Wróć

Podwyżki na kontach maklerskich w ING

Justyna Kalicińska
Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych
Justyna Kalicińska
Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych

192 publikacje 674 komentarze

W serwisie Moneteo zajmuje się ofertą oszczędnościową, dla przedsiębiorców oraz dla dzieci i młodzieży. Odpowiada za weryfikację i aktualność danych. Analizuje bankowe regulaminy, dokumenty oraz przepisy prawne związane z podatkami i sprawami finansowymi.


2 komentarze
Podwyżki na kontach maklerskich w ING
Spis treści

Z pewnością inwestorzy najmocniej odczują wyższe prowizje od zleceń składanych przez internetowy system transakcyjny oraz wzrost opłaty za prowadzenie rachunku Aktywnego.

Trudno jednoznacznie ocenić zmianę dotyczącą prowizji od zleceń na obligacje. Co prawda nowa stawka będzie wyższa niż w promocji w ostatnim czasie, ale za to niższa od opłaty standardowej. Od 16 sierpnia 2021 r. za tego typu zlecenie trzeba będzie zapłacić 0,1%, min. 5 zł.

Wycofana zostanie także możliwość obrotu opcjami. 

Zmiany w opłatach za prowadzenie rachunków

Prowadzenie Konta Maklerskiego Elastycznego nadal będzie darmowe. Niestety, osoby korzystające z Konta Maklerskiego Aktywnego zapłacą od połowy sierpnia już nie 10 zł, a 15 zł miesięcznie.

Zmiana wariantu rachunku również podrożeje z 10 zł na 15 zł.

Droższe prowizje od zleceń

W przypadku i konta Elastycznego, i Aktywnego w górę pójdą prowizje od obrotu instrumentami finansowymi. Zlecenia składane przez system internetowy dla posiadaczy wariantu Elastycznego konta maklerskiego będą kosztowały 0,3%, min. 5 zł (jest: 0,3%, min. 3 zł), zaś na Koncie Aktywnym: od 0,16% do 0,25%, min. 5 zł.

Prowizje od zleceń w Biurze Maklerskim ING po 16 sierpnia 2021 r.

Konto Maklerskie Elastyczne

Konto Maklerskie Aktywne

Transakcje na podstawie zleceń składanych przez System internetowy Biura Maklerskiego

0,3%, min. 5 zł

W zależności od obrotu:

  • 0,25% 0 – 1 000 000
  • 0,19% 1 000 001 – 2 000 000
  • 0,18% 2 000 001 – 5 000 000
  • 0,16% powyżej 5 000 000

Min. 5 zł

Drożej przy wygaśnięciu kontraktu

Wyższą prowizję zapłacisz także przy wygaśnięciu kontraktu (niezależnie od wariantu rachunku). W przypadku kontraktu indeksowego oraz innego niż walutowy i akcyjny będzie to koszt 12 zł, kontraktu akcyjnego: 6 zł, zaś walutowego: 3 zł.

Opłaty za kontrakty w Biurze Maklerskim ING

Wygaśnięcie kontraktu

Do 15 sierpnia 2021 r.

Od 16 sierpnia 2021.

Kontrakt indeksowy oraz inny niż walutowy i akcyjny

10 zł

12 zł

Kontrakt akcyjny

5 zł

6 zł

Kontrakt walutowy

2 zł

3 zł

Co się NIE ZMIENI po 16 sierpnia?

Pewną ulgę inwestorom może przynieść informacja, że zmianom nie ulegną koszty dostępu do notowań giełdowych w czasie rzeczywistym (0 zł za 1 najlepszą ofertę, 88 zł za 5 i 174 zł za pełen arkusz dla wariantu Aktywnego), ani opłaty za kontrakty (w tym daytrading).

Wciąż za darmo będzie można wykonać przelew krajowy w PLN, ale uwaga: jeśli zamierzasz zlecić przelew europejski, lepiej zrób to przed połową sierpnia, bo później opłata podskoczy z 5 zł za jedną operację do aż 9 zł.

Kto korzysta z Konta Maklerskiego w Biurze Maklerskim ING, ten zapewne doskonale pamięta awarię systemu Makler BM ING. Choć bank stosunkowo szybko zdecydował się zrekompensować stratę klientom, na odbudowę zaufania musiał pracować dość długo. Teraz, po zapowiedziach podwyżek, też trudno spodziewać się zadowolenia wśród inwestorów.

Jednak z drugiej strony, nawet po wejściu w życie podwyżek, oferta BM ING wciąż będzie jedną z najlepszych – i najtańszych – na rynku. Pozostałe rachunki możesz porównać w naszym rankingu kont maklerskich.

Komentarze

(2)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
J
jacek
Gość

Czy wiadomo czy ING przedłuży w lipcu promocję 0,1% min 1 zł 50 gr na zakup ETF?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@jacek

Niestety nic o tym nie wiadomo.

Odpowiedz