Karty kredytowe

🏆 Ranking kart kredytowych – Październik 2021 r.

Lp. Nazwa karty Bank Karta  Bankomaty Oprocentowanie  Okres bezodsetkowy 
🥇 Citibank-BP Motokarta Citi Handlowy 0 zł 10%, min. 20 zł 7,2% 56 dni 
🥈Mastercard Standard BNP Paribas 0 zł / 9 zł 4,9%, min. 10 zł  7,2% 56 dni 
🥉 Visa TurboKarta Santander Consumer Bank 0 zł / 4,90 zł  6%, min. 10 zł  7,2%  54 dni 
4. Karta kredytowa Millennium Alfa / Impresja  
  
Millennium Bank 0 z / 7,99 zł  3,99%, min. 9,99 zł  7,2% 51 dni 
5. Citi Simplicity Citi Handlowy  0 zł / 12 zł 10%, min. 20 zł  7,2% 56 dni 

Kryteria jakie zastosowaliśmy tworząc ranking kart kredytowych

Nasz ranking kart kredytowych stworzyliśmy w oparciu o obiektywne wskaźniki zawarte w regulaminach bankowych. Sprawdziliśmy wysokość opłat miesięcznych/rocznych, przeanalizowaliśmy konieczność wykonywania określonej liczby operacji lub na pewną kwotę, by uniknąć prowizji za korzystanie z „kredytówki”, przyjrzeliśmy się kosztom wypłat z bankomatów i długości okresu bezodsetkowego.

W zestawieniu kart kredytowych uwzględniliśmy ich plusy i minusy na tle konkurencji oraz informacje o akcjach promocyjnych, które pozwalają zdobyć bonusy.

Karty kredytowe – najważniejsze informacje

Choć premie za podpisanie umowy o kartę kredytową mogą kusić, to jednak trzeba zachować rozsądek i pamiętać, że wydane pieniądze kiedyś trzeba będzie oddać. Wszak „kredytówka” to forma kredytu, którą bank przyznaje po zbadaniu zdolności i wiarygodności kredytowej wnioskodawcy, określając przy tym maksymalny limit zadłużenia.

Przy ocenie kart kredytowych warto też się przyjrzeć różnego rodzaju „dodatkom”, które są z nimi związane, np. możliwość rozłożenia zadłużenia na raty, ubezpieczenie „kredytówki”, moneyback lub rabaty przy transakcjach w określonych sklepach itp.

Ciesząc się z możliwości korzystania przez kilka tygodni z pieniędzy banku, należy pamiętać, że karty kredytowe to nie tylko profity, ale i różne opłaty. Sporadycznie są one pobierane za wyrobienie „kredytówki”, niemal zawsze trzeba zapłacić za jej używanie. Różne są tylko zasady pobierania prowizji (co miesiąc lub raz na rok) oraz warunki aktywności zwalniające z opłat (np. wykonanie w miesiącu/roku określonej liczby transakcji lub wydanie wskazanej kwoty).

Karta kredytowa online – czy to możliwe?

Powoli odchodzą do przeszłości czasy, gdy sięgnięcie po kartę kredytową wiązało się z koniecznością dostarczenia do banku wielu dokumentów, wypełnienia skomplikowanych formularzy. Walka konkurencyjna sprawiła, że instytucje finansowe dążą do uproszczenia procedur, skrócenia czasu weryfikacji wniosku o „kredytówkę”. W efekcie coraz częściej dokumenty dochodowe można przesłać drogą elektroniczną, tożsamość potwierdzić podczas wideorozmowy i podpisać umowę na odległość. Karta kredytowa online przestała już być odległym marzeniem, staje się coraz bardziej powszechna.

Możliwość sięgnięcia po „kredytówkę” na odległość także oceniamy w naszym rankingu kart kredytowych.

Różnorodność i wiarygodność

Kryteriów oceny atrakcyjności kart kredytowych może być wiele, ale nie wszystkie mają jednakową wagę. Bazując na własnych doświadczeniach, wynikach badań konsumenckich i sygnałach od Czytelników przyjęliśmy, że najważniejsze są opłaty pobierane przez bank. Mniejsze znaczenie mają wszelkiego rodzaju bonusy, a najmniejsze – koszty obsługi zadłużenia.

Dokładamy starań, by nasze zestawienie najlepszych kart kredytowych zawierało aktualne dane, jesteśmy w kontakcie z bankami i śledzimy ich ofertę, dokonując na bieżąco niezbędnych zmian w punktacji czy kryteriach oceny.

Najnowsze artykuły