Konto firmowe

🏆 Ranking kont firmowych – Październik 2021 r.

Lp. Nazwa konta Bank Prowadzenie Karta Bankomaty Przelew  Przelew ZUS/US 
🥇 iKonto Biznes Alior Bank 0 zł 0 zł /8 zł 0 zł / 3% min. 5 zł  0 zł 0 zł 
🥈mBiznes  konto Standard mBank 0 zł / 9 zł 0 zł / 5 zł 0 zł / 3,5% min. 5 zł  0 zł / 1,5 zł 0 zł 
🥉 Konto  Przekorzystne Biznes Bank Pekao 0 zł / 9 zł 0 zł / 7 zł 0 zł / 2% min. 5 zł  0 zł / 1,5 zł 0 zł 
4. Konto Firmowe Godne Polecenia Santander 0 zł / 25 zł 0 zł / 7 zł  0 zł / 3,5% min. 5 zł  0 zł / 1 zł  0 zł 
5. Konto Direct dla Firmy ING Bank Śląski 0 zł / 19 zł  0 zł / 7 zł  0 zł / 5 zł  0 zł / 1,2 zł  0 zł 

Konto firmowe – co decyduje o jego atrakcyjności?

Wybierając konto firmowe należy spojrzeć na dopasowanie rachunku do aktualnych potrzeb firmy oraz wybiec myślami nieco w przyszłość, by mógł on służyć jak najdłużej. Przenoszenie konta firmowego do innego banku jest bowiem zawsze pracochłonne i uciążliwe, także dla kontrahentów.

W przypadku rachunku firmowego czynnikiem decydującym o jego wyborze nie powinna być tylko wysokość różnego rodzaju opłat. Warto też popatrzeć na ofertę kredytową danego banku, obsługę walutową, funkcjonalności aplikacji mobilnej, usługi dodatkowe oraz akcje specjalne organizowane dla nowych i aktualnych klientów.

Jak znaleźć najlepsze konto firmowe?

Naszym zdaniem nie ma konta idealnego, odpowiadającego na wszystkie potrzeby każdego przedsiębiorcy. Inne oczekiwania mają firmy handlowo-usługowe, a odmienne producenci; współpracujących z zagranicznymi kontrahentami interesuje oferta walutowa a rozwijających swoją działalność dostępność kredytów. Wpływ na wybór konkretnej propozycji ma też wielkość firmy, to czy działa w jednym miejscu czy jej struktura jest rozproszona, branża, w której funkcjonuje i wiele innych czynników.

Można więc powiedzieć, że najlepsze konto firmowe dla różnych firm będzie się charakteryzowało odmiennymi parametrami uwzględniającymi specyfikę działania danego podmiotu. Dlatego nasz ranking oparty jest o bardzo wiele obiektywnych kryteriów zapisanych w regulaminach rachunków firmowych, tabelach opłat i prowizji oraz innych dokumentach bankowych, by każdy przedsiębiorca mógł zwrócić uwagę na te aspekty, które go interesują i wybrać konto firmowe dopasowane do specyfiki swojego biznesu.

Ranking kont firmowych – najważniejsze założenia

Przygotowany przez nas ranking kont firmowych uwzględnia propozycje banków dla podmiotów prowadzonych w formie jednoosobowej działalności gospodarczej. Opracowaliśmy go z myślą nie tylko o tych, którzy dopiero zakładają firmę, ale i przedsiębiorcach działających już na rynku.

Ustalając kolejność rachunków prezentowanych w rankingu, bierzemy pod uwagę bardzo wiele czynników: poczynając od opłat za otwarcie i prowadzenie rachunku, kosztów wydania i obsługi kart debetowych, przez prowizje pobierane przez banki za przelewy (w tym do ZUS, US i walutowe) i korzystanie z bankomatów, aż po dostępność płatności mobilnych i różnego rodzaju usług dodatkowych (np. e-księgowość, faktoring, ubezpieczenia).

Analizując oferty banków kierowane do przedsiębiorców, uwzględniamy również akcje promocyjne związane z bonusami „na start”, zarówno te z premiami gotówkowymi, jak i zwolnieniami z opłat przez pewien czas lub możliwością odzyskania części wydatków.

Nieustannie śledzimy ofertę banków dla prowadzących działalność gospodarczą, wprowadzamy korekty do naszego zestawienia, by zawierało ono aktualne i przydatne podpowiedzi dla właścicieli wszystkich firm, niezależnie od ich wielkości, czasu działania i potrzeb.

Najnowsze artykuły