Wróć

Loteria szczepień – jak wziąć w niej udział i odebrać nagrodę

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych

20 komentarzy
Loteria szczepień – jak wziąć w niej udział i odebrać nagrodę
Spis treści
Pokaż więcej

Przybywa pomysłów na nagradzanie osób zaszczepionych. Restauratorzy proponują rabaty, pracodawcy zachęcają premią pieniężną bądź dodatkowym dniem wolnym od pracy, rząd obiecuje dodatkowe środki samorządom, które zaangażują się w promowanie szczepień i osiągną wysoki wskaźnik zaszczepienia swoich mieszkańców. Ogólnopolską formą zachęty do przyjęcia szczepionki przeciwko Covid-19 jest Loteria Narodowego Programu Szczepień.

Loteria Narodowego Programu Szczepień – nagrody rzeczowe i pieniężne

Każdy uczestnik ogólnopolskiej loterii, której organizatorem jest Totalizator Sportowy, ma 4 szanse na wygraną, gdyż właśnie na tyle kategorii podzielono nagrody będące w puli. Z regulaminu wynika, że nie ma przeszkód, byś zgarnął bonus z każdego poziomu.

Nagrody natychmiastowe

Wygrana z tej puli uzależniona jest od numeru, pod jakim zostaniesz zarejestrowany w systemie po spełnieniu wszystkich warunków uprawniających do udziału w loterii (szczegóły poniżej). Do zdobycia:

 • 13 000 x 500 zł (500 zł dla co 2000 osoby),
 • 39 000 x 200 zł (200 zł dla co 500 osoby).

Nagrody tygodniowe

W trakcie 12 losowań tygodniowych rozlosowanych zostanie:

 • 60 nagród po 50 000 zł,
 • 720 hulajnóg elektrycznych Segway Ninebot E22 o wartości 1699 zł.

Nagrody miesięczne

Kolejna szansa, to 3 losowania miesięczne. Na tym poziomie są następują nagrody:

 • 6 x 100 000 zł,
 • 2 x Toyota Corolla 1.8 Hybrid o wartości 101 900 zł + 5000 zł na zakup ubezpieczenia OC i AC.

Nagrody finałowe

Na zakończenie odbędzie się losowanie finałowe, w którym los rozdzieli:

 • 2 x 1 000 000 zł,
 • 2 x samochód Toyota C-HR 1.8 Hybrid kosztujący 107 300 zł + 5000 zł na ubezpieczenie OC i AC.

Losowania nagród

Losowania nagród tygodniowych realizowane są według poniższego harmonogramu:

Terminy losowań tygodniowych w Loterii Narodowego Programu Szczepień
Terminy losowań tygodniowych w Loterii Narodowego Programu Szczepień

Nagrody miesięczne zostaną rozlosowane 4 sierpnia (dla zgłoszeń z lipca), 8 września (wezmą w nim udział zgłoszenia z sierpnia) i 6 października 2021 r. (dla zgłoszeń z września). Nagrody finałowe będą przydzielone w dniu ostatniego losowania nagród miesięcznych.

Uwaga: Decydujące znaczenie przy kwalifikowaniu Twojego zgłoszenia do konkretnego losowania ma nie data wykonania szczepienia, ale moment jego odnotowania w Systemie P1 eZdrowie.

W losowaniu nagród finałowych wezmą udział uczestnicy, których zgłoszenie będzie spełniało wszystkie wymagania regulaminu najpóźniej o północy 4 października 2021 r.

Loteria szczepień – jak wziąć udział? Kilka praktycznych wskazówek

W przypadku wszelkiego rodzaju konkursów i loterii najważniejsze jest, by dać sobie szansę na zdobycie nagrody. W tym celu trzeba kupić los, zgłosić swój udział wypełniając specjalny formularz lub w inny sposób dać znać, że chce się wziąć udział w zabawie.

Loteria Narodowego Programu Szczepień, nagrody które w niej czekają, przeznaczone są dla osób z pełną zdolnością do czynności prawnych posiadających miejsce zamieszkania na terenie Polski. Uczestnik loterii musi być w pełni zaszczepiony, czyli przyjąć jedną dawkę preparatu Johnson & Johnson lub dwie dawki innych szczepionek. Ponadto do 30 września 2021 r. trzeba zrealizować jedno z działań:

 • wypełnić formularz na Indywidualnym Koncie Pacjenta (IKP) na stronie pacjent.gov.pl i zarejestrować się w loterii LUB
 • zadzwonić na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień 989 i zgłosić chęć udziału w loterii, podając przy tym dane niezbędne do identyfikacji w systemie (imię i nazwisko oraz numer PESEL).

Rejestrując się do udziału w loterii powinieneś wyrazić niezbędne zgody i oświadczenia, a także podać lub zaktualizować swój numer telefonu. To bardzo ważne, gdyż to właśnie na niego otrzymasz sms z informacją o ewentualnej wygranej.

Loteria szczepionkowa – jak sprawdzić wygrane

Zdobywcy nagród pieniężnych (poza natychmiastowymi, w ich przypadku obowiązuje odrębna procedura) i rzeczowych (samochody, hulajnogi) będą informowani o wygranej sms-em wysyłanym przez Totalizator Sportowy (nadawca wyświetli się jako Loteria) w ciągu 2 dni roboczych od dnia losowania tygodniowego/miesięcznego/finałowego. W treści wiadomości znajdziesz link do formularza, który musisz wypełnić i odesłać nie później niż 10. dnia roboczego, licząc od następnego dnia po otrzymaniu sms-a. Dane, o które zostaniesz poproszony będą różne, zależnie od tego, jaką nagrodę wygrasz.

W przypadku gotówki będziesz musiał wskazać numer rachunku bankowego, na który pieniądze mają być przesłane. Po wygraniu hulajnogi zostaniesz poproszony o wskazanie adresu, pod który ma zostać ona dostarczona. Jeśli los przydzieli Ci samochód, organizator poprosi Cię o adres, na który ma przesłać dokumenty pojazdu niezbędne do jego rejestracji.

Totalizator Sportowy dopuszcza możliwość przesłania informacji o które poprosi w sms-ie w postaci dokumentów papierowych. Właściwe oświadczenie (pobrane z regulaminu loterii) należy dostarczyć, zachowując wspomniany 10-dniowy termin (liczy się data wpływu), pocztą (listem poleconym lub inną formą rejestrowanej korespondencji), przesyłką kurierską, osobiście lub przez osobę upoważnioną do siedziby organizatora z dopiskiem: Loteria Narodowego Programu Szczepień.

Jeśli znajdziesz się wśród laureatów nagród natychmiastowych, to również otrzymasz sms z informacją o wygranej, ale w tym przypadku obowiązuje nieco inne procedura. Wiadomość zostanie wysłana w ciągu 5 dni kalendarzowych od daty spełnienia przez Ciebie warunków regulaminu loterii i znajdziesz w niej nie tylko kwotę wygranej, ale także zapowiedź kontaktu ze strony banku PKO BP w celu przekazania Ci dokładnych wskazówek (piszemy o nich niżej).

O ewentualnej wygranej dowiesz się w opisany wyżej sposób. Lista szczęśliwców będzie publikowana na stronie internetowej loterii w zakładce Lista zwycięzców w ciągu 2 dni roboczych, licząc od dnia następnego po dacie losowania. W wykazie znajdzie się zamaskowany numer telefonu w formacie 123 4XX XXX, imię i pierwsza litera nazwiska oraz określenie wygranej nagrody wraz ze statusem weryfikacji uczestnika.

Zasady odbioru nagród

Gdybyś zdobył nagrodę pieniężną (z wyjątkiem natychmiastowej), to organizator prześle ją bezpośrednio na rachunek bankowy, który wskażesz w formularzu, do którego skieruje Cię link w wiadomości z informacją o wygranej.

W przypadku wygrania samochodu, będziesz musiał się udać do wskazanego miejsca i tam otrzymasz kluczyki. Warunkiem wydania pojazdu jest wcześniejsze przesłanie dokumentów potwierdzających jego zarejestrowanie oraz wykupienie polisy OC/AC.

Hulajnogi będą dostarczane przez firmę kurierską na wskazany przez uczestnika loterii adres.

Wszystkie powyższe nagrody winny trafić do ich zdobywców do 31 stycznia 2022 r.

Loteria szczepień – jak odebrać nagrodę natychmiastową?

Drugi sms dostaniesz z PKO BP, gdyż to w jego bankomatach możesz wypłacić nagrodę natychmiastową. W tym przypadku nadawca wiadomości wyświetli się jako PKO BP. W sms-ie znajdziesz:

 • kod awizo, ważny min. 90 dni, dokładna data ważności będzie podana w wiadomości,
 • kwotę nagrody,
 • termin ważności kodu.

Bank podkreśla, że komunikat nie będzie zawierał żadnych linków, odniesień do stron internetowych ani próśb o potwierdzenie otrzymania wiadomości czy instalację jakiegoś oprogramowania. Sms-y z tego typu „dodatkami” będą próbą oszustwa, skłonienia Cię do wykonania działań, które pozwolą przestępcom na przejęcie kontroli nad Twoim telefonem lub rachunkiem.

Instrukcja postępowania

Krok 1: Na ekranie bankomatu wybierz opcję Wypłata PKO awizo i wpisz kwotę wypłaty.

Krok 2: Podaj 9-cyfrowy kod awizo z sms-a otrzymanego od nadawcy PKO BP.

Krok 3: Potwierdź wypłatę 4-cyfrowym kodem PIN, który dostaniesz w automatycznym połączeniu głosowym na swój telefon. Jeśli go nie odbierzesz, kod awizo i PIN stracą ważność. Identyczny skutek wywoła 3-krotne wpisanie danych identyfikacyjnych.

Krok 4: Odbierz pieniądze i potwierdzenie transakcji.

Jeśli nie uda Ci się odebrać nagrody natychmiastowej w bankomacie, to będziesz mógł ją wypłacić w oddziale lub agencji PKO BP. Realizując wypłatę w ten sposób, zostaniesz poproszony o okazanie dowodu osobistego, by pracownik mógł potwierdzić Twoje imię, nazwisko i numer PESEL.

Utrata prawa do nagrody

Nikomu nie życzymy, by stracił nagrodę z powodów formalnych, więc zwracamy Ci uwagę na poniższe kwestie, warto ich dopilnować.

Laureat traci prawo do nagrody w następujących przypadkach:

 • niedostarczenie do organizatora w wyznaczonym terminie wymaganych dokumentów oraz danych, także jeśli są one niekompletne bądź nieprawidłowe,
 • podanie podczas rejestracji w loterii nieprawidłowego lub nieistniejącego numeru telefonu, przez co Totalizator Sportowy nie będzie miał możliwości skutecznego poinformowania laureata o wygranej,
 • nieodebranie przesyłki z hulajnogą lub dokumentów do samochodu,
 • niewykorzystanie w okresie ważności kodu do nagród natychmiastowych.

Twój los w Twoich rękach

W kontekście Loterii Narodowego Programu Szczepień powyższe słowa są wieloznaczne. Odnoszą się nie tylko do tego, że masz wpływ na swoje życie, ale i do faktu, że od Ciebie zależy, czy zdobędziesz los, który może Ci przynieść jedną z nagród. Wystarczy, byś się zaszczepił przeciw Covid-19 i zarejestrował do udziału w loterii szczepionkowej. Czas na Twój ruch!

Komentarze

(20)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
A
Aleksandra
Gość

Witam, zmieniłam nazwisko i nie mogę odebrać wygranej. Dodam ze do jutra ważny jest kod awizo a w banku nie chcą pomóc.

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Aleksandra

Do odbioru nagrody w bankomacie nie jest potrzebny dowód osobisty. Skoro piszesz o braku pomocy ze strony banku, to zakładam, że nie udało Ci się odebrać nagrody w bankomacie, a dane w systemie loterii i widoczne na Twoim dowodzie osobistym nie są zgodne.

W regulaminie nie ma zapisów wyjaśniających, co zrobić w sytuacji takiej jak Twoja.

Proponuję skorzystać z adresu e-mail znajdującego się pod koniec regulaminu loterii, w części Postanowienia końcowe, na który można kierować pytania dotyczące loterii. Może szybko odpowiedzą i uda się odebrać nagrodę dziś.

Jeśli nie, to proponuję złożyć reklamację w sposób opisany w par. 17 regulaminu.

Odpowiedz

N
Natalia
Gość

Dzień dobry dzwoniono dziś do mnie z nr loterii ,ale nie miałam możliwości odebrania tel., kiedy chciałam oddzwonić odrzuca mi połączenie co mogę zrobić


Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Natalia

A otrzymałaś wcześniej SMS-a z informacją o wygranej?

Odpowiedz

N
Natalia
Gość
@Aldona Derdziak

Nie tylko połączenie ale wieczorem odebrałam tel z informacją o wygranej czekam teraz na smsa

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Natalia

Czyli wszystko powinno być w porządku :)

Odpowiedz

R
Remik
Gość

Witam nie wpisalem pinu w bankomacie przy wypłacie wygranej bo nie miałem telefonu i jak teraz wypłacić wygraną

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Remik

W tej sytuacji wygraną możesz odebrać w oddziale lub agencji PKO BP. Zabierz ze sobą dowód osobisty.

Odpowiedz

S
Sceptyczny
Gość

Jak coś pokręcę i nie wypłacę w bankomacie, to pewnie skasują mnie za wypłatę kasy w placówce... Dobrze myślę?

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Sceptyczny

Nie ? W takim przypadku wypłata nagrody w kasie banku nie jest obciążona prowizją.

Odpowiedz

U
Ula
Gość

co to są "dane identyfikacyjne" w kroku 3? i czy działania z tego kroku nie kłócą się z "Jeśli nie uda Ci się odebrać nagrody natychmiastowej w bankomacie, to będziesz mógł ją wypłacić w oddziale lub agencji PKO BP"

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Ula

Dane identyfikacyjne to kod awizo z sms-a i PIN z wiadomości głosowej. Jeśli zostaną błędnie podane na bankomacie, to zostaną zablokowane i nie będzie możliwe odebranie nagrody. Wówczas trzeba się udać z dokumentem tożsamości do placówki i i w niej wypłacić pieniądze.

Odpowiedz

F
Filip
Gość

rozumiem, że jak już wpiszę ten 9-cyfrowy kod w bankomacie dopiero wtedy będą dzwonić, tak?

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Filip

Tak, system "wie", komu jest przydzielony dany kod i do kogo ma zadzwonić, by mu podać dane do autoryzacji transakcji.

Odpowiedz

M
Magda
Gość

data wykonania szczepienia, ale moment jego odnotowania w Systemie P1 eZdrowie.

a to nie powinno być jedno i to samo? skąd mam wiedzieć jaka to data?

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Magda

Osobie zaszczepionej taka informacja nie jest potrzebna. Nie ma też znaczenia na możliwość wygrania nagrody, bo w każdym losowaniu są one takie same. To kwestia organizacyjna związana z możliwościami technicznymi, np. punktów mobilnych czy "okolicznościowych".

Odpowiedz

M
Magda
Gość
@Krzysztof Duliński

nie bardzo rozumiem... bo piszesz, że do kwalifikacji ma znaczenie i związana jest z tą datą

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Magda

Przedstawię wyjaśnienie na przykładzie. Załóżmy, że dana osoba wykonała szczepienie w ostatnim dniu pierwszego okresu, czyli 11.07 i tego dnia zarejestrowała swój udział w loterii. Możliwe, że informacja o zaszczepieniu tej osoby nie zostanie wprowadzona w tym dniu do systemu, tym samym nie będzie mogła ona wziąć udziału w losowaniu tygodniowym przewidzianym na 14.07.

Taka osoba będzie niejako w zawieszeniu i jeśli fakt jej zaszczepienia zostanie odnotowany w systemie, to zostanie ona zakwalifikowana do kolejnego losowania zaplanowanego na 21.07, gdyż będą spełnione oba warunki regulaminu loterii: zarejestrowanie się w loterii i odnotowanie szczepienia w systemie eZdrowie.

Odpowiedz

B
bogdan
Gość
@Krzysztof Duliński

otrzymałem informację o wygranej,z prośbą o potwierdzenie,płatnym smsem. czuję tu jakiś przekręt.

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@bogdan

Ustalmy fakty: czy nadawca sms-a był odpowiednio oznaczony, czyli: LOTERIA? Czy w wiadomości był link do strony z prośbą o podanie danych niezbędnych do odebrania nagrody? Jeśli wygrana związana jest z nagrodą natychmiastową, to w wiadomości powinna być zapowiedź drugiego sms-a (od banku PKO BP) z instrukcją dot. wypłaty pieniędzy z bankomatu. Taka wiadomość powinna dotrzeć wkrótce po pierwszej (tej od Totalizatora Sportowego, czyli od Loteria).

Taki sms pochodzi od organizatora loterii. Jeśli w wiadomości jest prośba o potwierdzenie wygranej, na dodatek płatnym sms-em, to na pewno jest to próba oszustwa.

Odpowiedz