Wróć

Obniżki oprocentowania lokat w Getin i Noble Banku


Obniżki oprocentowania lokat w Getin i Noble Banku
Spis treści

W kontekście niezmienionych w lutym stóp procentowych NBP, tak zdecydowany ruch banku jest sporym zaskoczeniem, a parametry popularnych lokat zauważalnie się pogorszyły.

Getin Bank i Getin Online

W Getin Banku i jego internetowej gałęzi Getin Online skala obniżek jest różna dla poszczególnych depozytów. Największe cięcie odnotowała popularna Lokata na Start – spadek aż o 0,5 p.p. W przypadku pozostałych lokat oprocentowanie obniżono o 0,1 - 0,3 p.p.

Obniżka oprocentowania lokat w Getin Banku
Nazwa lokaty Oprocentowanie poprzednie Oprocentowanie bieżące
Twoja Lokata III 4,0% 3,8%
Lokata Wznosząca 3,2% 3,1%
Obniżka oprocentowania lokat w Getin Online
Nazwa lokaty Oprocentowanie poprzednie Oprocentowanie bieżące
Lokata na Start 4,5% 4,0%
Lokata Mój Zysk

3,5%

(od 100 000 zł)

3,3%

(od 100 000 zł)

Lokata Party 3,1% 3,0%
Lokata Wznosząca 3,3% 3,2%

Warto także wspomnieć, że obniżka dotyczy także e-Lokaty Prosty Zysk w Open Online (która formalnie zakładana jest w Getin Banku). Dla tego depozytu oprocentowanie spadło o 0,2 p.p. i wynosi obecnie od 2,1% do 3% (wcześniej od 2,3% do 3,2%).

Cięcia w ofercie depozytowej Noble Banku

Wraz z cięciami w Getin Banku nastąpiły równoległe obniżki w banku dla zamożnych klientów – Noble Banku (przypominamy, że w sensie prawnym istnieje tylko jedna instytucja – Getin Noble Bank – a na rynku działa pod dwiema markami: Getin Bank i Noble Bank).

Warunki prowadzenia Lokat Rentierskich Gold i Silver X nieco uporządkowano (wcześniej lepsze warunki zyskiwały osoby posiadające Rachunek Osobisty Noble Bank), a oprocentowanie obniżono o 0,25 p.p. Podobna skala obniżek dotyczy pozostałych atrakcyjnych depozytów tej instytucji – Lokaty na otwarcie oraz Klasyczny Zysk.

Cięcia w ofercie depozytowej Noble Banku
Nazwa lokaty Oprocentowanie poprzednie Oprocentowanie bieżące
Lokata na Otwarcie 4,25% 4,0%
Lokata Klasyczny Zysk od 2,1% do 3,5% od 1,85% do 3,2%
Lokata Rentierska Gold X

3,55%

(dla posiadaczy ROR)

3,3%

(dla wszystkich klientów)

Lokata Rentierska Silver X

3,35%

(dla posiadaczy ROR)

3,1%

(dla wszystkich klientów)

Komentarz redakcji

Szerokie cięcia oprocentowania w Getin Noble Banku są niemiłym zaskoczeniem ostatnich dni. Podczas gdy Idea Bank wprowadza lepiej oprocentowane lokaty (ok. 3,3 – 3,6%), w przypadku Getinu i Noble mamy spadki o nawet 0,5 p.p (taka dynamika i kontrast w polityce Getin Noble i Idea Banku przykuwają uwagę).

Trzeba przyznać, że te dwa banki dość długo utrzymywały stałe oprocentowanie promocyjnych depozytów i w końcu musiało dojść do obniżek, jednak nikt nie spodziewał się cięć dla większości atrakcyjnych lokat.

Ten ruch mógł być spowodowany oczekiwaną obniżką stóp procentowych NBP w marcu. Presja na RPP jest dość duża, a dane ekonomiczne (deflacja i niższy wzrost gospodarczy) mogą przekonać Radę do cięć. Spadki oprocentowania w Getin Banku i Noble Banku pogorszyły pozycję niektórych lokat tych banków w naszym rankingu, jednak te depozyty wciąż są warte uwagi. Jeśli poszukujesz korzystnej propozycji oszczędnościowej wciąż warto jest rozważyć ofertę Getin Noble Banku.

Komentarze

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy