Wróć

Promocje dla przedsiębiorców z premią za regularną aktywność na rachunku

Beata Szymańska
Analityk produktów finansowych

Promocje dla przedsiębiorców z premią za regularną aktywność na rachunku
Spis treści

Nawet 2000 zł dla aktywnych firm

Zacznijmy od krótkiego zestawienia. Najwięcej zarobią przedsiębiorcy, którzy otworzą konto w PKO BP – maksymalnie 2000 zł w ciągu roku. Na nieco mniejszy bonus za aktywność mogą liczyć posiadacze konta firmowego w Alior Banku - 1500 zł (mogą jednak zyskać kolejne 120 zł, korzystając z równoległej promocji "Zgarnij Premię z iKontem Biznes Alior Banku"). Natomiast wysokość nagrody w Idea Banku to solidne 600 zł.

Warto zauważyć, że promocje z premią za aktywność są oparte na nieco innych zasadach niż akcje z bonusem za otwarcie konta. W przypadku tych drugich, aby zainkasować nagrodę, wystarczy założyć rachunek i w kolejnym miesiącu (maksymalnie – w kolejnych 3 miesiącach) następujących po podpisaniu umowy wykazać się stosunkowo niewielką aktywnością. Dobrym przykładem może być aktualna promocja dla firm w mBanku „Proste konto i 100 zł zwrotu – edycja II”. Uczestnicy tej akcji muszą jedynie zawnioskować o mBiznes Konto Standard, a następnie w ciągu 30 dni od momentu zawarcia umowy wykonać dowolną płatność na rzecz ZUS w kwocie co najmniej 250 zł oraz zrealizować przynajmniej jedną transakcję kartą. Po spełnieniu tych prostych warunków jednorazowo otrzymają od banku 100 zł.

Natomiast oferty specjalne z premią za aktywność będą wymagać od Ciebie znacznie większego zaangażowania i to w dłuższym przedziale czasu (każda z opisywanych akcji obejmuje okres 12 miesięcy). Inny jest również mechanizm przyznawania premii: całkowita nagroda składa się z bonusów miesięcznych, które są z kolei sumą premii cząstkowych, przyznawanych przez bank za określoną aktywność. Jednocześnie bank pozostawia uczestnikom wolny wybór, które warunki chcą w danym miesiącu spełnić.

Takie rozwiązanie posiada niezaprzeczalną zaletę - elastyczność. Możesz skorzystać w danym miesiącu ze wszystkich premiowanych opcji lub zdecydować się na dwie lub jedną. Oczywiście, otrzymasz wtedy nieco niższą premię, jednak... nie przepadnie ona całkowicie. Tymczasem w przypadku wspomnianej wcześniej promocji mBanku niewywiązanie się choćby z jednego warunku będzie oznaczało utratę całej nagrody.

Wysokość premii

Bank/ Nazwa promocji

Maksymalna premia (za 12 miesięcy)

Miesięczna premia

Liczba premiowanych aktywności

Alior Bank "1500 zł dla firm"

1500 zł

125 zł

8

PKO BP „2000 DLA TWOJEJ FIRMY”

2000 zł

125 zł

7

Idea Bank „Premiowanie za bankowanie”

600 zł

50 zł

4

Warunki uczestnictwa

Jeśli chodzi o warunki uczestnictwa, poszczególne banki stosują zróżnicowane kryteria. Promocje PKO BP i Alior Banku są dostępne wyłącznie dla nowych klientów, natomiast w Idea Banku z oferty mogą skorzystać również ci obecni (choć w ich przypadku bank narzuca pewne ograniczenia).

Najprostsze zasady obowiązują w promocji PKO BP - tu wystarczy, że otworzysz firmowy rachunek i wyrazisz wymagane zgody marketingowe, a automatycznie zostaniesz uczestnikiem akcji. W Alior Banku konieczna jest rejestracja w promocji i spełnienie dodatkowego warunku. Także w Idea Banku przedsiębiorcy muszą zgłosić chęć udziału w promocji za pośrednictwem formularza rejestracyjnego, jednak w zależności od swojego statusu (nowy lub obecny klient) muszą wziąć pod uwagę nieco inne wymagania banku.

Warunki uczestnictwa

Bank

Dla kogo?

Jakie warunki trzeba spełnić?

Alior Bank

Dla nowych klientów prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Aby zostać uczestnikiem akcji, należy do 29 lipca 2018 r. zarejestrować się na stronie promocji, podpisać umowę o iKonto Biznes oraz w terminie 60 dni od podpisania umowy dokonać wpłaty na rachunek firmowy w łącznej wysokości min. 500 zł.

PKO BP

Dla nowych klientów, niezależnie od formy prawnej prowadzonej przez nich działalności gospodarczej, w tym dla osób prowadzących działalność rolną.

Aby wziąć udział w promocji, należy do 14 sierpnia 2018 r. założyć jeden z dwóch rachunków firmowych: PKO Konto Firmowe lub PKO Rachunek dla Biznesu wraz z kartą debetową. Wniosek możesz złożyć na tej stronie banku.

Idea Bank

Dla nowych i obecnych klientów prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Różne warunki uczestnictwa dla nowych i obecnych klientów.

Nowi klienci mogą skorzystać z oferty, składając w oddziale lub poprzez bankowość elektroniczną formularz przystąpienia do promocji i otwierając rachunek „Firma to Ja” wraz z dostępem do bankowości elektronicznej.

Obecni klienci muszą zarejestrować się w promocji oraz spełnić dodatkowe wymogi: posiadać dostęp do bankowości internetowej Idea Cloud oraz w okresie 3 miesięcy przed przystąpieniem do promocji korzystać z rachunku w ograniczonym zakresie. Oznacza to:

  • brak zewnętrznych wpływów na konto (dotyczy to przelewów, jak i wpłat we wpłatomacie);
  • brak wykonanych przelewów na łączną kwotę min. 1000 zł LUB brak transakcji kartą na łączną kwotę min. 400 zł LUB brak przelewu do ZUS/US;

Premie za podstawowe operacje na koncie

We wszystkich opisywanych promocjach będziesz mógł zdobyć cząstkowe bonusy za dość standardową aktywność na rachunku firmowym. Do szczególnie wysoko premiowanych aktywności należą przelewy do ZUS i US (a więc czynności, które i zapewne i tak wykonujesz, o ile chcesz być w zgodzie z obowiązującym prawem).

Cząstkowe premie są przyznawane również za różne typy przelewów. W promocji Aliora są to przelewy SEPA i natychmiastowe, natomiast w akcji PKO BP - przelewy walutowe. Wśród nagradzanych aktywności są również transakcje kartą debetową lub kredytową, wpłata gotówki we wpłatomacie czy utrzymywanie określonego salda na firmowym koncie.

Warto jednak podkreślić, że niektóre z aktywności gwarantujących zdobycie cząstkowej wiążą się ze spełnieniem dodatkowych wymogów. Przykładowo – Alior Bank wypłaca premię za przelew SEPA, jednak jego wartość musi wynosić min. 100 euro. Z kolei w Idea Banku, aby zdobyć bonus w wysokości 20 zł za skorzystanie z wpłatomatu, należy wpłacić min. 1000 zł. Natomiast w PKO BP wartość transakcji walutowych musi wynosi min. 10 tys. złotych

Warto więc, abyś miał świadomość, że w przypadku niektórych operacji bank może narzucać dodatkowe zasady, o których będziesz musiał pamiętać.

Cząstkowe premie za podstawowe operacje na koncie

Nazwa aktywności

Alior Bank

PKO BP

Idea Bank

Przelew do ZUS

25 zł, przelew na kwotę min. 250 zł

25 zł, przelew na kwotę min. 250 zł

30 zł, przelew na kwotę min. 250 zł

(za przelew do US LUB do ZUS)

Przelew do Urzędu Skarbowego

25 zł; min. kwota przelewu 500 zł

25 zł; min. kwota przelewu 250 zł

Utrzymywanie średniego miesięcznego salda na rachunku

0-60 zł (w zależności od wysokości salda)

NIE

10 - 40 zł (w zależności od wysokości salda)

Przelew natychmiastowy na min. 500

10 zł

NIE

NIE

Przelew SEPA na min. 100 euro

10 zł

NIE

NIE

Transakcje bezgotówkowe kartą kredytową

NIE

25 zł (na min. 500 zł miesięcznie)

NIE

Transakcje bezgotówkowe kartą debetową

10 zł (na min. 500 zł miesięcznie)

NIE

NIE

Wpłata gotówki we wpłatomacie

NIE

NIE

20 zł (w kwocie min. 1000 zł)

Realizacja w danym miesiącu przez rachunek firmowy transakcji walutowych

NIE

25 zł (wartość transakcji musi wynosić min. 10 000 zł)

NIE

Bonusy za skorzystanie z mniej popularnych usług

Oprócz standardowych operacji, takich jak przelewy czy płatności kartą, premiowane są również mniej oczywiste rodzaje aktywności, np. podpisanie umowy leasingowej (PKO BP) czy wystawianie faktur za pomocą bankowości elektronicznej (Idea Bank). Przedsiębiorcy mogą również otrzymać bonusy za korzystanie z kas fiskalnych i terminali będących w ofercie banku.

Bonusy za skorzystanie z mniej popularnych usług

Nazwa aktywności

Alior Bank

PKO BP

Idea Bank

Przyjęcie w danym miesiącu płatności kartami na terminalu eService

NIE

25 zł (płatność na kwotę min. 2000 zł)

NIE

Podpisanie umowy leasingowej

NIE

500 zł - jednorazowa premia (na kwotę min. 10 000 zł;

NIE

Przystąpienie do programu ZenCard,

NIE

25 zł - jednorazowa premia

NIE

Wystawienie i opłacenie faktury poprzez bankowość elektroniczną

NIE

NIE

20 zł (faktura na min. 100 zł)

Skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem banku

5 zł

NIE

NIE

Skorzystanie z oferty terminali za pośrednictwem banku

10 zł

Bank naliczy premię, jeżeli na rachunek uczestnika wpłynie kwota min. 5000,00 zł z tytułu przetworzenia transakcji kartowych, pochodzących z uznań na terminalach First Data Polska.

NIE

NIE

Podsumowanie

Wszystkie trzy opisane w artykule promocje posiadają wspólny mianownik - mają Cię zachęcić nie tylko do aktywnego użytkowania firmowego konta, ale też do skorzystania z dodatkowych funkcjonalności, które dany bank oferuje przedsiębiorcom. Przykładem może premia za wystawianie faktur za pośrednictwem bankowości elektronicznej, bonus za podpisanie umowy leasingowej czy zamówienie terminala płatniczego za pośrednictwem banku.

Niemniej fakt, że bank nagradza premią mniej popularne usługi, oznacza, że wywiązanie się ze wszystkich wymogów (a tym samym – zdobycie maksymalnej premii) - dla wielu firm będzie trudne lub wręcz niemożliwe. Trudno bowiem przypuszczać, aby przedsiębiorstwo produkcyjne potrzebowało kasy fiskalnej lub było zainteresowane przystąpieniem do programu ZenCard. Usatysfakcjonowani będą za to właściciele punktów handlowo-usługowych, akceptujący płatności kartą. Dlatego jeśli Twoja firma zajmuje się handlem detalicznym, masz zdecydowanie większe szanse na otrzymanie maksymalnej nagrody.

Być może zastanawiasz się w tej chwili, czy warto brać udział w akcji, w której zdobycie pełnej premii może okazać się niewykonalne. W takim razie zwróć uwagę na wysokość bonusów przyznawanych za przelewy do US i ZUS. Wystarczy, że będziesz co miesiąc spełniał tylko ten jeden warunek, a możesz w prosty sposób zarobić 300 zł (Idea Bank) lub 600 zł (PKO BP i Alior Bank). Jeśli do tego zdarzy Ci się skorzystać z innych funkcjonalności rachunku, nagroda może okazać się jeszcze wyższa.

Reasumując - promocja z premią za aktywność może okazać się całkiem niezłą okazją, aby otrzymać od banku kilkaset złotych (taki zastrzyk gotówki może okazać się bardzo przydatny - zwłaszcza jeśli Twoja firma dopiero raczkuje na rynku). Pamiętaj jednak, aby przed skorzystaniem z oferty dokładnie przeanalizować warunki akcji pod kątem długoterminowych kosztów oraz potencjalnych zysków. Weź przy tym pod uwagę profil prowadzonej przez Ciebie działalności, operacje bankowe, które będziesz najczęściej wykonywał i – co najważniejsze - parametry samych rachunków.

Komentarze

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy