ING Bank Śląski - propozycje dla klientów detalicznych
Dla klientów indywidualnych bank przygotował aż 4 rachunki: Konto Mobi przeznaczone dla osób w wieku 13-18 lat, Konto z Lwem (w wersji „dorosłej” oraz studenckiej, z której mogą skorzystać osoby między 18. a 26. rokiem życia), Konto z Lwem Premium dedykowane wymagającym klientom oraz Konto Komfort prowadzone jako rachunek wspólny.
Konto z Lwem to wielofunkcyjny rachunek dostosowany do potrzeb aktywnych klientów, którzy większość operacji bankowych wykonują mobilnie lub przez Internet i którzy cenią sobie nowoczesne rozwiązania powiązane z kontem. Za prowadzenie rachunku bank nie pobiera opłat, podobnie jak za zwykłe przelewy internetowe oraz wypłaty gotówki z bankomatów ING i Planet Cash. Także obsługa karty stanie się bezpłatna, o ile będziemy używać debetówki z umiarkowaną aktywnością. Wystarczy wykonać transakcje bezgotówkowe plastikiem na łączną kwotę min. 300 zł, a bank zrezygnuje z pobrania prowizji (w przypadku osób między 18 a 26 r.ż. jest to 200 zł).
Decydując się na Konto z Lwem w ING Banku Śląskim, zyskamy dostęp do wielu przydatnych udogodnień i narzędzi. Warto wspomnieć chociażby o różnych formach płatności mobilnych (Blik, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, HCE czy Visa Mobile), karcie wielowalutowej czy możliwości wymiany waluty po konkurencyjnych kursach. Na uwagę zasługuje także bezpłatny rachunek Smart Saver i Otwarte Konto Oszczędnościowe.
ING - bank online
Bankowość internetowa „Moje ING” oferuje ponad 60 usług i funkcji ułatwiających zarządzanie kontem i własnymi finansami. Są wśród nich takie udogodnienia, jak uproszczone wykonywanie przelewów, saldo dostępne po każdej transakcji, konfiguracja strony startowej, przelewy na telefon, łatwa edycja danych osobowych (także PIN-u lub hasła do konta), dostęp do różnych oferowanych przez bank produktów, cele oszczędnościowe, a nawet trener finansowy (program do zarządzania domowym budżetem). Za pomocą bankowości internetowej możemy też w prosty sposób doładować gry, multimedia i telefon na kartę, opłacić należności jednym kliknięciem w ramach usługi „Moje faktury”, założyć profil zaufany ePUAP oraz podpisać umowę z dostawcą gazu lub prądu.
Równie rozbudowana jest aplikacja mobilna, do której zalogujemy się odciskiem palca lub za pomocą skanu twarzy. W aplikacji Moje ING mobile znajdziemy też kilka unikalnych rozwiązań, które stawiają ją w czołówce bankowych apek w Polsce. Warto tu wspomnieć chociażby o możliwość zapisania zdjęcia paragonu, obsłudze głosowej przy pomocy Asystenta Google czy podglądzie stanu kont prowadzonych w innych bankach. Kolejną interesującą funkcją jest Klawiatura Moje ING; narzędzie umożliwiające szybkie i – co ważne – bezpieczne zlecanie przelewów i dokonywanie płatności bez uruchamiania aplikacji, np. w komunikatorach.
Bankomaty, wpłatomaty i placówki ING Banku Śląskiego
Placówki ING znajdziesz w całej Polsce, choć najwięcej jest ich w centralnej i południowej części kraju. Jednak nie wszystkie oddziały obsługują również przedsiębiorców, przedsiębiorca przed wizytą w oddziale powinien upewnić się za pomocą wyszukiwarki na stronie banku, czy na pewno zostanie obsłużony. W oddziałach ING znajdują się darmowe bankomaty z funkcją wpłatomatów dla klientów, niemniej bank udostępnia także za darmo bankomaty sieci Planet Cash.
Oferta ING Banku Śląskiego dla przedsiębiorców
Konto Direct dla Firmy to jedno z bardziej interesujących kont dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą lub w formie spółek cywilnych, jawnych, partnerskich korzystających z uproszczonych zasad księgowości oraz wspólnot mieszkaniowych. Rachunek jest nowoczesny i daje dostęp do atrakcyjnych usług dodatkowych, takich jak system ING Księgowość, dzięki któremu możemy połączyć bankowość internetową ING Business z prowadzeniem KPiR oraz wystawianiem faktur. Klienci biznesowi mogą również skorzystać z kredytów i pożyczek, leasingu ING Auto, programu ING EKO oraz terminali płatniczych.
Druki do pobrania w ING Banku Śląskim
Większość dokumentów i regulaminów możesz pobrać ze strony internetowej ING. Są one dostępne w dwóch wersjach językowych (polskiej i ukraińskiej).
Opinie: ING Bank Śląski
(11)5,25% dalej nie zachwyca, a teraz nawet Bank Pocztowy wyprzedził ING! i to aż 1,25%!! Od mojego ostatniego wpisu założyłam 4 nowe konta w 4 bankach, a teraz 5 w Banku Pocztowym. Cały kapitał z ING do kilku innych banków przetransferowany, Nie rozumiem ING, bo zawsze było liderem w oprocentowaniach kont oszczędnościowych, a teraz na samym szarym końcu tabeli! Konto w BP to tylko 15 minut przez Internet, bez wychodzenia z domu-wszystko online. Polecam! Polecam!
Mam nadzieję, że ING się opamięta i wróci z nową ofertą na sensownym poziomie liderów tabeli, jeśli jednak po 20.05 oferta się nie zmieni to zamknę wszystkie konta i rezygnuję ze współpracy z ING. Macie wiedzę czy w ING coś niedobrego się dzieje, że są prawie na końcu?
Odpowiedz
W opiniach mają tylko 2 gwiazdki z 5. W 2023 Sądy ogłosiły upadłość w Polsce to: Bank Komercyjny Posnania, Agrobank, Bank Promocji Eksportu Animex, Savim Bank, Bank Staropolski. ING W ostatniej edycji rankingu „Złoty Bankier” w kategorii głównej Złoty Bank 2023 był w top 3 banków. Może ich bardzo słaba oferta wynika z komunikatu, że przedłużenie wakacji kredytowych wpłynie na obniżenie skonsolidowanego wyniku brutto banku za II kwartał 2024 roku o ok. 220 mln zł - poinformował bank ING w komunikacie i dlatego mają kłopoty..?? Czy będzie gorzej??
Dlatego między innymi ja też założyłem 5 nowych kont w 5 bankach i zauważyłem, że teraz w Banku Pocztowym mają aż 6,5%! Nowe konto przez internet wszystkie online to tylko 30 minut - też polecam! Jedyny problem, to niestety małe limity, bo ING był aż do 1 mln PLN.
ING zawsze było w czołówce kont oszczędnościowych i w oprocentowaniach tych kont, a teraz jest na końcu tabeli z tyko 5,25%!
Ciekawe, czy ING powróci z nową ofertą po 20 maja i wyrówna do ofert najlepszych w tabeli? Też zastanawiam się na zamknięciem po 20 maja wszystkich rachunków, które mam w ING...
Odpowiedz
Byłbym spokojny o ING. To nie pierwszy raz, kiedy oferują mniej niż topowe banki i nic w tym dziwnego. Tak, byli w czołówce, ale nie zapominajmy, że to duży i stabilny bank i w danym momencie może mieć po prostu inną politykę, czyli ograniczać koszty, jakimi są dla banku odsetki od naszych lokat (PKO BP tak samo).
Odpowiedz
Tak, potwierdzam to polityka Banku - jednak ze szkodą dla klientów jeśli masowo odchodzą do innych Banków... Nie wiem, czy właśnie takie efekty były spodziewane przez Dział, który opracowuje oferty — nie sądzę...
Odpowiedz
ok do 11 czerwca bez zmian 5,25%!?? Taka polityka Banku??!! Oczywiście, że ze szkodą dla klientów jeśli masowo odchodzą do innych Banków... To ja dziś kasuję wszystkie konta i produkty! Nie moim kosztem...
Odpowiedz
Tak, jeśli jednak do 11.06 bez zmian 5,25%, to ja też jutro kasuję wszystkie konta i lokaty w pozostałych ciągle od 8 do 6,5%! :D
Odpowiedz
Kilka miesięcy temu ING jeszcze nadążało za konkurencyjnymi Bankami. Teraz banki podnoszą oprocentowanie na kontach oszczędnościowych i lokatach, a ING obniża! Jeśli najlepsi proponuję powyżej 7%, to dlaczego miałbym skorzystać z 5,25%??!! Co raz gorzej... Nie polecam!
Odpowiedz
Pełna zgoda mam też rachunki oszczędnościowe w ING OKO i MAX tu nawet w wersji Premium można ulokować do 1 mln PLN! Niestety oprocentowanie było zawsze konkurencyjne, ale ostatnie miesiące to już tragedia z 7% do 5,25%!? Szkoda, bo teraz rozdzielę wszystkie oszczędności na 7 kont w różnych bankach, które ciągle są w okolicach 7%. Liczę jednak, że ING się opamięta i wróci na właściwy kurs oprocentowania i nie tylko na nowe, ale wszystkie środki to chętnie zostanę i przeleję pozostałe, które mam w innych bankach. Odwagi ING 7% ciągle w grze! :) na razie jeśli nic się nie zmieni; nie polecam, ale natychmiast zmienię opinię i komentarz jak tylko bank uszanuje swoich klientów!
Odpowiedz
Ja też uciekam z ING, 5,25%! Szkoda, bo zawsze byli w czołówce teraz są na dnie tabeli... Też już nie polecam!
Odpowiedz
5,25% faktycznie nie zachwyca, ale są też gorsi od nich 😉 7% kusi, ale w większości przypadków są to oferty dla nowych klientów, trzeba spełniać warunek karencji, założyć konto, zrealizować różne zadania. Zachęcam do odwiedzania naszego serwisu i poszukiwania dla siebie najlepszych ofert. Monitorujemy ofertę banków, nasze rankingi lokat i kont oszczędnościowych są systematycznie aktualizowane.
Odpowiedz
Nie zachwyca 5,25%, a różnice dla większych wartości kapitału ogromne nawet 1,85%, czy 1,65, a nawet 1% w skali roku robi ogromną różnicę. Dlatego już od mojego wpisu założyłam 4 nowe konta w 4 bankach i lokaty w VW Bank na 6,5% na 3 miesiące. Wszystko zajęło mi 4 godziny, a poszczególne nawet tylko 15 minut plus potwierdzenia, jeśli potwierdzenie przelewem bez wychodzenia z domu-wszystko online. Polecam! Trzeba spełniać warunki karencji, bez problemów założyć konta, zrealizować różne zadania, ale wszystko warte tych dodatkowych % jeden wpis do kalendarza i z głównego konta przelewy z datą przyszłą, a potem z powrotem to też Polecam!
Dziękuję za monitorowanie ofert banków, Wasze rankingi lokat i kont oszczędnościowych oraz aktualizacje to bardzo mi pomogło z wyjściem z niskich oprocentować do najlepszych w tym ucieczką z ING 5,25%. :)
Odpowiedz