Wróć

Oferty powitalne Banku Pekao S.A. dla klientów Idea Banku – lokata 3% i bezpłatne konto. Warto?

Marcin Kowalczyk
Marcin Kowalczyk
Analityk produktów inwestycyjnych
Marcin Kowalczyk
Marcin Kowalczyk
Analityk produktów inwestycyjnych

83 publikacje 505 komentarzy

Inwestor giełdowy i pasjonat rynków finansowych, a także doświadczony redaktor zajmujący się szeroko rozumianymi tematami inwestycyjnymi, gospodarczymi oraz bankowymi. W serwisie Moneteo publikuje liczne artykuły, głównie z zakresu inwestycji i rynków finansowych, jak również testuje i opisuje rachunki maklerskie, konta forex oraz inne produkty i usługi przeznaczone dla inwestorów.


24 komentarze
Oferty powitalne Banku Pekao S.A. dla klientów Idea Banku – lokata 3% i bezpłatne konto. Warto?
Spis treści

Pakiet ofert powitalnych adresowany jest do osób, które nie były klientami Pekao S.A. na dzień 31 grudnia 2020 r., a przy tym wciąż są związane z dawnym Idea Bankiem umową o przynajmniej jedną usługę. Chcąc skorzystać z wybranej propozycji trzeba też spełnić pozostałe warunki początkowe opisane w regulaminie oferty. Z czego konkretnie i na jakich zasadach mogą skorzystać "przechwyceni" klienci Pekao S.A.?

Lokata powitalna 1, 2, 3%

Pierwsza oferta promocyjna dotyczy 6-miesięcznych lokat terminowych dla kwot od 500 do 10 000 zł. W zależności od tego, które kryteria spełni klient, będzie mógł zarobić 1, 2 lub 3% w skali roku. Jak łatwo się domyślić, im wyższe oprocentowanie lokaty, tym bardziej wygórowane warunki uprawniające do skorzystania z promocji.

W przypadku najmniej opłacalnego wariantu depozytu (1%), kryteria są stosunkowo proste do spełnienia. Z promocji może skorzystać osoba pełnoletnia, która 31 grudnia 2020 roku nie była klientem Pekao S.A, a przy tym:

  • otworzy Konto Przekorzystne lub świat Premium z kartą debetową, a także rachunek oszczędnościowy;
  • złoży wniosek o zamknięcie produktów posiadanych w Idea Banku (w przypadku lokaty, dla potrzeb jej rozliczenia, klient musi wskazać numer nowo założonego Konta Przekorzystnego/ Konta Świat Premium);
  • udzieli zgód marketingowych.

Spełnienie tych warunków, to niejako punkt wyjścia do uzyskania wyższego oprocentowania. Chcąc otrzymać 2 a nawet 3% konieczna jest znacznie bliższa współpraca z Pekao S.A. niż w przypadku depozytu na 1%.

W przypadku lokaty na 2% niezbędne jest też wyrobienie karty kredytowej lub uruchomienie kredytu w rachunku lub też zakup jednostek funduszu Pekao TFI za minimum 1000 zł. Spełnienie tego ostatniego kryterium (dotyczącego jednostek TFI) oraz podpisanie ponadto umowy o kartę kredytową lub kredyt w rachunku sprawi, że Twoje środki zdeponowane na lokacie będą oprocentowane na 3% w skali roku

Lokatę powitalną 1, 2, 3% można założyć w okresie od 4 stycznia 2021 r. do 14 kwietnia 2021 r.

Lokata powitalna standard

Osoby z większymi oszczędnościami może zainteresować 3-miesięczna lokata powitalna standard z oprocentowaniem 0,5% w skali roku dostępna od 4 stycznia 2021 r. do 14 lutego 2021 r. W tym wypadku górna kwota depozytu wynosi aż 500 000 zł, a spełnienie warunków promocyjnych jest równie proste, jak w przypadku lokaty powitalnej z oprocentowaniem na poziomie 1%. Chodzi tu w zasadzie jedynie o zamknięcie produktów w Idea Banku, otwarcie nowego rachunku osobistego (musisz to zrobić do 31 stycznia 2021 r.) z kontem oszczędnościowym i kartą debetową, a także udzielenie zgód marketingowych.

Co ważne, lokatę powitalną standard można otworzyć dopiero po 3 dniach od założenia nowego ROR-u.

Konto Przekorzystne przez rok za darmo

W dobie rosnących opłat za podstawowe usługi bankowe, klienci Idea Banku z zadowoleniem mogą przyjąć promocyjną ofertę Konta Przekorzystnego. Pekao S.A. proponuje im ten rachunek osobisty za prawdziwe zero złotych, co dziś jest ewenementem w skali całego rynku bankowego. Konto będzie dla nich bezwarunkowo bezpłatne, co oznacza, że nie zapłacą nic za prowadzenie rachunku i obsługę karty płatniczej, jak również najważniejsze operacje bankowe, w tym wypłaty z bankomatów krajowych i zagranicznych czy przelewy internetowe.

Minusem oferty Pekao S.A. jest fakt, że z promocyjnych warunków można korzystać jedynie przez pierwszy rok. Z drugiej strony, ich spełnienie jest jeszcze prostsze niż w przypadku lokat powitalnych z oprocentowaniem na poziomie 0,5 i 1%.

Konto Przekorzystne można otworzyć na promocyjnych warunkach w okresie od 4 stycznia 2021 r. do 31 marca 2021 r.

Standardowe opłaty dla tego konta wyglądają następująco:

Uwaga na zapisy regulaminów!

Aby uniknąć niepotrzebnego rozczarowania, dotychczasowi klienci Idea Banku powinni uważnie zapoznać się ze stroną opisującą pakiet ofert powitalnych i ich regulaminami. Niektóre warunki muszą zostać spełnione w określonym terminie, inne z kolei wykluczają z grona uprawnionych niektóre grupy klientów. Jeśli chodzi o te ostatnie, to na przykład żadna z lokat powitalnych nie jest dostępna dla pracowników Pekao S.A., a depozytu z oprocentowaniem 3% nie założy klient bez zdolności kredytowej.

Czy warto skorzystać z propozycji Pekao S.A.?

Pekao S.A. warto docenić przede wszystkim za szybkie udostępnienie ofert powitalnych, a także atrakcyjną propozycję Konta Przekorzystnego za prawdziwe 0 zł. Z drugiej strony, oferta lokat terminowych nie prezentuje się imponująco. Warianty z oprocentowaniem 2 i 3% wiążą się z warunkami, które wymagają skorzystania z innych produktów banku.

Warto też zwrócić uwagę, że propozycja dla większych kwot zakończy się kilka dni przed upływem terminu 2-miesięcznych lokat oferowanych przez Idea Bank w okresie 21-24 grudnia 2020 r. Nie ma w tym raczej przypadku...

Ciekawą alternatywą byłoby też skorzystanie z nowo uruchomionej promocji Konta Przekorzystnego, w której do zgarnięcia jest nawet 450 zł premii.

Komentarze

(24)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
K
Kuba
Gość

Chciałem skorzystać, sprawdzić także inne oferty banku. Najpierw telefon, zostałem skierowany do którejkolwiek placówki banku. Jedna wizyta na pl. Powstańców Warszawy wystarczyła. Niekompetencja, arogancja siedzących i nic nie robiących pań poraża. Nadmienię, że w placówce nie było nikogo. Czułem się niebywale "zachęcony" do korzystania z oferty banku.

Odpowiedz

S
Szymon
Gość

Mi PEKAO SĄ zaproponował limit w rachunku o 2pp wyżej niż IdeaBank. Czy prowizja 9,99% za 12 miesięcy to nie lichwa ze strony banku?? I jeszcze to podejście - niema żadnej negocjacji bierzesz albo spadaj i ciesz się ze w ogóle Ci coś proponujemy...

Odpowiedz

B
Bartosz
Gość

Kpina.

Odpowiedz

T
Tomasz
Gość

W Ideabanku za 9,90zł miałem darmowe wypłaty z dowolnego bankomatu na całym świecie, czy to nadal zostaje?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Tomasz

Tak - jak na razie opłaty za prowadzone konta pozostają bez zmian.

Odpowiedz

K
KAsia
Gość

czy moge skorzystac z dwoch promocyjnych lokat jednoczenie, kolujac 10 tys na lokacie powitalnej i np 200 tys na standartowej?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@KAsia

Tak, z obu tych ofert można skorzystać łącznie.

Odpowiedz

M
Maciek
Gość

A jest jakaś oferta powitalna dla klientów firmowych? Czy jak zawsze banki mają nas gdzieś?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Maciek

Niestety te oferty dotyczą klientów indywidualnych :(

Odpowiedz

I
ideowiec
Gość

A jak otrzymać w ogóle tę ofertę powitalną? W Idea Cloud ani mailowo nic nie dostałem...

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@ideowiec

Najważniejsze jest, aby podać kod "powitanie". Regulamin istotnie sugeruje, że konto trzeba założyć po otrzymaniu wiadomości od banku, ale myślę, że można zrobić to też standardowo.

Odpowiedz

S
saf
Gość

No super oferta, mam założyć konto, zamknąć stare i to po to żeby mieć lokatę na 0,5% albo 1% do 10 tyś, bo zakładam że nie potrzebuję kredytu jak mam lokatę żeby te 3% dostać. A w każdym razie odsetki kredytu napewno będą większe od tych 3%. Konto bezpłatne przez rok to też żenada. Idei było darmowe stale.

Odpowiedz

M
Marta
Gość

skąd mam widzieć, że nie mam zdolności kredytowej? czy to nie podlega ocenie przez każdy bank oddzielnie?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Marta

Tak, każdy bank ocenia to we własnym zakresie. Jeśli nie miałaś wcześniej żadnych kredytów itp., to nie posiadasz historii kredytowej, a to dla banków nie jest pozytywnym sygnałem.

Odpowiedz

A
Ania
Gość

czy mogę skorzystać ze wszystkich 3 ofert?

Odpowiedz

R
Remiq
Gość
@Ania

Tak, ale po co? Słabe są.

Odpowiedz

W
Winicjusz
Gość

Fakt, trzeba czytać regulaminy :-) Ja właśnie doczytałem, że jeśli chcę skorzystać z powitalnych lokat muszę otworzyć konto podając kod rekomendacyjny „powitanie”. Ot, taki mały haczyk... na który można się nadziać

Odpowiedz

J
Jolanda
Gość
@Winicjusz

Gdzie ty znalzałeś taki zapis, ja nic takiego nie widzę

Odpowiedz

Beata Szymańska
Analityk produktów finansowych
@Jolanda

Faktycznie, w regulaminie promocji „Lokata powitalna 1,2,3%” jest taki zapis (w paragrafie 2, podpunkcie f)

"od 4 stycznia 2021 r. do 31 marca 2021 r. (włącznie) otworzysz Konto Przekorzystne lub Konto Świat Premium w oddziałach Banku Pekao S.A., w tym w byłych oddziałach Idea Bank S.A., lub otworzysz Konto Przekorzystne pod adresem internetowym, na który zostaniesz przekierowany/a ze strony Idea Bank S.A.lub systemu bankowości elektronicznej /aplikacji mobilnej (usługi bankowości elektronicznej) Idea Bank S.A.lub z wiadomości wysłanej w formie elektronicznej przez Bank Pekao S.A., w każdym przypadku podając kod rekomendacyjny „powitanie”,

Odpowiedz

J
Jolanda
Gość
@Beata Szymańska

To dotyczy też tego zwolnienia z opłat? Tzn. chcąc mieć dwuletnie bezpłatne konto też muszę podać ten kod?

Odpowiedz

W
Winicjusz
Gość
@Jolanda

Tak

Odpowiedz

R
Remiq
Gość
@Jolanda

Zwolnienie z opłat obowiązuje przez rok.

Odpowiedz

E
ERKA
Gość

Jak miałam w Idei konto firmowe, to mogę skorzystać z tej oferty powitalnej? Bo ona jest dla osób indywidualnych, prawda?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@ERKA

Tak, oferty powitalne dotyczą Konta Przekorzystnego, które skierowane jest do klientów indywidualnych, i wymagają wypowiedzenia posiadanych wcześniej w Idea Banku produktów (w tym ROR).

Odpowiedz