Wróć

Lokaty Nest Banku: Nest Lokata Witaj na 4% i inne godne polecenia depozyty terminowe


Lokaty Nest Banku: Nest Lokata Witaj na 4% i inne godne polecenia depozyty terminowe
Spis treści

Znaleźć tu można m.in. Nest Lokatę Witaj z oprocentowaniem 4%, co aktualnie daje jej miejsce na podium w kategorii najlepszych lokat kwartalnych.

Jeszcze w minionym miesiącu na rynku depozytów mieliśmy lokaty Banku SMART, BIZ Banku oraz FM Banku. 28 października działalność rozpoczął Nest Bank, który zastąpił wspomniane instytucje. Z założenia ma być to bank dla rodziny (z ang. "nest" - gniazdo), gdzie zarówno klienci indywidualni, jak i mali przedsiębiorcy znajdą coś dla siebie.

Nest Bank jest instytucją komercyjną, a środki ulokowane w tym banku są objęte gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do wysokości 100 000 EUR (aktualnie ok. 430 000 zł).

Nest Lokata Witaj na 4%

W celu przyciągnięcia nowych klientów Nest Bank przygotował powitalną lokatę kwartalną o nazwie Nest Lokata Witaj. Jest ona skierowana do nowych posiadaczy bezpłatnego rachunku Nest Konto, a jej parametry są następujące:

 • oprocentowanie lokaty jest stałe i wynosi 4% w skali roku;
 • lokata zakładana jest na okres 3 miesięcy;
 • na depozycie można ulokować od 1000 do 10 000 zł;
 • Nest Lokatę Witaj można założyć przez bankowość internetową jedynie w ciągu 30 dni po otworzeniu bezpłatnego Nest Konta.

Nest Lokaty na nowe środki

Oferta Nest Banku obejmuje również kwartalną i półroczna lokatę na nowe środki. Lokatę można założyć ze środków stanowiących nadwyżkę nad saldem depozytów w złotych w banku na dzień 27 października 2016 r. Bank różnicuje oprocentowanie lokaty w zależności od okresu lokowania oraz od tego, czy posiadamy konto osobiste, czy nie:

 • oprocentowanie lokaty dla posiadaczy Nest Konta wynosi 2,5% dla lokaty kwartalnej i 2,6% dla lokaty półrocznej - depozyt można założyć przez bankowość internetową;
 • oprocentowanie depozytu dla klientów, którzy nie chcą zakładać rachunku osobistego, wynosi odpowiednio 2,3% oraz 2,4% - lokatę można założyć bezpośrednio przez stronę banku;
 • podane oprocentowanie dotyczy kwot do 2 000 000 zł. Jeśli na lokacie zdeponujesz środki powyżej tej kwoty, oprocentowanie wyniesie 1%.

Aby zmaksymalizować zysk można w pierwszej kolejności otworzyć rachunek osobisty Nest Konto, część środków ulokować na Nest Lokacie Witaj (4%), a pozostałe na Nest Lokatach na nowe środki.

Nest Lokaty standardowe

W Nest Banku można również założyć standardowe depozyty. Nest Lokaty otworzymy na okres  od 7 dni do 24 miesięcy i tutaj również wyższe oprocentowanie zyskają osoby, które posiadają lub założą Nest Konto. Zestawienie tych depozytów prezentujemy poniżej:

Nest Lokaty standardowe
Okres lokowania środków Nest Lokata z kontem Nest Lokata bez konta
7 dni
14 dni
1,30% 1,10%
1 miesiąc
2 miesiące
1,50% 1,30%
3 miesiące
4 miesiące
1,75% 1,55%
6 miesięcy
9 miesięcy
1,85% 1,65%
12 miesięcy 2,00% 1,80%
24 miesiące 2,10% 1,90%

Podane oprocentowanie dotyczy kwot od 1 tysiąca do 2 milionów złotych. Jeżeli na lokacie zdeponujesz środki powyżej 2 milionów złotych, to oprocentowanie całości wyniesie 1% w skali roku. Lokata odnowiona również jest oprocentowana na 1%.

Nest Lokata WIBOR

W Nest Banku, podobnie jak w FM Banku, dostępne są również długoterminowe lokaty ze zmiennym oprocentowaniem uzależnionym od stopy WIBOR 6M. Oprocentowanie depozytu składa się ze stawki WIBOR 6M podawanej na koniec kwartału oraz stałej marży, której wysokość zależy od okresu lokowania środków i tego, czy klient posiada Nest Konto, czy nie:

Nest Lokata WIBOR
Okres lokowania środków Nest Lokata WIBOR z kontem Nest Lokata WIBOR bez konta
12 miesięcy 1,99% (WIBOR 6M + 0,20%) 1,79% (WIBOR 6M + 0,00%)
24 miesiące 2,09% (WIBOR 6M + 0,30%) 1,89% (WIBOR 6M + 0,10%)
36 miesięcy 2,19% (WIBOR 6M + 0,40%) 1,99% (WIBOR 6M + 0,20%)

Podane oprocentowanie dotyczy kwot od 1 tysiąca do 2 milionów złotych. Wyższe depozyty oprocentowane są według stawki WIBOR 6M, podobnie jak lokaty odnowione.

Nest Konto w Nest Banku

Nest Konto to podstawowy rachunek osobisty w Nest Banku. Zastąpił on popularne SMART Konto z Banku SMART, przy czym - co warto podkreślić - rachunek zachował wszystkie zalety swojego poprzednika.

Nest Konto jest praktycznie darmowe, a jego najważniejsze parametry prezentują się następująco:

 • bezpłatne prowadzenie rachunku;
 • 0 zł za obsługę karty debetowej;
 • bezpłatne wypłaty z bankomatów w kraju;
 • 0 zł za przelewy internetowe.

Komentarz

Oferta depozytowa Nest Banku prezentuje się bardzo dobrze. Nowi klienci, którzy założą Nest Konto, mogą zyskać nie tylko bezpłatny rachunek osobisty, ale również szansę na naprawdę korzystne produkty oszczędnościowe.

Kwartalna lokata powitalna z oprocentowaniem 4% to obecnie jedna z najlepszych ofert na rynku, a depozyty na nowe środki również plasują się w czołówce naszego zestawienia. Jeśli nie chcesz zakładać konta w Nest Banku, możesz otworzyć lokaty bezpośrednio przez stronę banku, jednak wtedy ich oprocentowanie będzie o 0,2 p.p. niższe.

Czy nowy-stary bank utrzyma konkurencyjne warunki prowadzenia lokat? Naszym zdaniem tak, przynajmniej tak długo, aż marka Nest Bank nie zadomowi się w świadomości klientów.

Komentarze

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy