Wróć

Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualny ranking kont oszczędnościowych lub ranking lokat.

Najlepsze lokaty w listopadzie 2015 r.


Najlepsze lokaty w listopadzie 2015 r.
Spis treści

Średnie oprocentowanie najlepszych lokat w październiku oscylowało w okolicach 2,5 – 3,3%. Rada Polityki Pieniężnej na listopadowym posiedzeniu kolejny raz zadecydowała o utrzymaniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie, w związku z czym nie spodziewamy się znaczących wahań w zyskowności lokat w najbliższym czasie.

W tym artykule przedstawimy najlepsze, naszym zdaniem, propozycje lokat terminowych. Podzieliliśmy je na różne przedziały kwotowe: do 10 000 zł, do 100 tys. zł oraz ponad 100 tys. zł. Wybraliśmy oferty dość zróżnicowane, o różnych okresach lokowania, dopasowane do potrzeb osób o różnorodnych potrzebach i oczekiwaniach.

Lokaty do 10 tys. zł

Wśród lokat na kwotę do 10 tys. zł dominują zdecydowanie oferty dla nowych klientów, w których często należy otworzyć również konto osobiste. Najwięcej takich depozytów znajdziesz wśród lokat krótkoterminowych i kwartalnych.

 1. dbLokata w Deutsche Banku – lokata na 2 miesiące z oprocentowaniem 5% w Deutsche Banku to już tradycyjnie najlepiej oprocentowany depozyt na rynku. Jedynym warunkiem jest tu posiadanie Konta dbNET, jednak rachunek ten jest prawie bezpłatny (oprócz karty debetowej), dzięki czemu nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów.
 2. Lokata Happy w Idea Banku – kwartalna lokata z oprocentowaniem 4% dla nowych klientów nie wymaga posiadania konta osobistego i pod tym względem jest jedną z lepszych ofert na rynku. Więcej o Lokacie Happy 4% piszemy tutaj, a depozyt możesz założyć przez Internet na stronie Idea Banku.
 3. Lokata na dobry start w Eurobanku - propozycja Eurobanku to 3-miesięczny depozyt z oprocentowaniem do 4% i możliwością odnowienia ze stawką nawet 5% w skali roku (stawka 4% obowiązuje dla środków do 10 tys. zł). Oferta przeznaczona jest dla nowych klientów i wymaga także pewnej aktywności na założonym koncie osobistym.
 4. SMART Lokata na Powitanie w BIZ Banku – depozyt na 1 miesiąc w BIZ Banku z oprocentowaniem 4% to korzystna oferta dla tych osób, które poszukują krótkoterminowej lokaty bez dodatkowych produktów (np. konta osobistego).

Poza lokatami krótkoterminowymi i kwartalnymi można oczywiście skorzystać z depozytów na dłuższy okres, ale ich oprocentowanie będzie o ok. 1 p.p. niższe od podanego wyżej. Warto zatem rozważyć w pierwszej kolejności otwarcie promocyjnego depozytu dla nowych klientów banku, a dopiero później skorzystać z tradycyjnej lokaty o dłuższym terminie zapadalności.

Lokaty od 10 do 100 tys. zł

Typowe depozyty do 100 tys. zł są rzadko spotykane w ofertach banków. Instytucje z reguły nie ograniczają maksymalnej kwoty lokat, aby pozyskać od klientów jak najwięcej środków, dlatego w tej kategorii znajdziesz oferty bez limitu kwotowego lub z wysoką kwotą maksymalną.

 1. Lokata Happy Plus w Idea Banku – kwartalna lokata z oprocentowaniem 3,25% dla nowych klientów nie wymaga posiadania konta osobistego i pod tym względem jest jedną z lepszych ofert na rynku. Depozyt dostępny jest dla kwot od 10 do 100 tys. zł i jest alternatywą wobec tradycyjnej Lokaty Happy z oprocentowaniem 4%, ale niższym maksymalnym wkładem. Niestety można założyć tylko jedną wersję tej lokaty.
 2. Lokata Bezkarna w BGŻ Optima – 3-miesięczny depozyt dla nowych klientów z oprocentowaniem 3,2% zakładany jest razem z Kontem Oszczędnościowym BGŻ Optima. Ten zestaw to obecnie naprawdę korzystna okazja do pomnażania oszczędności (rachunek oszczędnościowy jest całkowicie bezpłatny). Lokatę Bezkarną możesz założyć przez Internet, przechodząc na stronę BGŻOptima.
 3. Lokata Maxi w Banku Pocztowym – 3-letnia lokata ze średnim oprocentowaniem 3% to propozycja dla posiadaczy Pocztowego Konta ZawszeDarmowego (jeśli nie chcesz otwierać rachunku, oprocentowanie wyniesie 2,8%). Oprocentowanie depozytu jest progresywne i rośnie co kwartał od 1,2 do 5%.
 4. Lokata Słoneczna III w Noble Banku - kolejna odsłona Lokaty Słonecznej to obecnie półroczny depozyt z oprocentowaniem 2,8%. Na lokatę można wpłacić nowe środki, stanowiące nadwyżkę nad saldo depozytów klienta z dnia 30 lipca.

Lokaty od 100 tys. zł

Lokaty z ostatniej grupy skierowane są głównie do osób dysponujących większym kapitałem. W większości są to depozyty długoterminowe (zapewniające wysoki zysk), jednak nie brakuje tu także ofert o krótszych okresach lokowania środków.

 1. Lokata Rentierska Gold XI w Noble Banku – ta trzyletnia lokata z oprocentowaniem 3,25% to najlepsza długoterminowa propozycja oszczędnościowa dla osób z wysokim kapitałem (500 tys. zł – 20 mln zł). Jeżeli jesteś zainteresowany ofertą, wypełnij formularz na stronie Noble Banku.
 2. Lokata Welcome w Lion's Banku - lokata zakładana na 3 miesiące z oprocentowaniem 3,5% dla kwot min. 100 tys. zł to propozycja dla klientów z większą gotówką, z której możemy skorzystać w oddziale banku. Wersja online depozytu posiada oprocentowanie o 0,25 p.p. niższe.
 3. Lokata Fair Play w Idea Banku – 24-miesięczny depozyt z oprocentowaniem 3% to oferta dla osób, które chcą mieć możliwość zerwania lokaty przed terminem. Jeśli zrobimy to po upływie 13 miesiąca, oprocentowanie wyniesie 2,65% (zerwanie wcześniej skutkuje utratą prawa do odsetek).
 4. Lokata Power w Idea Banku – lokata w Idea Banku może być założona na 6 lub 9 miesięcy z oprocentowaniem 2,9%. Na depozyt można wpłacić nowe środki, stanowiące nadwyżkę nad saldo depozytów klienta z dnia 20 października 2015 r.

Sytuacja na rynku lokat

W październiku sytuacja na rynku lokat była dość ożywiona. Pojawiły się nowe oferty, głównie krótkoterminowe i kwartalne, jednak większość z nich została po czasie wycofana.

We minionym miesiącu w Idea Banku pojawiło się dość dużo nowych ofert, przy czym nie były one ograniczone kwotowo. Przykłady to miesięczna Lokata Halloween na 3,5% czy półroczna Lokata Oby do Wiosny na 2,95%. Interesująca była (i jest) nowa wersja Lokaty Happy – Lokata Happy Plus, którą nowi klienci mogą założyć dla kwot od 10 do 100 tys. zł. W BGŻ Optima powróciła 4-miesięczna Lokata Deklasująca na nowe środki z oprocentowaniem 2,7%.

Jeśli chodzi o obniżki oprocentowania, to zaobserwowaliśmy je m.in. w Plus Banku, gdzie oprocentowanie niektórych Lokat Internetowych spadło o ok. 0,1 p.p. Ponadto wraz z połączeniem Alior Banku i Meritum Banku depozyty tej ostatniej instytucji zostały wycofane z oferty, natomiast w FM Banku PBP nie znajdziemy już promocyjnych wersji SMART Lokat.

Komentarz redakcji

Październik na rynku lokat był dość dynamiczny. Niektóre banki dość intensywnie zmieniały swoją ofertę depozytową, jednak tylko uważne śledzenie propozycji lokat pozwalało na skorzystanie z korzystnie oprocentowanych produktów – większość promocyjnych depozytów została już wycofana.

Czołówka naszego rankingu od kilku miesięcy w zasadzie nie ulega zmianie, a depozyty te wciąż warte są uwagi. Niestety stopy procentowe wciąż są niskie, a przy obecnej sytuacji politycznej i gospodarczej mogą jeszcze spaść, dlatego trudno przewidzieć dalszą politykę depozytową banków.

Atrakcyjne oferty mogą być dostępne przez krótki czas, warto więc śledzić nasz ranking i strony internetowe banków, aby korzystne okazje nas nie ominęły.

Komentarze

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy