200 lub 300 zł za otwarcie konta firmowego i dodatkowa gotówka za terminal płatniczy. Najlepsze promocje bankowe listopada

Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych

159 publikacji 3228 komentarzy

Recenzent promocji bankowych i autor tekstów poradnikowych dotyczących zarządzania finansami osobistymi będący zdania, że nawet najbardziej skomplikowane zagadnienie można przedstawić w prosty i przystępny sposób.


200 lub 300 zł za otwarcie konta firmowego i dodatkowa gotówka za terminal płatniczy. Najlepsze promocje bankowe listopada
Spis treści

Dotąd przedstawialiśmy najlepsze akcje promocyjne dotyczące rachunków dla klientów indywidualnych. Tym razem zdecydowaliśmy się na przypomnienie o propozycjach dla przedsiębiorców, gdyż obowiązująca od października biała lista podatników VAT oraz zmiany w mechanizmie podzielonej płatności, tzw. split payment, sprawiają, iż coraz trudniej prowadzić działalność gospodarczą bez rachunku firmowego.

Co prawda nie ma obowiązku jego posiadania, ale kolejne regulacje prawne wręcz „zmuszają” nawet najdrobniejszych przedsiębiorców do rozdzielenia swoich finansów osobistych i firmowych (o zaletach takiego rozwiązania pisaliśmy w tekście „Dylemat przedsiębiorcy: konto firmowe czy konto osobiste?”.

Nagroda za nieco aktywności

Skoro coraz więcej okoliczności skłania do założenia konta „biznesowego”, to czemu by tego nie uczynić w ramach promocji, by przy okazji zyskać kilkaset złotych? Co prawda część dochodu „zje” podatek dochodowy, gdyż otrzymaną premię należy wykazać po stronie przychodów firmy, ale i tak warto. Tym bardziej, że wymagania stawiane przez banki nie są wcale wygórowane. Na ogół sprowadzają się do typowych operacji bankowych dotyczących klienta firmowego – opłacania z rachunku składki ZUS, dokonywania transakcji kartą itp.

Ci, którzy w swojej działalności gospodarczej potrzebują terminali płatniczych, mają teraz szansę na zdobycie dodatkowych premii. Warto skorzystać, zwłaszcza że przyjmowanie płatności bezgotówkowych zwiększa obroty firmy. Potwierdzają to różnorodne badania.

Przyjrzyjmy się więc aktualnym propozycjom banków dla przedsiębiorców.

200 zł za iKonto Biznes w Alior Banku i do 1500 zł za aktywność

Zdobycie 200 zł za otwarcie iKonta Biznes jest dziecinnie łatwe. Wystarczy w ciągu 60 dni od podpisania umowy wpłacić na nowo otwarty rachunek łącznie min. 500 zł.

Udział w tej promocji otworzy Ci drogę do znacznie wyższej premii – nawet 1500 zł w ciągu roku. Wysokość nagrody zależy tylko od Ciebie, gdyż jest ona uzależniona od Twojej aktywności na koncie, transakcji, jakie na nim wykonujesz.

3 x 200 zł od Pekao SA

W promocji przygotowanej przez Pekao SA można zdobyć 3 nagrody po 200 zł za:

  • otwarcie Konta Przekorzystnego Biznes i wykazanie się aktywnością w korzystaniu z niego przez 3 miesiące (w każdym z nich wymagane jest wykonanie 2 przelewów – jednego do ZUS na kwotę min. 100 zł, drugiego do innego odbiorcy na dowolną kwotę - oraz transakcji bezgotówkowej o wartości min. 100 zł);
  • sięgnięcie po produkt kredytowy, np. kartę kredytową;
  • podpisanie z bankiem umowy o terminal płatniczy i przyjęcie za jego pośrednictwem w 3 kolejnych miesiącach płatności na kwotę min. 500 zł.

Warto wiedzieć, że samo podpisanie umowy o rachunek oznacza roczne zwolnienie z opłat za wpłaty we wpłatomatach Euronet i Planet Cash z wykorzystaniem kodu Blik w aplikacji PeoPay.

300 zł za konto + 100 zł za terminal w Banku Millennium

Pewnym ograniczeniem w skorzystaniu z propozycji Banku Millennium jest konieczność złożenia wniosku o Konto Mój Biznes w bankowości internetowej, czyli w Millenecie. Oznacza to, że trzeba już być klientem tego banku, np. posiadać konto osobiste. Warto sprawdzić, czy w chwili rozważania oferty Banku Millennium nie będzie uruchomiona promocja Konta 360°, co pozwoliłoby zdobyć dodatkową gotówkę.

Wracając do akcji dotyczącej rachunku firmowego. Bank wymaga jedynie wykonania w styczniu, lutym i marcu 2020 r. przelewu do ZUS na kwotę min. 250 zł oraz zapewnienia w każdym z tych miesięcy łącznych wpływów w wysokości min. 1000 zł. Tylko za taką aktywność przekaże 300 zł premii.

Dodatkowe 100 zł otrzymają przedsiębiorcy, którzy podpiszą z Bankiem Millennium i PayTel porozumienie o korzystaniu z terminala płatniczego i rozliczą na nim transakcje na łączną kwotę min. 1000 zł.

200 zł za BIZnest Konto + nawet 400 zł za terminal w Nest Banku

Naszym zdaniem, Nest Bank stawia zdecydowanie najwyższe wymagania, których spełnienie daje szansę na otrzymanie 200 zł premii za założenie rachunku firmowego. Trzeba bowiem:

  • do końca 2019 r. zapewnić wpływ na BIZnest Konto w wysokości min. 2000 zł i w tym samym miesiącu zapłacić z tego rachunku składkę na ZUS w wysokości 250 zł lub zaliczkę podatkową w pełnej wysokości;
  • te same zadania należy zrealizować w styczniu, lutym i marcu 2020 r.

Wysokość nagrody za podpisanie umowy o korzystanie z terminala zależy od zadeklarowanego okresu używania urządzenia. Każde 12 miesięcy to 100 zł premii. Maksymalnie można zgarnąć 400 zł, co oznacza zobowiązanie do współpracy z bankiem przez min. 48 miesięcy.

Inne banki też nagradzają

To jeszcze nie wszystkie okazje dla przedsiębiorców, które są aktualnie dostępne. Premie oferują też mBank, Santander Bank Polska oraz PKO BP. Przedstawiamy je osobno, gdyż wymienione banki wymagają długiej aktywności na rachunku dla osiągnięcia atrakcyjnej premii.

300 zł od mBanku za aktywne korzystanie z terminala przez rok

Nieco inną strategię nagradzania klientów firmowych przyjął mBank. W tym banku nie otrzymasz premii za samo otwarcie mBiznes konta Standard. Konieczne jest też skorzystanie z oferty terminala płatniczego i rozliczanie na nim transakcji bezgotówkowych. Za każdy miesiąc, w którym konto firmowe zostanie zasilone choć jedną transakcją z terminala, mBank wypłaci 25 zł premii.

Są też dodatkowe bonusy: zwolnienie z podstawowych opłat za mBiznes konto Standard przez 24 miesiące oraz preferencyjne warunki korzystania z terminala przez 18 miesięcy.

Do 900 zł premii w Santander Bank Polska

Udział w akcji przygotowanej przez Santandera wymaga założenia Konta Firmowego Godnego Polecenia i wykonania w ciągu 6 kolejnych miesięcy następujących operacji:

  • przelewu do ZUS lub US na kwotę min. 200 zł;
  • aktywnego korzystania z karty.

Twoja premia będzie uzależniona od tego, ile wydasz „plastikiem”, gdyż bank zwraca 4% wydatków kartą

Dodatkiem do premii gotówkowej jest zwolnienie z podstawowych opłat za rachunek przez 24 miesiące. Warto też wiedzieć o promocji karty Mastercard Business Debit, w której można odzyskać część wydatków za hotele czy autostrady, maksymalnie 200 zł/miesiąc.

Maksymalnie 1000 zł od PKO BP

Podstawą udziału w promocji przygotowanej przez PKO BP jest otwarcie PKO Konta Firmowego lub PKO Rachunku dla Biznesu wraz z kartą kredytową PKO Euro Biznes. Tylko sięgnięcie po taki pakiet da szansę na zgarnięcie pełnej puli, czyli nawet 1000 zł; bez „kredytówki” bonus wyniesie maksymalnie 500 zł.

Od uczestników promocji bank wymaga aktywności przez 5 kolejnych miesięcy. Niestety nie są to najprostsze działania. Premia za korzystanie z rachunku uzależniona jest od opłacania z niego raty leasingu w PKO Leasing lub raty pożyczki zaciągniętej w PKO BP. Do zdobycia bonusu za używanie karty kredytowej konieczne jest wydawanie nią w każdym z 5 miesięcy min. 2000 zł.

Wybór ogromny, decyzja należy do Ciebie

Mamy świadomość, że tak duży wybór może utrudniać podjęcie decyzji. Celowo nie ograniczyliśmy się jednak do opisania 3-4 promocji, bo potrzeby przedsiębiorców są bardzo różnorodne, związane z okresem funkcjonowania firmy na rynku, jej wielkością, a nawet z branżą, w jakiej działa. Stąd im więcej ofert, tym łatwiej wybrać tę najbardziej pasującą do Twoich oczekiwań i wymagań, specyfiki Twojego biznesu.

Życzymy powodzenia w rozwijaniu firmy i przypominamy, że zdobyta premia będzie miała związek z prowadzoną przez Ciebie działalnością gospodarczą, więc musisz ją ująć po stronie przychodów.


Oceń artykuł
0
(0 ocen)
Aby oddać głos, wskaż odpowiednią liczbę gwiazdek.
Dziękujemy za Twój głos Dziękujemy za Twój głos

Komentarze

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy