Wróć

Koniec Orange Finanse. Co się stanie z jego klientami?

Michał Radzimiński
Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
Michał Radzimiński
Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych

119 publikacji 1202 komentarze

Doświadczony recenzent i tester, a przede wszystkim aktywny użytkownik wielu aplikacji bankowych i rozwiązań fintechowych. Od 6 lat odpowiada przede wszystkim za tworzenie treści związanych z nowinkami technologicznymi w finansach. Jednocześnie śledzi działalność podmiotów funkcjonujących na rozkwitającym rynku płatności odroczonych. Do każdej nowości w finansach podchodzi z ciekawością, ale przede wszystkim krytycznie.


2 komentarze
Koniec Orange Finanse. Co się stanie z jego klientami?
Spis treści

4-letnia współpraca mBanku z Orange Polska zakończyła się 31 grudnia 2018 r. W styczniu klienci Orange Finanse stali się bezpośrednimi klientami mBanku, który dopiero dziś ujawnił szczegóły istotne również z punktu widzenia ich przyszłości.

Zmiana nazwy i… pewna likwidacja

Docelowo wciąż funkcjonująca marka Orange Finanse zniknie z rynku. Zanim jednak tak się stanie, 15 kwietnia 2019 r. zmieni nazwę na Kompakt Finanse. Serwis „nowego” banku będzie dostępny pod adresem kompaktfinanse.pl (sposób logowania i funkcjonalność serwisu pozostaną niezmienne).

Na zmianie szyldu się jednak skończy – projekt nie będzie rozwijany, czeka go jedynie likwidacja. Wyłączona zostanie więc także aplikacja mobilna. 15 kwietnia rozpocznie się wydawanie kart płatniczych z logiem Kompakt Finanse, a obecne karty przestaną działać 31 lipca 2019 r.

Uzasadnione jest zatem pytanie: co dalej z ponad 400 tys. klientów wycofywanej marki?

„Specjalna oferta przeniesienia”

W komunikacie mBanku czytamy, że klienci korzystający z platformy Kompakt Finanse otrzymają „specjalną ofertę przeniesienia na główną platformę bankowości elektronicznej i mobilnej mBanku”. Ma dotyczyć również osób posiadających kredyty.

Na czym ta „specjalna oferta” ma polegać? Po pierwsze, mBank zapewnia, że po przeniesieniu klienci będą mogli korzystać ze swoich produktów na tych samych zasadach, co pod marką Orange Finanse.

Po drugie, bank zaoferuje im premie gotówkowe. Ich wysokość ma zależeć od aktywności klienta; już teraz wiemy, że w przypadku karty kredytowej premia ma wynieść min. 50 zł, a za przeniesienie konta osobistego będzie można zgarnąć nawet 260 zł. Premia ma przysługiwać zarówno tym, którzy przeniosą środki z Kompakt Finanse na konto w mBanku, jak i tym, którzy już teraz są jednocześnie klientami mBanku i Orange Finanse. Ci drudzy będą jednak musieli poczekać na propozycję przeniesienia nieco dłużej (bank będzie się kontaktował w tej sprawie indywidualnie).

Umowy klientów, którzy nie będą zainteresowani przejściem na główną platformę mBanku, będą rozwiązywane.

Przeniesienie może się okazać opłacalne

Wydaje się, że okres między zmianą nazwy a likwidacją marki ma służyć zachęceniu jak największej liczby klientów do przejścia do głównego systemu mBanku. Z podanych informacji wynika, że taka zachęta może być całkiem solidna.

O przyczynach „rozstania” mBanku z Orange Polska pisaliśmy już w połowie ubiegłego roku. mBank potwierdził, że pod koniec 2018 r. zdecydowaną większość klientów Orange Finanse stanowiły osoby, które nie korzystały aktywnie ze swoich produktów. W związku z tym decyzja o wycofywaniu marki wydaje się być zrozumiała. Czas pokaże, ilu klientów zdecyduje się na przeniesienie do głównego systemu mBanku.

Komentarze

(2)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
S
Samotnik
Gość

Taka karta z Kompakt Finanse to może być ciekawa propozycja dla kolekcjonerów plastiku.

Skoro takie notgeldy mają obecnie wartość, to pewnie za dwadzieścia / trzydzieści lat karty płatnicze też coś zachowają. Choćby sentyment do dawnych lat :)

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Samotnik

Ciekawe podejście... Faktycznie wszystko co rzadkie i unikalne z biegiem czasu nabiera wartości. Może i rzeczy związane z marką Kompakt Finanse za jakiś czas będą bezcenne :)

Odpowiedz