Wróć

Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualny ranking kont oszczędnościowych lub ranking lokat.

Spokój zachowany. Najlepsze konta oszczędnościowe w październiku 2020 r.

Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych

210 publikacji 4710 komentarzy

Na Moneteo.com zajmuje się tematami oszczędnościowymi i walutowymi, skupiając się na kontach oszczędnościowych i walutowych oraz lokatach terminowych. Obserwuje rynek, dbając przy tym o aktualność danych. Do jej zawodowych zadań należy także kontakt z Czytelnikami.


2 komentarze
Spokój zachowany. Najlepsze konta oszczędnościowe w październiku 2020 r.
Spis treści

Analiza ofert kont oszczędnościowych potwierdza uspokojenie nastrojów. Oprocentowanie promocyjne ustabilizowało się, wobec czego banki zmieniają inne parametry swoich ofert, np. maksymalną kwotę objętą wyższą stawką. Wśród najlepszych kont nie znajdziemy Banku Pekao, ING czy T-Mobile Usługi Bankowe, które nie zdecydowały się na wprowadzenie promocji swoich kont oszczędnościowych.

Obecnie przyjmujemy, że korzystne oferty oszczędnościowe powinny przynosić minimum 1% - 1,5% w skali roku.

Przetasowania wśród najlepszych

W rankingu kont oszczędnościowych już drugi miesiąc wygrywa Credit Agricole ze specjalną ofertą Rachunku Oszczędzam, w której nowi klienci zyskają 3% do 20 tys. zł przez 3 miesiące. Fotel wicelidera utrzymał mBank z kontem do regularnego oszczędzania Moje Cele, jednak tu mamy już większe zmiany - stawka spadła do 2%, a maksymalna kwota do 10 tys. zł. Bank Pekao niestety nie podtrzymał dobrej oferty na 2%, dlatego podium zamyka Getin Bank z Elastycznym Kontem Oszczędnościowym i oprocentowaniem 2% w skali roku na 12 miesięcy.

Najlepsze konta oszczędnościowe - październik 2020

Konto / Bank

Oprocentowanie

Okres

Kwota maksymalna

Dodatkowe warunki

Rachunek Oszczędzam w ofercie “Na start”

Credit Agricole

3,0%

3 miesiące

20 tys. zł

Oferta dla nowych klientów. 

Obowiązuje do odwołania. 

Konto założysz na stronie banku.

Moje Cele

mBank

do 2,0% 3 miesiące 10 tys. zł

Oferta dla nowych i obecnych klientów.

Obowiązuje do 21.01.2021 r.

Moje Cele to rachunek do automatycznego oszczędzania.

Konto otworzysz na stronie banku.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe 

Getin Bank

2,0%

12 miesięcy

20 tys. zł

Oferta dla nowych klientów. 

Obowiązuje do 30.11.2020 r. 

Konto w promocji założysz na stronie banku.

Nest Oszczędności

Nest Bank

1,5% 2 miesiące 50 tys. zł

Oferta dla nowych klientów.

Obowiązuje do odwołania.

Wyższe oprocentowanie obowiązuje w miesiącu otwarcia rachunku i dwóch kolejnych.

EKOkonto oszczędnościowe Standard

BOŚ Bank

1,4% bezterminowo 50 tys. zł

Oferta dla wszystkich klientów.

Obowiązuje do odwołania.

Wyższe oprocentowanie wymaga spełnienia dodatkowych warunków (wpływ + transakcje kartą).

Rachunek Nest Oszczędności w Nest Banku z oprocentowaniem 1,5% znalazł się tuż za podium. Oferta nie jest ograniczona czasowo, jednak dotyczy tylko nowych klientów banku i obowiązuje od otwarcia rachunku przez kolejne 2 miesiące. Propozycja BOŚ Banku obowiązuje z kolei bezterminowo, jednak wymaga już systematycznej aktywności na koncie osobistym.

Spokój w ofertach na "nowe środki"

Zanim RPP obniżyła stopy procentowe, oferty na “nowe środki” zwykle były bardziej korzystne od propozycji dla nowych klientów (pomimo niższego oprocentowania). Wpłacając na taki rachunek oszczędności z innego banku, można wielokrotnie korzystać z takich propozycji. Obecnie może nie wyglądają one zbyt zachęcająco, ale za to ich oprocentowanie nie ulega już zmianie.

Konta oszczędnościowe na "nowe środki" - październik 2020

Konto / Bank

Oprocentowanie

Okres

Kwota maksymalna

Dodatkowe warunki

Konto Mega Oszczędnościowe

Alior Bank

1,0%

2 miesiące

100 tys. zł

Nowe środki - nadwyżka nad saldo depozytów klienta w Alior Banku na dzień 10 września 2020 r.; wyższe oprocentowanie wymaga zapewniania wpływów na konto osobiste w kwocie min. 1500 zł miesięcznie.

Oferta ważna do 15.10.2020 r.

Konto założysz na tej stronie banku.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe

Getin Bank

1,0%

62 dni

400 tys. zł

Nowe środki - nadwyżka nad saldo depozytów klienta w Getin Banku na dzień 15 września 2020 r.

Oferta ważna do 25.10.2020 r.

Konto założysz na tej stronie banku.

Konto Oszczędnościowe Profit

Bank Millennium

1,0%

62 dni

25 tys. zł

Nowe środki - nadwyżka nad saldo depozytów klienta w Banku Millennium na dzień 30 września 2020 r.

Oferta ważna do 14.11.2020 r.

Konto założysz na tej stronie banku lub w promocji konta osobistego.

Oprocentowanie ofert na “nowe środki” ustabilizowało się na poziomie 1% w skali roku. Kolejne edycje promocji oszczędnościowych w powyższych bankach nie przynoszą obniżek tej stawki, zmieniają się za to inne parametry konkretnych propozycji.

Getin Bank utrzymał propozycję EKO na “nowe środki” z oprocentowaniem 1%, dobrą wiadomością jest natomiast, że taką stawką objęte są teraz środki do 400 tys. zł. W ostatnich dniach Bank Millennium uruchomił nową edycję promocji Konta Profit na takich samych warunkach, natomiast w ciągu tygodnia dowiemy się, czy na podobny krok zdecyduje się Alior Bank.

Choć z ofert na “nowe środki” można korzystać wielokrotnie, to ich poważnym mankamentem jest niepewność. Obecnie trudno ustalić dzień, kiedy będzie sprawdzane saldo depozytów, a tym samym – kiedy “wyzerować” stan środków w danym banku.

Powiększ swój zysk i skorzystaj z dodatkowej promocji!

Oprocentowanie kont oszczędnościowych i lokat nie zachęca do lokowania środków, jeśli jednak po raz pierwszy korzystasz z usług konkretnego banku, możesz dodatkowo zyskać. Wystarczy przystąpić do promocji konta osobistego, a przy okazji otworzyć rachunek oszczędnościowy z atrakcyjnym oprocentowaniem “na start”.

W Getin Banku nowi klienci zyskują 50 zł premii w programie poleceń, a dodatkowo 2% na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym.

W Credit Agricole nowi posiadacze Konta dla Ciebie mogą zdobyć 200 zł premii i 3% na Rachunku Oszczędzam.

Z takiego połączenia możesz skorzystać tylko raz. Zwróć także uwagę, że konto oszczędnościowe tylko przez określony czas będzie lepiej oprocentowane – potem stawka spadnie do poziomu podstawowego.

Ciąg dalszy stabilizacji

Możemy być zadowoleni, że na rynku kont oszczędnościowych zmienia się tak niewiele. Gra oprocentowaniem przestała się bankom opłacać, dlatego obecnie manewrują one innymi parametrami ofert - kwotą maksymalną i czasem obowiązywania lepszych stawek. To sprawia, że można bez emocji zastanowić się, gdzie chcemy ulokować nasze oszczędności.

Jeśli nie masz już statusu nowego klienta, warto wziąć pod uwagę oferty na “nowe środki”. Wprawdzie nie są zbyt atrakcyjne, a 1% w skali roku nie budzi uznania, jednak z takich propozycji skorzystasz kilka razy (przykładowo przelewając środki między 2-3 bankami).

W trudnej sytuacji rynkowej warto choć przez chwilę przemyśleć swoją strategię oszczędnościową, aby pieniądze przyniosły Ci jakikolwiek zysk. Korzystaj z okazji na kontach oszczędnościowych, zarabiaj na promocjach, a z biegiem czasu sam zauważysz, ile możesz zyskać.

Komentarze

(2)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
J
Janina
Gość

Sądząc po tym co się wyrabia to ten spokój chyba nie potrwa długo... Oprocentowanie nie powala, ale obawiam się, że będzie tylkko gorzej

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Janina

Nie byłabym aż taką pesymistką. Wydaje się, że banki wypracowały jakiś poziom oprocentowania, poniżej którego już nie warto schodzić. Utrata oszczędności klientów może zaboleć, więc tutaj nie spodziewałabym się większych zmian.

Odpowiedz