Wróć

Nest Bank zastępuje Bank SMART i BIZ Bank

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych

7 komentarzy
Nest Bank zastępuje Bank SMART i BIZ Bank
Spis treści

FM Bank ujednolica działalność

FM Bank PBP posiada w naszym kraju dwie marki – BIZ Bank skoncentrowany na usługach dla mikroprzedsiębiorców oraz Bank SMART nastawiony na rozwiązania mobilne. Nest Bank ma zastąpić zarówno obie te marki, jak i nazwę samego FM Banku, dzięki czemu jego działalność zostanie ujednolicona i od tej pory będzie odbywała się pod wspólnym szyldem. BIZ Bank i Bank SMART posiadają wspólnie ok. 140 tys. klientów indywidualnych i firmowych i to do nich swoje usługi ma kierować Nest Bank.

Obecna strategia FM Banku zakłada również rozwój sieci oddziałów - bank posiada 52 własne placówki oraz 40 placówek franczyzowych. Docelowo Nest Bank ma prowadzić działalność poprzez ok. 300 placówek.

Bank dla rodziny

W założeniu Nest Bank ma kojarzyć się z rodziną, bezpieczeństwem i zaufaniem. Nazwa pochodzi od angielskiego słowa "nest", czyli gniazdo. Dyrektor marketingu banku, Maciej Pichlak, wyjaśnia:

Nest Bank niczym gniazdo chroni i pozwala rodzinom bezpiecznie rozwinąć skrzydła. Pomagamy złapać bezpieczeństwo finansowe w przyjaznej atmosferze oraz trzymać się z daleka od modnych i niebezpiecznych produktów finansowych.

Z pewnością i bezpieczeństwem ma kojarzyć się również logo Nest Banku - odręczny napis symbolizuje gwarancję złożonego słowa. Przyjazne mają być także oddziały nowego banku: ciepłe kolory, wystrój przypominający kawiarnię, kameralna atmosfera, kakao i gorąca czekolada dla klientów.

Projekt oddziału Nest Banku
Projekt oddziału Nest Banku

Oferta Nest Banku

Nest Bank nie ujawnia jeszcze szczegółów swojej oferty, jednak zapewnia, że pozostanie w niej bezpłatne konto bankowe znane z Banku SMART, dlatego jego obecni klienci nie powinni obawiać się podwyżek.

Nieoficjalnie wiadomo, że być może pojawi się konto oszczędnościowe z oprocentowaniem uzależnionym od liczby posiadanych dzieci, a sam Nest Bank ma uwzględniać w procedurach kredytowych środki z programu Rodzina 500 plus (choć to może budzić mieszane uczucia). W przyszłym roku ma pojawić się również nowa bankowość internetowa i mobilna, która będzie jednocześnie służyć do zarządzania domowymi finansami.

Komentarz redakcji

Nowa strategia FM Banku nie jest dużym zaskoczeniem. Już od pewnego czasu działania banku zapowiadały nadchodzące zmiany (np. umożliwienie klientom SMARTA obsługi w oddziałach BIZ Banku). Obecni klienci banku nie odczują większej różnicy – ich umowy zachowują ważność, zmieni się tylko nazwa i kolorystyka instytucji.

Pozytywnym faktem jest dążenie FM Banku do ujednolicenia swojej działalności pod jedną marką, jednak może zastanawiać fakt, że jednocześnie w pewien sposób porzuca on ideę mobilności, którą promował Bank SMART. Nest Bank ma posiadać sieć placówek naziemnych, a bankowość mobilna ma być dodatkiem i udogodnieniem.

Trudno ocenić, jak Nest Bank zostanie przyjęty przez klientów, ponieważ rozpoczęcie jego działalności dopiero przed nami. Interesujące może być stylizowanie oddziałów na kawiarnie, które w założeniu mają zachęcać do wejścia miłą, rodzinną atmosferą, plusem jest także chęć utrzymania bezpłatnego konta osobistego. Na więcej szczegółów pozostaje nam czekać do przełomu października i listopada, kiedy to planowany jest start działalności Nest Banku.

Nest Bank już wystartował. W tym artykule przeglądamy ofertę nowego banku.

Komentarze

(7)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
P
piotr
Gość

Bardzo nie profesjonalna obsługa panienki nie potrafią odpowiedzieć na zadane pytanie bank nie przestrzega prawa bankowego

Odpowiedz

K
Kazimierz Kuzyn
Gość

Jak go zwał tak go zwał-ale oprocentowanie niskie i nie opłaca się u nich trzymać gotówki:)

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Kazimierz Kuzyn

Niekoniecznie. Umiejętnie korzystając z kont tego banku można wyciągnąć naprawdę niezłe procenty z oszczędności: http://www.najlepszekonto.pl/jak-podniesc-oprocentowanie-konta-oszczednosciowego (i to dla większych kwot, bez "sprytnej inżynierii finansowej").

Odpowiedz

R
RONI
Gość

Brak możliwości przelewów dokładnie zasilenia konta SKRILL !!!

Odpowiedz

R
Rafał
Gość

Wszystko fajnie a ja jestem już od roku klientem BIZ banku i wszystko fajnie tylko bank nie potrafi sobie poradzić z problemem "w tytule tranzakcji " gdzie sa "przelewy dowolne" można wprowadzić jedynie 35 znaków a reszte obcina......................to co mi z nowej nazwy banku i czekoladowych kolorów jak nie mogę skorzystać z najprostrzej formy wysłania kilku opłat do jednej instytucji............................może i najlepsze ale to jest do dupy............................-pozdrawiam prezesów......................

Odpowiedz

M
Młody
Gość

Dzisiaj się nazywają Nestle, jutro Bobo, pojutrze ktoś stwierdzi że zmieniamy nazwę na LabDab, i tak w kółko. Niepoważni są.

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Młody

Dlaczego? Ujednolicili kilka marek (BIZ Bank, FM Bank, Bank SMART) w jedną - Nest Bank. Mniejsza niejednoznaczność = mniej potencjalnych problemów. Decyzję można obronić.

P.S. nazwa "Bobo Bank" wpada w ucho, a w kontekście programu 500+... ;)

Odpowiedz