Oferta została wycofana. Sprawdź inne produkty od: VeloBank.

Konto Getin UP Free w Getin Banku - Recenzja

Analiza produktowa

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Pokaż więcej

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych

146 publikacji 4489 komentarzy

Na Moneteo.com zajmuje się tematami oszczędnościowymi i walutowymi, skupiając się na kontach oszczędnościowych i walutowych oraz lokatach terminowych. Obserwuje rynek, dbając przy tym o aktualność danych. Do jej zawodowych zadań należy także kontakt z Czytelnikami.

Getin UP Free w Getin Banku to nowe konto dla młodych ludzi, które zastąpiło popularny rachunek Getin UP dla Studenta. Konto jest prowadzone bezpłatnie, a karta debetowa - darmowa. Jeśli na rachunek będzie wpływać stypendium, bank nagrodzi studenta premią w wysokości 3% wypłaconej przez uczelnię kwoty.

Spis treści

Dodatkowo Getin Bank umożliwia połączenie legitymacji studenckiej z kartą debetową (na wybranych uczelniach), dzięki czemu nie trzeba się martwić o dostęp do naszych środków.

Studencka wersja konta Getin UP pozwala młodym ludziom wygodnie korzystać z rachunku oraz zarabiać na zwykłych operacjach bankowych. W naszym artykule przyjrzymy się najważniejszym aspektom tego konta.

Pełna analiza konta Getin UP Free


Podstawowe parametry

Młody człowiek zwraca szczególną uwagę na koszty prowadzenia rachunku. Pożądany jest tu brak opłat lub tak skonstruowane warunki, które pozwalają z łatwością uniknąć podstawowych kosztów.

Poniżej prezentujemy najważniejsze opłaty dla studenckiej wersji Konta Getin UP Free:

Konto
0 zł
Karta
0 zł
Bankomaty
0 zł / 3,5%, min. 5 zł
Bankomaty 0 zł / 3,5%, min. 5 zł

 • 0 zł - bankomaty Euronet i Planet Cash
 • 3,5%, min. 5 zł - pozostałe bankomaty

Uwaga: brak opłat w przypadku comiesięcznego wpływu na konto w wysokości 1000 zł, transakcji bezgotówkowych min. 300 zł i wyrażenie zgody marketingowej dla banku

Przelew internetowy
0 zł
Konto
Przeznaczenie konta

konto dla osób od 18. do 28. roku życia

Oprocentowanie rachunku

0%

Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

0 zł

Karta
Typy kart płatniczych
 • Mastercard Paypass
 • Visa Debit
Funkcjonalność karty
 • płatności zbliżeniowe
 • płatności internetowe
 • cashback
Opłata za wydanie karty

0 zł

Miesięczna opłata za kartę

0 zł

Bankomaty i operacje gotówkowe
Wypłata z bankomatów w Polsce
 • 0 zł - bankomaty Euronet i Planet Cash
 • 3,5%, min. 5 zł - pozostałe bankomaty

Uwaga: brak opłat w przypadku comiesięcznego wpływu na konto w wysokości 1000 zł, transakcji bezgotówkowych min. 300 zł i wyrażenie zgody marketingowej dla banku

Wypłata z bankomatów za granicą

4,5%, min. 10 zł

Przelewy
Zwykły przelew internetowy

0 zł

Przelew natychmiastowy

niedostępne

Zlecenie stałe

0 zł

Polecenie zapłaty

0 zł

Koszt przelewu SEPA

10 zł (spread na EUR ok. 10,1%)

Promocja „Stypendium wyższe o 3%”

Studenci mogą na koncie Getin UP Free zyskać 3% otrzymanego z uczelni stypendium. Wystarczy mieć mniej niż 28 lat i w każdym miesiącu:

 • otrzymać wpływ stypendium z uczelni/szkoły na konto Getin UP Free,
 • dokonać transakcji kartami debetowymi na kwotę min. 100 zł,
 • ustawić na „Tak” zgody marketingowe.

W ramach oferty specjalnej można otrzymać:

 1. Nagrodę powitalną – jednorazowe 50 zł za spełnienie powyższych warunków.
 2. Nagrodę w wysokości 3% łącznej kwoty przelanych stypendiów, max. 30 zł miesięcznie po spełnieniu powyższych warunków. Nagrodę można otrzymywać przez 9 miesięcy, więc łącznie do zyskania jest 320 zł (wraz z nagrodą powitalną).

Karta MasterCard Student

MasterCard Student to połączenie legitymacji studenckiej z kartą płatniczą, które Getin Bank wprowadził we współpracy z wybranymi uczelniami w Polsce (są to np. Politechnika Lubelska, AWF we Wrocławiu, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie).

Uczelnia wyższa wydaje studentowi legitymację z już wbudowaną funkcją płatniczą, która jest uaktywniana, kiedy dana osoba podpisze z Getin Bankiem umowę o rachunek osobisty. Oto najważniejsze informacje dotyczące tej karty:

 • wydanie i obsługa karty jest bezpłatne;
 • karta MasterCard Student wyposażona jest tylko w chip (nie posiada paska magnetycznego), dlatego wypłaty środków z niektórych bankomatów mogą być niemożliwe;
 • bez prowizji możesz wypłacić środki w bankomatach sieci Planet Cash, za wypłaty z pozostałych maszyn zapłacisz 3,5% min. 5 zł;
 • karta działa tylko na terenie Polski.

Pozostałe usługi w ramach Konta Getin UP dla Studenta

Konto Getin UP Free, jak każdy rachunek osobisty, umożliwia swoim posiadaczom skorzystanie z dodatkowych produktów:

 • BLIK - system płatności umożliwiający transakcje w sklepach stacjonarnych i internetowych, przelewy między użytkownikami oraz wypłaty z bankomatów.
 • Aplikacja mobilna Getin Mobile – nowoczesne rozwiązanie na telefony komórkowe.
 • 10% zniżki na bilety w Cinema City (obejmuje także seanse IMAX).
 • Karta VISA SimplyOne – połączenie karty debetowej i kredytowej w jednym nośniku, podczas dokonywania transakcji klient decyduje, którą kartą chce zapłacić.
 • Konto oszczędnościowe Skarbonka z możliwością oszczędzania poprzez zaokrąglanie kwot zapłaconych kartą debetową.
 • Konto walutowe – prowadzone jest bezpłatnie w euro, dolarach amerykańskich, funtach brytyjskich i frankach szwajcarskich, a założysz je w oddziale banku.
 • Getin Point – samoobsługowe oddziały banku, w których można założyć konto lub lokatę, wykonać przelew czy tez wpłacić pieniądze.

Konto Getin UP Free okiem redakcji

Propozycja Getin Banku dla studentów jest wyjątkowa. Z jednej strony mamy bezpłatne prowadzenie rachunku i obsługę karty debetowej, z drugiej – interesujące bonusy. Student na koncie Getin UP może naprawdę sporo zarobić: transakcje kartą na min. 100 zł oraz wpływ stypendium pozwalają zyskać nawet 320 zł. Takie kwoty to naprawdę spory zastrzyk gotówki dla studenckiego portfela, dlatego jeśli poszukujesz nowoczesnego rachunku z atrakcyjnymi premiami, weź ten rachunek pod uwagę przy wyborze konta studenckiego.

Komentarze i opinie

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy