Wróć

ING Bank Śląski

ING Bank Śląski

Informacje o ING Bank Śląski

Prezes zarządu: Brunon Bartkiewicz
Siedziba: Katowice 40-086, ul. Sokolska 34
Data założenia: 1989 r.
Infolinia - klienci indywidualni +48 32 357 00 69 lub 801 222 222
Kapitał zakładowy: 130 100 000 zł
Infolinia - mikro i małe firmy +48 32 357 00 96 lub 801 222 222
NIP: 634-013-54-75
Kod BIC/Swift: INGBPLPW

ING Bank Śląski działa w Polsce od 1989 r. i jest jednym z największych banków w naszym kraju – aktualnie zajmuje 4 miejsce na rynku pod względem wartości aktywów. Od 1996 r. głównym udziałowcem banku jest holenderska Grupa ING. Misją instytucji jest "rozwijanie i umacnianie pozycji w polskim sektorze bankowym poprzez dostarczanie zintegrowanych usług finansowych oraz zachowanie charakteru banku zorientowanego na klienta".

Sesje ELIXIR w ING Bank Śląski

Rodzaj sesji Godziny
Sesje wychodzące 08:10 11:30 14:30
Sesje przychodzące 11:00 15:00 17:00

Produkty finansowe w ING Bank Śląski


Finanse osobiste
Finanse firmowe

Konta osobiste w ING Bank Śląski

Konta młodzieżowe w ING Bank Śląski

Konta studenckie w ING Bank Śląski

Aplikacje bankowe w ING Bank Śląski

Programy automatycznego oszczędzania w ING Bank Śląski

Kredyty hipoteczne w ING Bank Śląski

Konta firmowe dla przedsiębiorców w ING Bank Śląski

ING Bank Śląski - propozycje dla klientów detalicznych

Dla klientów indywidualnych bank przygotował aż 4 rachunki: Konto Mobi przeznaczone dla osób w wieku 13-18 lat, Konto z Lwem (w wersji „dorosłej” oraz studenckiej, z której mogą skorzystać osoby między 18. a 26. rokiem życia), Konto z Lwem Premium dedykowane wymagającym klientom oraz Konto Komfort prowadzone jako rachunek wspólny.

Konto z Lwem to wielofunkcyjny rachunek dostosowany do potrzeb aktywnych klientów, którzy większość operacji bankowych wykonują mobilnie lub przez Internet i którzy cenią sobie nowoczesne rozwiązania powiązane z kontem. Za prowadzenie rachunku bank nie pobiera opłat, podobnie jak za zwykłe przelewy internetowe oraz wypłaty gotówki z bankomatów ING i Planet Cash. Także obsługa karty stanie się bezpłatna, o ile będziemy używać debetówki z umiarkowaną aktywnością. Wystarczy wykonać transakcje bezgotówkowe plastikiem na łączną kwotę min. 300 zł, a bank zrezygnuje z pobrania prowizji (w przypadku osób między 18 a 26 r.ż. jest to 200 zł).

Decydując się na Konto z Lwem w ING Banku Śląskim, zyskamy dostęp do wielu przydatnych udogodnień i narzędzi. Warto wspomnieć chociażby o różnych formach płatności mobilnych (Blik, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, HCE czy Visa Mobile), karcie wielowalutowej czy możliwości wymiany waluty po konkurencyjnych kursach. Na uwagę zasługuje także bezpłatny rachunek Smart Saver i Otwarte Konto Oszczędnościowe.

ING - bank online

Bankowość internetowa „Moje ING” oferuje ponad 60 usług i funkcji ułatwiających zarządzanie kontem i własnymi finansami. Są wśród nich takie udogodnienia, jak uproszczone wykonywanie przelewów, saldo dostępne po każdej transakcji, konfiguracja strony startowej, przelewy na telefon, łatwa edycja danych osobowych (także PIN-u lub hasła do konta), dostęp do różnych oferowanych przez bank produktów, cele oszczędnościowe, a nawet trener finansowy (program do zarządzania domowym budżetem).

Za pomocą bankowości internetowej możemy też w prosty sposób doładować gry, multimedia i telefon na kartę, opłacić należności jednym kliknięciem w ramach usługi „Moje faktury”, założyć profil zaufany ePUAP oraz podpisać umowę z dostawcą gazu lub prądu.

Równie rozbudowana jest aplikacja mobilna, do której zalogujemy się odciskiem palca lub za pomocą skanu twarzy. W aplikacji Moje ING mobile znajdziemy też kilka unikalnych rozwiązań, które stawiają ją w czołówce bankowych apek w Polsce. Warto tu wspomnieć chociażby o możliwość zapisania zdjęcia paragonu, obsłudze głosowej przy pomocy Asystenta Google czy podglądzie stanu kont prowadzonych w innych bankach. Kolejną interesującą funkcją jest Klawiatura Moje ING; narzędzie umożliwiające szybkie i – co ważne – bezpieczne zlecanie przelewów i dokonywanie płatności bez uruchamiania aplikacji, np. w komunikatorach.

Bankomaty, wpłatomaty i placówki ING Banku Śląskiego

Placówki ING znajdziesz w całej Polsce, choć najwięcej jest ich w centralnej i południowej części kraju. Jednak nie wszystkie oddziały obsługują również przedsiębiorców, przedsiębiorca przed wizytą w oddziale powinien upewnić się za pomocą wyszukiwarki na stronie banku, czy na pewno zostanie obsłużony.

W oddziałach ING znajdują się darmowe bankomaty z funkcją wpłatomatów dla klientów, niemniej bank udostępnia także za darmo bankomaty sieci Planet Cash.

Oferta ING Banku Śląskiego dla przedsiębiorców

Konto Direct dla Firmy to jedno z bardziej interesujących kont dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą lub w formie spółek cywilnych, jawnych, partnerskich korzystających z uproszczonych zasad księgowości oraz wspólnot mieszkaniowych. Rachunek jest nowoczesny i daje dostęp do atrakcyjnych usług dodatkowych, takich jak system ING Księgowość, dzięki któremu możemy połączyć bankowość internetową ING Business z prowadzeniem KPiR oraz wystawianiem faktur. Klienci biznesowi mogą również skorzystać z kredytów i pożyczek, leasingu ING Auto, programu ING EKO oraz terminali płatniczych.

Druki do pobrania w ING Banku Śląskim

Większość dokumentów i regulaminów możesz pobrać ze strony internetowej ING. Są one dostępne w dwóch wersjach językowych (polskiej i ukraińskiej).

Opinie: ING Bank Śląski

(0)
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy