Wróć

Przegląd nowości i promocji bankowych – sierpień 2015 r.

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych

Przegląd nowości i promocji bankowych – sierpień 2015 r.
Spis treści

mBank – „Mobilni mają lepiej”

Promocja mBanku nastawiona jest na aktywne korzystanie z aplikacji mobilnej oraz popularne mOkazje, a mogą z niej skorzystać osoby, które:

 • Otworzyły konto osobiste przed 1 kwietnia 2015 r. (czyli jest to promocja dla dotychczasowych klientów mBanku).
 • Po 1 kwietnia 2015 r, nie logowały się do aplikacji mobilnej banku.
 • Zaakceptowały regulamin mOkazji;
 • Do 31 sierpnia 2015 r. wybrali w serwisie transakcyjnym mOkazję nr 1 „Prezent za pierwsze logowanie”.

Jak już wspominaliśmy, oferta opiera się na mOkazjach, które użytkownik akceptuje w systemie transakcyjnym banku. W promocji do zdobycia są poniższe mOkazje i związane z nimi rabaty:

 1. mOkazja nr 1 „Prezent za pierwsze logowanie” – jednorazowy zwrot 10 zł za płatność kartą w sklepie Biedronka, Lidl, Tesco, Kaufland, Carrefour, Żabka, Freshmarket – w celu odebrania premii należy zalogować się do aplikacji mobilnej do 31 sierpnia 2015 r. i po udostępnieniu mOkazji nr 1 dokonać płatności kartą w jednym z wspomnianych sklepów (płatność musi zostać rozliczona do 30 września).
 2. mOkazja nr 2 za systematyczne logowanie do aplikacji – zwrot w wysokości 15% transakcji (max. 10 zł) za płatność kartą w Costa Coffee, KFC lub McDonald’s – w celu odebrania premii należy min. 4 razy zalogować się do aplikacji mobilnej między 1 a 30 września 2015 r, oraz po udostępnieniu mOkazji nr 2 dokonać płatności kartą we wskazanych sklepach (płatność musi być rozliczona do 31 października).
 3. mOkazja nr 3 za systematyczne logowanie do aplikacji – zwrot w wysokości 20% transakcji (max. 15 zł) za płatność kartą w Cinema City lub Multikinie – w celu odebrania premii należy min. 4 razy zalogować się do aplikacji mobilnej między 1 a 30 października 2015 r, oraz po udostępnieniu mOkazji nr 3 dokonać płatności kartą we wskazanych sklepach (płatność musi być rozliczona do 30 listopada).
 4. mOkazja nr 4 za systematyczne logowanie do aplikacji – zwrot w wysokości 25% transakcji (max. 20 zł) za płatność kartą w Go Sport, Decathlon lub Reserved – w celu odebrania premii należy min. 4 razy zalogować się do aplikacji mobilnej między 1 a 30 listopada 2015 r, oraz po udostępnieniu mOkazji nr 4 dokonać płatności kartą we wskazanych sklepach (płatność musi być rozliczona do 31 grudnia).

Promocja trwa do 31 sierpnia, a z jej regulaminem zapoznasz się na tej stronie.

BZ WBK – „Najtańszy kantor w mieście”

W BZ WBK za założenie Konta Godnego Polecenia oraz spełnienie dość prostych warunków można zyskać 20 EUR. Oto, co należy zrobić, aby otrzymać nagrodę:

 • Do 31 sierpnia 2015 r. należy złożyć wniosek o Konto Godne Polecenia wraz z kartą debetową i bankowością elektroniczną.
 • Należy wyrazić zgodę na komunikację marketingową i podać numer telefonu do kontaktu.
 • Do 30 września należy uruchomić usługę eFX (do korzystnej wymiany walut) w bankowości elektronicznej oraz dokonać płatności kartą na min. 300 zł.
 • Należy posiadać konto walutowe w EUR w BZ WBK na dzień wypłaty nagrody (nagroda zostanie wypłacona do 31 września – jeśli powyższe warunki spełniono do końca sierpnia – lub do 31 października – jeśli powyższe warunki spełniono do końca września) – premia zostanie przelana właśnie na konto walutowe w EUR.

Regulamin oferty znajdziesz tutaj.

Bank Millennium – 250 zł za założenie Konta 360° na Grouponie

Bank Millennium oferuje nawet 250 zł za założenie Konta 360° i aktywne z niego korzystanie osobom, które po 1 września 2014 r. nie posiadały konta w tym banku. Z oferty można skorzystać poprzez serwis Groupon, a warunki są następujące:

 1. Do 16 sierpnia 2015 r. należy na tej stronie zakupić kupon w serwisie.
 2. Do 24 sierpnia 2015 r. należy poprzez link zawarty w kuponie założyć Konto 360° wraz z kartą debetową – należy także wyrazić zgodę na komunikację marketingową i utrzymać tą zgodę do 31 grudnia 2015 r.

Po spełnieniu powyższych warunków klient może skorzystać z dwóch premii:

 • 35 zł miesięcznie – premię można uzyskać co miesiąc do końca roku, w związku z czym można otrzymać łącznie 175 zł – należy w każdym miesiącu zapewnić wpływ na konto w kwocie min. 1000 zł oraz dokonać płatności kartą na min. 350 zł (premia zostanie wypłacona do 10. dnia kolejnego miesiąca).
 • 75 zł jednorazowo – premię można otrzymać, jeśli na Konto 360 wpłynie wynagrodzenie w kwocie min. 1000 zł w co najmniej trzech kolejnych miesiącach, przy czym ostatnim z miesięcy musi być grudzień (premia zostanie wypłacona do 10 stycznia 2015 r.).

Regulamin promocji znajdziesz na tej stronie.

Uwaga: aktualnie trwa także promocja Konta 360° w której można zgarnąć 360 zł. Warunki do spełnienia są inne, ale niekoniecznie trudniejsze. Więcej o tej promocji napisaliśmy w tym artykule.

Alior Bank – Konto Internetowe w ofercie od lipca

W drugiej połowie lipca Alior Bank wprowadził do swojej oferty nowy rachunek – Konto Internetowe, które w materiałach promocyjnych banku określane jest też jako ZEROzłotowe. Choć w taryfie opłat i prowizji tego konta istotnie jest wiele zer, to jednak za niektóre operacje bank pobiera opłaty:

 • Prowadzenie rachunku jest bezpłatne.
 • Obsługa karty debetowej do końca 2015 r. jest darmowa, potem bank będzie pobierał 4 zł, o ile nie dokonasz kartą transakcji na min. 100 zł.
 • Wypłaty z bankomatów własnych oraz sieci Euronet i Planet Cash są bezpłatne, wypłaty z pozostałych maszyn to koszt 3 zł.

Komentarz

Wakacje są już na półmetku i choć w tym czasie banki z reguły nie wprowadzają wielu zmian w swoich ofertach, to na rynku pojawiło się kilka nowych promocji. Zarówno mBank, jak i BZ WBK i Bank Millennium zachęcają do większej aktywności na rachunkach, proponując w zamian całkiem atrakcyjne premie, nawet w euro.

Alior Bank kusi nowym kontem ZEROzłotowym, jednak nie jest wykluczone, że i tu bank wprowadzi promocję dla przyszłych klientów. W zależności od Twoich potrzeb możesz wybierać obecnie wśród różnych ofert, jednak zawsze zapoznaj się z ich regulaminem, aby łatwo spełnić określone warunki i cieszyć się nagrodą.

Komentarze

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy