EkstraLOKATA 3M w Polskim Banku Spółdzielczym w Poznaniu

Analiza produktowa

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Pokaż więcej

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Justyna Kalicińska
Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych
Justyna Kalicińska
Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych

139 publikacji 757 komentarzy

W serwisie Moneteo zajmuje się ofertą oszczędnościową, dla przedsiębiorców oraz dla dzieci i młodzieży. Odpowiada za weryfikację i aktualność danych. Analizuje bankowe regulaminy, dokumenty oraz przepisy prawne związane z podatkami i sprawami finansowymi.

EkstraLOKATA 3M to specjalna oferta dla nowych klientów PBS w Poznaniu. Można na niej zyskać 4,5% w skali roku do 100 tys. zł.

Spis treści

EkstraLOKATA 3M może być otwarta jedynie przez nowych klientów Polskiego Banku Spółdzielczego w Poznaniu.

Na depozyt można wpłacać dowolne środki, najważniejszy jest status nowego klienta.

EkstraLokata 3M to depozyt kwartalny ze stawką 4,5% w skali roku. Minimalna kwota lokaty to 1000 zł, maksymalna: 100 tys. zł.

Zerwanie lokaty przed terminem oznacza utratę odsetek.

Ile można zyskać na ekstraLOKACIE 3M?

Poniżej zaprezentowano obliczenia zysku dla wybranych kwot do 100 tys. zł wpłacanych na ekstraLOKATĘ 3M na 3 miesiące (4,5%). Wartości uwzględniają podatek od zysków kapitałowych (tzw. podatek Belki).

Zysk z EkstraLOKATY 3M w PBS Poznań
Zysk* z ekstraLOKATY 3M w PBS w Poznaniu
Kwota lokaty Odsetki po opodatkowaniu
1 000 zł 9 zł
2 500 zł 23 zł
5 000 zł 46 zł
10 000 zł 92 zł
25 000 zł 230 zł
40 000 zł 367 zł
50 000 zł 459 zł
60 000 zł 551 zł
70 000 zł 643 zł
80 000 zł 735 zł
90 000 zł 827 zł
100 000 zł 919 zł
*zysk netto, czyli po odliczeniu podatku od zysków kapitałowych (podatku "Belki"); zysk liczony na dzień 23.05.2024 r., wartości zaokrąglono do pełnych złotych.

To trzeba wiedzieć

Depozyt może być założony jedynie przez osoby, które nigdy wcześniej nie korzystały ze wskazanych produktów Polskiego Banku Spółdzielczego w Poznaniu. Chodzi m.in. o konto osobiste, rachunek oszczędnościowy, lokatę, kredyt, pożyczkę czy kartę kredytową (również jako współwłaściciel i pełnomocnik).

Poza statusem nowego klienta do założenia ekstraLOKATY konieczne jest także wyrażenie zgody na otrzymywanie informacji handlowych oraz korespondencję drogą elektroniczną (w tym na wywołanie skutku doręczenia) oraz niewyrażenie sprzeciwu wobec przetwarzania danych i wykorzystania automatycznych systemów wywołujących oraz telekomunikacyjnych urządzeń końcowych dla celów marketingu bezpośredniego.

Choć PBS w Poznaniu nie ustalił maksymalnej liczby ekstraLOKAT posiadanych przez jednego klienta, to zaznaczył, że suma środków na wszystkich lokatach założonych przez Internet nie może przekraczać 100 tys. zł.

Wymagane konto osobiste

Do założenia ekstraLOKATY wymagane jest posiadanie rachunku osobistego w PSB w Poznaniu. Choć przez sam bank jest on określany mianem „konta osobistego”, to w praktyce jest to po prostu całkowicie darmowy rachunek służący przede wszystkim do obsługi lokaty.

Co dalej z lokatą po kapitalizacji odsetek?

Lokata ma charakter odnawialny. Po upływie umownych 3 miesięcy depozyt zostanie automatycznie przedłużony na kolejny kwartał. Oprocentowanie odnowionego depozytu wynosi ok. 0,01% w skali roku.

Bezpieczeństwo środków w PBS w Poznaniu

Pieniądze klientów Polskiego Banku Spółdzielczego w Poznaniu są objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do równowartości 100 tys. euro (ok. 450 tys. zł). Poziom bezpieczeństwa środków nie jest więc w żadnym razie niższy od tego, jaki gwarantują pozostałe banki funkcjonujące w naszym kraju.

Jak założyć ekstraLOKATĘ w PBS w Poznaniu?

Aby otworzyć ekstraLOKATĘ, w pierwszej kolejności należy założyć Rachunek depozytowy na stronie banku. Zawarcie umowy i potwierdzenie tożsamości odbywa się za pomocą przelewu weryfikacyjnego. Po wstępnej weryfikacji wniosku klient otrzymuje szczegółowe informacje na temat całej procedury otwarcia rachunku.

Założenie lokaty możliwe jest za pośrednictwem bankowości elektronicznej w terminie 85 dni od momentu podpisania umowy o Rachunek depozytowy. Należy mieć jednak na uwadze, że bank gwarantuje dostępność lokaty dla nowego klienta jedynie przez 5 dni roboczych od dnia złożenia przez niego wniosku o wspomniane konto. Jeśli zatem po tym czasie depozyt zostanie wycofany z oferty, nie będzie można z niego skorzystać.

Rachunek, z którego zlecany jest przelew weryfikacyjny, jest jednocześnie kontem do wypłaty środków z lokaty. Musi to być rachunek, przy którym nastąpiła „pełna identyfikacja tożsamości posiadacza”, czyli klienta. Wymagana jest też zgodność adresu nadawcy przelewu z adresem podanym we wniosku.

Przydatne dokumenty
Recenzja Moneteo
3.4

Justyna Kalicińska
Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych
Justyna Kalicińska
Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych

139 publikacji 757 komentarzy

W serwisie Moneteo zajmuje się ofertą oszczędnościową, dla przedsiębiorców oraz dla dzieci i młodzieży. Odpowiada za weryfikację i aktualność danych. Analizuje bankowe regulaminy, dokumenty oraz przepisy prawne związane z podatkami i sprawami finansowymi.

Nieraz zdarza się, że stosunkowo niewielkie banki spółdzielcze mają do zaoferowania nawet więcej niż najpopularniejsze banki komercyjne. Przykładem jest Polski Bank Spółdzielczy w Poznaniu, który proponuje oprocentowanie na poziomie 4,5% w skali roku na trzymiesięcznej ekstraLOKACIE.
Spis treści

Zalety

  • lokata dostępna przez Internet

Wady

  • lokata tylko dla nowych klientów
  • lokata dostępna tylko przez 85 dni po otwarciu Rachunku depozytowego i nie później niż do momentu wycofania jej z oferty
Ogólna ocena
(3.4)
Wysokość oprocentowania
(2.8)
Pozostałe warunki oferty
(4.7)

Poszukując najlepszych ofert oszczędnościowych, nie musimy wcale ograniczać się wyłącznie do wielkich instytucji szeroko reklamujących się w telewizji czy w Internecie. Równie dobre, a nawet lepsze warunki mogą bowiem przysługiwać np. klientom mniejszych banków spółdzielczych.

Oferta ekstraLOKATY to przyzwoita propozycja dla osób poszukujących w pełni bezpiecznych i krótkoterminowych form oszczędzania. W teorii bank wymaga co prawda otwarcia konta, ale mówimy tu tylko o darmowym rachunku do obsługi lokaty, co czyni ten warunek właściwie „bezbolesnym”. Poza wyrażeniem niezbędnych zgód nie jest konieczna żadna aktywność.

Komentarze i opinie

(1)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
R
R1s
Gość

Informujemy, że od dnia 23 maja 2024 r. zmianie ulega oferta lokat internetowych w PBS24w następującym zakresie:

- zmiana oprocentowania oferty dla nowych klientów ekstraLOKATA 3M na 4,5% w skali roku,

- zmiana oprocentowania oferty na nowe środki superLOKATA 3M na 4,0% w skali roku,

Odpowiedz