Wróć

Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualny ranking kont oszczędnościowych lub ranking lokat.

Najlepsze oferty oszczędnościowe w sierpniu 2021 r.

Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych

Najlepsze oferty oszczędnościowe w sierpniu 2021 r.
Spis treści

Nowy bank z oprocentowaniem od 1% do 1,5% w skali roku

Wszelkie inicjatywy przełamujące marazm na rynku oszczędności warte są uwagi; choć może propozycja Aion Banku nie rzuca na kolana, z pewnością jest jedną z ciekawszych, na jakie możesz obecnie liczyć. Na jej plus zaliczają się: brak limitu deponowanych środków, gwarancja utrzymania oprocentowania na identycznym poziomie do końca bieżącego roku i konkurencyjne stawki, brak warunków w rodzaju „nowy klient” czy „tylko nowe środki” oraz możliwość korzystania z rachunku osobistego, walutowego i platform inwestycyjnych w jednym pakiecie.

Minusy? Pakiety oferujące wyższe oprocentowanie są płatne, zatem aby zyskać 1,25% na koncie oszczędnościowym, musisz co miesiąc opłacać pakiet w cenie 29,99 zł, zaś pakiet All-Inclusive ze stawką 1,5% to już koszt 49,99 zł miesięcznie. Jak wykazaliśmy w analizie rachunku Aion Oszczędności, dopiero zdeponowanie większych kwot (ok. 50 tys. zł w przypadku najdroższego pakietu) równa się odsetkom przewyższającym koszt korzystania z pakietu. Jeśli nie jesteś zainteresowany pozostałą ofertą tej instytucji, to prawdopodobnie najlepszym dla Ciebie wyborem będzie darmowy pakiet Light z oprocentowaniem na poziomie 1,0%.

Ale uwaga: jeśli wykorzystasz nasze kody promocyjne przy otwieraniu konta w Aion Banku, będziesz mógł korzystać z płatnych pakietów przez 2 miesiące za darmo lub przez 6 miesięcy za połowę ceny. Dzięki temu możesz przez pewien czas cieszyć się podwyższonym oprocentowaniem (np. 1,5%), a po zakończeniu promocyjnych warunków bez żadnych prowizji zamienić płatny pakiet na darmowy. Szczegóły znajdziesz w artykule Aion Bank oficjalnie startuje w Polsce. Co ma do zaoferowania nowy podmiot na polskim rynku?

Sytuacja na rynku

Poza pojawieniem się Aion Banku na polskim rynku oszczędności zmieniło się niewiele. Za dobrą wiadomość możemy uznać odnowienie promocji oszczędnościowych na identycznych warunkach, np. w Getin Banku, gdzie dla nowych środków wciąż możesz zyskać 0,5% w skali roku. Nawet rynek lokat wykazuje się od kilku tygodni wyjątkową stabilnością; wspomniany już Getin Bank odnowił promocję Lokaty na Nowe Środki, wciąż gwarantując 0,5% do 200 tys. zł, zaś w pozostałych instytucjach, jeżeli pojawiły się nowe tabele oprocentowania, to zmiany w nich można uznać za kosmetyczne. 

Propozycje dla nowych klientów

Jako osoba, która dotąd nie korzystała z usług danej instytucji lub zrezygnowała z nich dawno temu, możesz niekiedy liczyć na preferencyjne warunki oszczędzania. Niektóre banki oferują wyższe stawki właśnie nowym klientom, po to, aby skusić ich do skorzystania z pozostałej oferty.

Ma to oczywiście swoją „cenę”: zwykle wymagane jest założenie wraz z kontem oszczędnościowym rachunku osobistego, ponadto promocyjne warunki po kilku miesiącach się kończą i nie ma już możliwości podniesienia oprocentowania. Deponowane kwoty też nie mogą być zbyt wysokie, zazwyczaj wyższe stawki dotyczą 10 tys. zł, maks. 20 tys. zł. Niemniej, jeśli spełniamy warunki banku, szkoda byłoby podobne oferty specjalne przegapić:

Najlepsze oferty dla nowych klientów sierpień 2021 r.

Produkt

Oprocentowanie

Okres

Kwota maksymalna

Dodatkowe warunki

Nest Lokata Witaj

Nest Bank

2,1%

6 miesięcy

10 tys. zł

Oferta dla nowych klientów banku, którzy założą darmowe Nest Konto. W przypadku lokaty na 6 miesięcy musisz zapewnić wpływ wynagrodzenia na Nest Konto w kwocie min. 1000 zł*.

Obowiązuje do odwołania.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe

Getin Bank

2,0%

12 miesięcy

10 tys. zł

Oferta dla nowych klientów, wymagane comiesięczne wpływy na konto osobiste.

Obowiązuje do 31.08.2021 r.

Lokata “Lubię to polecam”

Bank Millennium

2,0%

3 miesiące

20 tys. zł

Oferta dla uczestników programu poleceń Konta 360⁰ w Banku Millennium, wymagane spełnienie warunków promocji.

Obowiązuje do 1.10.2021 r.

Lokata Mobilna na Start

Getin Bank

2,0%

2 miesiące

10 tys. zł

Oferta dla klientów aktywujących pierwszy profil w bankowości mobilnej.

Obowiązuje do odwołania.

Moje Cele

mBank

Do 1,7%

3 miesiące

10 tys. zł

Oferta dla nowych i obecnych klientów.

Obowiązuje do 28.09.2021 r.

Moje Cele to rachunek do automatycznego oszczędzania. Konto otworzysz na stronie banku.

Smart Saver

ING Bank Śląski

1,6%

bezterminowo

5 tys. zł

Oferta dla nowych i obecnych klientów. Smart Saver to rachunek do automatycznego oszczędzania. Konto otworzysz na stronie banku.

Rachunek Oszczędzam w ofercie “Na start”

Credit Agricole

1,5%

3 miesiące

20 tys. zł

Oferta dla nowych klientów, wymagane założenie Konta dla Ciebie.

Obowiązuje do odwołania.

Konto założysz na stronie banku.

* w przypadku JDG należy wpływ na rachunek BIZnest Konto w kwocie min. 6000 zł oraz dokonać płatności do US lub ZUS

Identycznie jak w ubiegłym miesiącu najlepszą ofertą dla nowych klientów jest Nest Lokata Witaj z „zawrotnym” oprocentowaniem wynoszącym aż 2,1%. Depozyt możesz otworzyć na 3 miesiące lub na 6 miesięcy, w tym drugim wariancie konieczne jest jeszcze zapewnienie jednorazowo wpływu na konto osobiste.

Wysoko uplasowały się również propozycje Getin Banku: 2% na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym i 2% na Lokacie Mobilnej na Start to bardzo solidne oferty oszczędnościowe, na których łącznie możesz zdeponować 20 tys. zł.

Nieźle oprocentowana jest również Lokata „Lubię to polecam” Banku Millennium, trzeba jednak zaznaczyć, że jest to propozycja dla aktywnych: uzyskanie podanej stawki wymaga udziału klienta w programie poleceń banku. Zadania stawiane przed uczestnikiem nie są specjalnie trudne, ale należy dopilnować, aby spełniła je również osoba, której polecasz konto w Millennium.

Propozycje dla obecnych klientów

Jeszcze nie tak dawno najciekawszymi ofertami dla osób, które od dłuższego czasu korzystają z usług danego banku, były niemal wyłącznie promocje „na nowe środki” – czyli na oszczędności, które w wyznaczonym dniu nie były zdeponowane na rachunkach klienta. Obecnie tego rodzaju oferty specjalne mocno straciły na atrakcyjności, a oprocentowanie kont oszczędnościowych w promocjach wynosi maks. 0,5% w skali roku (BOŚ Bank, Bank Millennium, Getin Bank).

Niemniej, coraz więcej instytucji wprowadza nienajgorsze propozycje nieobciążone warunkiem „dla nowego klienta”:

Najlepsze oferty dla obecnych klientów sierpień 2021 r.

Produkt

Oprocentowanie

Okres

Kwota maksymalna

Dodatkowe warunki

Lokata na nowe środki

Kasa Stefczyka

2,2%

9 miesięcy

15 tys. zł

Oferta tylko dla członków Kasy Stefczyka, wymagane uiszczanie opłat członkowskich i posiadanie rachunku IKS Classic.

Obowiązuje do odwołania.

Moje Cele

mBank

Do 1,7%

3 miesiące

10 tys. zł

Oferta dla nowych i obecnych klientów.

Obowiązuje do 28.09.2021 r.

Moje Cele to rachunek do automatycznego oszczędzania. Konto otworzysz na stronie banku.

Smart Saver

ING Bank Śląski

1,6%

bezterminowo

5 tys. zł

Oferta dla nowych i obecnych klientów. Smart Saver to rachunek do automatycznego oszczędzania. Konto otworzysz na stronie banku.

Lokata standardowa

Inbank

1,5%

12 miesięcy

50 tys. zł

Oferta dla wszystkich klientów, brak wymogu posiadania konta osobistego.

Lokatę założysz na stronie Inbanku.

Rachunek Aion Oszczędności

Aion Bank
do 1,5% do 31 grudnia 2021 r. bez limitu

Najwyższe oprocentowanie uzyskasz w pakiecie All-Inclusive za 49,99 zł/mies. W pakiecie Smart za 29,99 zł zyskujesz 1,25%, natomiast w darmowym pakiecie Light: 1,0%.

Promocja obowiązuje do końca tego roku.

Konto Oszczędnościowe (“korzyść” do Konta Jakże Osobistego)

Alior Bank

1,0%

do 30 września 2021 r.

10 tys. zł

Oferta dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego; wyższe oprocentowanie wymaga dokonywania transakcji kartą na min. 300 zł miesięcznie.

Obowiązuje do 30.09.2021 r.

Lokata Plus

Toyota Bank

0,9%

3 lata

40 tys. zł

Oferta dla posiadaczy konta osobistego w Toyota Banku.

Już kolejny miesiąc na pierwszym miejscu plasuje się Lokata na nowe środki SKOK-u Stefczyka. Obecnie jest to najwyżej oprocentowany depozyt na rynku! Jednak warunkiem skorzystania z oferty jest uiszczanie opłat członkowskich.

Z kolei zamieszczone w tabeli rachunki Moje Cele w mBanku i Smart Saver w ING Banku Śląskim nie są „klasycznymi” kontami oszczędnościowymi, lecz rachunkami do automatycznego oszczędzania, np. reszty z transakcji bezgotówkowych. Atutem Moich Celów jest możliwość „doładowania” konta przelewem, zatem oszczędzona kwota nie musi stanowić wyłącznie procenta od wykonywanych operacji. W przypadku Smart Savera takie zasilenie rachunku wprost nie jest możliwe, ale jest pewien sposób, aby niską maksymalną kwotę objętą stawką 1,6% podwyższyć z 5 tys. zł na 25 tys. zł. Przedstawiamy go w naszej analizie.

Gdzie szukać ofert oszczędnościowych? Podsumowanie

Sytuacja na rynku oszczędności nie ulega w ostatnich miesiącach większym zmianom – z jednym istotnym wyjątkiem, czyli debiutem Aion Banku. Choć debiutant nie przebił stawkami konkurencji, dla oszczędzających zawsze lepiej jest, gdy mogą wybierać spośród wielu propozycji.

Przez ostatnie 2 lata były już podobne instytucje, początkowo oferujące dobre warunki: Inbank i BFF Banking Group. Doświadczenie podpowiada zatem, że dzisiejsza niezła oferta oszczędnościowa Aion Banku też będzie raczej krótkotrwała (choć na razie bank gwarantuje obecne stawki do końca roku). Być może jednak, nim straci ona na atrakcyjności, sytuacja na rynku oszczędności poprawi się i klienci będą mieć znacznie większy wybór lokat i kont oszczędnościowych. Tymczasem pozostaje nam szukać ciekawych okazji. 

Najkorzystniejsze oferty wciąż mają Nest Bank, Getin Bank, SKOK Stefczyka, InBank, Bank Millennium, Credit Agricole czy Alior Bank. Jeśli nie odstraszają Cię nietypowe propozycje, możesz spróbować oszczędzać z rachunkami do autooszczędzania w ING i mBanku. Więcej propozycji znajdziesz w naszym rankingu kont oszczędnościowych oraz w rankingu najlepszych lokat.

Komentarze

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy