Wróć

Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualny ranking kont oszczędnościowych lub ranking lokat.

Ile zyskasz na święta? Najlepsze konta oszczędnościowe w grudniu 2019

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych

4 komentarze
Ile zyskasz na święta? Najlepsze konta oszczędnościowe w grudniu 2019
Spis treści

Do tej pory w naszych comiesięcznych zestawieniach przyglądaliśmy się kontom oszczędnościowym z różnych punktów widzenia. Zaczęliśmy od ofert “na nowe środki”, ale nie zapomnieliśmy też o propozycjach dla nowych klientów. Ostatnio z kolei wzięliśmy pod lupę te rachunki oszczędnościowe, które pozwalają też na dodatkową premię za założenie konta osobistego.

Tym razem postanowiliśmy połączyć wszystkie wspomniane warianty i wyłonić najlepsze konta oszczędnościowe, kierując się zarówno zyskiem po pełnym roku oszczędzania, jak i kwotą, jaką mamy do dyspozycji.

Nie tylko oprocentowanie się liczy

W tym celu podzieliliśmy nasze zestawienie na propozycje dla osób, które posiadają odpowiednio 10 tys. zł, 50 tys. zł, 100 tys. zł i więcej niż 200 tys. zł. W każdej kategorii wskazaliśmy najkorzystniejsze, naszym zdaniem, rachunki oszczędnościowe i podaliśmy maksymalny zysk, który otrzymamy po 12 miesiącach oszczędzania, licząc od 1 grudnia 2019 r. do 30 listopada 2020 r.

Założyliśmy przy tym, że obowiązujące obecnie warunki dla każdego z tych kont nie ulegną zmianie. Przyjęliśmy, że środki najpierw wpłacamy na rachunek oszczędnościowy w ofercie specjalnej (dla nowych klientów lub na nowe środki z ewentualną premią w promocji konta osobistego), a następnie korzystamy z oprocentowania standardowego. W kolejnych edycjach naszego zestawienia być może zmienimy to założenie. Dajcie nam znać w komentarzach, czy aktywnie korzystacie z ofert oszczędnościowych, czy preferujecie jednorazowy wybór konta na dłuższy okres.

Propozycje dla 10 tys. zł

Zacznijmy od ofert dla stosunkowo niskiej kwoty – do 10 tys. zł. Za najlepszą uznaliśmy Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku, gdzie “na start” zyskasz 3,5% przez 12 miesięcy pod warunkiem systematycznych wpływów na konto osobiste, a do tego możesz otrzymać 50 zł premii za założenie ROR-u z polecenia. Twój zysk po roku, z uwzględnieniem tego bonusu, wyniesie ok. 334 zł.

Jako drugie doceniliśmy Konto Oszczędnościowe w Alior Banku w ramach “korzyści” do Konta Jakże Osobistego. Tu również możesz połączyć odsetki z 200 zł premii w promocji ROR-u i po 12 miesiącach uzyskać ok. 309 zł.

Zaskoczeniem może być ostatnia pozycja rachunku oszczędnościowego, który jest najwyżej oprocentowany na rynku, czyli Konta Oszczędnościowego w Citibanku w ramach promocji 4%. Po roku zyskasz tu tylko 152 zł, a do tego musisz spełnić dość wyśrubowane warunki, aby cieszyć się lepszym oprocentowaniem. 

Najlepsze konta oszczędnościowe dla kwot do 10 tys. zł

Konto

Oprocentowanie

Okres

Kwota

Zysk po 12 miesiącach

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku

3,5% “na start”

2,7% na “nowe środki”

12 miesięcy

122 dni

do 10 tys. zł

do 200 tys. zł

334 zł
Konto Oszczędnościowe (“korzyść” Konta Jakże Osobistego) w Alior Banku 3,0% do 31 marca 2020 r. do 20 tys. zł 309 zł

Konto Oszczędnościowe (promocja 4%) w Citibanku

4,0%

4 miesiące

do 10 tys. zł

152 zł

50 tys. zł to już konkretny zysk

Propozycje dla osób, które posiadają 50 tys. zł, również wyglądają obiecująco. Prym wiedzie tu Konto Oszczędnościowe w Banku Pekao ze stawką 3% dla kwot do 30 tys. zł. Jeśli wpłacisz 50 tys. zł na ten rachunek i skorzystasz jednocześnie z promocji Konta Przekorzystnego z 200 zł premii, to po roku otrzymasz aż 762 zł zysku (w okresie 180 dni podwyższonego oprocentowania 30 tys. zł objęte będzie stawką 3%, natomiast reszta - standardowym 0,7%).

Drugą wartą uwagi ofertą jest Konto Oszczędnościowe w T-Mobile Usługi Bankowe, również z oprocentowaniem 3%, ale tylko na 92 dni. Ważnym zastrzeżeniem jest tutaj ograniczenie kwotowe - wyższą stawkę otrzymasz, zakładając jednocześnie rachunek osobisty (Freemium lub Premium) i wpłacając mniej niż 50 tys. zł (według naszych obliczeń - ok. 49 798 zł). Jeśli w którymś momencie stan Konta Oszczędnościowego osiągnie tę granicę, to całość środków będzie objęta standardowym oprocentowaniem. Trzymając się tych zasad, po 12 miesiącach zyskasz ok. 620 zł.

Ostatnie konto oszczędnościowe polecane dla posiadaczy maks. 50 tys. zł oferuje Credit Agricole. Rachunek Oszczędzam objęty jest stawką 3% dla kwot do 30 tys. zł przez 4 miesiące i również tutaj możesz upiec dwie pieczenia na jednym ogniu i skorzystać równocześnie z promocji konta osobistego (łącznie 200 zł premii). Łącznie po roku możesz zyskać ok. 583 zł (w okresie podwyższonego oprocentowania środki przewyższające 30 tys. zł są oprocentowane stawką standardową).

Najlepsze konta oszczędnościowe dla kwot do 50 tys. zł

Konto

Oprocentowanie

Okres

Kwota

Odsetki po 12 miesiącach

Konto Oszczędnościowe w Banku Pekao

3,0%

180 dni

do 30 tys. zł

762 zł

Konto Oszczędnościowe w T-Mobile Usługi Bankowe

3,0%

92 dni

poniżej 50 tys. zł

620 zł

Rachunek Oszczędzam w ofercie "Na start" w Credit Agricole

3,0%

4 miesiące

do 30 tys. zł

583 zł

Wysokie odsetki z ulokowanych 100 tys. zł

Jeśli posiadasz już większe oszczędności - ok. 100 tys. zł - możesz wybierać zarówno spośród wszystkich powyższych rachunków (licząc się z tym, że część środków będzie oprocentowana standardowo), jak również zdecydować się na oferty, w których wyższe oprocentowanie dotyczy dokładnie takiej kwoty. Tak jest w przypadku Konta Oszczędnościowego w promocji 3% w Citibanku. Tutaj po 12 miesiącach oszczędzania otrzymamy prawie 1300 zł odsetek, ale wymaga to od nas spełnienia określonych warunków (m.in. posiadania karty kredytowej).

Trochę mniej, bo ok. 1149 zł, zyskamy po roku na Koncie Oszczędnościowym Profit w Banku Millennium. Bank cyklicznie oferuje 2,7% przez 92 dni, jednak wymaga wpłaty "nowych środków". Łącząc rachunek oszczędnościowy z nową promocją z 200 zł premii, możesz zarobić naprawdę konkretną sumę.

Nieco niższe odsetki otrzymamy na Otwartym Koncie Oszczędnościowym w ING. Choć ten rachunek w ofercie “na start” oprocentowany jest niższą stawką niż jego konkurenci – 2,5% przez 4 miesiące - to dzięki połączeniu z promocją konta osobistego (z premią 140 zł) Twój zysk będzie sporo wyższy.

Najlepsze konta oszczędnościowe dla kwot do 100 tys. zł

Konto

Oprocentowanie

Okres

Kwota

Odsetki po 12 miesiącach

Konto Oszczędnościowe (promocja 3%) w Citibanku

3,0%

6 miesięcy

do 100 tys. zł

1298 zł

Konto Oszczędnościowe Profit w Banku Millennium 2,7% 92 dni do 100 tys. zł 1149 zł

Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING

2,5%

4 miesiące

do 100 tys. zł

1087 zł

Najwyższy zarobek przy min. 200 tys. zł

Przyglądając się ofertom kont oszczędnościowych, można dojść do wniosku, że najlepsze propozycje dostępne są jedynie dla dość niskich kwot. Nic bardziej mylnego - jeśli Twoje oszczędności wynoszą min. 200 tys. zł, to wciąż możesz korzystać z atrakcyjnych rachunków. Przykładem może być Konto Oszczędnościowe Citigold z oprocentowaniem 2,7% dla kwot do 300 tys. zł. Specjalna oferta pozwoli Ci osiągnąć ok. 3447 zł zysku po roku, jednak przynajmniej przez 6 miesięcy będziesz musiał utrzymywać w Citibanku wysokie saldo środków.

Niższy, ale wciąż spory zarobek otrzymasz, jeśli ulokujesz 200 tys. zł w mBanku, wpłacając nowe środki na promocyjne eKonto oszczędnościowe na nowe środki. Dodatkowy warunek to posiadanie mKonta intensive w ofercie z premią, bo tylko wtedy oprocentowanie rachunku oszczędnościowego wyniesie 2,7%, a nasz roczny zysk – ok. 2358 zł.

Ostatnią ofertą dla wysokich kwot, na którą zwróciliśmy uwagę, jest Elastyczne Konto Oszczędnościowe w ofercie na “nowe środki” w Getin Banku. Oprocentowanie to 2,7% do 200 tys. zł, można jednak połączyć specjalne warunki na rachunku oszczędnościowym z premią w programie poleceń konta osobistego (50 zł) i zyskać po 12 miesiącach łącznie ok. 2058 zł odsetek.

Najlepsze konta oszczędnościowe dla kwot od 200 tys. zł

Konto

Oprocentowanie

Okres

Kwota

Odsetki po 12 miesiącach

Konto Oszczędnościowe Citigold w Citibanku

2,7%

6 miesięcy

do 300 tys. zł

3447 zł

eKonto oszczędnościowe na nowe środki w mBanku

2,7%

4 miesiące

do 500 tys. zł

2358 zł

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku

3,5% “na start”

2,7% na “nowe środki”

12 miesięcy

122 dni

do 10 tys. zł

do 200 tys. zł

2058 zł

Konta oszczędnościowe mają moc!

W zależności od tego, ile posiadasz oszczędności i jak elastycznie podchodzisz do bankowych ofert, propozycje kont oszczędnościowych są wyjątkowo zróżnicowane. To do Ciebie należy decyzja, czy chcesz skorzystać tylko z rachunku oszczędnościowego, wpłacając “nowe środki”, czy może założyć też konto osobiste w promocji i zyskać oprócz odsetek premię w gotówce. Najlepsze oferty pozwalają na ponad 3000 zł zysku po roku, a takie kwoty już działają na wyobraźnię.

Jeśli wciąż wahasz się, z której propozycji skorzystać, zajrzyj do naszego rankingu kont oszczędnościowych, a z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Komentarze

(4)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
J
JolanTa
Gość

Dlaczego zabrakło w zestawieniu Konta Profit od Millennium? Jak się przyjrzeć jest premia za ROR, 2,7% do 100k i przewidywalne cykle dla nowych środków.

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@JolanTa

W chwili publikacji tekstu w Millennium nie było premii w gotówce za ROR, stąd brak Konta Profit w zestawieniu. Wczoraj sytuacja się nieco zmieniła, więc zaktualizowaliśmy już tekst o nowe informacje.

Odpowiedz

J
JolanTa
Gość

W Aliorze przedłużyli promocję korzyści na 3%.

Oprocentowanie 3% w skali roku na koncie oszczędnościowym (do kwoty 20 tys. zł) obowiązuje do 31 marca 2020 r.

Przy okazji, na telefonie nie widać całej tabeli.

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@JolanTa

Dzięki za informację - poprawione.

Co do tabeli - teraz powinno być ok.

Odpowiedz