Aplikacje bankowe

🏆 Ranking aplikacji bankowych – Październik 2021 r.

Lp. Nazwa aplikacjiBank Logowanie  Transakcje  UstawieniaPrzydatne funkcje 
🥇Moje ING mobileING Bank Śląski5/55/5 5/5  5/5  
🥈IKOPKO BP5/55/5 5/54,5/5
🥉Aplikacja mBank  mBank5/5  5/5 4,5/5  5/5 
4. Aplikacja Bank MillenniumBank Millennium5/5 5/5 4,5/5  4,5/5   
5. Santander mobile  Santander Bank Polska 5/5   5/54,5/5  4/5   

Aplikacje bankowe na co dzień

Banki oferują nam dostęp do rachunku na różny sposób. Dyspozycje do konta osobistego, karty płatniczej czy lokaty możemy złożyć w oddziale, przez telefon, ale przede wszystkim – przez Internet. Bankowość internetowa jest dziś jednym z najważniejszych aspektów rachunku i to jej funkcjonalność może wpływać na naszą wygodę korzystania z usług banku.

Konto możemy jednak obsługiwać nie tylko przez komputer, ale także w telefonie. Aplikacje bankowe cieszą się coraz większym uznaniem klientów, którzy doceniają nie tylko nieprzerwany dostęp do rachunku, ale także wygodę dokonywania transakcji i korzystanie z dodatkowej oferty banku. Rozwiązania mobilne naprawdę mogą ułatwić życie: kiedy zapomnimy o przelewie, gdy potrzebujemy sprawdzić stan konta itp., jednak to wygląd i możliwości aplikacji bankowej robią prawdziwą różnicę.

Sprawdź ranking aplikacji bankowych

Jednoznaczna ocena aplikacji mobilnych w bankach w zasadzie nie jest możliwa, ponieważ każdy z nas oczekuje od nich czegoś innego. Oceny użytkowników w sklepach typu Google Play czy AppStore są mocno subiektywne, bo klienci banków zwracają uwagę na różne elementy. Jednym może nie podobać się wygląd, podczas gdy inni przywiązują większą wagę do intuicyjnego interfejsu i wygodnego wykonywania przelewów. Z tego względu ranking aplikacji bankowych staje się pewnym wyzwaniem.

Każde zestawienie opiera się na określonych kryteriach, z którymi mniej lub bardziej się zgadzamy, jednak zwykle pozwala sobie wyrobić ogólną opinię na dany temat. Nasz ranking aplikacji bankowych bazuje na ocenie pięciu głównych obszarów:

  1. logowanie do aplikacji i ekran powitalny, czyli np. jak możemy zalogować się na konto i co widzimy po uruchomieniu aplikacji,
  2. operacje, czyli jakie mamy możliwości wykonywania przelewów, opłacania rachunków itd.,
  3. ustawienia, czyli co i jak możemy zmienić w aplikacji,
  4. dodatkowe opcje, czyli np. rabaty, zakup biletów MPK,
  5. wygoda, czyli subiektywne wrażenia z użytkowania aplikacji.

Najlepsze aplikacje bankowe? Ocena należy do Ciebie

Aplikacje bankowe są dziś codziennością i wielu z nas nie wyobraża sobie bez nich życia. Lubimy mieć bank pod ręką, aby kontrolować stan konta, rozliczać się ze znajomymi, płacić rachunki czy zamawiać nowe produkty. Okazuje się jednak, że konkretne rozwiązania, które otrzymujemy, nie są sobie równe. “Najlepsze aplikacje bankowe” to często marketingowy chwyt na klientów, podczas gdy sama aplikacja jest nieintuicyjna i niedopracowana.

To od nas zależy, czy skorzystamy z mobilnego dostępu do konta i jak go ocenimy. Warto skorzystać tu z zestawień i analiz, które opisują najważniejsze aspekty aplikacji. Pamiętajmy, że opinie innych użytkowników mogą być pomocne, ale czasem także potrafią zniechęcić, dlatego lepiej sprawdzić osobiście, czy nieprzychylne komentarze znajdują potwierdzenie w rzeczywistości. Mimo to dobrze zerknąć na te najlepsze aplikacje bankowe i chociaż je przetestować, a potem wybrać tę, która najlepiej spełni nasze oczekiwania.

Najnowsze artykuły