Wróć

Wirtualne karty płatnicze dla przedsiębiorców w Alior Banku

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych

Wirtualne karty płatnicze dla przedsiębiorców w Alior Banku
Spis treści

W ostatnim czasie Alior Bank wykazuje się dużą aktywnością w działaniach promocyjnych (trwa kilka akcji specjalnych dla klientów indywidualnych i firmowych) i na dodatek wprowadza wygodne rozwiązania do swojej oferty. Wcześniej informowaliśmy o usłudze umożliwiającej rozliczanie zagranicznych transakcji po korzystnym kursie zaoferowanej posiadaczom Konta Jakże Osobistego i zapowiedzi wpłat gotówki Blikiem.

Dziś ruszyła bezterminowa promocja, w ramach której z braku opłat za przewalutowanie mogą się cieszyć posiadacze karty kredytowej Mastercard TU i TAM (dodatkowo można zyskać 300 zł za transakcje walutowe).

Propozycja dla przedsiębiorców

Również dziś Alior Bank poinformował o wprowadzeniu do swojej oferty wirtualnych kart płatniczych umożliwiających płatności w Internecie. Co ciekawe, jest jednym z pierwszych banków na świecie, który proponuje przedsiębiorcom taką usługę.

Wirtualne karty płatnicze występują jako debetowe, kredytowe i wielowalutowe. Te ostatnie można powiązać z aż 23 rachunkami walutowymi i cieszyć się z faktu, że rozliczanie dokonywanych nimi transakcji dokonywane jest bez kosztów przewalutowań.

Alior Bank w komunikacie prasowym zwraca uwagę, że wirtualne karty płatnicze ułatwiają zarządzanie znacznymi wolumenami płatności w Internecie oraz zapewniają bezpieczeństwo transakcji i poufność danych.

Wirtualna, a więc bezpieczna

Wirtualne karty płatnicze nie posiadają formy plastikowej i funkcjonują wyłącznie w środowisku internetowym w ramach usługi Smart Data. Pozwala to na samodzielne generowanie przez klienta jednorazowego numeru karty do każdej transakcji, co zapewnia poufność danych i wysoki poziom bezpieczeństwa.

Wirtualne karty biznesowe w usłudze Smart Data ułatwiają również przedsiębiorcom sprawną i skuteczną kontrolę wydatków dokonywanych online oraz planowanie budżetów. Dzięki integracji danych o zakupach z systemami księgowymi firmy, klient ma możliwość zatwierdzania wydatków pracowników, generowania kompleksowych raportów oraz szczegółowych analiz i podsumowań płatności dokonywanych kartami.

wylicza kolejne atuty tego typu kart Marek Sołtysiak, Dyrektor Departamentu Produktów dla Klientów Biznesowych w Alior Banku.

Opłaty zupełnie realne

Co prawda karty są wirtualne, ale opłata za korzystanie z nich jest jak najbardziej realna i wynosi 30 zł miesięcznie. Do tego trzeba jeszcze doliczyć koszt dostępu do aplikacji Smart Data, czyli 150 zł/miesiąc.

Pełna informacja o wirtualnych kartach płatniczych dla klientów biznesowych oraz o narzędziu Mastercard Smart Data w placówkach banku i na www.aliorbank.pl

Czy to się przyjmie?

Przedstawiciele Mastercarda twierdzą, że płatności kartami wirtualnymi są jednym z najdynamiczniej rozwijających się rodzajów płatności wśród firm w Europie. Przedsiębiorcy doceniają szeroki wachlarz możliwości płatniczych: od sprawnych i bezpiecznych płatności za zakupy firmowe na odległość, po zaawansowane metody rozliczeń B2B. Tylko czy związane z tym korzyści warte są swojej ceny (30 zł za kartę i 150 zł za aplikację Smart Data miesięcznie)? Co o tym sądzicie?

Komentarze

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy