Lokaty

🏆 Ranking lokat bankowych – Październik 2021 r.

Lp. Nazwa lokaty BankOprocentowanie  Kwota lokaty Okres  Wymagane konto 
🥇 Lokata standardowa Inbank 2,2% 5-50 tys. zł 2-5 lat  Nie 
🥈Nest Lokata Witaj Nest Bank 2,1%  1-10 tys. zł  3 miesiące / 6 miesięcy Tak 
🥉Lokata Lubię to polecam Bank Millennium 2% 0,5-15 tys. zł 3 miesiące Tak 
4. Lokata Happy Idea Bank 1,8% 0,5-20 tys. zł  3 miesiące  Nie 
5. Lokata Na Nowe Środki PLUS Idea Bank  1,7% 500 – 1 mln zł  1 miesiąc / 3 miesiące   Tak 

Najkorzystniejsze lokaty zebrane w jednym miejscu 

Lokata lokacie nierówna i to nie tylko ze względu na wysokość oprocentowania. Są oferty, z których skorzystasz niemal od ręki, a są takie, przy zakładaniu których zdobycie kredytu wydaje się być bułką z masłem… Ranking lokat pozwoli Ci znaleźć korzystne propozycje bez żmudnego przeczesywania bankowych stron www. W zestawieniu zebraliśmy najlepsze depozyty, jakie dostępne są na polskim rynku. Pamiętaj, że uwzględniamy tylko instytucje objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Dzięki temu masz pewność, że Twoje pieniądze są bezpieczne nawet w przypadku kłopotów banku. 

Ranking lokat to aktualne i sprawdzone źródło 

Wiadomo, że w przypadku pieniędzy trzeba trzymać rękę na pulsie, dlatego nie ryzykuj i sprawdzaj tylko te rankingi, które są często, najlepiej codziennie aktualizowane. Niektóre banki potrafią zmieniać poziom oprocentowania nawet 2 razy w tygodniu, zatem nie pozwól, aby dobra okazja przeszła Ci koła nosa. Nasze zestawienie aktualizujemy codziennie, w każdy dzień roboczy. 

Układając ranking, kierujemy się przede wszystkim oprocentowaniem, jakie możesz uzyskać. Warto jednak wiedzieć, że może być ono różne nawet w ramach tej samej lokaty i zależeć np. od okresu, na jaki zakładany jest depozyt, od deponowanej kwoty oraz od spełnienia przez Ciebie dodatkowych warunków.  

Poza powyższymi kluczowymi informacjami warto także zwracać uwagę na inne parametry, które – na pierwszy rzut oka nie aż tak istotne – potrafią znacząco wpłynąć na atrakcyjność oferty. Są to m.in.: sposoby zakładania depozytu (przez Internet, mobilnie, w oddziale), warunki jego odnowienia, ograniczenia w liczbie zakładanych lokat itp. Ważne jest również, czy do otwarcia lokaty potrzebne jest konto osobiste lub inne produkty bankowe (np. karta kredytowa).  

Nie zawsze konieczność otwarcia rachunku osobistego jest złem koniecznym; bywa, że wiążąc najlepsze lokaty z ROR-em, bank chce przyciągnąć i mocniej związać ze sobą nowych klientów, a to oznacza preferencyjne warunki i atrakcyjną ofertę. Możliwe, że nowe konto okaże się znacznie tańsze niż Twoje obecne. Niemniej przed sięgnięciem po kolejny produkt dobrze mu się przyjrzyj; liczne prowizje na źle dobranym koncie potrafią całkowicie pochłonąć zysk z lokaty, a nie o to przecież chodzi, abyś dopłacał bankowi za to, że możesz w nim “oszczędzać”. 

Najlepsze lokaty bankowe na wyciągnięcie ręki 

Korzystanie z rankingu ułatwi Ci porównanie oferty oszczędnościowej nie tylko Twojego banku, ale i innych instytucji. Od ręki będziesz mógł odrzucić depozyty, których z różnych powodów nie chcesz lub nie możesz założyć (bo np. wymagają otwarcia ROR lub przeznaczone są wyłącznie dla nowych klientów). Dzięki temu bez większego trudu znajdziesz najlepiej odpowiadający Ci produkt, nie będziesz marnował czasu na nietrafione propozycje i przede wszystkim – więcej zyskasz. 

Najnowsze artykuły