15 komentarzy
Dostępne sposoby |
|
---|---|
Okres wypowiedzenia | 30 dni / maksymalnie kilkanaście dni po złożeniu dyspozycji zamknięcia ROR w bankowości elektronicznej innego banku |
Koszt zamknięcia rachunku |
0 zł za zamknięcie konta |
Na co trzeba uważać? |
|
Banki mają bardzo różne podejście do pozyskiwania nowych klientów oraz sposobów późniejszego rozstania z nimi. Praktycznie wszystkie starają się maksymalnie ułatwić sięgnięcie po nowe produkty (konto, kartę, a nawet pożyczkę), więc udanie się do oddziału, by założyć rachunek osobisty, konieczne jest bardzo rzadko. Cały proces można przeprowadzić zdalnie, potwierdzając tożsamość metodą na selfie, podczas rozmowy wideo z doradcą, przelewem weryfikacyjnym z innego banku). Jedynie niektóre instytucje wymagają, by dla uzyskania dostępu do wszystkich funkcjonalności i maksymalnego limitu transakcji odwiedzić oddział.
Rozstanie nie jest już takie łatwe. Dlatego w tekstach z cyklu „Jak zamknąć konto w banku?” pokazujemy zasady rozwiązywania umów w kolejnych bankach, podpowiadamy, który sposób jest najprostszy, dzielimy się naszymi doświadczeniami.
W Credit Agricole definitywne rozstanie z tym bankiem możliwe jest praktycznie tylko podczas wizyty w placówce. Brzmi to nieprawdopodobnie, ale niestety taka jest prawda.
Zamknięcie konta Credit Agricole - dostępne sposoby
W Credit Agricole są bardzo ograniczone możliwości zamknięcia rachunku osobistego. Te oferowane przez bank sprowadzają się do wizyty w placówce lub wysłania wypowiedzenia listownie. Na szczęście istnieją jeszcze 2 opcje niezależne od Credit Agricole
W oddziale banku
Udając się do placówki, nie musisz przygotowywać żadnego pisma, czy szukać w bankowości elektronicznej gotowego do wypełnienia formularza. Możesz po prostu wejść do oddziału i poprosić o zamknięcie rachunku. Nie ma konieczności zamykania od razu bankowości elektronicznej i nie trzeba oddawać karty. Z dostępu online i “plastiku” możesz korzystać do upływu terminu wypowiedzenia.
Ważne są dwie rzeczy:
- przed udaniem się do placówki powinieneś samodzielnie wypłacić pieniądze z rachunku oszczędnościowego i zamknąć go. Jeśli tego nie zrobisz, doradca poprosi Cię o to w oddziale. Musisz wówczas posiadać telefon z dostępem do Internetu i przeprowadzić tę operację w aplikacji mobilnej banku podążąjąc w niej ścieżką: Majątek (na dolnym panelu) ->Oszczędności -> Rachunek Oszczędzam, który chcesz zamknąć -> Zamknij Rachunek Oszczędzam (na dole ekranu);
- jeśli nie zamierzasz już zaglądać do bankowości elektronicznej Credit Agricole, a na Twoim koncie osobistym są pieniądze (lub możliwe jest, że wpłyną w okresie wypowiedzenia), musisz wskazać numer rachunku w innym banku, na który mają być przelane środki. Gdybyś miał jakieś zaległości wobec Credit Agricole (lub mogą one powstać w okresie wypowiedzenia, np. w związku z pobraniem opłaty za brak aktywności), to powinieneś wpłacić pieniądze.
Krótko mówiąc: funkcjonowanie jakiegokolwiek produktu powiązanego z Twoim rachunkiem lub debet/nadwyżka na ROR sprawią, że bank go nie zamknie i będziesz musiał ponownie składać dyspozycję.
Może jednak Pan/i z nami zostanie?
Czas obsługi zależy od sprawności doradcy, jego wnikliwości w dociekaniu przyczyn Twojej decyzji, a także tego, jak bardzo będzie Cię namawiał do pozostania klientem Credit Agricole. Nie powinno to jednak zająć więcej niż kilkanaście minut.
Możliwe, że podczas spotkania zostanie Ci przedstawiona jakaś specjalna oferta dla tych, którzy chcą zakończyć współpracę. Przykładowo: zwrot części opłat za prąd, gaz, telewizję, Internet, telefon czy wodę przez kilka miesięcy, bonus za przekazywanie do Credit Agricole wynagrodzenia albo moneyback za płatności kartą debetową. Takie propozycje wiążą się na ogół z koniecznością pozostania z bankiem jeszcze przez około 6 miesięcy. Jeśli zgarnięcie proponowanych bonusów nie będzie dla Ciebie uciążliwe, to rozważ skorzystanie z nich i podjęcie kolejnej próby zamknięcia ROR-u po upływie okresu promocyjnego.
Korespondencyjnie
Druga opcja rozstania się z Credit Agricole to wysłanie listu poleconego, najlepiej ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru, by mieć pewność, że przesyłka dotarła i wiedzieć, od kiedy biegnie termin wypowiedzenia.
Bank nie przygotował gotowego formularza, który należałoby wypełnić. Tym samym klient ma dużą swobodę w sformułowaniu pisma, ale muszą się w nim znaleźć obowiązkowo następujące dane:
- imię i nazwisko posiadacza rachunku;
- dokładne wskazanie produktów, które mają zostać zamknięte (np. numer ROR), oraz usług, z których nie chcesz już korzystać (np. dostęp do bankowości elektronicznej);
- określenie powodu zamknięcia rachunku (np. niezadowolenie z wysokich opłat/warunków zwalniających z opłat, brak potrzeby korzystania z konta itp.);
- wskazanie, gdzie mają zostać przekierowane środki znajdujące się na koncie, gdy upłynie termin wypowiedzenia;
- data, miejscowość i własnoręczny podpis posiadacza konta zgodny z tym, który został złożony na karcie wzorów podpisu podczas zakładania rachunku.
Im więcej szczegółów podasz, im dokładniej sprecyzujesz, z czego rezygnujesz, tym większe szanse, że uda Ci się skutecznie zamknąć rachunek. Nie możemy tego w pełni zagwarantować, gdyż uzyskaliśmy sprzeczne informacje dotyczące zablokowania dostępu do bankowości elektronicznej. Część doradców twierdzi, że można to zrobić drogą korespondencyjną, inni, że tę usługę można wyłączyć jedynie w placówce banku. Trudno powiedzieć, jaką wiedzę ma osoba, do której trafi Twoje pismo, więc jeśli zależy Ci na szybkim rozstaniu z bankiem (np. ze względu na okres karencji, który musi upłynąć, byś mógł wziąć udział po raz kolejny w promocji dla nowych klientów), bezpieczniej będzie mimo wszystko udać się do oddziału i tam załatwić wszelkie formalności.
Gdybyś wybrał jednak drogę korespondencyjną, to list powinieneś zaadresować na poniższy adres:
Credit Agricole Bank SA
Ul. Legnicka 48 bud.C – D
54-202 Wrocław
Zamknięcie konta z wykorzystaniem innego banku
Istnieją też sposoby niezależne od banku, w którym chcemy zamknąć rachunek, w tym przypadku od Credit Agricole. Niezbędne działania trzeba wykonać z pomocą instytucji, w której chcesz otworzyć ROR lub już go tam posiadasz.
Przeniesienie konta
Pierwszy z nich, to otwarcie konta w innym banku i złożenie w nim wniosku o przeniesienie rachunku oraz związanych z nim usług / produktów posiadanych w CA. Decydując się na taki ruch, trzeba wskazać, czego dokładnie dotyczy wniosek oraz pamiętać, by podpis pod upoważnieniem do podjęcia niezbędnych działań dla nowego banku był identyczny z tym, jaki widnieje w dokumentacji w Credit Agricole.
Proces zajmuje kilka dni, odbywa się za pośrednictwem systemu Ognivo i przebiega bez udziału klienta. Możliwe jest przeniesienie nie tylko samego konta, ale i poleceń zapłaty czy zleceń stałych. Decyzję o zakresie upoważnienia banku docelowego trzeba podjąć przy składaniu dyspozycji.
Złożenie dyspozycji zamknięcia ROR w bankowości elektronicznej innego banku
Druga metoda odwołuje się do możliwości wspomnianego systemu Ognivo. Różnica sprowadza się do tego, że nie trzeba otwierać kolejnego rachunku i składać dyspozycji w placówce banku. Niezbędne działania możesz przeprowadzić samodzielnie w bankowości elektronicznej banku, z którego usług już korzystasz.
Niestety, taką opcję oferuje tylko kilka instytucji finansowych:
- mBank
- PKO Bank Polski
- Santander Bank Polska
- VeloBank (dawniej Getin Bank)
Wniosek, zatytułowany na ogół Przeniesienie rachunku, dostępny jest po zalogowaniu się w części Wnioski / Twoje sprawy / Dokumenty. Korzystając z tej metody należy określić, czy ma być przeniesiony sam ROR, czy ze związanymi z nim usługami. Opcjonalnie można wskazać instytucje, które zostaną powiadomione o zmianie (np. pracodawca, ZUS, urząd skarbowy).
Wykorzystanie tej możliwości pozwala skrócić okres wypowiedzenia maksymalnie do kilkunastu dni, dzięki czemu może już nie być konieczności spełniania warunków aktywności, by bank nie pobrał prowizji.
Okres wypowiedzenia, opłaty i zgody marketingowe
Z zamknięciem konta osobistego wiąże się kilka kwestii organizacyjnych.
Ile czasu trwa zamknięcie konta?
Okres wypowiedzenia liczy się od momentu otrzymania przez bank wypowiedzenia i standardowo wynosi 30 dni. W tym czasie można swobodnie korzystać z karty i bankowości elektronicznej.
Wycofanie zgód marketingowych
Zakładając rachunek osobisty, z pewnością zostałeś poproszony o wyrażenie zgód marketingowych (na 100% tak było, gdy uczestniczyłeś w promocji związanej z otwarciem konta), by bank mógł Ci przedstawiać informacje o nowych promocjach i produktach. Rozstając się z Credit Agricole, spokojnie możesz z tego zrezygnować, bank nie będzie już mógł dokonywać przetwarzania Twoich danych osobowych w celach marketingowych. Stosowną prośbę powinieneś wyrazić podczas składania wypowiedzenia umowy rachunku w oddziale lub drogą korespondencyjną. Udzielone zgody możesz też odwołać samodzielnie w bankowości internetowej.
Oto ścieżka, jaką musisz podążać po zalogowaniu się do niej: Ustawienia -> Twoje dane -> Twoje zgody.
Opłaty
Zamknięcie konta w Credit Agricole zostanie dokonane tylko wtedy, gdy uregulujesz wobec banku wszelkie należności i wskażesz ROR, na który mają być przesłane pieniądze znajdujące się na zamykanym rachunku. Krótko mówiąc - jeśli uda się doprowadzić do zerowego salda, ROR zostanie zamknięty; w przeciwnym wypadku konto pozostanie aktywne.
Niestety bank nie informuje o zrealizowaniu dyspozycji, więc dobrze jest sprawdzić po miesiącu, czy wypowiedzenie było skuteczne. Gdyby tak się nie stało, powinieneś jak najszybciej wyjaśnić przyczyny.
Sytuacje szczególne
Dla przedstawienia pełnego obrazu jak przebiega zamykanie rachunku w Credit Agricole trzeba jeszcze wspomnieć o kilku sytuacjach szczególnych.
Zamknięcie konta osoby niepełnoletniej
Rezygnacja z rachunku przez niepełnoletniego w wieku 13-17 lat wymaga wspólnej wizyty z rodzicem/opiekunem prawnym w oddziale banku i złożenia dyspozycji zamknięcia konta. Składa ją nastolatek, a rola dorosłego sprowadza się do potwierdzenia, że wyraża zgodę poczynania syna/córki.
W przypadku młodszych dzieci właścicielem rachunku formalnie jest dorosły i ma on prawo samodzielnie wypowiedzieć umowę rachunku dziecka.
Warto przy tym wiedzieć, że adresowane do najmłodszych Konto dla Ciebie Junior nie zmienia się automatycznie w młodzieżowe Konto dla Ciebie GO!, gdy dziecko skończy 13 lat. Konieczna jest wizyta rodzica i niepełnoletniego w placówce, by nastolatek stał się właścicielem konta młodzieżowego. Jeśli taka operacja nie zostanie przeprowadzona Credit Agricole zamknie Konto dla Ciebie Junior automatycznie.
Konto wspólne - kto może je zamknąć?
W przypadku kont wspólnych wszyscy współposiadacze mają identyczne prawa do dysponowania rachunkiem. Dotyczą one nie tylko korzystania z konta na co dzień, wykonywania na nim różnych operacji, ale i złożenia dyspozycji zamknięcia ROR-u. Może to zrobić każdy ze współposiadaczy, a bank nie będzie dociekał jakie zdanie na ten temat mają pozostali współposiadacze.
Zadłużenie na koncie
W tym względzie w Credit Agricole obowiązują identyczne reguły, jak we wszystkich innych bankach - rachunek nie zostanie zamknięty jeśli jego posiadacz ma jakiekolwiek zobowiązania wobec banku. W takiej sytuacji dyspozycja zamknięcia rachunku nie zostanie po prostu zrealizowana. Chcąc go skutecznie zamknąć, musisz uregulować należności dla Credit Agricole i złożyć ponownie dyspozycję zamknięcia konta.
Czy można zamknąć konto osoby zmarłej?
Bank nie wymaga osobistego odwiedzania placówki przez bliskich zmarłego, który posiadał w nim konto. Jego zgon można zgłosić zdalnie, wysyłając wiadomość pocztą elektroniczną na adres: [email protected]. E-mail powinien zawierać: imię, nazwisko, PESEL osoby zmarłej i/lub numer umowy zawartej przez nią z bankiem. Konieczne jest dołączenie skan aktu zgonu i wskazanie jakie pokrewieństwo wiązało nadawcę korespondencji ze zmarłym (np. mąż, żona, syn, wnuk).
Zupełnie odrębną kwestią jest uzyskanie dostępu do środków zmarłego. Bank przekaże jego pieniądze spadkobiercom, o ile przedstawią oni nie tylko akt zgonu, ale i dokument poświadczający dziedziczenie, tj. prawomocne postanowienie sądu o stwierdzeniu nabyciu spadku lub zarejestrowany akt notarialny poświadczenia dziedziczenia. Obowiązuje przy tym kolejność wypłat:
- połowa salda na rzecz małżonka pozostającego w małżeńskiej wspólności ustawowej,
- koszty pogrzebu zmarłego na rzecz osoby, która je poniosła na podstawie przedłożonych rachunków (nie dotyczy to konta wspólnego),
- kwota Dyspozycji wkładem na wypadek śmierci,
- środki na rzecz spadkobierców.
Co zamiast konta w Credit Agricole?
Jak widać, zamykanie konta w Credit Agricole nie należy do najprostszych czynności. Bank szuka okazji do spotkania z klientem i przekonywania go do dalszej współpracy. Tylko od Ciebie zależy, którą z wymienionych dróg wybierzesz, każda ma swoje zalety i mankamenty.
Decydując się na rozstanie z wykorzystaniem możliwości związanych z Credit Agricole, stracisz nieco czasu: albo na napisanie wypowiedzenia ze wszelkimi niezbędnymi informacjami i wysłanie listu ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru, albo na udanie się do placówki i rozmowę z doradcą. Druga opcja wydaje nam się pewniejsza, bo uzyskasz odpowiedź na wszelkie pytania, będziesz mógł ewentualnie podjąć dodatkowe działania niezbędne do tego, by konto zostało rzeczywiście zamknięte. Nie można wykluczyć, że zostanie Ci przedstawiona jakaś propozycja, dzięki której będziesz mógł zgarnąć atrakcyjną premię. Tylko od Ciebie zależy, czy dasz się skusić, czy jednak złożysz wypowiedzenie.
Sięgnięcie po sposoby, w których nie musisz kontaktować się z Credit Agricole, oznacza konieczność założenia konta osobistego w innym banku lub posiadania rachunku w tym, który umożliwia w bankowości elektronicznej samodzielne przeniesienie ROR-u z innego podmiotu.
Kiedy zdecydujesz się na rozwiązanie umowy o konto z Credit Agricole, w poszukiwaniu oferty najlepiej odpowiadającej Twoim potrzebom i oczekiwaniom przyda się ranking kont osobistych oraz zestawienie rachunków premium.
Zamknąłeś konto. Co dalej? Oto ranking kont osobistych - Listopad 2024
-
Konto0 zł
-
Karta0 zł / 4 złMiesięczna opłata za kartę
0 zł / 4 zł
opłaty unikniesz, jeżeli spełnisz oba poniższe warunki:
- zapewniłeś w poprzednim miesiącu jednorazowy wpływ w wysokości min. 500 zł
- wykonałeś w poprzednim miesiącu co najmniej 1 transakcję bezgotówkową kartą (w tym: płatności telefonem/zegarkiem)
od klientów do 26. roku życia opłata za kartę nie jest pobierana
-
Bankomaty0 zł / 2,3% min. 5 złBankomaty 0 zł / 2,3% min. 5 zł
0 zł - dla osób do 26. r.ż.
dla klientów powyżej 26 lat:
- 0 zł - bankomaty własne banku
- 0 zł za 2 pierwsze wypłaty w miesiącu z bankomatów obcych, jeśli spełnisz warunki aktywności te same co dla karty, czyli: 500 zł wpływu i 1 transakcja
- 2,3% min. 5 zł – w pozostałych przypadkach
-
Przelew internetowy0 zł
-
Konto0 zł
-
Karta0 zł / 5 zł / 11 złMiesięczna opłata za kartę 0 zł / 5 zł / 11 zł
- 0 zł – po spełnieniu warunków aktywności
- 5 zł – dla osób w wieku 18-26 lat
- 11 zł – dla osób powyżej 26 lat
opłaty unikniesz, jeżeli:
- masz 18-26 lat i wykonasz 1 transakcję bezgotówkową kartą (w tym: płatności telefonem/zegarkiem) lub Blikiem w miesiącu
- masz powyżej 26 lat i wykonasz min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą (w tym: płatności telefonem/zegarkiem) lub Blikiem w miesiącu
-
Bankomaty0 zł / 5 złBankomaty 0 zł / 5 zł
- 0 zł – bankomaty Banku Millennium
- 0 zł – pozostałe bankomaty, jeśli spełnisz warunki aktywności te same co dla karty, czyli: 5 płatności kartą lub Blikiem (1 raz, jeżeli masz 18-26 lat)
- 5 zł – pozostałe bankomaty (1 zł dla bankomatów Santander Bank Polska i Planet Cash) – jeżeli nie spełnisz powyższego warunku aktywności
-
Przelew internetowy0 zł
-
Konto0 zł
-
Karta0 zł / 7 złMiesięczna opłata za kartę 0 zł / 7 zł
opłaty unikniesz, jeżeli:
- wykonasz przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych kartą (w tym: płatności telefonem/zegarkiem) albo Blikiem / mies. LUB
- nie ukończyłeś 26 lat
-
Bankomaty0 zł / 5 złBankomaty 0 zł / 5 zł
- 0 zł - bankomaty sieci Planet Cash
- 0 zł - wypłaty z pozostałych bankomatów (pod warunkiem wykonania min. 5 transakcji kartą/Blikiem)
- 5 zł - pozostałe bankomaty przy braku warunku płatności kartą
-
Przelew internetowy0 zł
Ciekawi jesteśmy Twoich doświadczeń z zamykaniem rachunku w Credit Agricole. Zachęcamy do dzielenia się nimi z innymi Czytelnikami.
Komentarze
(15)chcę zrezygnować z konta i karty CA do końca roku... warunki aktywności za grudzień spełniłem, czy w styczniu też będę musiał je spełnić, w trwającym 30 dni okresie wypowiedzenia?
Odpowiedz
W okresie wypowiedzenia bank pobiera standardowe opłaty, więc Jeśli nie chcesz, żeby Ci ściągnął prowizję, to w styczniu też powinieneś spełnić te warunki.
Odpowiedz
Rachunek został zamknięty 4.01, nie pobrali opłaty za konto/kartę za styczeń
Odpowiedz
Tragedia z tym bankiem!!! Byłam w jednej z placówek, wyobraźcie sobie, że Pani (chociaż nie mam już do niej szacunku) ODMÓWIŁA mi zamknięcia konta, argumentując to, że zakładałam konto w innej placówce i mam się zgłosić do tej w której zakładałam. SIC! serio? Mam jechać Bóg wie ile km,bo Pani () się nie podoba zamknięcie u niej konta?? Na moją ostrą reakcję, że ma obowiązek mi zamknąć konto w obojętniej jakiej placówce, Pani () poszła do swojej przełożonej, która również odmówiła zamknięcia konta. Nadmienię, że rachunek osobisty i oszczędnościowe nie posiadały żadnych zadłużeń, a nawet miały pozytywne środki na kontach.
Oburzona byłam zmuszona wyjść z banku. Zadzowniłam na infolinię do banku CREDIT AGRICOLE z zażaleniem na obsługę. Pani z infolinii nie wiedziała co zrobić, wysłuchała mnie i tyle, powiedziała, że placówka źle się zachowała i nie powinna mi odmówić zamknięcia konta. Jedynym rozwiązaniem jest zamknięcie konta poprzez złożenie wypowiedzenia umowy. OSTRZEGAM przed tym bankiem. Mają swoich klientów gdzieś i monitorowanie jakości usług i zadowolenia klienta nie istnieje.
Z takim podejściem podejrzewam, że niedługo bank nie będzie miał Klientów.
Odpowiedz
Ależ to całkowicie naturalne. Pracownik banku ma premię w oparciu o liczbę otwartych rachunków a nie zamkniętych. Dla oddziału w którym chcesz zamknąć rachunek jesteś intruzem i marnujesz ich jakże cenny czas, który przeznaczyliby na wciśnięcie komuś innemu jakichś produktów z których będą mieć wykonany plan. A pracownik, który zamknie Ci konto będzie szczypany przez przełożonych dlaczego nie udało mu się utrzymać Cię i zachęcić do pozostawienia rachunku. Dlaczego też nie wcisnął Ci kolejnych produktów. Więc lepiej jak nie będzie śladu, że byłaś w placówce. Po co jakiś sfrustrowany przełożony ma się wozić po pracownicy. Dlatego jak nie chcesz niczego kupić to jesteś osobą wysoce niepożądaną w placówce bankowej. Tak jest w każdym banku.
Odpowiedz
Gdy chcialam zamknac konto to Pani w oddziale odmowila mi twierdzac,ze moze to zrobic tylko opiekun, ale na moja stanowcza prosbe jednak to zrobila, ale przy okazji : pobrala 12 zł za przelanie srodkow na nowy rachunek (a mam na to 30 dni okresu wypowiedzenia) i pobrala kolejne 10 zl za usluge. Kierujac sie wskazowkami Pani z Infolinii zlozylam skarge na ta Pania,
Odpowiedz
Uważam, że działanie obsługującej Cię osoby nie było właściwe. W okresie wypowiedzenia klient ma prawo do swobodnego dysponowania rachunkiem. Doradca nie może narzucać mu wyzerowania stanu konta w czasie składania dyspozycji zamknięcia konta.
Odpowiedz
Podobnie mam złe doświadczenia z tym bankiem w tym samym obszarze. Utrudnienia przy zamknieciu rachunku
Odpowiedz
W takim Banku Credit Agricole powinna być opcja zamknięcia rachunku online i telefoniczna czat, tak w bankach milenium, mBank itp
Odpowiedz
Niestety, to wciąż opcja niedostępna w niektórych bankach...
Odpowiedz
Napisał Pan "przed udaniem się do placówki powinieneś samodzielnie wypłacić pieniądze z rachunku oszczędnościowego i zamknąć go. Jeśli tego nie zrobisz, doradca poprosi Cię o to w oddziale." Czy to oznacza, że wchodząc do placówki bez pisma z wypowiedzeniem i składając tam dyspozycję ustnie, muszę mieć wyzerowane konto i wtedy (nie mając kart ani tokena) zamkną mi konto od ręki (bez 30 dni oczekiwania) ?
Odpowiedz
Według procedur obowiązujących w Credit Agricole doradca może przyjąć dyspozycję rezygnacji z ROR i tym samym "uruchomić" bieg terminu wypowiedzenia tylko wtedy, gdy klient wcześniej zamknie samodzielnie rachunek oszczędnościowy.
Okres wypowiedzenia rachunku osobistego zawsze trwa 30 dni.
Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedź ale dopiero po jej przeczytaniu, dotarło do mnie, że przecież w Pana tekście jest mowa nie o ROR a o rach. oszczędnościowym. Sam miałem w CA kilka typu "oszczędzam" i niedawno je zamknąłem. Proces przebiega szybko, błyskawicznie. Należy tylko pamiętać o tym, aby przed likwidacją rach. oszczędn. nie wykonywać z niego przelewu, ponieważ system i tak wykona przelew na kwotę.... 0,00 zł (pusty przelew, który nawet potem zobaczymy w wyciągu) i traktując go jako drugi w miesiącu, naliczy za niego opłatę 10 zł. Tak miałem na jednym, przelałem całość na ror a dopiero za chwilę podjąłem decyzję o likwidacji. Ale po reklamacji wrócili.
Odpowiedz
mozna zamknac konto bedac na debecie inna podejscie jest niezgodne z prawem w kazdym jednym banku i regulaminie
Odpowiedz
Moim zdaniem bank nie zamknie konta, z którym wiążą się zobowiązania jego posiadacza. Rozwiązanie współpracy możliwe jest tylko wtedy, gdy należność zostanie spłacona.
Na jakiej podstawie twierdzisz, że odmowa zamknięcia rachunku z ujemnym saldem jest niezgodna z prawem?
Odpowiedz