Wróć

Z kartą KupujTeraz.pl możesz zapłacić za zakupy później

Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych

159 publikacji 3207 komentarzy

Recenzent promocji bankowych i autor tekstów poradnikowych dotyczących zarządzania finansami osobistymi będący zdania, że nawet najbardziej skomplikowane zagadnienie można przedstawić w prosty i przystępny sposób.


6 komentarzy
Z kartą KupujTeraz.pl możesz zapłacić za zakupy później
Spis treści

Przed laty, nie chcąc/nie mając możliwości zapłacenia od razu, można było dokonywać zakupów na zeszyt, potem nadeszła era kart kredytowych.

Obecnie pojawiają się coraz to nowe możliwości przesunięcia płatności w czasie bez ponoszenia przy tym dodatkowych kosztów. Pisaliśmy już o Twisto, teraz przyszedł czas na przedstawienie karty KupujTeraz.

KupujTeraz.pl – co to jest?

KupujTeraz.pl to produkt firmy AIQLABS obecnej na polskim rynku od 2015 r. Oferuje ona wirtualną kartę przedpłaconą, której wydawcą jest licencjonowana przez Mastercard firma DiPocket. Popatrzmy co upodabnia, a co różni tę propozycję od dobrze znanej niemal wszystkim poczciwej „kredytówki”.

Karta KupujTeraz – jak ją zdobyć?

Chcąc korzystać z karty kredytowej czy karty KupujTeraz, trzeba o nie zawnioskować. Banki dość skrupulatnie prześwietlają wnioskujących o „kredytówki”, sprawdzają ich dochody oraz zadłużenie i na tej podstawie ustalają limit, do jakiego można się zadłużyć.

W przypadku karty KupujTeraz, której maksymalny limit wynosi 5 tys. zł, również trzeba złożyć wniosek, określić swoje dochody i wydatki, po czym poczekać kilka chwil na ich automatyczną weryfikację przez system. Gdyby coś się nie zgadzało, nie było możliwe rozpatrzenie wniosku, nastąpi kontakt telefoniczny ze strony konsultanta, którego zadaniem jest wyjaśnienie wątpliwości.

Spłata zadłużenia lub automatyczne rozłożenie na raty

Zarówno w przypadku „kredytówki”, jak i karty KupujTeraz.pl można przez pewien czas korzystać z pieniędzy ich wydawcy bez ponoszenia żadnych kosztów. Przy kartach kredytowych okres bezodsetkowy wynosi nawet ok. 60 dni, a data uregulowania należności jest ustalana indywidualnie dla każdego klienta. Zawsze istnieje możliwość oddania kwoty minimalnej, wiele banków pozwala na rozłożenie większych zakupów na raty.

Reguły spłaty zadłużenia karty KupujTeraz są sztywno określone. Okres bezodsetkowy zawsze zaczyna się w pierwszym dniu miesiąca i trwa do 15. dnia kolejnego. Wówczas trzeba oddać pieniądze lub należność zostanie automatycznie rozłożona na 12 rat. Termin płatności pierwszej z nich przypada nazajutrz, następne są spłacane w 16. dniu kolejnych miesięcy.

Karta KupujTeraz.pl - harmonogram działania usługi
Karta KupujTeraz.pl - harmonogram działania usługi

Informację o wysokości wydatków w poprzednim miesiącu, czyli kwocie, jaką musisz uregulować, by nie ponieść żadnych kosztów, w każdym momencie możesz zobaczyć na swoim profilu w aplikacji; otrzymasz ją również na zakończenie miesiąca drogą mailową.

Karta KupujTeraz – ile za to zapłacę?

Przy rozważaniu skorzystania z nowej usługi w naturalny sposób pojawia się pytanie o związane z nią koszty.

Wydanie karty Kupuj.Teraz i korzystanie z niej są darmowe. Opłaty pojawią się tylko w sytuacji, gdy nie uregulujesz należności w terminie i zostanie ona rozłożona na raty. W przykładzie zamieszczonym na KupujTeraz.pl podano, że odsetki kapitałowe wynoszą 8%, zaś prowizja 25%, co oznacza, że przy zadłużeniu w wysokości 1000 zł co miesiąc będziesz płacił ratę ok. 103 zł, czyli w sumie oddasz ponad 1200 zł.

Ostateczna kwota uzależniona jest od dnia, w którym dokonałeś zakupu rozkładanego na raty. Będzie ona wyższa, gdy nastąpiło to na początku miesiąca, a niższa, gdy byłeś na zakupach pod jego koniec.

Gdy nie dokonasz płatności raty w terminie wskazanym w harmonogramie, zostaniesz obciążony maksymalnymi odsetkami ustawowymi za opóźnienie, które wynoszą dwukrotność sumy stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego plus 5,5 punktów procentowych.

Wirtualna karta z logo Mastercard

Karta KupujTeraz ma postać wirtualną, co oznacza, że nie otrzymasz do ręki plastiku, lecz zestaw danych, łącznie z kodem zabezpieczającym CVV, które pozwolą Ci dokonywać nią płatności w sklepach internetowych, a także stacjonarnych przyjmujących transakcje bezgotówkowe. Jest to możliwe, gdyż kartę KupujTeraz możesz powiązać z Google Pay lub Apple Pay.

Kwestie bezpieczeństwa

Skoro mówimy o produkcie finansowym, to bardzo ważne są kwestie bezpieczeństwa danych osobowych. Firma AIQLABS zapewnia, że informacje podane podczas rejestracji są przechowywane w bezpieczny sposób. Połączenia z witryną KupujTeraz.pl odbywają się w tzw. szyfrowanym protokole SSL/https (zielona kłódeczka) co oznacza, że nikt postronny nie przejmie danych.

Z kolei informacje dotyczące karty płatniczej (numer karty, kod CVV oraz jej data ważności) przechowywane są tylko przez jej wydawcę, ma do nich dostęp także Mastercard.

Warto przy okazji przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

 • nie ujawniaj innym swojego loginu i hasła do Profilu Klienta w serwisie KupujTeraz.pl;
 • nie zezwalaj innym osobom na korzystanie ze swojej karty;
 • nie ujawniaj kodu do płatności;

W przypadku utraty lub kradzieży karty, ujawnienia kodu PIN innej osobie lub podejrzenia niewłaściwego użycia karty, jej numeru lub kodu PIN, należy niezwłocznie zablokować kartę, dzwoniąc na numer +48 22 209 25 55 (dostępny całą dobę) i skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta KupujTeraz.pl pod numerem 22 102 15 00.

Może być też konieczne wysłanie na polecenie DiPocket pisemnego potwierdzenia utraty lub kradzież karty bądź jej niewłaściwego użycia. Zawiadomienie należy przesłać na adres:

DiPocket Limited Sp. z o.o. Oddział w Polsce

ul. Wierzbowa 9/11/313

00-094 Warszawa

Jak założyć kartę KupujTeraz.pl?

Masz już wszystkie informacje niezbędne do podjęcia decyzji, czy chcesz skorzystać z karty KupujTeraz. Jeśli jesteś na to zdecydowany, wykonaj następujące kroki:

 1. Zarejestruj się na stronie KupujTeraz.pl. W pierwszym kroku podajesz tylko adres e-mail i numer telefonu, na który otrzymasz 4-cyfrowy kod PIN.
 2. Dzięki niemu możesz przejść do dalszej części formularza, w której jest miejsce na wpisanie danych osobowych i wyrażenie zgód. Obowiązkowo trzeba zaznaczyć te dotyczące zbadania zdolności kredytowej i udostepnienia danych spółce DiPocket (wydawcy karty) oraz odhaczyć zaznajomienie się z regulaminem świadczenia usług drogą elektroniczną, przetwarzania danych osobowych. Do rozważenia, czy zechcesz udzielić także trzech pozostałych dotyczących przekazywania informacji marketingowych. Mogą być one przydatne, gdyby pojawiły się promocje dla użytkowników karty KupujTeraz.pl.
  Karta KupujTeraz.pl - wymagane zgody
  Karta KupujTeraz.pl - wymagane zgody
 3. Jeśli Twoje dane nie wzbudzą wątpliwości, natychmiast otrzymasz kartę z limitem i będziesz mógł się z nią wkrótce udać na zakupy. W razie niejasności zadzwoni do Ciebie konsultant, by je wyjaśnić.
 4. Zanim jednak Twoje konto zostanie aktywowane, musisz zostać zweryfikowany. Do wyboru masz dwie metody:
  • przelew weryfikacyjny ze swojego konta w banku;
  • usługa Kontomatik. Wybierając ją, musisz się zalogować do bankowości elektronicznej swojego banku, by program zweryfikował Twoje dane osobowe i przekazał informację do serwisu KupujTeraz.pl.

Po pozytywnej weryfikacji będziesz pełnoprawnym użytkownikiem karty KupujTeraz.

Sprawy organizacyjne

Wysokość limitu, który pozostał Ci do wykorzystania, możesz sprawdzić w każdej chwili, logując się na swój Profil Klienta na stronie KupujTeraz.pl.

Tam też spłacasz zadłużenie (jego wysokość zobaczysz na wyciągu przesyłanym co miesiąc na adres e-mail i dostępnym w serwisie) lub płacisz ratę. W zależności od tego, co chcesz zrobić, wybierasz zakładkę Odroczenia lub Raty i dokonujesz płatności za pomocą systemu DotPay. Dokładnie tak samo jak byś płacił w internecie.

Sklepy z odroczoną płatnością = karta KupujTeraz.pl?

Nie, to nieco inne możliwości przesunięcia w czasie płatności za zakupy. Posiadając kartę KupujTeraz, masz przypisany do niej limit wydatków i swój indywidualny profil w serwisie.

Natomiast sklepy z odroczoną płatnością to określenie używane w stosunku do sklepów internetowych oferujących formę płatności, której istotą jest zaangażowanie środków podmiotu, który dostarcza tę usługę. Wybierając opcję Kupuj teraz – zapłać później trzeba uzupełnić krótki formularz, by firma, która przekazała pieniądze sprzedawcy, wiedziała, od kogo ma je odzyskać. Należność należy spłacić – bez ponoszenia żadnych kosztów – w ciągu 30 dni od daty zakupu. Można ten termin odroczyć o kolejne 30 dni za 5% wartości transakcji albo rozłożyć dług na raty, co wiąże się z naliczeniem dodatkowych opłat.

Jeśli nie otrzymasz towaru lub go zwrócisz, transakcja zostanie anulowana, w żadnym momencie nie będziesz musiał angażować swoich środków.

Do czego może się przydać karta KupujTeraz.pl?

Zwiększenie budżetu domowego, możliwość kupna czegoś, na co nie chcesz akurat w tym momencie wydawać własnych środków, niezależność od innych osób – oto do czego może Ci się przydać karta KupujTeraz. W każdym przypadku pamiętaj, że darmowe korzystanie z nieswoich pieniędzy możliwe jest tylko w ściśle określonym czasie. Po jego upływie trzeba spłacić zadłużenie, by nie narazić się na koszty. Jest to więc propozycja dla osób potrafiących zarządzać swoimi finansami, które nie ulegają wszystkim pokusom zakupowym.

Ciekawi jesteśmy, co myślisz o takiej alternatywie dla „tradycyjnych” kart kredytowych oferowanych przez banki. Zachęcamy do dzielenia się przemyśleniami i wrażeniami z korzystania z karty KupujTeraz.


Oceń artykuł
0
(0 ocen)
Aby oddać głos, wskaż odpowiednią liczbę gwiazdek.
Dziękujemy za Twój głos Dziękujemy za Twój głos

Komentarze

(6)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
D
Dorota
Gość

Firma oszukuje klientów! Nie zasila karty po dokonaniu spłaty. Przetrzymuje pieniądze, a w BOK nikt nie jest w stanie podać przyczyny, dlaczego tak się dzieje. Najpierw czekałam tydzień na zasilenie karty, w kolejnym miesiącu 12 dni, a obecnie znowu mam ten sam problem. NIE POLECAM!!!

Odpowiedz

P
Patryk
Gość

Próbowałem założyć tę kartę dzisiaj poprzez połączenie z kontem bankowym.


Nie przydzielili mi nawet złotówki limitu ?

A na kredytówkach mam łącznie ponad 30 tysięcy limitu + 1500 zł na Twisto. Nigdy nawet jednego dnia opóźnienia we wpłacie.

W ten sposób nie zdobędą klientów. ?

Odpowiedz

K
Krystian
Tester
@Patryk

Prowadzisz DG czy pracujesz w oparciu o umowę o pracę/zlecenie?

Odpowiedz

P
Patryk
Gość
@Krystian

Umowa o pracę.

Odpowiedz

K
Krystian
Tester
@Patryk

Mi z kolei odmówili ostatnio w ING, niedawno ktoś tu pisał, że był problem przy KK od Citi (również na umowie o pracę). Sporo wskazuje, że problemem może być stosunek zarobków do limitów na karcie.

Kontaktował się ktoś z Tobą i poinformował, jaki był powód odmowy?

Odpowiedz

P
Patryk
Gość
@Krystian

Nie, po prostu automat mi odrzucił.

Ale właśnie się zorientowałem, że odrzucenie przyszło na SMS z tego samego numeru, z którego miesiąc temu dostałem odrzucenie płatności odroczonej za ubrania (jakieś 100 zł koszt zakupów). Czyli najwyraźniej po prostu cała ta firma, uważa że jestem niegodny zaufania ;)

Odpowiedz