Wróć

Karta wielowalutowa i nowe funkcjonalności w Kantorze Walutowym Alior Banku

Krzysztof Duliński
Redaktor Moneteo.com

Karta wielowalutowa i nowe funkcjonalności w Kantorze Walutowym Alior Banku
Spis treści

Premiera zmienionego kantoru Walutowego Alior Banku ma się odbyć w poniedziałek 15 lipca 2019 r. o godz. 8:00. Poprzedzi ją przerwa techniczna, która rozpocznie się 12 lipca 2019 r. (piątek) o godz. 20:00. Od tego momentu, aż do poniedziałkowego poranka nie będzie można z niego korzystać.

Kantor zyska jeszcze bardziej intuicyjny interfejs, pojawią się w nim nowe przydatne funkcjonalności, a niedługo będzie dostępna nowa aplikacja mobilna. Strony portalu informacyjnego i transakcyjnego staną się w pełni responsywne, dzięki czemu dostosują się do urządzenia, na którym będą wyświetlane przez użytkownika.

Płatność nową kartą w blisko 160 walutach

Oferta produktowa Kantoru zostanie wzbogacona o Kartę Wielowalutową, którą można będzie płacić bezpośrednio w 23 walutach dostępnych w Kantorze Walutowym. Transakcje w pozostałych walutach rozliczane będą po kursie Mastercard z rachunku w euro, bez ponoszenia dodatkowych kosztów czy prowizji.

Karta Wielowalutowa w Kantorze Walutowym Alior Banku
Karta Wielowalutowa w Kantorze Walutowym Alior Banku

Możliwości „plastiku”

W karcie zastosowano mechanizm automatycznego wyboru waluty płatności – „plastik” sam rozpozna walutę, w której dokonywana jest transakcja i rozliczy ją na odpowiednim rachunku.

Kartą Wielowalutową nie tylko zapłacisz w hotelu, restauracji czy sklepie, ale także wypłacisz gotówkę bezpośrednio z rachunku w danej walucie.

„Plastik” z pewnością zainteresuje robiących zakupy online w zagranicznych sklepach i serwisach zakupowych. Możną się nią będzie posługiwać w ramach płatności mobilnych Google Pay oraz Apple Pay.

Ile zapłacisz za Kartę Wielowalutową?

To zależy od Ciebie. Karta będzie bezpłatna przez cały okres ważności, tj. przez 4 lata, jeśli wykonasz nią dowolną transakcję w ciągu sześciu miesięcy od zamówienia „plastiku”. Gdybyś tego nie zrobił, zapłacisz jednorazowo 15 zł.

Karta będzie wydawana wszystkim użytkownikom Kantoru Walutowego i zastąpi obecne „plastiki”, które będą aktywne do końca ich terminu ważności.

Ubezpieczenie turystyczne

Pojawi się też możliwość zakupu ubezpieczenia turystycznego PZU „Pomoc w podróży” w jednym z trzech wariantów. Klient będzie mógł ubezpieczyć nie tylko siebie, ale i współtowarzyszy wyprawy.

Funkcjonalność i bezpieczeństwo

W Kantorze Walutowym Alior Banku pojawią się dodatkowe funkcjonalności przydatne w codziennym życiu. Oto one:

  • możliwość dzielenia się bezpośrednio płatnościami między użytkownikami serwisu;
  • opcja wykonania przelewu po wpisaniu jedynie numer telefonu czy adresu e-mail odbiorcy;
  • prośba o przelew bez kopiowania numeru swojego rachunku;
  • sprawdzenie statusu operacji, np. zlecenia wymiany walut.

Odnowiony Kantor Walutowy pozwoli też na bezproblemowe zarządzanie kanałami dostępu i dopasowanie ustawienia powiadomień do indywidualnych preferencji.

Kantor Walutowy Alior Banku to połączenie funkcjonalności, które oferują fintechy, z przewagami konkurencyjnymi banku: gwarancją bezpieczeństwa, jaką daje jedna z najsilniej kontrolowanych instytucji na rynku, dużym kapitałem, który pozwala na np. zaoferowanie transakcji z blokadą, czy bogatym zapleczem w postaci bankomatów, oddziałów i infolinii. Co ważne, udostępniamy nasze usługi każdemu, nie wymagając posiadania dodatkowych produktów w Alior Banku

– powiedział Tomasz Dośpiał, dyrektor działu walutowych platform transakcyjnych Alior Banku.

Dodajmy, że  planach banku jest udostępnienie nowej aplikacji mobilnej Kantoru z intuicyjnym dostępem do funkcjonalności i umożliwienie użytkownikom zasilenia rachunku dowolną kartą debetową lub kredytową.

Ostrzeżenie przed oszustami

Nie można wykluczyć, że tak gruntowne zmiany mogą zachęcić oszustów do podszywania się pod bank i przekonywania klientów, że muszą wykonać określone działania, by móc nadal korzystać z Kantoru Walutowego. Dlatego już teraz Alior Bank przestrzega przed e-mailami

  • pochodzącymi od podejrzanego nadawcy;
  • zawierającymi załączniki w „nietypowych” formatach (np. exe, vbs, rar, zip), lub linki prowadzące do nieznanych stron www;
  • napisanymi z błędami językowymi lub literówkami (może to sugerować, że wiadomość była tłumaczona z języka obcego przez translatora);
  • zawierającymi prośbę o podanie loginu, hasła, kodu jednorazowego lub jakichkolwiek innych danych wrażliwych.

Alior Bank radzi, by tego typu informacje ignorować i od razu usuwać. Kliknięcie w podany link lub otwarcie załączników może skończyć się zarażeniem komputera złośliwym oprogramowaniem.

Lider rankingu

Kantor Walutowy Alior Banku jest liderem naszego rankingu kont walutowych. Zajmuje to miejsce ze względu na dużą liczbę walut, które są w nim dostępne oraz dzięki korzystnym zasadom przeliczania transakcji walutowych. Warto też wiedzieć, że korzystając z Kantoru Walutowego można nie tylko zaoszczędzić na opłatach, ale i nieco zarobić w ramach Programu Rekomendacyjnego.

Komentarze

(0)
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google.
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy