Wróć

Bank Pocztowy zmienia ofertę kont osobistych i stawia na finanse dla trzech pokoleń

Beata Szymańska
Analityk produktów finansowych

10 komentarzy
Bank Pocztowy zmienia ofertę kont osobistych i stawia na finanse dla trzech pokoleń
Spis treści

Do grona instytucji, które zdecydowały się na maksymalnie uproszczenie swojej oferty, właśnie dołączył Bank Pocztowy (wraz ze swoją cyfrową marką - EnveloBankiem). Zamiast rachunków dedykowanych różnym grupom klientów, zaproponował jedno uniwersalne konto „dla wszystkich” funkcjonujące w trzech wersjach wiekowych. Co ciekawe, wybór wariantu konta ma być dokonywany automatycznie po weryfikacji daty urodzenia klienta.

Jak deklaruje Jarosław Banach, Dyrektor Zarządzający Pionu Rozwoju Biznesu Banku Pocztowego, nowa oferta ma z jednej strony uwzględniać potrzeby młodych osób, z drugiej - spełniać oczekiwania osób dorosłych i seniorów:

Dostosowując usługi do etapu życia Klientów chcemy zachęcić Ich do nawiązania z nami długoletniej współpracy. W najbliższym czasie pojawią się nowe rozwiązania w bankowości mobilnej, której rozwój przyspieszył na skutek pandemii Covid 19. Wprowadzając obsługę dla Juniorów, składamy obietnicę, iż Bank Pocztowy to teraz „Finanse w Porządku” dla całej rodziny.

Nowy rachunek zastąpi wszystkie dotychczasowe ROR-y: Bliskie Konto Pocztowe, Pocztowe Konto Bez Ograniczeń, Pocztowe Konto Aktywny Nestor oraz EnveloKonto. Rachunki te zostaną przeniesione do administracji i nie będą już oferowane nowym klientom. Nadal jednak będą prowadzone na obecnych zasadach i z zachowaniem dotychczasowych opłat.

Zmianom ulegną również nazwy rachunków oszczędnościowych: Pocztowe Konto Oszczędnościowe zmieni nazwę na Konto Oszczędnościowe, a Pocztowe Konto 500+ zmieni nazwę na Konto Oszczędnościowe 500+.

Konto w Porządku Start – propozycja dla młodszych klientów

To bezwarunkowo darmowy ROR z bezpłatną kartą płatniczą (Mastercard lub Visa) przeznaczony dla klientów w wieku 13-25 lat. Ponadto posiadacze tej wersji rachunku nie zapłacą za przelewy internetowe, przelewy natychmiastowe w bankowości mobilnej, wypłaty z bankomatów Planet Cash oraz wypłaty gotówki z konta na poczcie. Zyskają także dostęp do nowoczesnej bankowości internetowej i mobilnej (w tym do płatności mobilnych Apple Pay, Google Pay i Garmin Pay), oferowanej dotychczas przez bank w ramach Envelobank Online i Envelobank Mobile.

Konto w Porządku, czyli standardowa wersja rachunku osobistego

Natomiast "dorosła" wersja nowego rachunku adresowana jest do klientów między 26 a 64 rokiem życia. Oni również mogą liczyć na bezpłatne prowadzenie konta i darmowe wypłaty gotówki z bankomatów Planet Cash. Jeśli jednak chcą cieszyć się brakiem miesięcznej opłaty za obsługę karty (standardowo 7,90 zł), muszą wykonać transakcje bezgotówkowe na kwotę min. 300 zł.

Klienci, którzy zdecydują się na Konto w Porządku, będą mogli też skorzystać z podwyższonego oprocentowania na lokatach w rachunku oraz dodatkowych bonusów w ramach programów Mastercard Bezcenne Chwile i Visa Oferty. Zyskają także możliwość wspierania akcji charytatywnych Caritasu z dedykowanym Programem Uratuję Cię.

Konto w Porządku Plus dla seniorów

Bank Pocztowy nie zapomniał również o osobach powyżej 65. roku życia i przygotował dla nich odrębną wersję ROR-u. W ramach rachunku seniorzy będą mogli skorzystać z takich udogodnień, jak możliwość dostarczenia gotówki pod wskazany adres przez listonosza czy dodatkowe bonusy za płatności kartą w placówkach pocztowych. Konto w Porządku Plus prowadzone będzie bezpłatnie przy wpływach świadczenia emerytalno-rentowego z ZUS albo posiadaniu karty (w przeciwnym razie prowizja wyniesie 7,90 zł).

Brzmi nieźle, ale poczekajmy na nowy cennik

Często bywa tak, że zmiana oferty staje się dla banków wygodnym pretekstem do podwyżek opłat lub narzucenia klientom wyśrubowanych wymogów umożliwiających darmowe korzystanie z rachunku. Wygląda jednak na to, że Bank Pocztowy poszedł inną drogą i zaproponował swoim klientom rachunek o całkiem przystępnych parametrach.

Ile jednak tak naprawdę będzie kosztować Konto w Porządku, dowiemy się po opublikowaniu nowego cennika. Szkoda, że trzy dni przed wprowadzeniem nowego ROR-u nie mamy szans, aby się z nim dokładnie zapoznać. Pozostaje nam jedynie mieć nadzieję, że nowa tabela opłat faktycznie będzie "w porządku" i nie zaskoczy nas wysokimi prowizjami za mniej popularne usługi bankowe :)

Komentarze

(10)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
M
Moby_body
Gość

Ciekawe ile dadzą na tych lokatach - 0,2% a może aż 0,25%...

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Moby_body

Przekonamy się w poniedziałek. ?

Z ciekawością spojrzę po weekendzie na szczegóły oferty Pocztowego. Może będą chcieli zaistnieć i naprawdę będzie coś ekstra... Jeszcze tylko 2 dni niepewności.?

Odpowiedz

B
Browarek
Gość
@Krzysztof Duliński

No i jest takie "ekstra", że aż zęby bolą, a dusza krwawi... Nie powiem Ci ile dają (sprawdziłem) - sam zajrzyj, a się uśmiejesz ?

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Browarek

Moim zdaniem na tle aktualnej sytuacji na rynku oferta Pocztowego nie wypada źle. Pomysł z wprowadzeniem lokat progresywnych, których oprocentowanie rośnie wraz z upływem kolejnych miesięcy trwania depozytu, oceniam pozytywnie. Powinno to zachęcić wiele osób, które nie są pewne na jak długo mogą ulokować pieniądze, do korzystania z tych produktów. Gdyby musieli wypłacić środki wcześniej nie stracą wszystkich odsetek, bank wypłaci im oprocentowanie za czas przechowywania pieniędzy.

Odpowiedz

M
Monki
Gość

Zmiany, zmiany... a dalej tylko bankomaty jednej firmy są darmowe :/

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Monki

Sieć Planet Cash jest dość szeroka, więc - w mojej opinii - nie jest źle. Na dodatek obiecują darmowe wypłaty na poczcie. To będzie miało sens, jak się trafi na placówkę bez kolejki. ?

Odpowiedz

S
Szybki&Gibki
Gość
@Krzysztof Duliński

To miał być żart? Poczta bez kolejki? U mnie zawsze trzeba odstać przynajmniej 15 minut.

Odpowiedz

M
Maybach
Gość

Żadna rewelacja, wszystko to wygląda bardzo podobnie do kont w innych przeciętnych bankach.

Odpowiedz

S
susha
Gość

Trochę nie na temat, więc wybaczcie. Czy ktoś już korzystał z możliwości wysłania listu poleconego przez envelo.pl?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@susha

Ja osobiście nie, ale może ktoś z Czytelników pomoże.

Odpowiedz