Wróć

Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualny ranking kont oszczędnościowych lub ranking lokat.

Najlepsze oferty oszczędnościowe w czerwcu 2021 r.

Justyna Kalicińska
Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych
Justyna Kalicińska
Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych

192 publikacje 674 komentarze

W serwisie Moneteo zajmuje się ofertą oszczędnościową, dla przedsiębiorców oraz dla dzieci i młodzieży. Odpowiada za weryfikację i aktualność danych. Analizuje bankowe regulaminy, dokumenty oraz przepisy prawne związane z podatkami i sprawami finansowymi.


Najlepsze oferty oszczędnościowe w czerwcu 2021 r.
Spis treści

Sytuacja na rynku

Późna wiosna nie przyniosła znacznych zmian na rynku oszczędności; banki, jeżeli wprowadzają jakieś modyfikacje, to są to zwykle drobne obniżki oprocentowania lub wycofywanie się po cichu z ofert promocyjnych. Tak stało się m.in. w Alior Banku, który nie odnowił oferty specjalnej na nowe środki na Koncie Mega Oszczędnościowym – obecnie na tym rachunku można uzyskać tylko mikre 0,01%, zaś o żadnym „mega” nie ma mowy.

Na 11 czerwca zapowiadane są zmiany w ofercie lokat Toyota Banku, a wśród nich – głównie obniżki. Choć Toyota Bank to mała instytucja, jej standardowe lokaty były niezłą alternatywą na tle konkurencji dla osób, które nie chciały lub nie mogły skorzystać z żadnych promocji. Teraz, niestety, zyski z depozytów będą nieco mniejsze.

Drobnym pocieszeniem mogą być nieznaczne podwyżki w Santander Consumer Banku; długoterminowe warianty Lokaty Nowe Środki Online i Zysk+ Wzrost objęte są teraz 0,5% (12M), 0,6% (24M) i 0,8% (36M). Co prawda, stawki nie przyprawiają o zawrót głowy, ale przynajmniej jest lepiej, niż było.

Ciekawy ruch wykonał z kolei neoBank: pod koniec maja podniósł oprocentowanie 3-miesięcznej energoLokaty Gwarantowanej z 0,5% do 0,9%. Niemniej, na rynku wciąż można znaleźć propozycje gwarantujące wyższe stawki.

Najlepsze oferty oszczędnościowe dla nowych klientów

Jeśli nigdy nie korzystałeś z usług danego banku, jest szansa, że instytucja ta wynagrodzi Cię za to, że dołączysz do grona jej klientów. Jak? Często jest to właśnie zaproponowanie konta oszczędnościowego lub lokaty z oprocentowanie znacznie korzystniejszym niż to, na które możesz liczyć u konkurencji.

Pod tym względem najciekawsze propozycje mają Getin Bank i Bank Millennium: w obu bankach jako nowy klient możesz zyskać po 2%. W Getinie warunkiem otrzymania wyższych odsetek jest otwarcie Elastycznego Konta Oszczędnościowego i Konta Proste Zasady (ROR-u) oraz zapewnienie co miesięcznego wpływu w wysokości 2 tys. zł. Ponadto bank za aktywowanie bankowości mobilnej oferuje także Lokatę Mobilną na Start, również objętą stawką 2%.

W Banku Millennium osiągnięcie wyższego zysku przysporzy nieco więcej trudności, bowiem Lokata „Lubię to polecam” jest nagrodą za aktywny udział w programie poleceń Millennium. Jednak od razu uspokajamy: warunki tej akcji nie są skomplikowane i sprowadzają się do wydania w transakcjach bezgotówkowych 360 zł w 30 dni.

Warto także zwrócić uwagę na ofertę Credit Agricole i Nest Banku. W pierwszej z tych instytucji zyskasz 1,5% na Rachunku Oszczędzam przez 3 miesiące, w drugiej: 1,5% na Nest Lokacie Witaj, którą zakłada się wraz z darmowym rachunkiem osobistym – Nest Kontem.

Najlepsze oferty dla nowych klientów - czerwiec 2021

Produkt

Oprocentowanie

Okres

Kwota maksymalna

Dodatkowe warunki

Elastyczne Konto Oszczędnościowe

Getin Bank

2,0%

12 miesięcy

10 tys. zł

Oferta dla nowych klientów, wymagane comiesięczne wpływy na konto osobiste.

Obowiązuje do 31.08.2021 r.

Lokata “Lubię to polecam”

Bank Millennium

2,0%

3 miesiące

20 tys. zł

Oferta dla uczestników programu poleceń Konta 360⁰ w Banku Millennium, wymagane spełnienie warunków promocji.

Obowiązuje do 1.10.2021 r.

Lokata Mobilna na Start

Getin Bank

2,0%

2 miesiące

10 tys. zł

Oferta dla klientów aktywujących pierwszy profil w bankowości mobilnej.

Obowiązuje do odwołania.

Moje Cele

mBank

Do 1,7%

3 miesiące

10 tys. zł

Oferta dla nowych i obecnych klientów.

Obowiązuje do 28.09.2021 r.

Moje Cele to rachunek do automatycznego oszczędzania. Konto otworzysz na stronie banku.

Smart Saver

ING Bank Śląski

1,6%

bezterminowo

5 tys. zł

Oferta dla nowych i obecnych klientów. Smart Saver to rachunek do automatycznego oszczędzania. Konto otworzysz na stronie banku.

Rachunek Oszczędzam w ofercie “Na start”

Credit Agricole

1,5%

3 miesiące

20 tys. zł

Oferta dla nowych klientów, wymagane założenie Konta dla Ciebie.

Obowiązuje do odwołania.

Konto założysz na stronie banku.

Nest Lokata Witaj

Nest Bank

1,5%

3 miesiące

6 miesięcy

10 tys. zł

Oferta dla nowych klientów banku, którzy założą darmowe Nest Konto. W przypadku lokaty na 6 miesięcy, musisz zapewnić wpływ wynagrodzenia na Nest Konto w kwocie min. 1000 zł*.

Obowiązuje do odwołania.

* w przypadku JDG należy wpływ na rachunek BIZnest Konto w kwocie min. 6000 zł oraz dokonać płatności do US lub ZUS.

Minusy ofert dla nowych klientów? Zwykle są to dość niskie maksymalne kwoty (wahające się od 10 tys. zł do 20 tys. zł) i krótki czas obowiązywania podwyższonych stawek.

Niemniej, warto pamiętać, że nowym klientom banki proponują nie tylko wyższe oprocentowanie; w przypadku wielu ofert mogą oni także wziąć udział w promocjach rachunków osobistych i zdobyć nawet kilkaset złotych premii – i tym samym powiększyć swój zysk. Ostatecznie, skoro założenie konta osobistego najczęściej i tak jest obowiązkowe, warto skorzystać z bonusu i uzyskać dla siebie znacznie więcej niż sam zysk z konta oszczędnościowego bądź lokaty. Takie propozycje znajdziesz m.in. w mBanku, gdzie do zdobycia jest 250 zł premii gotówkowej, oraz w ING: 160 zł za otwarcie Konta Direct.

Najkorzystniejsze oferty dla obecnych klientów

Klienci, którzy korzystają już z usług danej instytucji, też nie są na straconej pozycji – a przynajmniej nie we wszystkich bankach. Wspomniane wcześniej Lokata „Lubię to polecam” Banku Millennium oraz Lokata Mobilna na Start w Getin Banku również mogą być założone przez obecnych klientów, w pierwszym wypadku konieczny jest jednak udział w programie poleceń, w drugim – aktywowanie aplikacji mobilnej.

Identycznie jak w poprzednim miesiącu nasze zestawienie najkorzystniejszych ofert dla obecnych klientów otwiera nie lokata bankowa, ale depozyt zakładany w Kasie Stefczyka. Z kolei w bankach najatrakcyjniejsze będą… rachunki służące do autooszczędzania, takie jak Moje Cele w mBanku oraz Smart Saver w ING Banku Śląskim. W ING dodatkowo możesz podnieść minimalną kwotę depozytu z 5 tys. zł do nawet 25 tys. zł. Jak to zrobić? Podpowiadamy w analizie rachunku Smart Saver.

Za aktywne korzystanie z Konta Jakże Osobistego (ROR) możesz także podwyższyć oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym do 1% (oferta ograniczona czasowo, aktualnie: do końca czerwca).

Natomiast założenie lokat w Toyota Banku i w Inbanku nie wymaga od Ciebie żadnych dodatkowych aktywności (w Toyota Banku wymagane jest tylko posiadanie ROR).

Najlepsze oferty dla obecnych klientów - czerwiec 2021

Produkt

Oprocentowanie

Okres

Kwota maksymalna

Dodatkowe warunki

Lokata na nowe środki

Kasa Stefczyka

2,2%

9 miesięcy

15 tys. zł

Oferta tylko dla członków Kasy Stefczyka, wymagane uiszczanie opłat członkowskich i posiadanie rachunku IKS Classic.

Obowiązuje do odwołania.

Moje Cele

mBank

Do 1,7%

3 miesiące

10 tys. zł

Oferta dla nowych i obecnych klientów.

Obowiązuje do 28.09.2021 r.

Moje Cele to rachunek do automatycznego oszczędzania. Konto otworzysz na stronie banku.

Smart Saver

ING Bank Śląski

1,6%

bezterminowo

5 tys. zł

Oferta dla nowych i obecnych klientów. Smart Saver to rachunek do automatycznego oszczędzania. Konto otworzysz na stronie banku.

Konto Oszczędnościowe (“korzyść” do Konta Jakże Osobistego)

Alior Bank

1,0%

do 30 czerwca 2021 r.

10 tys. zł

Oferta dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego; wyższe oprocentowanie wymaga dokonywania transakcji kartą na min. 300 zł miesięcznie.

Obowiązuje do 30.06.2021 r.

Lokata standardowa

Inbank

1,0%

12 miesięcy

50 tys. zł

Oferta dla wszystkich klientów, brak wymogu posiadania konta osobistego.

Lokatę założysz na stronie Inbanku.

Lokata Plus

Toyota Bank

0,8%

12 miesięcy

2 lata

3 lata

40 tys. zł

Oferta dla posiadaczy konta osobistego w Toyota Banku.

Najkorzystniejsze oferty oszczędnościowe. Podsumowanie

Drobne podwyżki oprocentowania w kilku bankach i utrzymywanie ofert promocyjnych mogłyby skłaniać do ostrożnego optymizmu, pozostajemy jednak sceptyczni, czy zmiany idą w dobrym dla oszczędzających kierunku. Na rynku nie ma na razie znaczących przesłanek do podnoszenia oprocentowania, a niektóre banki ewidentnie traktują nasze oszczędności jako kłopot.

W tej sytuacji musimy poświęcić nieco czasu i energii na wyszukiwanie w miarę korzystnych ofert, które gwarantują więcej niż obecnie bardzo częste 0,01% w skali roku. Nie da się ukryć, że część kont oszczędnościowych pozostała nimi jedynie z nazwy. Niemniej, wciąż jest gdzie lokować pieniądze, niektóre banki regularnie proponują sprawdzone oferty oszczędnościowe i na razie takie status quo powinniśmy uznać za optymalne.  Więcej propozycji znajdziesz w naszym rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat.

Komentarze

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy