Wróć

T-Mobile Usługi Bankowe kończy działalność

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych

9 komentarzy
T-Mobile Usługi Bankowe kończy działalność
Spis treści

T-Mobile Usługi Bankowe od 2014 r. funkcjonował na rynku pod własną marką, stroną www, bankowością internetową i aplikacją mobilną, jednak formalnie nie był odrębnym bankiem. Pod względem prawnym TMUB to wspólny projekt operatora komórkowego T-Mobile i Alior Banku, w którego strukturze działał jako osobny oddział.

Jak wynika z informacji prasowej, w najbliższym czasie dobiegnie końca umowa o współpracy telekomu z bankiem, niestety obie strony nie zdecydowały się na jej kontynuację. Od 29 listopada 2020 r. marka T-Mobile Usługi Bankowe zniknie z rynku.

Korzyści dla klientów T-Mobile Usługi Bankowe

Być może jako klienta TMUB zmartwiła Cię wiadomość o wycofaniu tej marki z rynku, jednak uspokajamy - tak naprawdę cały proces będzie polegał jedynie na przeniesieniu całej grupy klientów T-Mobile Usługi Bankowe do Alior Banku (stroną umów z klientami wciąż pozostaje Alior Bank). Nie zmienią się:

  • numery rachunków i kody SWIFT,

  • warianty prowadzonych kont (nazwy rachunków),

  • pełnomocnictwa ogólne do konkretnych rachunków,

  • dyspozycje na wypadek śmierci,

  • kody PIN i limity do kart debetowych i kredytowych,

  • numery rachunków do spłat pożyczek.

Pozytywną zmianą dla posiadaczy kart debetowych do konta Freemium jest z kolei uwzględnianie transakcji kartami kredytowymi przy weryfikacji warunku zwalniającego z miesięcznej opłaty za “debetówkę” (6 zł). Oznacza to, że aby uniknąć tego kosztu, będzie można płacić także kartą kredytową.

Od 29 listopada klienci dawnego T-Mobile Usługi Bankowe zyskają dodatkowe możliwości - dostęp do oferty produktowej Alior Banku, obsługę w placówkach Aliora (także gotówkową!) i nowoczesną bankowość internetową i mobilną.

Co się zmieni?

Klienci T-Mobile Usługi Bankowe - jak zapewnia Alior Bank - będą mogli bez przeszkód korzystać ze swoich kont i kart płatniczych. Największą zmianą będzie całkowite wycofanie dotychczasowej bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. W październiku osoby, które do tej pory nie miały dostępu do serwisu transakcyjnego Alior Banku, otrzymają od TMUB informacje dotyczące pierwszego logowania do Alior Online. Do nowego systemu zostanie przeniesiona historia konta, zlecenia stałe, polecenia zapłaty, szablony płatności i powiadomienia o zdarzeniach na rachunkach.

Uwaga: jeśli byłeś do tej pory klientem zarówno Aliora, jak i TMUB, po przeniesieniu w Alior Online zobaczysz produkty z obu banków.

Aplikacja mobilna T-Mobile Usługi Bankowe będzie niedostępna, za to klienci będą mogli od 29 listopada skorzystać z Alior Mobile (do pobrania w Google Play i App Store). Co istotne, jeśli w dotychczasowej aplikacji mieliśmy aktywnego Blika, to w Alior Mobile będziemy musieli włączyć tę usługę ponownie.

Moneyback tylko dla obecnych klientów

Druga ważna zmiana wiąże się z promocją „Zwrot za zakupy dla klientów T-Mobile Usługi Bankowe”, w której posiadacze konta Freemium i Premium mogli otrzymywać zwrot za zakupy kartą. Od 29 listopada 2020 r. nie będzie można przystąpić do tej akcji, jeśli jednak zrobisz to wcześniej, będziesz mógł otrzymywać zwrot na dotychczasowych zasadach. Co ważne, przy spełnianiu warunków bank uwzględni tylko karty kredytowe wydane przez TMUB!

Komunikacja z bankiem

Jak już wspominaliśmy, wraz z końcem listopada klienci TMUB będą już obsługiwani w placówkach Alior Banku. Zmienią się numery infolinii, a strona internetowa i Wirtualny Oddział przestaną działać. Korespondencję będzie można przesyłać na adres Aliora z dopiskiem “T-MUB”.

Ważne: od 29 listopada e-maile z banku będą wysyłane z domeny “@alior.pl”, a nadawcą SMS-ów będzie Alior Bank.

Więcej informacji o planowanych zmianach znajdziesz na stronie T-Mobile Usługi Bankowe.

Kolejny bank odchodzi do lamusa

Musimy przyznać, że decyzja o zamknięciu projektu T-Mobile Usługi Bankowe to spora niespodzianka, bowiem nic nie wskazywało na to, aby Alior Bank się do tego przygotowywał. Z drugiej strony epidemia koronawirusa odcisnęła swoje piętno na całym sektorze bankowym i najwidoczniej Alior uznał, że dalsze utrzymywanie i rozwijanie projektu nie wpisuje się w jego strategię. Nie wszystkim się to spodoba, to pewne, jednak zmiana może wyjść klientom TMUB na dobre - wreszcie zyskają pełną obsługę w oddziałach i w jednej bankowości internetowej skorzystają z produktów Alior Banku. Mamy nadzieję, że w praktyce cały proces przebiegnie bezproblemowo i klienci T-Mobile Usługi Bankowe będą mogli cieszyć się nowymi możliwościami.

Komentarze

(9)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
C
Cyprian
Gość

Co z pieniędzmi z konta?

Właśnie chciałem się zalogować, konto nie działa.. no i zastanawiam się co ze środkami z tego konta się stało..

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Cyprian

Produkty dawnego TMUB są prowadzone przez Alior Bank - klienci w październiku ubiegłego roku otrzymali odpowiednie informacje i dane logowania do bankowości elektronicznej Aliora. Sprawdź swoją skrzynkę mailową, a w razie problemów skontaktuj się z Alior Bankiem.

Odpowiedz

A
Aleks
Gość

Mam konto w wersji Freemium. Czy można jeszcze wyrobić kartę kredytową i przedłużyć moneyback na kolejne miesiące? Ktoś próbował?

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Aleks

Według informacji uzyskanych w TMUB nadal można podpisywać umowy o nowe produkty, w tym karty kredytowe. Możesz więc złożyć wniosek i załapać się na moneyback.

Odpowiedz

A
Aleks
Gość
@Krzysztof Duliński

Na stronie https://www.t-mobilebankowe.pl/ nie ma informacji o kontach i kartach. Czy wciąż można u nich złożyć wniosek? Jeśli tak, to w jaki sposób?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Aleks

Wygląda na to, że zablokowali otwieranie kont nowym klientom. Sprawdzimy to jeszcze i wrócimy z odpowiedzią.

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Aleks

T-Mobile Usługi Bankowe, ze względu na połączenie z Alior Bankiem, nie otwiera już nowych rachunków, lokat czy kart kredytowych. Jeśli ktoś jest już klientem TMUB, wciąż powinien mieć taką możliwość z poziomu bankowości internetowej.

Odpowiedz

N
nowy
Gość

Transakcje kartą kredytową Aliora będą zwalniały z opłaty za konto Freemium i Premium od TMUB. Ciekawe czy będą się wliczały do moneybacku.

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@nowy

Z informacji na stronie wskazanej w naszym tekście wynika, że do obliczenia moneybacku będą uwzględniane tylko transakcje dokonane kartą kredytową wydaną przez T-Mobile Usługi Bankowe.

Odpowiedz