Wróć

Konto Jakże Osobiste – nowy rachunek z moneyback w ofercie Alior Banku

R
Redaktor Najlepszekonto.pl

Konto Jakże Osobiste – nowy rachunek z moneyback w ofercie Alior Banku
Spis treści

Z dniem 1 listopada z oferty Alior Banku zniknie także Konto Internetowe, przy czym dotychczasowi posiadacze wszystkich wycofanych kont będą mogli korzystać z nich na tych samych co do tej pory zasadach. W praktyce oznacza to, że użytkownicy Konta Wyższej Jakości w dalszym ciągu będą objęci 5-letnią gwarancją niezmienności kosztów.

Ile kosztuje Konto Jakże Osobiste?

Standardowa opłata za korzystanie z nowego konta Alior Banku wynosi 10 zł miesięcznie, przy czym zwolnione z niej są osoby poniżej 26 roku życia. Opłata nie jest również pobierana, jeśli w danym miesiącu na rachunek wpłynie przelew za min. 1500 zł pochodzący z innego banku lub konta firmowego prowadzonego przez Alior Bank.

Bezwarunkowo darmowe dla użytkowników Konta Jakże Osobistego są natomiast m.in. przelewy krajowe realizowane w systemie Elixir oraz wypłaty i wpłaty gotówki w oddziałach banku. Ani grosza nie zapłacimy także za kody sms służące do autoryzacji zleceń.

Do nowego konta oferowanego przez Alior Bank możemy także bezpłatnie wyrobić sobie kartę płatniczą Mastercard Debit (dostępna w wersji płaskiej lub z opcją płatności zbliżeniowych), a jeśli w danym miesiącu wydamy za jej pomocą przynajmniej 300 zł, wówczas jej użytkowanie również będzie darmowe (w przeciwnym wypadku będzie to koszt równy 5 zł miesięcznie). Za pomocą karty bez żadnych opłat dokonamy wypłaty gotówki w kasie banku oraz w sieci bankomatów własnych. W przypadku pozostałych bankomatów krajowych zapłacimy już 2,50 zł za każdą operację, a za wypłaty za granicą pobierana jest opłata w wysokości 5 zł.

Wniosek o Konto Jakże Osobiste możesz złożyć na tej stronie Alior Banku .

Szeroka gama dodatkowych korzyści

Tym, co szczególnie wyróżnia ofertę Konta Jakże Osobistego, jest możliwość jego personalizacji w oparciu o szeroką gamę różnego rodzaju korzyści, przy czym aktywacja i korzystanie z pierwszych dwóch wybranych przez nas usług jest zupełnie bezpłatne, a kolejne kosztują 3,50 zł miesięcznie.

Pakiet dodatkowych korzyści dla Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
Pakiet dodatkowych korzyści dla Konta Jakże Osobistego w Alior Banku

Wśród dostępnych opcji znajdują się:

  • darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów krajowych;
  • darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów zagranicznych;
  • podwyższone o 0,5 p.p. oprocentowanie konta oszczędnościowego dla salda do 20 tys. zł (standardowe oprocentowanie wynosi 0,96%, a po aktywacji tej opcji wzrasta do 1,46%);
  • 10-dniowy darmowy limit zadłużenia na koncie do wysokości 1000 zł;
  • 1% zwrotu za płatności telefonem przy użyciu systemów BLIK, HCE lub Android Pay (maksymalna kwota zwrotu to 20 zł miesięcznie);
  • pakiet pięciu bezpłatnych przelewów natychmiastowych miesięcznie (standardowy koszt pojedynczego przelewu poza pakietem to 5 zł);
  • przystąpienie i uczestnictwo w programie rabatowym Mastercard Priceless Specials;
  • ubezpieczenie w podróży za granicą obejmujące m.in. pokrycie kosztów leczenia do kwoty 75 tys. zł, ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków do kwoty 60 tys. zł, a także zwrot kosztów na wypadek zaginięcia bagażu podróżnego, opóźnionego lub odwołanego lotu, a także assistance prawne;
  • pakiet assistance obejmujący ubezpieczenie samochodowe (do kwoty 800 zł za pojedyncze zdarzenie), domowe (do 900 zł) oraz medyczne (do 600 zł).

Co istotne, poszczególne opcje można aktywować i dezaktywować w dowolnym momencie. Jeśli więc wybieramy się np. na zagraniczny urlop, możemy skorzystać z ubezpieczenia podróżnego oraz włączyć opcję darmowych wypłat z bankomatów w obcych krajach, a po powrocie po prostu wyłączyć obie usługi. Z kolei, jeśli spodziewamy się, że będziemy robili dużo zakupów kartą (np. w okresie przedświątecznym), wtedy korzystne będzie aktywowanie usługi moneyback, a następnie jej wyłączenie, kiedy zakupowy szał się skończy.

Konto Jakże Osobiste a dotychczasowa oferta banku

Pod względem kosztów oraz oferowanych możliwości nowe konto oferowane przez Alior Bank na tle dotychczas sprzedawanych rachunków prezentuje się całkiem korzystnie.

Limit miesięcznych wpływów, uprawniający do darmowego użytkowania konta, w porównaniu np. do Konta Wyższej Jakości został obniżony z 2,5 tys. do 1,5 tys. zł. Spadła też (z 12 zł do 10 zł miesięcznie) opłata pobierana w przypadku niespełnienia tego warunku. Dodatkowo – co jest ukłonem w stronę młodszego grona klientów – osoby poniżej 26 roku życia niezależnie od osiąganych przychodów nie zapłacą ani grosza.

Jeśli chodzi o koszt korzystania z poszczególnych usług bankowych, to w porównaniu z Kontem Wyższej Jakości najnowszy ROR Alior Banku prezentuje się jednak nieco gorzej. W pierwszym przypadku w standardzie dostępne były m.in. darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie oraz przelewy natychmiastowe. Natomiast gdybyśmy chcieli skorzystać z tych usług w ramach Konta Jakże Osobistego, byłby to koszt wynoszący przynajmniej 3,50 zł miesięcznie (jeśli robimy dużo przelewów natychmiastowych, różnica będzie jeszcze większa).

Moneyback był wcześniej dostępny w ramach Konta Rozsądnego. Jego wysokość pozostała bez zmian i dla Konta Jakże Osobistego także wynosi 1%. Zmienił się natomiast maksymalny limit miesięczny zwrotu - teraz można zyskać 20 zł (wcześniej bank wypłacał nawet 50 zł). Jak łatwo policzyć, aby zgarnąć pełną premię należy wydać telefonem min. 2000 zł w danym miesiącu.

Bardzo korzystnie prezentuje się natomiast oferta ubezpieczeń podróżnych oraz assistance, z których możemy korzystać albo zupełnie za darmo (o ile wybierzemy obie opcje w ramach darmowej puli korzyści), albo za niewielką opłatą wynoszącą 3,50 zł za każdą z usług.

Zdaniem redakcji

Alior Bank to już drugi po BZ WBK bank, który w ostatnich tygodniach znacząco uprościł swoja ofertę, wprowadzając jednocześnie do sprzedaży rachunek osobisty umożliwiający jego personalizację. Na uwagę zasługuje przy tym wyraźnie niższy niż u konkurencji koszt korzystania z większości oferowanych usług, takich jak ubezpieczenie podróżne czy pakiet assistance. W naszej opinii korzystną opcją jest także możliwość aktywowania darmowych wypłat z bankomatów na całym świecie czy też włączenia pakietu pięciu bezpłatnych przelewów natychmiastowych miesięcznie.

Niestety w przypadku pozostałych usług trudno ocenić je jednoznacznie. Podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym nie jest zbyt zachęcające, a moneyback dotyczy tylko płatności mobilnych i wymaga od nas sporej aktywności. Program Mastercard Priceless Special w innych bankach nie wiąże się z dodatkową opłatą, a w Alior Banku może okazać się płatny.

Niemniej Konto Jakże Osobiste idzie z duchem najnowszych trendów panujących na rynku usług bankowych. Korzystając z niego, możemy dowolnie aktywować i dezaktywować poszczególne funkcjonalności, dostosowując je do naszych aktualnych potrzeb, a korzystanie z nich przy spełnieniu umiarkowanych warunków dotyczących minimalnych wpływów na konto może okazać się całkowicie darmowe lub wręcz przynieść nam całkiem spore oszczędności.

Komentarze

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy