Wróć

Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualny ranking kont oszczędnościowych lub ranking lokat.

Spadków w ofertach ciąg dalszy. Najlepsze konta oszczędnościowe w czerwcu 2020 r.

Aldona Derdziak
Redaktor Moneteo.com

4 komentarze
Spadków w ofertach ciąg dalszy. Najlepsze konta oszczędnościowe w czerwcu 2020 r.
Spis treści

Ostatnie tygodnie mogły przyprawić o ból głowy nawet największego finansowego optymistę. Banki na potęgę obniżały oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych. Jeśli chodzi o te drugie, to z grona najlepszych zniknęły oferty w Pekao i ING.

Po ostatnich zmianach w oprocentowaniu przyjmujemy, że korzystne oferty oszczędnościowe powinny przynosić minimum 1% - 1,5% w skali roku.

Koniec ofert na 3%?

Pierwsza dziesiątka naszego rankingu kont oszczędnościowych wygląda już całkiem inaczej niż jeszcze miesiąc temu i nawet podium uległo lekkiej zmianie. Z pozycji lidera spadło EKO w Getin Banku, ustępując pierwszeństwa Rachunkowi Oszczędzam na 3% w Credit Agricole.

Najlepsze konta oszczędnościowe - czerwiec 2020

Konto / Bank

Oprocentowanie

Okres

Kwota maksymalna

Dodatkowe warunki

Rachunek Oszczędzam w ofercie “Na start”

Credit Agricole

3,0%

3 miesiące

20 tys. zł

Oferta dla nowych klientów.

Obowiązuje do odwołania.

Konto założysz na tej stronie banku.

Konto Oszczędnościowe (“korzyść” do Konta Jakże Osobistego”)

Alior Bank

3,0%

Do 30 czerwca 2020 r.

20 tys. zł

Oferta dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego; wyższe oprocentowanie wymaga dokonywania transakcji kartą na min. 300 zł miesięcznie.

Obowiązuje do 30.06.2020 r.

Konto w promocji założysz na tej stronie banku.

Konto Oszczędnościowe

T-Mobile Usługi Bankowe

2,5%

92 dni

49 999,99 zł

Oferta dla nowych klientów.

Obowiązuje do 30.06.2020 r.

Także 3% można jeszcze otrzymać w Alior Banku, jednak tylko do końca czerwca i wiele wskazuje na to, że potem bank wprowadzi niższą stawkę. Podium zamyka oferta Konta Oszczędnościowego dla nowych klientów T-Mobile Usługi Bankowe ze stawką 2,5%.

Trzęsienie ziemi w ofertach na nowe środki

Choć to właśnie oferty dla nowych klientów są najwyżej oprocentowane, to można z nich korzystać tylko raz i to zwykle dla niewielkich kwot. Kiedy chcielibyśmy ulokować, powiedzmy, 100 tys. zł, z pomocą przychodzą propozycje na “nowe środki”. Dzięki nim możesz przez długi czas oszczędzać na korzystnych warunkach, przelewając środki między 2-3 bankami.

Konta oszczędnościowe na nowe środki - czerwiec 2020

Konto / Bank

Oprocentowanie

Okres

Kwota maksymalna

Dodatkowe warunki

Konto Mega Oszczędnościowe

Alior Bank

1,5%

3 miesiące

100 tys. zł

Nowe środki - nadwyżka nad saldo depozytów klienta w Alior Banku na dzień 30 kwietnia 2020 r.; wyższe oprocentowanie wymaga zapewniania wpływów na konto osobiste w kwocie min. 1500 zł miesięcznie.

Oferta ważna do 11.06.2020 r.

Konto założysz na tej stronie banku.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe

Getin Bank

1,2%

62 dni

200 tys. zł

Nowe środki - nadwyżka nad saldo depozytów klienta w Getin Banku na dzień 2 czerwca 2020 r.

Oferta ważna do 28.06.2020 r.

Konto założysz na tej stronie banku.

Konto Oszczędnościowe Profit

Bank Millennium

1,0%

62 dni

100 tys. zł

Nowe środki - nadwyżka nad saldo depozytów klienta w Banku Millennium na dzień 16 maja 2020 r.

Oferta ważna do 04.07.2020 r.

Konto założysz na tej stronie banku lub w promocji konta osobistego.

To już kolejny miesiąc, kiedy obserwujemy wyraźne pogorszenie ofert na “nowe środki”. W Millennium oprocentowanie spadło aż o połowę, z kolei Getin Bank proponuje 1,2% dla kwot do 200 tys. zł. Jeszcze do piątku możesz za to skorzystać z 1,5% na Koncie Mega Oszczędnościowym w Alior Banku. Trudno przewidzieć, jak zachowa się bank w nowej edycji, jednak najbardziej prawdopodobne jest obniżenie oprocentowania w okolice 1%.

Powiększ swój zysk i skorzystaj z dodatkowej promocji!

Jeśli w danym banku jesteś nowym klientem i zakładasz rachunek po raz pierwszy, możesz połączyć oferty i otworzyć ROR w promocji, a przy tym skorzystać z wyższego oprocentowania na koncie oszczędnościowym.

Getin Bank oferuje nowym klientom 50 zł premii w programie poleceń, a dodatkowo 2% na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym.

W Credit Agricole zdobędziesz nawet 250 zł premii i 3,0% na Rachunku Oszczędzam.

Z obu ofert oszczędnościowych skorzystasz tylko raz. Pamiętaj, że po zakończeniu okresu podwyższonego oprocentowania stawka na kontach oszczędnościowych spadnie do standardowego poziomu.

Pod kątem efektywności i wysokości zysku, to oferty na “nowe środki” są korzystniejszym rozwiązaniem. Jeśli jednak zainteresowała Cię promocja konta osobistego i chciałbyś mieć szansę na premię, a bank akurat proponuje dobre oprocentowanie rachunku oszczędnościowego, warto wykorzystać okazję.

Przetasowania i nowa rynkowa jakość

Hat trick w piłce nożnej to zawsze powód do zachwytów, jednak potrójna obniżka stóp przez RPP budzi całkiem odmienne uczucia. Oszczędzający głowią się, jak osiągnąć zyski z ulokowanych pieniędzy, podczas gdy banki na potęgę tną oprocentowanie na kontach oszczędnościowych i lokatach. Takie warunki rynkowe są dość niepewne i trudno nawet przewidzieć, na jaki jeszcze ruch zdecydują się konkretne instytucje.

Nowa rynkowa jakość, od której daną ofertę można uznać za wartą uwagi, ukształtowała się obecnie na poziomie 1 - 1,5%. Poniżej tych wartości (lub na ich granicy) znajdują się obecnie oferty takich mocnych graczy jak ING, Pekao czy Millennium. Z niecierpliwością czekamy teraz na ruch Alior Banku, który na dniach powinien uruchomić kolejną promocję na Koncie Mega Oszczędnościowym, a z początkiem lipca równoległą, w ramach korzyści do Konta Jakże Osobistego. Jeśli jeszcze wahasz się, czy skorzystać z jakiejś oferty, lepiej szybko podejmij decyzję.

Komentarze

(4)
Sortuj od najnowszych
P
paladinek
Gość
18.06.2020 19:00:22

Wiecie może, jak będzie od lipca w T-Mobile dla nowych klientów?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Redaktor Moneteo.com
18.06.2020 19:27:04
@paladinek

Niestety nieciekawie - tylko 0,5% dla kwot poniżej 50 tys. zł :(

Odpowiedz

I
inqusitor
Gość
12.06.2020 16:50:55

Ja korzystam tylko z promocji na nowe środki. Żona ma jedno takie konto, ja drugie i tylko przelewamy pomiędzy kontami co kilka tygodni. Na początku dość uciążliwe było zgrać te wszystkie terminy, poxniej poszło z górki.

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Redaktor Moneteo.com
12.06.2020 16:53:09
@inqusitor

Bardzo dobry pomysł! :)

Odpowiedz