Karta płatnicza dla dziecka

Justyna Kalicińska
Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych
Justyna Kalicińska
Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych

145 publikacji 760 komentarzy

W serwisie Moneteo zajmuje się ofertą oszczędnościową, dla przedsiębiorców oraz dla dzieci i młodzieży. Odpowiada za weryfikację i aktualność danych. Analizuje bankowe regulaminy, dokumenty oraz przepisy prawne związane z podatkami i sprawami finansowymi.


2 komentarze
Karta płatnicza dla dziecka
Spis treści

W dzisiejszych czasach znalezienie oferty karty płatniczej dla dziecka nie nastręcza większego problemu – problematyczne może za to być, jak z niej skorzystać, ponieważ dostęp do tego rodzaju produktu bankowego jest znacznie bardziej ograniczony niż w przypadku kart dla dorosłych.

Zatem nim przejdziemy do przedstawienia konkretnych propozycji, uporządkujmy nieco naszą wiedzę, dzięki czemu będziesz wiedzieć, czego możesz spodziewać się w bankach i jakie możliwości – i ograniczenia – mają poszczególne produkty.

Rodzaje kart płatniczych dla dziecka

Karty dla dzieci, jakie możesz znaleźć w ofertach banków, dzielimy na 3 rodzaje:

 • karty debetowe,
 • karty kredytowe,
 • karty przedpłacone (prepaid).

Czym się różnią rodzaje kart?

Karta debetowa, najpowszechniejsza karta płatnicza w Polsce, to środek płatniczy powiązany bezpośrednio z kontem i nie może funkcjonować bez niego. Co do zasady można nią wydać tylko tyle, ile jest na rachunku.

Karta kredytowa nie wymaga posiadania konta osobistego, gdyż środki, które nią wydajemy, pochodzą z kredytu udzielanego nam przez bank. Aby nie ponosić kosztu kredytu, dług trzeba spłacić w określonym czasie (od 51 do nawet 59 dni).

Z kolei karta przedpłacona (prepaid) przypomina elektroniczny portfel, który rodzic doładowuje swojemu dziecku za pomocą przelewu na specjalny rachunek karty (ten rachunek techniczny zakładany jest na rodzica). Jeśli na rachunku nie ma pieniędzy, to kartą nie zostanie wykonana żadna transakcja.

Typy kart debetowych

Wróćmy na chwilę do najpopularniejszych na rynku kart debetowych. Warto wspomnieć, że dzielą się one na kilka typów:

 • „zwykła” debetówka w PLN,
 • karta walutowa w wybranej walucie (EUR, USD, GBP),
 • karta wielowalutowa, umożliwiająca podpinanie do kont prowadzonych w różnych walutach. Dzięki temu można płacić w wybranych walutach automatycznie, bez konieczności posiadania karty walutowej i bez kosztów przewalutowania – system sam rozpoznaje, czy operacja została wykonana w PLN, czy np. w EUR.

Do powyższych można by jeszcze zaliczyć kartę z korzystnymi przewalutowaniami. Co prawda nie jest to osobny typ debetówki, ale że łączy ona w sobie cechy standardowej karty w PLN i karty walutowej bez konieczności zakładania konta walutowego i jest bardzo przydatnym produktem w trakcie zagranicznych wyjazdów lub płatności w zagranicznych serwisach internetowych, warto odnaleźć ją w gąszczu bankowych ofert.

Karta płatnicza dla dziecka. Od ilu lat można ją zamówić?

Kolejnym kryterium jest wiek. Coraz więcej banków ma w swojej ofercie karty debetowe i przedpłacone nawet dla dzieci poniżej 13. roku życia. Trzynastolatek nie będzie miał żadnego problemu, aby zdobyć własną debetówkę, o ile – rzecz jasna – dany bank prowadzi konto młodzieżowe.

Z kolei karta kredytowa może być wydana jedynie nastolatkowi w wieku przynajmniej 13 lat. Młodsze dzieci kredytówki nie dostaną – i to mimo że taka karta byłaby jedynie kartą dodatkową do karty kredytowej rodzica.

Jaka karta płatnicza dla dziecka poniżej 13?

Dzieci, które nie ukończyły 13 lat, od pewnego czasu również mogą otrzymać własną kartę płatniczą. Dla osób w tym wieku można zamówić jedynie kartę prepaid lub kartę debetową. Co ciekawe, oba rodzaje kart wydawane są nie do rachunku dziecka, ale rodzica. W przypadku karty przedpłaconej rodzic musi otworzyć w banku bezpłatny rachunek techniczny karty (do którego będzie miał dostęp przez bankowość internetową lub mobilną). Od danej instytucji zależy, czy posiadanie ROR-u przez rodzica jest wymagane.

Z kolei w przypadku karty debetowej posiadanie przez rodzica konta w danym banku jest konieczne. Ponieważ dziecko poniżej 13 lat nie ma zdolności do czynności prawnych, wszelkie operacje wykonane kartą obciążają formalnie opiekuna prawnego. Prowadzi to do interesujących rozwiązań: w niektórych bankach karta debetowa nie jest wydawana do konta dziecka, ale ma swój osobny rachunek w ramach konta rodzica (BNP Paribas), w innych karta co prawda jest powiązana z kontem dziecięcym, ale w praktyce konto to należy do rodzica, a nie dziecka (mBank).

Jak zamówić kartę płatniczą dla dziecka?

Zamówienie karty dla pociechy zależne jest od tego, na jaki jej rodzaj się zdecydowaliśmy.

Karta przedpłacona proponowana jest tylko w kilku bankach (ING Bank Śląski, PKO BP); jeżeli masz konto w jednej z tych instytucji, możesz zamówić kartę dla dziecka w swojej bankowości elektronicznej. Jeśli nie, konieczna będzie wizyta w oddziale i podpisanie umowy o kartę i bankowość elektroniczną (ING) lub założenie konta osobistego (PKO BP). Czytaj więcej o Karcie przedpłaconej dla dziecka.

Karta kredytowa dla dziecka jest zawsze kartą dodatkową wydaną do karty głównej, należącej do osoby pełnoletniej. Innymi słowy, wyrobienie kredytówki dla dziecka oznacza konieczność posiadania takiej samej karty przez Ciebie. Musisz jednak zdawać sobie sprawę, że nie każdy bank posiadający w swojej ofercie karty kredytowe umożliwia ich wyrobienie dla osób niepełnoletnich. Czytaj więcej o Karcie kredytowej dla dziecka.

Karta debetowa wymaga założenia dziecku konta osobistego: dziecięcego lub młodzieżowego, a często – choć w przypadku nastolatków nie zawsze – również osobnego konta dla opiekuna prawnego. Zwykle potrzebne jest udanie się do oddziału wraz z dzieckiem i dokumentami tożsamości (dowody osobiste, paszporty, akt urodzenia dziecka, legitymacja szkolna), ale konkretne rozwiązania zależą już od banku.

Prowadzenie konta dla dziecka i nastolatka we wszystkich bankach jest bezpłatne. Czytaj więcej o tym, Jak założyć konto dziecku i Jak założyć konto młodzieżowe?

Ile kosztuje karta płatnicza dla dziecka?

Podobnie jak w powyższych przypadkach koszty związane z kartą płatniczą zależą od jej rodzaju. Karty debetowe niemal wszędzie są bezpłatne, podobnie jak korzystanie z nich. Wybrawszy kartę przedpłaconą, będziesz musiał zapłacić za jej wydanie (do 20 zł).

Najdrożej wychodzą karty kredytowe, ponieważ w ich wypadku banki nie stosują preferencyjnej taryfy „dla młodych”. W zależności od banku i jego oferty możesz zapłacić i za wydanie kredytówki, i za korzystanie z niej. Z drugiej strony niemało kredytówek jest naprawdę tanich w obsłudze, a ich zaletą jest to, że konto osobiste nie jest potrzebne.

Płatności mobilne a karta dziecka

Kwestia płatności telefonem dla dzieci i nastolatków przypomina nieco rynek kart dla dzieci sprzed kilku lat: niby można, zatem niektóre banki je udostępniają, inne w ogóle, jeszcze inne w ograniczonym zakresie. Po części sytuacja ta wynika z procedur zastosowanych w danym banku, a po części z obostrzeń nakładanych przez dostarczycieli usługi: Google Pay przeznaczony jest już dla 13-latków, natomiast Apple Pay w Polsce… dopiero dla nastolatków, którzy skończyli 16 lat (!).

Niemniej nie w każdym banku płatności mobilne to obszar zupełnie niedostępny nieletnim. W niektórych bankach nastolatek skorzysta nie tylko z Apple Pay / Google Pay, ale także z płatności zegarkiem (Garmin Pay, Fitbit Pay, SwatchPay, Xiaomi Pay) – także z kartą kredytową.

Zwykle też jeśli banki oferują „własne” systemy płatności (PKO BP i płatność przez IKO), umożliwiają skorzystanie z nich nastolatkom. Z kolei Bank Millennium udostępnia HCE już siedmiolatkom.

Warto wiedzieć: coraz częściej wraz z kontami dziecięcymi (do 13 lat) można też znaleźć Blika – jedyną płatność mobilną, z której można korzystać bez karty płatniczej. Blik (z pewnymi ograniczeniami) jest bezproblemowo dostępny dla nastolatków od 14. roku życia.

Karty płatnicze dla dzieci i nastolatków w poszczególnych bankach

Sprawdźmy teraz, co proponują dzieciom i nastolatkom konkretne banki.

Karta płatnicza dla dziecka w Alior Banku

W Alior Banku można otrzymać kartę płatniczą tylko dla trzynastolatka lub starszego dziecka. Do wyboru są następujące karty:

 • karta debetowa wraz z Kontem Internetowym Alior Banku lub Kontem Jakże Osobistym (oba rachunki prowadzone są nie tylko dla dorosłych, ale również dla nieletnich, z tym że Konto Jakże Osobiste od 13 lat, a Konto Internetowe – już od 1. roku życia). Karta debetowa do Konta Jakże Osobistego jest jednocześnie kartą wielowalutową podpinaną do rachunków walutowych w EUR, USD lub GBP;
 • karta kredytowa Mastercard OK lub Mastercard TU i TAM.
 • Konto
  0 zł
 • Karta
  0 zł / 6 zł

 • Bankomaty
  0 zł / 5 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł
 • Konto
  0 zł / 10 zł

 • Karta
  0 zł / 5 zł

 • Bankomaty
  0 zł / 2,50 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł
Unikalne cechy: usługi i opłaty związane z kontem można swobodnie konfigurować w ramach tzw. korzyści, np. ustanawiać darmowe przelewy natychmiastowe i brak opłat za przewalutowanie (2 korzyści są darmowe).
 • Karta
  0 zł / 10 zł

 • Bankomaty
  5%, min. 10 zł

 • Oprocentowanie
  18,5%
 • Okres bezodsetkowy
  59 dni

Karta kredytowa Mastercard TU i TAM

Alior Bank
 • Karta
  0 zł / 19 zł

 • Bankomaty
  5%, min. 10 zł

 • Oprocentowanie
  18,5%
 • Okres bezodsetkowy
  59 dni
Unikalne cechy: przewalutowanie po kursie NBP w ramach bezterminowej promocji

Jeżeli chcesz zamówić kartę kredytową dla dziecka, musisz wpierw wyrobić dla siebie taką samą kredytówkę. Dziecko będzie korzystało z Twojego limitu kredytowego.

Założenie dziecku konta w Alior Banku nie wymaga posiadania rachunku przez rodzica.

Karta płatnicza dla dziecka w Banku Millennium

Bank Millennium udostępnia kartę debetową do Konta 360° Junior dzieciom, które ukończyły 7 lat. Mogą one również korzystać z HCE i Blika. Założenie dziecku Konta 360° Junior wymaga posiadania rachunku przez rodzica.

 • Konto
  0 zł
 • Karta
  0 zł / 4 zł

 • Bankomaty
  0 zł / 1 zł / 5 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł (od 7 lat)

Dla nastolatków można zamówić także kartę kredytową Millennium Impresja.

 • Karta
  0 zł / 7,99 zł

 • Bankomaty
  3,99%, min. 9,99 zł

 • Oprocentowanie
  18,5%
 • Okres bezodsetkowy
  51 dni
Unikalne cechy: korzystne przewalutowania i brak prowizji za przewalutowanie transakcji w walucie obcej do równowartości 1000 zł/mies.; kartę można powiązać z usługą Blik.

Karta płatnicza dla dziecka w Pekao SA

Bank Pekao SA ma w swojej ofercie:

 • Konto
  0 zł
 • Karta
  0 zł
 • Bankomaty
  0 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł
Unikalne cechy: korzystne przewalutowania i brak prowizji za transakcje walutowe kartą.
 • Karta
  0 zł / 19 zł / 39 zł

 • Bankomaty
  3% / 5% / 7%

 • Oprocentowanie
  17,75%
 • Okres bezodsetkowy
  59 dni
Unikalne cechy: w ramach karty można wybrać jeden spośród trzech pakietów dodatkowych usług, funkcjonalności i kosztów.

Karta debetowa w Pekao SA jest jednocześnie kartą wielowalutową do kont walutowych w EUR, USD, GBP i CHF i kartą z korzystnymi przewalutowaniami (przewalutowanie transakcji odbywa się po niewysokim kursie Mastercarda).

Założenie dziecku Konta Przekorzystnego możliwe jest tylko w sytuacji, gdy rodzic sam posiada rachunek w Pekao SA.

Karta płatnicza dla dziecka w BNP Paribas

W BNP Paribas dla nieletnich dostępne są dwa rodzaje kart:

 • Karta Kredytowa Mastercard Standard dla 13-latków,
 • debetowa Karta Samodzielniaka – debetówkę można już zamówić dla 7-latka. Jest ona podpięta do Konta Karty Samodzielniaka, którego właścicielem jest rodzic. Dziecko po skończeniu 13 lat otrzymuje kartę debetową (Karta do Dorosłości) powiązaną już z jego Kontem Samodzielniaka. Dodatkowo można zamówić dla dziecka opaskę zbliżeniową, jednak jej wydanie jest płatne.

Rodzic musi mieć konto w BNP Paribas, aby założyć rachunek dziecku.

 • Karta
  0 zł / 12 zł

 • Bankomaty
  6%, min. 10 zł

 • Oprocentowanie
  18,5%
 • Okres bezodsetkowy
  56 dni
 • Konto
  0 zł
 • Karta
  0 zł
 • Bankomaty
  0 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł

Karta płatnicza dla dziecka w Credit Agricole

Credit Agricole nie ma w swojej ofercie kont dla dzieci poniżej 13 lat, nie umożliwia też wydania karty kredytowej dla nieletniego. Nastolatek, który skończył 13 lat, może otworzyć Konto dla Ciebie GO!, w ramach którego otrzyma własną kartę debetową. Debetówka ta jest jednocześnie kartą wielowalutową do rachunku walutowego prowadzonego w EUR, USD lub GBP.

Rodzic / opiekun prawny nie musi być klientem Credit Agricole, aby móc otworzyć dziecku konto.

 • Konto
  0 zł
 • Karta
  0 zł
 • Bankomaty
  0 zł / 3 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł

Karta płatnicza dla dziecka w ING Banku Śląskim

W ING dla nieletnich dostępne są aż 3 rodzaje kart:

 • karta przedpłacona,
 • karta debetowa do młodzieżowego Konta Mobi (od 13 lat),
 • karty kredytowe (Visa i Mastercard – również od 13 lat).

Karta przedpłacona wydawana jest dzieciom bez minimum wiekowego, to znaczy, że można ją zamówić nawet dla niemowlaka. Wraz z kartą otwierany jest darmowy rachunek techniczny, który rodzic może zasilać przelewami lub bezpośrednimi wpłatami – jak portmonetkę. Posiadanie konta rodzica nie jest wymagane, ale konieczne będzie udanie się do oddziału banku i podpisanie umowy o bankowość elektroniczną (klienci ING nie muszą spełniać tego warunku).

Karta przedpłacona Mastercard dla dziecka

ING Bank Śląski
 • Typ karty
  Mastercard
 • Wydanie karty
  15 zł
 • Użytkowanie karty
  0 zł
 • Bankomaty
  0 zł / 5 zł

 • Konto
  0 zł
 • Karta
  0 zł

 • Bankomaty
  0 zł / 2,50 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł

Karta kredytowa Mastercard ING

ING Bank Śląski
 • Karta
  0 zł / 50 zł rocznie

 • Bankomaty
  3%, min. 9 zł

 • Oprocentowanie
  15,5%
 • Okres bezodsetkowy
  52 dni

Karta kredytowa Visa ING

ING Bank Śląski
 • Karta
  0 zł / 35 zł rocznie

 • Bankomaty
  2%, min. 5 zł / 3%, min. 9 zł

 • Oprocentowanie
  15,5%
 • Okres bezodsetkowy
  52 dni
Unikalne cechy: korzystne przewalutowania i brak prowizji za transakcje walutowe kartą.

Karta płatnicza dla dziecka w mBanku

mBank proponuje dzieciom wyłącznie karty debetowe. Dla nastolatków przeznaczona jest karta Visa Me, wydawana do młodzieżowego eKonta możliwości. Otwarcie tego rachunku nie wymaga posiadania konta przez rodzica.

 • Konto
  0 zł
 • Karta
  0 zł
 • Bankomaty
  0 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł

Inaczej przedstawia się sprawa z kartą debetową dla młodszych dzieci (do 13 lat). Dla nich mBank przygotował Kartę Junior – bez minimum wiekowego. Zamawia się ją do dziecięcego eKonta Junior, które jest swego rodzaju subkontem rachunku osobistego jednego z rodziców. Oznacza to, że rodzic musi mieć własne konto w mBanku, jeśli chce założyć rachunek czy zamówić kartę dla dziecka, które nie ukończyło jeszcze 13 lat.

 • Konto
  0 zł
 • Karta
  0 zł
 • Bankomaty
  0 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł
Unikalne cechy: karta płatnicza dostępna jest dla dzieci od 1. roku życia.

Mimo że mBank posiada w swojej ofercie liczne rachunki walutowe i kartę wielowalutową, to ani Karta Junior, ani Visa Me nie mają funkcji wielowalutowości.

Karta płatnicza dla dziecka w PKO BP

Jeśli chodzi o karty płatnicze dla małych dzieci (do 13 lat), to PKO BP był prekursorem na rynku: jako pierwszy zaczął wydawać dzieciom kartę płatniczą – PKO Junior. Jest ona powiązana nie z PKO Kontem Dziecka, ale z rachunkiem technicznym, do którego założenia konieczne jest bycie klientem PKO BP przez rodzica.

Karta PKO Junior

PKO BP
 • Typ karty
  Visa / Mastercard

 • Wydanie karty
  15 zł
 • Użytkowanie karty
  0 zł
 • Bankomaty
  0 zł / 5 zł

Trzynastolatki i starsze dzieci mogą otrzymać własną kartę płatniczą do PKO Konta Pierwszego (13-18 lat). Karta ta jest jednocześnie kartą wielowalutową i można ją podpiąć do rachunku walutowego w aż 9 walutach.

Oferta nieaktywna
PKO BP
 • Konto
  0 zł
 • Karta
  0 zł / 3,90 zł

 • Bankomaty
  0 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł

Dodatkowo nastolatkowi można zamówić kredytówkę: Przejrzystą Kartę Kredytową lub np. PKO Mastercard Platinum, która przyda się na zagranicznym wyjeździe.

Przejrzysta karta kredytowa PKO

PKO BP
 • Karta
  0 zł / 40 zł / 80 zł rocznie

 • Bankomaty
  4%, min. 15 zł

 • Oprocentowanie
  17,75%
 • Okres bezodsetkowy
  55 dni
Unikalne cechy: kartę można powiązać z usługą Blik.

Karta kredytowa PKO Mastercard Platinum

PKO BP
 • Karta
  0 zł / 150 zł / 300 zł rocznie

 • Bankomaty
  0 zł / 3%

 • Oprocentowanie
  17,75%
 • Okres bezodsetkowy
  55 dni
Unikalne cechy: korzystne przewalutowania i brak prowizji za transakcje walutowe kartą.

Santander Bank Polska

Chociaż Konto Jakie Chcę w Santander Banku można założyć dziecku już od 1. roku życia, bank nie wydaje karty płatniczej do rachunku, dopóki nieletni nie skończy 7 lat. Nie udostępnia też kart przedpłaconych.

 • Konto
  0 zł
 • Karta
  0 zł / 9 zł

 • Bankomaty
  0 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł (od 13 lat)

Ponadto nastolatkowi możesz zamówić kartę kredytową, np. Visę Silver „Akcja Pajacyk” lub kartę World Mastercard z udogodnieniami za granicą i przy płatnościach walutowych.

Visa Silver "Akcja Pajacyk"

Santander Bank Polska
 • Karta
  0 zł / 7,50 zł

 • Bankomaty
  4%, min. 10 zł

 • Oprocentowanie
  18,5%
 • Okres bezodsetkowy
  54 dni
Unikalne cechy: płatności kartą wspierają akcję "Pajacyk".

Karta kredytowa World Mastercard

Santander Bank Polska
 • Karta
  0 zł / 17,50 zł

 • Bankomaty
  4%, min. 10 zł

 • Oprocentowanie
  18,5%
 • Okres bezodsetkowy
  54 dni
Unikalne cechy: korzystne przewalutowania i brak prowizji za transakcje walutowe kartą.

Na zakończenie: czy to bezpieczne?

Udostępnienie dziecku karty płatniczej – czy to debetówki, czy kredytówki – nie oznacza jednoczesnego „puszczenia na żywioł”. W każdym banku rodzic dziecka do lat 13 może sam wyznaczyć limity płatności dziennych kartą (najczęściej do 500 zł) lub zablokować pojedyncze transakcje (chociaż w przypadku nastolatków jest to o tyle trudniejsze, że często trzeba zrobić to w oddziale).

Dodatkowo banki mogą wysyłać powiadomienia push w aplikacji mobilnej rodzica zawsze, gdy dziecko użyje karty (oczywiście jeśli rodzic jest klientem banku; ta zasada może nie działać w przypadku kont dla nastolatków, którzy mają więcej swobody w dysponowaniu swoimi pieniędzmi).

Z konta dziecka i nastolatka nie można pobrać miesięcznie więcej środków niż wynosi tzw. kwota zwykłego zarządu. Obecnie wynosi ona ok. 6000 zł. Ta zasada ma na celu ochronę majątku nieletniego.

Jeśli zaś chodzi o kredytówki, to rodzic sam udostępnia dziecku limit transakcji w ramach własnego limitu kredytowego – dziecko nie może wydać więcej ani tym bardziej skorzystać z limitu rodzica. W przypadku kredytówek limit kwoty zwykłego zarządu nie występuje, ponieważ dziecko nie korzysta z własnych pieniędzy.
Karta płatnicza dla dziecka. Podsumowanie

Płatność kartą to rzecz codzienna, nie tylko dla dorosłych, ale i dla nieletnich. Karta dla dziecka coraz częściej okazuje się nie tylko ułatwieniem, ale wręcz koniecznością – chociażby w korzystaniu z komunikacji miejskiej. Już większość banków udostępnia młodym klientom różne karty płatnicze, jednak skorzystanie z nich wiąże się ze spełnieniem różnych warunków: osiągnięcia odpowiedniego wieku, posiadania (lub nie) konta przez rodzica, zamówienia karty kredytowej przez opiekuna prawnego itp.

Przy wyborze trzeba także dobrze zastanowić się, jakiego rodzaju produkt nas interesuje, jak dziecko ma z niego korzystać, do czego ma być potrzebna karta płatnicza (czy do zakupów w Internecie, czy również za granicą, czy do wypłaty gotówki itp. itd.). Gdy któraś z ofert już Cię zainteresuje, sprawdź, ile kosztuje korzystanie z karty na co dzień. W tym celu warto posiłkować się rankingiem kont dla dzieci, rankingiem kont młodzieżowych lub rankingiem kart kredytowych dla dziecka.


Oceń artykuł
5
(2 oceny)
Aby oddać głos, wskaż odpowiednią liczbę gwiazdek.
Dziękujemy za Twój głos Dziękujemy za Twój głos

Komentarze

(2)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
R
Radosław
Gość

Karta kredytowa już od 13. roku życia? Dobrze, że moja nastoletnia córka chyba o tym nie wie ;D zwykłe konto lepiej żeby jej wystarczyło :)

Odpowiedz

K
Klaudia
Gość
@Radosław

E tam, rodzic sam ustala limity, więc dziecko raczej nie zrujnuje finansowo rodziny ;) choć sama wychodzę z założenia, że zwykła debetowa do wydawania kieszonkowego to opcja w sam raz dla dziecka.

Odpowiedz