jeżeli wykonasz w ciągu roku transakcje na łączną kwotę min. 2400 zł (średnio 200 zł / mies.)

Bankomaty
2%, min. 5 zł / 3%, min. 9 zł
Bankomaty 2%, min. 5 zł / 3%, min. 9 zł

 • 2%, min. 5 zł - bankomaty ING
 • 3%, min. 9 zł - pozostałe bankomaty
Oprocentowanie
15,75%
Okres bezodsetkowy
52 dni
Pokaż szczegóły
 • Szczegóły oferty
Szczegóły oferty

Informacje ogólne

 • Polecana dla

  aktywnego użytkownika

 • Operator karty

  Visa

 • Rodzaj karty

  zwykła

 • Okres ważności

  5 lat

 • Minimalny dochód

  800 zł

Opłaty

 • Wydanie karty

  0 zł

 • Opłata za kartę

  0 zł / 35 zł (rocznie)

 • Możliwość uniknięcia opłaty za kartę

  opłaty unikniesz, jeżeli wykonasz w ciągu roku transakcje na łączną kwotę min. 2400 zł (średnio 200 zł / mies.)

 • Wypłata z bankomatów w Polsce
  • 2%, min. 5 zł - bankomaty ING
  • 3%, min. 9 zł - pozostałe bankomaty
 • Wypłata z bankomatów za granicą

  3%, min. 9 zł

 • Płatność kartą za granicą

  brak prowizji (przeliczenie na podstawie tabeli Visa)

 • Wydanie karty dodatkowej

  0 zł

 • Opłata za kartę dodatkową

  0 zł / 25 zł (rocznie)

  opłaty unikniesz, jeżeli wykonasz w ciągu roku transakcje na łączną kwotę min. 2400 zł (średnio 200 zł / mies.)

Zadłużenie

 • Oprocentowanie

  15,75%

 • Okres bezodsetkowy

  52 dni

 • Maks. limit kredytowy

  20 000 zł

 • Wysokość spłaty minimalnej

  4%, min. 50 zł

 • Przekroczenie limitu karty

  0 zł

Inne

 • Płatności mobilne

Karta płatnicza dla dziecka w mBanku

mBank proponuje dzieciom wyłącznie karty debetowe. Dla nastolatków przeznaczona jest karta Visa Me, wydawana do młodzieżowego eKonta możliwości. Otwarcie tego rachunku nie wymaga posiadania konta przez rodzica.

eKonto możliwości
Złóż wniosek
Konto
0 zł
Karta
0 zł
Bankomaty
0 zł
Bankomaty 0 zł

wszystkie bankomaty polskie i zagraniczne

Przelew internetowy
0 zł
Konto dla rodzica
NIE
Pokaż szczegóły
 • Szczegóły oferty
 • Recenzja

Konto

 • Przeznaczenie konta

  konto osobiste dla osób w wieku 13-24 lata

 • Oprocentowanie rachunku

  0%

 • Opłata za otwarcie konta

  0 zł

 • Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

  0 zł

Karta

 • Typy kart płatniczych

  Visa Me

 • Funkcjonalność karty
  • płatności zbliżeniowe
  • płatności internetowe
  • cashback
  • 3D Secure
  • własny wizerunek karty
  • program rabatowy mOkazje
 • Opłata za wydanie karty

  0 zł

 • Opłata za odnowienie karty

  0 zł

 • Miesięczna opłata za kartę

  0 zł

 • Płatność kartą za granicą

  5,9% za przewalutowanie transakcji

Bankomaty i operacje gotówkowe

 • Wypłata z bankomatów w Polsce

  0 zł

 • Wypłata z bankomatu w Polsce Blikiem

  0 zł

 • Wypłata z bankomatów za granicą

  0 zł + 5,9% prowizji od wartości transakcji

 • Wpłata gotówki we wpłatomacie
  • 0 zł – wpłatomaty mBanku, Planet Cash i Cashline
  • 0,2%, min. 2 zł – wpłatomaty Euronet
 • Wpłata gotówki w oddziale banku

  0 zł

 • Wypłata gotówki w oddziale banku

  0 zł

Przelewy

 • Zwykły przelew internetowy

  0 zł

 • Zlecenie stałe

  0 zł

 • Zwykły przelew w oddziale banku

  0 zł

 • Koszt przelewu (europejskiego) SEPA

  0 zł

 • Koszt przelewu (zagranicznego) SWIFT

  0,35%, min. 25 zł, maks. 200 zł

 • Kody SMS (autoryzacja operacji)

  0 zł

 • Przelew na telefon Blik

  0 zł

Inne

 • Płatności mobilne
  w tym zbliżeniowy
   
 • Czy rodzic musi posiadać konto?

  NIE

Inaczej przedstawia się sprawa z kartą debetową dla młodszych dzieci (do 13 lat). Dla nich mBank przygotował Kartę Junior – bez minimum wiekowego. Zamawia się ją do dziecięcego eKonta Junior, które jest swego rodzaju subkontem rachunku osobistego jednego z rodziców. Oznacza to, że rodzic musi mieć własne konto w mBanku, jeśli chce założyć rachunek czy zamówić kartę dla dziecka, które nie ukończyło jeszcze 13 lat.

eKonto Junior
Otwórz konto rodzica
Konto
0 zł
Karta
0 zł
Bankomaty
0 zł
Bankomaty 0 zł

wszystkie bankomaty krajowe i zagraniczne

Przelew internetowy
0 zł
Konto dla rodzica
TAK
Czy rodzic musi posiadać konto?

TAK


Pokaż szczegóły
 • Szczegóły oferty
 • Recenzja

Konto

 • Przeznaczenie konta

  konto osobiste dla osób do 13 lat

 • Oprocentowanie rachunku
  • 5,5% do 5000 zł do17 października 2023 r.
  • 0% - powyżej 5000 zł i poza okresem promocji
 • Opłata za otwarcie konta

  0 zł

 • Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

  0 zł

Karta

 • Typy kart płatniczych

  Visa Junior

 • Funkcjonalność karty
  • płatności zbliżeniowe
  • cashback
 • Opłata za wydanie karty

  0 zł

 • Opłata za odnowienie karty

  0 zł

 • Miesięczna opłata za kartę

  0 zł

 • Płatność kartą za granicą

  5,9% wartości transakcji

Bankomaty i operacje gotówkowe

 • Wypłata z bankomatów w Polsce

  0 zł

 • Wypłata z bankomatów za granicą

  0 zł + 5,9% prowizji za przewalutowanie

 • Wpłata gotówki we wpłatomacie

  0 zł

 • Wpłata gotówki w oddziale banku

  0 zł

 • Wypłata gotówki w oddziale banku

  0 zł

Przelewy

 • Zwykły przelew internetowy

  0 zł

 • Zlecenie stałe

  0 zł

 • Zwykły przelew w oddziale banku

  0 zł

Inne

Mimo że mBank posiada w swojej ofercie liczne rachunki walutowe i kartę wielowalutową, to ani Karta Junior, ani Visa Me nie mają funkcji wielowalutowości.

Karta płatnicza dla dziecka w PKO BP

Jeśli chodzi o karty płatnicze dla małych dzieci (do 13 lat), to PKO BP był prekursorem na rynku: jako pierwszy zaczął wydawać dzieciom kartę płatniczą – PKO Junior. Jest ona powiązana nie z PKO Kontem Dziecka, ale z rachunkiem technicznym, do którego założenia konieczne jest bycie klientem PKO BP przez rodzica.

Typ karty
Visa / Mastercard
Typ karty Visa / Mastercard

 • Visa - karta w formie tradycyjnej
 • Mastercard - karta w formie naklejki zbliżeniowej
Wydanie karty
15 zł
Użytkowanie karty
0 zł
Bankomaty
0 zł / 5 zł
Wypłata z bankomatów w Polsce 0 zł / 5 zł

 • 0 zł - bankomaty PKO BP
 • 5 zł - pozostałe bankomaty
Pokaż szczegóły
 • Szczegóły oferty
Szczegóły oferty

Informacje ogóne

 • Typ karty
  • Visa - karta w formie tradycyjnej
  • Mastercard - karta w formie naklejki zbliżeniowej
 • Posiadacz karty

  Posiadacz konta osobistego w PKO BP z dostępem do iPKO

 • Użytkownik karty

  dziecko w wieku poniżej 13 roku życia

 • Dane użytkownika na karcie

  TAK

Opłaty za kartę

 • Opłata za wydanie karty

  15 zł

 • Miesięczna opłata za kartę

  0 zł

 • Płatność kartą za granicą

  1,5%

Bankomaty i operacje gotówkowe

 • Wypłata z bankomatów w Polsce
  • 0 zł - bankomaty PKO BP
  • 5 zł - pozostałe bankomaty
 • Wypłata z bankomatów za granicą

  5 zł

 • Cashback

  0 zł

Trzynastolatki i starsze dzieci mogą otrzymać własną kartę płatniczą do PKO Konta Pierwszego (13-18 lat). Karta ta jest jednocześnie kartą wielowalutową i można ją podpiąć do rachunku walutowego w aż 9 walutach.

Oferta nieaktywna
PKO Konto Pierwsze
Konto
0 zł
Karta
0 zł / 3,90 zł
Miesięczna opłata za kartę 0 zł / 3,90 zł

opłaty unikniesz, jeśli wykonasz min. 2 transakcje kartą lub Blikiem

Bankomaty
0 zł
Bankomaty 0 zł

0 zł

Przelew internetowy
    0 zł
Konto dla rodzica
NIE
Pokaż szczegóły
 • Szczegóły oferty
Szczegóły oferty

Konto

 • Przeznaczenie konta

  konto osobiste dla osób w wieku 13-18 lat

 • Oprocentowanie rachunku
  • 5% - do 2500 zł
  • 1% - powyżej 2500 zł
 • Opłata za otwarcie konta

  0 zł

 • Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

  0 zł

Karta

 • Typy kart płatniczych

  PKO Ekspres

 • Funkcjonalność karty
  • płatności zbliżeniowe
  • płatności internetowe
  • cashback
  • wielowalutowość (EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK, SEK)
  • 3D Secure
  • własny wizerunek karty
 • Opłata za wydanie karty
  • 0 zł - standardowa karta PKO Ekspres
  • 14,90 zł - karta PKO Ekspres z niestandardowym wizerunkiem
 • Opłata za odnowienie karty

  0 zł

 • Miesięczna opłata za kartę

  0 zł / 3,90 zł

 • Możliwość uniknięcia opłaty za kartę

  opłaty unikniesz, jeśli wykonasz min. 2 transakcje kartą lub Blikiem

 • Płatność kartą za granicą

  3,5% za przewalutowanie transakcji

Bankomaty i operacje gotówkowe

 • Wypłata z bankomatów w Polsce

  0 zł

 • Wypłata z bankomatu w Polsce Blikiem

  0 zł

 • Wypłata z bankomatów za granicą

  0 zł + 3,5% za przewalutowanie transakcji dokonanej kartą Visa

 • Wpłata gotówki we wpłatomacie

  0 zł - wpłatomaty PKO BP

 • Wpłata gotówki w oddziale banku

  0 zł

 • Wypłata gotówki w oddziale banku

  0 zł

Przelewy

 • Zwykły przelew internetowy

  0 zł

 • Zlecenie stałe

  0 zł

 • Zwykły przelew w oddziale banku

  8 zł

 • Koszt przelewu (europejskiego) SEPA

  0 zł

 • Koszt przelewu (zagranicznego) SWIFT

  25 zł

 • Kody SMS (autoryzacja operacji)

  0 zł

 • Przelew na telefon Blik

  0 zł

Inne

 • Płatności mobilne
 • Czy rodzic musi posiadać konto?

  NIE

Dodatkowo nastolatkowi można zamówić kredytówkę: Przejrzystą Kartę Kredytową lub np. PKO Mastercard Platinum, która przyda się na zagranicznym wyjeździe.

Karta
0 zł / 40 zł / 80 zł (rocznie)
Opłata za kartę 0 zł / 40 zł / 80 zł (rocznie)

 • 0 zł, jeśli w ciągu roku wydasz kartą min. 7200 zł (średnio 600 zł / mies.)
 • 40 zł / rok, jeśli w ciągu roku wydasz kartą min. 6000 zł (średnio 500 zł / mies.)
 • 80 zł / rok (opłata standardowa)
Bankomaty
4%, min. 15 zł
Bankomaty 4%, min. 15 zł

4%, min. 15 zł - wypłata z bankomatów polskich i zagranicznych

Oprocentowanie
18%
Okres bezodsetkowy
55 dni
Pokaż szczegóły
 • Szczegóły oferty
Szczegóły oferty

Informacje ogólne

 • Polecana dla

  aktywnego użytkownika

 • Operator karty

  Visa, Mastercard

 • Rodzaj karty

  zwykła

 • Okres ważności

  4 lata

 • Minimalny dochód

  1000 zł netto

Opłaty

 • Wydanie karty

  0 zł

 • Opłata za kartę

  0 zł / 40 zł / 80 zł (rocznie)

 • Możliwość uniknięcia opłaty za kartę

  uniknięcie opłaty uzależnione jest od wartości transakcji wykonanych w ciągu roku:

  • 0 zł - gdy wartość transakcji wyniesie min. 7200 tys. zł (średnio 600 zł/mies.)
  • 30 zł - gdy wartość transakcji wyniesie min. 6000 zł (średnio 500 zł/mies.)
  • 60 zł - w pozostałych przypadkach
 • Wypłata z bankomatów w Polsce

  4%, min. 15 zł

 • Wypłata z bankomatów za granicą

  4%, min. 15 zł

 • Płatność kartą za granicą

  3,5%

 • Wydanie karty dodatkowej

  0 zł

 • Opłata za kartę dodatkową
  • 0 zł, jeśli w ciągu roku wydasz kartą min. 7200 zł (średnio 600 zł / mies.)
  • 30 zł / rok, jeśli w ciągu roku wydasz kartą min. 6000 zł (średnio 500 zł / mies.)
  • 60 zł / rok (opłata standardowa)

Zadłużenie

 • Oprocentowanie

  18%

 • Okres bezodsetkowy

  55 dni

 • Maks. limit kredytowy

  20 000 zł

 • Wysokość spłaty minimalnej

  4%, min. 50 zł

 • Przekroczenie limitu karty

  35 zł (przy przekroczeniu o ponad 5%)

Inne

 • Płatności mobilne
  tylko dla Mastercard
Karta
0 zł / 150 zł / 300 zł (rocznie)
Opłata za kartę 0 zł / 150 zł / 300 zł (rocznie)

uniknięcie opłaty uzależnione jest od wartości transakcji wykonanych w ciągu roku:

 • 0 zł - gdy wartość transakcji wyniesie min. 60 tys. zł (średnio 5 tys. zł/mies.)
 • 150 zł - gdy wartość transakcji wyniesie 30 tys. zł (średnio 2,5 tys. zł/mies.)
 • 300 zł - w pozostałych przypadkach
Bankomaty
0 zł / 3%
Bankomaty 0 zł / 3%

 • 0 zł - wypłata z bankomatów zagranicznych
 • 3% wartości transakcji - wypłaty z bankomatów w Polsce
Oprocentowanie
18%
Okres bezodsetkowy
55 dni
Pokaż szczegóły
 • Szczegóły oferty
Szczegóły oferty

Informacje ogólne

 • Polecana dla
  • podróżnika
  • aktywnego użytkownika
 • Operator karty

  Mastercard

 • Rodzaj karty

  zwykła

 • Minimalny dochód

  1000 zł

Opłaty

 • Wydanie karty

  0 zł

 • Opłata za kartę

  0 zł / 150 zł / 300 zł (rocznie)

 • Możliwość uniknięcia opłaty za kartę

  uniknięcie opłaty uzależnione jest od wartości transakcji wykonanych w ciągu roku:

  • 0 zł - gdy wartość transakcji wyniesie min. 60 tys. zł (średnio 5 tys. zł/mies.)
  • 150 zł - gdy wartość transakcji wyniesie 30 tys. zł (średnio 2,5 tys. zł/mies.)
  • 300 zł - w pozostałych przypadkach
 • Wypłata z bankomatów w Polsce

  3% wartości transakcji

 • Wypłata z bankomatów za granicą

  0 zł

 • Płatność kartą za granicą

  0 zł (przewalutowanie według kursów organizacji kartowej)

 • Wydanie karty dodatkowej

  0 zł

 • Koszt ubezpieczenia w podróży

  0 zł

 • Koszt wejścia do saloników na lotniskach

  32 USD

Zadłużenie

 • Oprocentowanie

  18%

 • Okres bezodsetkowy

  55 dni

 • Maks. limit kredytowy

  ustalany indywidualnie (min. 5000 zł)

 • Wysokość spłaty minimalnej

  4%, min. 50 zł

 • Przekroczenie limitu karty

  0 zł

Inne

 • Płatności mobilne