Wróć

Oferta została wycofana. Sprawdź inne produkty od: ING Bank Śląski.

Konto ING Direct Business w ING Banku Śląskim - Recenzja

Analiza produktowa

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Pokaż więcej

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych

148 publikacji 4521 komentarzy

Na Moneteo.com zajmuje się tematami oszczędnościowymi i walutowymi, skupiając się na kontach oszczędnościowych i walutowych oraz lokatach terminowych. Obserwuje rynek, dbając przy tym o aktualność danych. Do jej zawodowych zadań należy także kontakt z Czytelnikami.

Konto ING Direct Business to rachunek dedykowany spółkom kapitałowym, spółkom osobowym o rocznych przychodach powyżej 1,2 mln euro oraz jednostkom samorządu terytorialnego. Rachunek oferuje wiele interesujących usług dodatkowych, które znacznie ułatwią samorządowcom oraz przedsiębiorcom prowadzenie działalności i zarządzanie finansami firmy.

Spis treści

W naszej analizie rachunku Konto ING Direct Business skupiamy się na najważniejszych kwestiach związanych z rachunkiem firmowym. Należą do nich opłaty za prowadzenie konta, przelewy, kartę debetową czy wypłaty z bankomatów. Omawiamy również dodatkowe funkcjonalności rachunku, z których mogą skorzystać samorządy oraz przedsiębiorcy.

Ile kosztuje konto ING Direct Business?

Konto
0 zł / 19 zł
Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku 0 zł / 19 zł

 • 0 zł - dla JDG i wspólnot mieszkaniowych przez 2 lata w promocji
 • 0 zł / 19 zł - standardowo

poza promocją opłaty unikniesz, jeżeli w poprzednim miesiącu spełnisz 1 z poniższych warunków aktywności:

 • wykonasz przelew do ZUS lub
 • wykonasz przelew do Urzędu Skarbowego lub
 • zapewnisz wpływ na konto w wysokości min. 2000 zł (z wyjątkiem przelewów z innych własnych rachunków firmowych) gotówką lub przelewem
Karta
0 zł / 10 zł
Miesięczna opłata za kartę 0 zł / 10 zł

​​​​​​​opłaty unikniesz, jeżeli wykonasz płatności kartą na kwotę min. 300 zł / mies.

Bankomaty
0 zł / 10 zł
Bankomaty 0 zł / 10 zł

 • 0 zł - bankomaty ING i Planet Cash
 • 10 zł - wypłaty z pozostałych bankomatów
Przelew internetowy
0 zł / 1,20 zł
Zwykły przelew internetowy 0 zł / 1,20 zł

0 zł - dla JDG i wspólnot mieszkaniowych przez 2 lata w promocji

Standardowo:

 • 0 zł przy spełnieniu warunku aktywności przy uniknięciu opłaty za konto (czyli przelew do ZUS lub przelew do US lub wpływ 2000 zł)
 • 1,20 zł, jeśli warunek nie został spełniony
Przelew do ZUS i US
0 zł
Pokaż szczegóły
Konto
Przeznaczenie konta
 • jednoosobowa działalność gospodarcza korzystająca z uproszczonych zasad księgowości
 • wspólnota mieszkaniowa
Oprocentowanie rachunku

0%

Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku
 • 0 zł - dla JDG i wspólnot mieszkaniowych przez 2 lata w promocji
 • 0 zł / 19 zł - standardowo
Możliwość uniknięcia opłaty za prowadzenie rachunku

w promocji przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i wspólnoty mieszkaniowe nie płacą za prowadzenie rachunku przez 2 lata

opłaty unikniesz, jeżeli w poprzednim miesiącu spełnisz 1 z poniższych warunków aktywności:

 • wykonasz przelew do ZUS lub
 • wykonasz przelew do Urzędu Skarbowego lub
 • zapewnisz wpływ na konto w wysokości min. 2000 zł (z wyjątkiem przelewów z innych własnych rachunków firmowych) gotówką lub przelewem
Karta
Typy kart płatniczych
 • VISA Business zbliżeniowa
 • Mastercard Business
Funkcjonalność karty
 • płatności zbliżeniowe
 • cashback
 • program rabatowy „Buy & Smile” (dla kart Mastercard) oraz Moje rabaty
Opłata za wydanie karty

0 zł

Miesięczna opłata za kartę

0 zł / 10 zł

Możliwość uniknięcia opłaty za kartę

opłaty unikniesz, jeżeli wykonasz płatności kartą na kwotę min. 300 zł / mies.

Bankomaty i operacje gotówkowe
Wypłata z bankomatów w Polsce
 • 0 zł - bankomaty ING i Planet Cash
 • 10 zł - wypłaty z pozostałych bankomatów
Wypłata z bankomatów za granicą
 • 10 zł - wypłata w EUR w krajach EOG
 • 5% kwoty wpłaty - pozostałe bankomaty zagraniczne

bank dolicza 3% prowizji za przewalutowanie

Wpłata gotówki we wpłatomacie

0 zł - wpłatomaty ING i Planet Cash do 50 tys. zł (powyżej tej kwoty: 0,15% od sumy wpłat na rachunek w danym cyklu rozliczeniowym)

Cashback

0 zł

Wpłata gotówki w oddziale banku

0,6%, min. 10 zł

Wypłata gotówki w oddziale banku

0,6%, min. 10 zł

Przelewy
Zwykły przelew internetowy

0 zł - dla JDG i wspólnot mieszkaniowych przez 2 lata w promocji

​​​​Standardowo:

 • 0 zł przy spełnieniu warunku aktywności przy uniknięciu opłaty za konto (czyli przelew do ZUS lub przelew do US lub wpływ 2000 zł)
 • 1,20 zł - jeśli powyższy warunek nie został spełniony
Przelew do ZUS i US

0 zł

Przelew natychmiastowy

10 zł 

Zlecenie stałe

1 zł

Polecenie zapłaty

0 zł

Zwykły przelew w oddziale banku

10 zł

Koszt przelewu (europejskiego) SEPA

0 zł - dla JDG i wspólnot mieszkaniowych przez 2 lata w promocji

Standardowo:

 • 0 zł przy spełnieniu warunku aktywności przy uniknięciu opłaty za konto (czyli przelew do ZUS lub przelew do US lub wpływ 2000 zł)
 • 1,20 zł, jeśli warunek nie został spełniony

spread na EUR ok. 6%

Koszt przelewu (zagranicznego) SWIFT

40 zł

Kody SMS (autoryzacja operacji)

0 zł

Inne
Płatności mobilne

Dodatkowe funkcjonalności

Rachunkiem można zarządzać zarówno przez dedykowany posiadaczom konta serwis bankowości internetowej ING BusinessOnline, jak i przez aplikację mobilną - dla posiadaczy Konta ING Direct Business dostęp do obu usług jest bezpłatny. Dodatkowo mogą oni skorzystać ze wsparcia Doradcy Klienta, odpowiadającego za kompleksową obsługę firmy i przygotowującego spersonalizowaną ofertę w oparciu o oczekiwania i potrzeby danego przedsiębiorstwa lub samorządu.

Aplikacja mobilna ING Business

Aplikacja umożliwia zarządzanie zleceniami, przelewy wewnętrzne i do odbiorców zdefiniowanych (w tym ZUS i US), przegląd historii operacji, podpisywanie zleceń wprowadzonych w systemie ING BusinessOnline, dostęp do oferty kredytowej, sprawdzanie aktualnych kursów walut i zawieranie transakcji kupna/sprzedaży waluty.

Serwis ING BusinessOnline

Serwis ułatwia składanie wniosków o ubezpieczenie lub kredyt bez konieczności wizyty w oddziale. Umożliwia również elektroniczne podpisywanie umów, łatwy dostęp do opinii bankowych i zaświadczeń oraz wieloosobowe korzystanie z rachunku poprzez nadawanie odpowiednich uprawnień pracownikom firmy.

Ponadto za pośrednictwem systemu bankowości internetowej uzyskujemy dostęp do modułu FX Trader, za pomocą którego możemy zawierać transakcje walutowe. Ważną funkcjonalnością ING BusinessOnline jest raportowanie - system pozwala na bieżący wgląd w wyciągi ze wszystkich zdefiniowanych w systemie rachunków, również w ramach holdingu lub grupy kapitałowej, przegląd transakcji realizowanych w ciągu dnia, w tym transakcji realizowanych kartą/kartami. Wyciągi i zestawienia są dostępne w różnych formatach.

System Wypłat Elektronicznych

W ramach ING BusinessOnline bank udostępnia również usługę, która pozwala na zastąpienie tradycyjnej wypłaty gotówki z użyciem czeków gotówkowych rozwiązaniami bankowości elektronicznej. Firma rozliczająca się w formie gotówkowej z osobami fizycznymi, np. pracownikami lub kontrahentami, może złożyć w systemie polecenie wypłaty, a osoba wypłacająca może podjąć gotówkę w dowolnym oddziale banku, podając jedynie kod identyfikacyjny i okazując odpowiedni dokument (bez konieczności awizowania).

Zarządzanie nadwyżkami

Konto ING Direct Business daje możliwość skorzystania z wielu instrumentów finansowych: od lokat krótkoterminowych po dłużne papiery wartościowe. Na uwagę zasługują zwłaszcza dwa produkty:

 • Otwarte Konto Oszczędnościowe - połączenie produktu depozytowego z rachunkiem bankowym. Konto może być prowadzone w złotówkach, euro i dolarach. Od momentu pierwszej wpłaty na rachunek do końca trzeciego pełnego miesiąca kalendarzowego oprocentowanie rachunku wynosi 2,2% dla środków nieprzekraczających kwoty 5 000 000,00 zł (pod warunkiem dokonania nie więcej niż jednej wypłaty środków w danym miesiącu). Po tym okresie obowiązuje standardowe oprocentowanie 1,0% w skali roku. Pierwsza wypłata środków w miesiącu jest wolna od opłat, za kolejne zapłacimy 50 zł. Otwarcie i prowadzenie konta jest bezpłatne.

 • Depozyt Korporacyjny - zakładany w złotówkach na okres od 7 do 365 dni. Oprocentowanie depozytu jest stałe, a jego wysokość zależy od kwoty depozytu oraz terminu, na jaki jest zakładany. Istnieje możliwość ustalenia wartości oprocentowania w drodze indywidualnych negocjacji z bankiem (przykładowe oprocentowanie dla kwot powyżej 100 tys. wynosi od 0,07% dla okresu 7-14 dni do 0,75% dla okresu 270-345 dni ).

ING Direct Business Credit

ING Direct Business Credit to rozbudowana oferta kredytowa, obejmująca m.in. umowę wieloproduktową, kredyty obrotowe i inwestycyjne, wsparcie doradcze dla firm starających się o środki unijne.

Bank umożliwia dobór finansowania, symulację zdolności kredytowej i złożenie wniosku kredytowego za pośrednictwem ING BusinessOnLine bez konieczności wizyty w oddziale. W ramach finansowania działalności firmy i łańcucha dostaw klienci mogą skorzystać z takich opcji, jak finansowanie transakcji MBO/MBI/LBO, finansowanie fuzji i przejęć czy emisji obligacji.

Platforma handlowa Aleo

Aleo to bezpłatna internetowa platforma handlowa dla firm. Posiada ona szereg ciekawych funkcjonalności - pozwala między innymi na prezentację katalogu firmy oraz prowadzenie własnego sklepu internetowego B2B, wysyłanie elektronicznych zapytań ofertowych, organizację aukcji zakupowych i sprzedażowych, porównywanie ofert (dzięki zastosowaniu przejrzystych parametrów), korzystanie z darmowych przelewów do kontrahentów i darmowego przelewu AleoPay zabezpieczającego transakcje.

Ponadto klienci zarejestrowani na platformie Aleo mogą wykupić usługę „Finansowanie Dostawców”, opartą na transakcji faktoringu odwróconego. Umożliwia ona dostawcom prawie natychmiastowe otrzymanie zapłaty za dostarczone produkty lub usługi, a odbiorcom opłacanie faktury w dogodnym dla siebie terminie. Aby usprawnić negocjacje z dostawcą, bank stwarza możliwość indywidualnego ustalania marży dla poszczególnych faktur.

Komentarz redakcji

Konto ING Direct Business to nowoczesny rachunek oferujący rozwiązania przydatne z punktu widzenia dużych klientów biznesowych. Kontem można łatwo i wygodnie zarządzać za pomocą aplikacji mobilnej i serwisu ING BusinessOnline. Oba kanały dostępu zostały wyposażone w takie funkcjonalności, jak automatyzacja płatności i przelewów, dostęp do rachunku przez wiele osób, możliwość wykonywania transakcji walutowych, zaawansowane narzędzia raportowe, dostęp do ciekawych produktów kredytowych i oszczędnościowych. Atutem konta jest również platforma handlowa Aleo, a zwłaszcza usługa „Finansowanie Dostawców”, przydatna w sytuacji, gdy firmie grozi utrata płynności finansowej. Warto również zwrócić uwagę na możliwość skorzystania z wielu firmowych kart debetowych (objętych przy tym darmowym ubezpieczeniem).

Pewnym mankamentem ING Direct Business są stałe koszty związane z prowadzeniem rachunku i obsługą karty. Za użytkowanie karty bank nalicza opłatę w wysokości 5 zł (co prawda, prowizji da się uniknąć wykonując płatności bezgotówkowe w wysokości 300 zł miesięcznie). Płatne są również niemal wszystkie typy przelewów, z wyjątkiem przelewów do ZUS i US i wewnętrznych przelewów internetowych.

Co ciekawe, w „Tabeli Opłat i Prowizji” nie znajdziemy pozycji „Opłata za prowadzenie konta”. Zamiast niej bank przedstawia zbiorczą opłatę za „Ofertę ING Direct Business” obejmującą: prowadzenie jednego rachunku bankowego w złotówkach, prowadzenie jednego złotowego rachunku pomocniczego OKO, użytkowanie systemu ING BusinessOnline z autoryzacją przez SMS, wydawanie i odnawianie kart debetowych MasterCard Corporate. Sugestia, że dzięki jednej opłacie możemy skorzystać z 4 różnych produktów, nie zmienia jednak faktu, że za prowadzenie konta zapłacimy 19 zł miesięcznie.

Na zakończenie warto wspomnieć jeszcze o prowizjach za operacje gotówkowe. W tym przypadku bank poszedł przedsiębiorcom na rękę i zaoferował darmowe wpłaty i wypłaty z maszyn własnej sieci. Klienci mogą również skorzystać z innowacyjnych rozwiązań gotówkowych, takich jak firmowe wrzutnie czy opłatomaty.

Przydatne dokumenty

Komentarze i opinie

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy