Darmowe konto bankowe

🏆 Ranking darmowych kont bankowych – Październik 2021 r.

Lp. Nazwa konta Bank Prowadzenie  Karta  Bankomaty  Przelew Płatności mobilne 
🥇CitiKonto  
  
Citi Handlowy 0 zł 0 zł 0 zł / 8 zł  0 zł  Apple Pay, Google Pay 
🥈eKonto osobiste mBank 0 zł   0 zł / 7 zł  0 zł / 2,5 zł  0 zł  Blik, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay  
🥉 Nest Konto Nest Bank 0 zł  0 zł  0 zł  0 zł  Blik, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay  
4. Konto Proste Zasady Getin Bank 0 zł / 9 zł  0 zł  0 zł / 3,5% min. 5 zł  0 zł  Blik, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay  
5. Konto Jakie Chcę Santander Bank Polska  0 zł  0 zł / 5 zł lub 3 zł 0 zł / 5 zł  0 zł  Blik, HCE, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay 

Czy istnieje darmowe konto bankowe?

Choć wydaje się to nieprawdopodobne, to naprawdę wciąż można znaleźć na rynku bezwarunkowo darmowe konto bankowe. I nie mamy tu na myśli Podstawowego Rachunku Płatniczego (PRP), którego posiadanie w ofercie przez każdy bank jest obligatoryjne, ale dostępny dla każdego rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, czyli popularny ROR.

Darmowe konto osobiste może mieć każdy

Współcześnie nie sposób obyć się bez konta osobistego. Potrzebujemy go, by otrzymywać wynagrodzenie za pracę, by szybko i bezproblemowo regulować rachunki czy dokonywać zakupów przez internet. Coraz częściej rachunek bankowy umożliwia potwierdzenie naszej tożsamości podczas załatwiania spraw urzędowych na odległość.

Wybierając rachunek zwracamy więc uwagę na jego funkcjonalności, opinie innych klientów, nierzadko także na bonusy związane z korzystaniem z produktów danego banku. Są również osoby, które poszukiwanie ROR-u zaczynają od wpisania w wyszukiwarkę internetową hasła: darmowe konto osobiste.

Postanowiliśmy więc stworzyć ranking bezpłatnych rachunków bankowych, analizując różne ich parametry. Rzecz w tym, że brak opłat za ROR bank może sobie rekompensować wysokimi prowizjami za wydanie czy korzystanie z karty debetowej, przelewy i inne operacje.

Darmowe konto internetowe, czyli rachunek bez wychodzenia z domu

Przygotowując zestawienie spojrzeliśmy nie tylko na funkcjonalności rachunku, ale także na sposób w jaki można go założyć. Naszym zdaniem to bardzo ważny element oceny, gdyż czas to pieniądz. Nie warto więc tracić go na wizytę w oddziale, wypełnianie mnóstwa formularzy. Najlepiej, by cały proces – od podania niezbędnych danych aż po podpisanie umowy – odbył się zdalnie, np. z wykorzystaniem wideoweryfikacji – szybko, wygodnie i bezpiecznie.

Doceniamy też możliwość zdalnego wnioskowania o kolejne produkty, zmiany danych (np. adresu, numeru dowodu osobistego itp.). Takie z pozoru drobiazgi, bardzo ułatwiają życie, pozwalają w pełni swobodnie korzystać z bankowości z każdego miejsca i o każdej porze.

Bezpłatne konto bankowe to nie iluzja

Darmowe konto internetowe, czyli założone i obsługiwane online, z dodatkowymi użytecznymi funkcjonalnościami, to marzenie każdego klienta banku. Przeglądając nasz ranking przekonasz się, że można w Polsce znaleźć bezpłatne konto bankowe i nie różni się ono w niczym pod względem użyteczności od rachunków, za które trzeba płacić, a ewentualne zwolnienie z prowizji uzależnione jest od spełnienia, niekiedy dość wyśrubowanych, warunków aktywności związanych z transakcjami kartą, zapewnieniem wpływów itp.

Warto więc poświęcić kilka chwil na analizę ofert, wybranie tej, która będzie najbardziej dostosowana do Twoich potrzeb i upodobań.

Najnowsze artykuły