Konto oszczędnościowe

🏆 Ranking kont oszczędnościowych – Październik 2021 r.

Lp. Nazwa konta Bank Oprocentowanie  Okres obowiązywania Zakres kwot  Wymagane konto 
🥇Rachunek Oszczędzam w ofercie „Na start”  Credit Agricole 3% 3 miesiące do 20 tys. zł  Tak 
🥈Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Bank 2% / 1,2% 12 miesięcy / 3 miesiące 10 tys. zł / 200 tys. zł  Tak 
🥉 Moje Cele mBank Do 2% 3 miesiące  do 10 tys. zł  Tak 
4. Nest Oszczędności  Nest Bank 1,5% 2 miesiące  do 50 tys. zł  Tak 
5. Konto Oszczędnościowe Profit  Bank Millennium 1% 62 dni do 25 tys. zł  Tak 

Konto oszczędnościowe – podstawowe narzędzie do oszczędzania

Do tego, że warto oszczędzać, chyba nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Nieważne, czy oszczędzamy na konkretny cel, czy po prostu na tzw. czarną godzinę – gromadzenie oszczędności zwiększa nasze bezpieczeństwo finansowe, a ponadto jest podstawą racjonalnego gospodarowania środkami, niezależnie od ich wysokości.

Skoro mamy jasność, że oszczędzanie to dobra praktyka, pozostaje kwestia wyboru odpowiednich do tego narzędzi. Od przysłowiowej skarpety czy świnki-skarbonki efektywniejsze jest wpłacanie nadwyżek na oprocentowane konto oszczędnościowe. Taki rachunek – ze względu na dużą dostępność, niski koszt i prostotę – jest dla większości klientów podstawowym produktem oszczędnościowym. Wspomniane cechy sprawiają, że z skorzystają z niego także osoby początkujące w finansach.

Głównym problemem w kwestii tego rodzaju produktów, jest… bogactwo, a konkretnie – bogactwo wyboru. Rynek kont oszczędnościowych jest bowiem na tyle urozmaicony, że od ogromu ofert może się lekko zawrócić w głowie.

Najlepsze konta oszczędnościowe, czyli jakie?

Na to pytanie możemy odpowiedzieć tak samo, jak w przypadku każdego innego produktu. Ogólnie rzecz ujmując, najlepsze konta oszczędnościowe to takie, które w największym stopniu odpowiadają Twoim potrzebom.

Musisz więc zadać sobie kilka pytań o własne oczekiwania. Poszukujesz konta dla małych czy większych kwot? Czy bierzesz pod uwagę otwarcie konta osobistego w kolejnym banku, aby tylko uzyskać wyższe oprocentowanie? A może interesują Cię oferty dla „nowych środków”, dostępne także dla obecnych klientów, z których będziesz mógł skorzystać wielokrotnie, nie tylko jednorazowo? Ważne jest zatem nie tylko oprocentowanie, ale również wielkość Twoich oszczędności oraz preferowany horyzont czasowy oszczędzania.

Ranking kont oszczędnościowych Twoim asystentem przy wyborze oferty

Oparcie decyzji na czymś więcej niż samym tylko oprocentowaniu niestety nie ułatwia sprawy. W zalewie parametrów i dodatkowych informacji bardzo łatwo się pogubić. Biorąc pod uwagę fakt, że z rachunków oszczędnościowych korzystają także osoby z niewielkim doświadczeniem w dziedzinie finansów, wybór odpowiedniej oferty może się okazać nie lada wyzwaniem.

Ranking kont oszczędnościowych to narzędzie, dzięki któremu wszystkie parametry ofert znajdziesz czytelnie uporządkowane w jednym miejscu. Zamiast poszukiwać informacji w skomplikowanych tabelach bankowych, możesz szybko je sprawdzić i porównać ze sobą. Dajemy Ci gwarancję, że dane w rankingu są zawsze aktualne, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości służymy radą i doświadczeniem.

Najnowsze artykuły