Konto młodzieżowe

🏆 Ranking kont młodzieżowych – Październik 2021 r.

Lp. Nazwa konta Bank Prowadzenie  Karta  Bankomaty  Przelew Konto dla rodzica 
🥇eKonto możliwości  
  
mBank  0 zł 0 zł 0 zł  0 zł  Nie 
🥈 Konto dla Ciebie GO!  
  
Credit Agricole 0 zł   0 zł  0 zł / 3 zł  0 zł  Nie  
🥉 Konto z Lwem Mobi dla nastolatka  
  
ING Bank Śląski 0 zł  0 zł  0 / 2,5 zł  0 zł  Nie  
4. PKO Konto Pierwsze  
  
PKO BP 0 zł  0 zł / 3,90 zł  0 zł   0 zł  Nie  
5. Konto Jakie Chcę dla młodych Santander Bank Polska  0 zł  0 zł / 8 zł 0 zł  0 zł  Nie 

Konto młodzieżowe – prosty i wygodny sposób, by wprowadzić dziecko w świat finansów

Jak mówi przysłowie Czego Jaś się nie nuczy, tego Jan nie będzie umiał. Dlatego jeśli zależy Ci na finansowej edukacji dziecka, załóż mu własne konto osobiste. Dzięki temu nastolatek znacznie szybciej zrozumie, na czym polega racjonalne gospodarowanie pieniędzmi i łatwiej wyrobi w sobie nawyk oszczędzania. Przy okazji oswoi się z różnymi produktami bankowymi, co z pewnością przyda mu się w dorosłym życiu.

Konta bankowe dedykowane osobom, które ukończyły 13. rok życia, można dziś znaleźć w ofercie wielu polskich banków. Takie rachunki z reguły są całkowicie bezpłatne, tzn. ich prowadzenie jest zwolnione z miesięcznej opłaty, podobnie jak korzystanie z karty debetowej. Darmowe są również przelewy internetowe oraz wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce. Trzeba jednak dodać, że niektóre banki pobierają za obsługę karty niewielką prowizję, jednak można jej uniknąć w bardzo prosty sposób – np. wykonując kilka transakcji bezgotówkowych debetówką w miesiącu.

Reasumując, konto młodzieżowe jest prowadzone na bardzo korzystnych warunkach i nie musisz się martwić jego kosztami. Nie musisz też przelewać co miesiąc na rachunek określonej kwoty, aby rachunek pozostał darmowy.

Nie tylko tanie, lecz również funkcjonalne

Młodzieżowe konta bankowe funkcjonują na niemal identycznych zasadach jak ROR-y dla osób dorosłych. Tak więc Twoje dziecko będzie mogło skorzystać z wielu ciekawych produktów bankowych, np. karty wielowalutowej, programów do automatycznego oszczędzania, kont oszczędnościowych oraz lokat. Z oczywistych względów poza jego zasięgiem pozostaną jedynie produkty kredytowe.

Do tego rachunek bankowy ułatwi dziecku opanowanie wielu przydatnych umiejętności. Twój nastolatek nauczy się puszczać przelewy, płacić za zakupy kartą, wypłacać gotówkę z bankomatów i obsługiwać wpłatomaty. Dowie się także, jak zarządzać kontem z poziomu aplikacji mobilnej, w jaki sposób doładować telefon lub zakupić bilet w bankowości elektronicznej i opanuje nowoczesne formy płatności (Blik, Apple Pay, Google Pay). Słowem, będzie miał ułatwiony start w dorosłość.

Gdzie znaleźć najlepsze konto dla młodzieży?

Wszystko zależy od tego, czy lubisz przeglądać strony banków i analizować tabele opłat i prowizji. Jeśli tak – możesz samodzielnie sprawdzić, czy dana instytucja udostępnia konto młodzieżowe, a następnie przestudiować jego parametry. Jeśli nie – skorzystaj ze wsparcia naszego serwisu. Przygotowany przez nas ranking kont młodzieżowych pozwoli Ci szybko ocenić poszczególne rachunki i wybrać najbardziej interesująca ofertę.

Jak działa nasz ranking kont młodzieżowych?

W naszym zestawieniu uwzględniliśmy różne czynniki decydujące o atrakcyjności konta. Przyjrzeliśmy się pobieranym przez bank opłatom i dodatkowym usługom oferowanym w ramach rachunku. Kolejnym kryterium, które wzięliśmy pod uwagę, był brak wymogu

posiadania konta przez rodzica w danym banku. Wyszliśmy z założenia, że otwarcie rachunku dla nastolatka powinno być szybkie i proste, czyli wiązać się jak z najmniejszą ilością formalności.

Następnie każdemu z tych obszarów przypisaliśmy określoną liczbę punktów i uszeregowaliśmy konta w odpowiedniej kolejności. Mamy nadzieję, że przygotowana przez nas lista pomoże Ci znaleźć najlepsze konto dla młodzieży – tanie, wygodne i łatwe w obsłudze.