Wróć

Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualny ranking kont oszczędnościowych lub ranking lokat.

Noworoczne propozycje na każdą kieszeń. Najlepsze konta oszczędnościowe w styczniu 2020

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych

Noworoczne propozycje na każdą kieszeń. Najlepsze konta oszczędnościowe w styczniu 2020
Spis treści

Nowy Rok sprzyja podsumowaniom i zmianom, dlatego ponownie przygotowaliśmy dla Was zestawienie najlepszych kont oszczędnościowych - tym razem na nieco innych zasadach. Wzięliśmy w nim pod uwagę oferty dla nowych klientów oraz propozycje dla “nowych środków” ze szczególnym uwzględnieniem dodatkowej premii za założenie konta osobistego.

Nie tylko oprocentowanie się liczy

W naszym zestawieniu znajdziesz oferty dla wybranych kwot: 10 tys. zł, 50 tys. zł, 100 tys. zł i więcej niż 200 tys. zł. Dla każdej kategorii przedstawiliśmy najlepsze konta oszczędnościowe i podaliśmy zysk, jaki możesz otrzymać po 12 miesiącach oszczędzania. Przyjęliśmy przy tym pewne założenia:

  • rok oszczędzania liczymy od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 r.;
  • w celu ujednolicenia obliczeń przyjmujemy, że rok liczy 365 dni;
  • zakładamy, że z konta oszczędnościowego korzystamy aktywnie, czyli wpłacamy “nowe środki” w ramach promocji tak często, jak to możliwe;
  • zakładamy, że aktualne warunki dla każdego z rachunków nie ulegną zmianie w ciągu roku;
  • jeśli to możliwe, korzystamy także z promocji konta osobistego, aby powiększyć nasz zysk.

Niskie kwoty to niewielkie odsetki

Na początku przyjrzyjmy się propozycjom dla kwot do 10 tys. zł. Na szczycie podium znalazło się Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku z ofertą “na start”, w której otrzymasz 3,5% przez rok przy regularnych wpływach na rachunek osobisty. Jeśli dodamy do tego 50 zł premii za założenie konta z polecenia, Twój zysk po roku, z uwzględnieniem tego bonusu, wyniesie ok. 334 zł.

Drugą propozycją dla niższych kwot jest Konto Oszczędnościowe w Citi Handlowym w promocji 4%. Wprawdzie jest to najlepiej oprocentowany rachunek na rynku (oprocentowanie obowiązuje przez 4 miesiące), jednak okazuje się, że roczny zysk z takiego konta wcale nie jest najwyższy - uzyskamy tu niewiele ponad 150 zł odsetek, a do tego musimy spełnić dość trudne warunki, aby nasze oszczędności zostały objęte wyższą stawką.

Jako ostatnie w tej kategorii wyróżniliśmy Konto Oszczędnościowe w Alior Banku w ramach “korzyści” do Konta Jakże Osobistego. Niestety obecnie nie znajdziemy tu promocji rachunki osobistego, a wyższe oprocentowanie obowiązuje jedynie do końca marca 2020 r., co przekłada się na wysokość odsetek po roku – nieco ponad 100 zł.

Najlepsze konta oszczędnościowe dla kwot do 10 tys. zł

Konto

Oprocentowanie

Okres

Kwota

Zysk po 12 miesiącach

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku

3,5% “na start”

2,7% na “nowe środki”

12 miesięcy

122 dni

do 10 tys. zł

do 200 tys. zł

334 zł

Konto Oszczędnościowe (promocja 4%) w Citibanku

4,0%

4 miesiące

do 10 tys. zł

152 zł

Konto Oszczędnościowe (“korzyść” Konta Jakże Osobistego) w Alior Banku

3,0%

do 31 marca 2020 r.

do 20 tys. zł

109 zł

Oferty dla 50 tys. zł pozwalają nieźle zarobić

W porównaniu do naszego ostatniego zestawienia oferty dla kwoty 50 tys. zł wyglądają podobnie. Zacznijmy od Konta Oszczędnościowego w Banku Pekao, które po ostatniej zmianie proponuje 3% na 120 dni dla oszczędności do 30 tys. zł. Łącząc odsetki z tego rachunku z promocją Konta Przekorzystnego z 200 zł premią, po 12 miesiącach otrzymasz blisko 690 zł (przez 120 dni podwyższonego oprocentowania 30 tys. zł objęte będzie stawką 3%, natomiast reszta - standardowym 0,7%).

Na podium znalazło się także Konto Oszczędnościowe w T-Mobile Usługi Bankowe, również z oprocentowaniem 3%, ale tylko na 92 dni. Bardzo ważną kwestią jest tutaj kwota – korzystne oprocentowanie otrzymasz, jeśli założysz jednocześnie konto osobiste (Freemium lub Premium) i wpłacisz mniej niż 50 tys. zł (według naszych obliczeń - ok. 49 798 zł). Dlaczego? Otóż w tym banku po przekroczeniu sumy środków 50 tys. oprocentowanie całej kwoty spada do standardowego poziomu, zatem jeśli chcemy otrzymywać wyższe odsetki, warto o tym pamiętać. Dzięki tym zasadom po roku zyskasz ok. 620 zł.

Credit Agricole również oferuje atrakcyjne konto dla posiadaczy 50 tys. zł. Na Rachunku Oszczędzam zyskasz 3% dla kwot do 30 tys. zł przez 4 miesiące i tutaj także możesz skorzystać jednocześnie z promocji konta osobistego (łącznie 200 zł premii). Po 12 miesiącach, razem z premią za ROR, otrzymasz ok. 575 zł (środki ponad 30 tys. zł są oprocentowane standardowo, także w trakcie obowiązywania wyższego oprocentowania).

Najlepsze konta oszczędnościowe dla kwot do 50 tys. zł

Konto

Oprocentowanie

Okres

Kwota

Zysk po 12 miesiącach

Konto Oszczędnościowe w Banku Pekao

3,0%

120 dni

do 30 tys. zł

687 zł

Konto Oszczędnościowe w T-Mobile Usługi Bankowe

3,0%

92 dni

poniżej 50 tys. zł

621 zł

Rachunek Oszczędzam w ofercie "Na start" w Credit Agricole

3,0%

4 miesiące

do 30 tys. zł

575 zł

Wysoki zysk z ulokowanych 100 tys. zł

Najciekawiej prezentują się propozycje dla wyższych kwot - ok. 100 tys. zł. Choć bez problemu możesz tu skorzystać z już wcześniej opisanych ofert (wtedy część Twoich oszczędności będzie jednak oprocentowana według standardowej stawki), to radzimy Ci rozejrzeć się także w kontach, które promocyjnym oprocentowaniem obejmują dokładnie taką kwotę. Możesz tu dodatkowo oszczędzać aktywnie w ramach ofert na “nowe środki” i powiększać swój zysk - przykładem jest zwycięzca w tej kategorii, czyli Konto Oszczędnościowe Profit w Banku Millennium. 2,7% przez 100 dni (przy założeniu niezmienności warunków) jest osiągalne nawet po zakończeniu okresu podwyższonego oprocentowania, a łącząc ofertę z promocją Konta 360 z premią 200 zł, po 12 miesiącach Twój zysk wyniesie prawie 2400 zł!

Wysokie odsetki zarobimy także na Otwartym Koncie Oszczędnościowym w ING. Oprocentowanie dla nowych klientów wynosi tu 2,5% przez 4 miesiące, jednak nasz zysk może być wyższy dzięki ofercie na “nowe środki” z taką samą stawą. Jeśli dodamy do tego promocję konta osobistego z premią 160 zł, Twój zysk po roku wyniesie ponad 2100 zł.

W tym miesiącu w ramach ofert dla 100 tys. zł wyróżniliśmy także Konto Mega Oszczędnościowe w Alior Banku. Dla “nowych środków” lokowanych na tym rachunku możemy otrzymać 2,6% przez 3 miesiące (pod warunkiem wpływu wynagrodzenia). Po 12 miesiącach korzystania z kolejnych edycji promocji otrzymamy ok. 1985 zł zysku.

Najlepsze konta oszczędnościowe dla kwot do 100 tys. zł

Konto

Oprocentowanie

Okres

Kwota

Zysk po 12 miesiącach

Konto Oszczędnościowe Profit w Banku Millennium

2,7%

100 dni

do 100 tys. zł

2399 zł

Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING

2,5%

4 miesiące

do 100 tys. zł

2191 zł

Konto Mega Oszczędnościowe w Alior Banku

2,6%

3 miesiące

do 100 tys. zł

1985 zł

Propozycje dla wysokich kwot – min. 200 tys. zł

Jeśli posiadasz min. 200 tys. zł, nie obawiaj się - Twoje oszczędności wciąż mogą pracować na korzystnych warunkach. Przykładem niech będzie lider tej kategorii rachunków - Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku, które w ofercie na “nowe środki” oferuje 2,7% przez 122 dni. Korzystając aktywnie z tej propozycji – po uwzględnieniu 50 zł premii za założenie ROR-u z polecenia – po roku zyskasz ponad 3600 zł odsetek.

Ofertę dla wysokich kwot - aż 500 tys. zł - przygotował także mBank. eKonto oszczędnościowe na nowe środki pozwala zyskać 2,7% przez 4 miesiące. Wprawdzie musisz posiadać także mKonto intensive, ale to możesz założyć w promocji z 300-złotową premią. Lokując w mBanku 200 tys. zł na 12 miesięcy, zarobisz ok. 3227 zł.

Ostatnia propozycja z tej kategorii to Konto Oszczędnościowe Citigold z oprocentowaniem 2,5%. Korzystne warunki obowiązują tu przez 4 miesiące, jednak musisz jednocześnie utrzymywać w Citibanku wysokie saldo oszczędności. Jeśli nie jest to dla Ciebie przeszkodą, to po roku w ramach tej oferty zyskasz ok. 1516 zł.

Najlepsze konta oszczędnościowe dla kwot od 200 tys. zł

Konto

Oprocentowanie

Okres

Kwota

Zysk po 12 miesiącach

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku

3,5% “na start”

2,7% na “nowe środki”

12 miesięcy

122 dni

do 10 tys. zł

do 200 tys. zł

3671 zł

eKonto oszczędnościowe na nowe środki w mBanku

2,7%

4 miesiące

do 500 tys. zł

3227 zł

Konto Oszczędnościowe Citigold w Citibanku

2,5%

4 miesiące

do 300 tys. zł

1516 zł

Wystarczy odrobina chęci, a zyski przyjdą z czasem

To prawda – w oszczędzaniu liczy się cierpliwość i choć trochę zaangażowania. Jeśli zależy Ci na jak najwyższym zysku i jesteś gotowy pilnować terminów, aby otrzymywać wyższe oprocentowanie, to możesz zyskać naprawdę wysokie odsetki. Weź przy tym pod uwagę ewentualną premię w promocji konta osobistego - może warto założyć także ROR, który przyniesie Ci dodatkowe korzyści. Wszystko w Twoich rękach.

Jeśli wciąż nie podjąłeś decyzji, zerknij na nasz ranking kont oszczędnościowych i wybierz ofertę, która odpowiada Twoim oczekiwaniom.

Komentarze

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy