Wróć

Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualny ranking kont oszczędnościowych lub ranking lokat.

Ochłodzenie w ofertach dla oszczędzających. Najlepsze konta oszczędnościowe w lutym 2020

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych

Ochłodzenie w ofertach dla oszczędzających. Najlepsze konta oszczędnościowe w lutym 2020
Spis treści

Banki niestrudzenie zachęcają nas do skorzystania ze swojej oferty kont osobistych i oszczędnościowych. Kolejny raz przygotowaliśmy dla Was zestawienie propozycji dla konkretnych kwot: 10, 50, 100 i 200 tys. zł. Niestety, w porównaniu do poprzedniego miesiąca oferty rachunków do oszczędzania nie prezentują się już tak interesująco.

Oprocentowanie to nie wszystko

Nasze comiesięczne podsumowania ofert kont oszczędnościowych opierają się na konkretnych założeniach. Przyjęliśmy, że chcemy oszczędzać przez 12 miesięcy i mamy do dyspozycji określoną kwotę (patrz wyżej). Dodatkowo uwzględniliśmy poniższe warunki:

  • okres oszczędzania liczymy od 1 lutego 2020 do 31 stycznia 2021 r.;
  • przyjmujemy, że rok liczy 365 dni (dla ujednolicenia obliczeń);
  • co do zasady z konta oszczędnościowego korzystamy aktywnie, czyli wpłacamy “nowe środki” w ramach promocji tak często, jak to możliwe;
  • przyjmujemy, że podane oprocentowanie i pozostałe warunki dla każdego z kont oszczędnościowych nie zmienią się przez najbliższy rok,
  • w miarę możliwości korzystamy także z promocji konta osobistego, aby powiększyć nasz zysk.

Tylko dwie oferty dla 10 tys. zł

W kategorii dla niskich kwot do tej pory mieliśmy naprawdę solidne propozycje, jednak Citi Handlowy nie zdecydował się na kolejną odsłonę promocji z 4% na Koncie Oszczędnościowym. Na szczęście nic straconego, bowiem na rynku wciąż znajdziemy korzystne oferty dla kwoty 10 tys. zł. Pierwszą jest Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku w ofercie dla nowych klientów. Bank proponuje tu 3,5% przez całe 12 miesięcy pod warunkiem regularnych wpływów na ROR, a do tego, jeśli założysz konto osobiste z polecenia, możesz zyskać jeszcze 50 zł premii. Po roku Twój zysk wyniesie ponad 330 zł (odsetki + premia).

Drugą propozycję dla niewielkich oszczędności przygotował Alior Bank w ramach “korzyści” do Konta Jakże Osobistego. Do końca marca 2020 r. na koncie oszczędnościowym można otrzymać 3,0% dla kwot do 20 tys. zł, natomiast po 12 miesiącach nasz zarobek wyniesie ok. 75 zł. Wprawdzie taki zysk może rozczarowywać, jednak zawsze istnieje szansa, że bank przedłuży okres wyższego oprocentowania.

Najlepsze konta oszczędnościowe dla kwot do 10 tys. zł

Konto

Oprocentowanie

Okres

Kwota

Zysk po 12 miesiącach

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku

3,5% “na start”

2,7% na “nowe środki”

12 miesięcy

92 dni

do 10 tys. zł

do 100 tys. zł

334 zł

Konto Oszczędnościowe (“korzyść” Konta Jakże Osobistego) w Alior Banku

3,0%

do 31 marca 2020 r.

do 20 tys. zł

75 zł

Stabilne oferty dla średnich oszczędności

Propozycje oszczędnościowe dla osób, które posiadają ok. 50 tys. zł, już kolejny miesiąc przedstawiają się wyjątkowo stabilnie. Najlepiej sytuacja wygląda w przypadku Konta Oszczędnościowego w Banku Pekao, które oferuje 3% przez 120 dni. Połączenie tej oferty oszczędnościowej z promocją Konta Przekorzystnego (200 zł premii) pozwoli Ci na blisko 700 zł zysku po roku, a do tego zyskasz nowoczesny i niedrogi rachunek osobisty. Pamiętaj tylko, że środki ponad 30 tys. zł będą oprocentowane standardowo (0,7%).

Drugie miejsce wśród ofert dla 50 tys. zł przypadło T-Mobile Usługi Bankowe i jego Kontu Oszczędnościowemu. Rachunek oprocentowany jest na 3,0% w skali roku przez 92 dni, a z takich warunków skorzystają nowi klienci, którzy założą Konto Freemium lub Premium. Ważnym szczegółem tej propozycji jest samo naliczanie oprocentowania - wyższą stawką objęte są tylko kwoty poniżej 50 tys. zł. Jeśli wpłacisz dokładnie taką kwotę, to będzie ona już objęta stawką standardową, zatem aby mieć pewność, że Twój zysk będzie maksymalny, wpłać na Konto Oszczędnościowe w TMUB ok. 49 798 zł, a po roku zyskasz ponad 620 zł odsetek.

Ostatnie konto w tej kategorii to Rachunek Oszczędzam w Credit Agricole z oprocentowaniem 3% w skali roku przez 4 miesiące. Łącząc ofertę oszczędnościową z promocją konta osobistego, zyskujemy po 12 miesiącach ponad 570 zł zysku (kwoty ponad 30 tys. zł oprocentowane są standardowo).

Najlepsze konta oszczędnościowe dla kwot do 50 tys. zł

Konto

Oprocentowanie

Okres

Kwota

Zysk po 12 miesiącach

Konto Oszczędnościowe w Banku Pekao

3,0%

120 dni

do 30 tys. zł

687 zł

Konto Oszczędnościowe w T-Mobile Usługi Bankowe

3,0%

92 dni

poniżej 50 tys. zł

621 zł

Rachunek Oszczędzam w ofercie "Na start" w Credit Agricole

3,0%

4 miesiące

do 30 tys. zł

575 zł

Korzystne oferty dla posiadaczy 100 tys. zł

Propozycje kont oszczędnościowych dla kwoty 100 tys. zł także wyglądają podobnie co miesiąc temu. Niezmiennie najlepiej prezentuje się tu Konto Oszczędnościowe Profit w Banku Millennium, gdzie praktycznie cały rok możemy zyskiwać 2,7% dla kwot do 100 tys. zł. Po tym czasie otrzymamy ok. 2200 zł odsetek.

Na korzystne połączenie ofert pozwala także ING Bank Śląski. Otwarte Konto Oszczędnościowe w tym banku zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów, objęte jest stawką 2,5% przez 4 miesiące. Warto dodać, że obecnie trwa również promocja konta osobistego z premią 160 zł, zatem bez problemu możemy skorzystać z obu propozycji i zmaksymalizować nasz zysk – po 12 miesiącach zarobimy ponad 2000 zł.

Również Alior Bank w dalszym ciągu zachęca klientów do założenia swojego Konta Mega Oszczędnościowego. Promocyjne oprocentowanie tego rachunku to obecnie nawet 2,6% w skali roku przez 3 miesiące, o ile skorzystasz jednocześnie z konta osobistego w Aliorze i będziesz zapewniał wpływy wynagrodzenia na ROR. Taka aktywność po roku zapewni Ci blisko 1700 zł zysku.

Najlepsze konta oszczędnościowe dla kwot do 100 tys. zł

Konto

Oprocentowanie

Okres

Kwota

Zysk po 12 miesiącach

Konto Oszczędnościowe Profit w Banku Millennium

2,7%

100 dni

do 100 tys. zł

2204 zł

Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING

2,5%

4 miesiące

do 100 tys. zł

2031 zł

Konto Mega Oszczędnościowe w Alior Banku

2,6%

3 miesiące

do 100 tys. zł

1666 zł

Propozycja dla krezusów

Oferty dla osób, które posiadają min. 200 tys. zł, podobnie jak te dla kwoty 10 tys. zł, pogorszyły się w stosunku do ubiegłego miesiąca. W tej kategorii nie znajdziemy już eKonta oszczędnościowego na nowe środki w mBanku, jednak wciąż mamy inne propozycje.

Najlepszą jest Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku w ofercie na “nowe środki”. Wprawdzie stawką 2,7% są obecnie objęte oszczędności tylko do 100 tys. zł, to jednak nadwyżka ponad tę kwotę (do 400 tys. zł) oprocentowana jest na 2%, dzięki czemu lokując w Getinie 200 tys. zł otrzymujemy średnią stawkę 2,35%. Jeśli dodamy do tego 50 zł premii w programie poleceń konta osobistego, nasz roczny zysk wyniesie – bagatela - aż 3300 zł!

Jeszcze w styczniu Citi Handlowy wprowadził kolejną promocję Konta Oszczędnościowego Citigold. Przez 4 miesiące możemy na nim zyskać 2,5% dla kwot do 300 tys. zł, co da nam ponad 1500 zł zysku po 12 miesiącach. Niestety, coś za coś - takie oprocentowanie otrzymamy tylko wtedy, jeśli spełnimy dość wyśrubowane warunki oferty (m.in. założenie drogiego konta Citigold czy utrzymanie salda depozytów w Citibanku w kwocie min. 400 tys. zł).

Najlepsze konta oszczędnościowe dla kwot od 200 tys. zł

Konto

Oprocentowanie

Okres

Kwota

Zysk po 12 miesiącach

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku

3,5% “na start”

2,7% na “nowe środki”

12 miesięcy

92 dni

do 10 tys. zł

do 100 tys. zł

3300 zł

Konto Oszczędnościowe Citigold w Citibanku

2,5%

4 miesiące

do 300 tys. zł

1516 zł

Mniej dobrych ofert, ale wciąż jest w czym wybierać

W porównaniu do poprzedniego miesiąca daje się zauważyć lekkie pogorszenie w ofertach kont oszczędnościowych. Nie otrzymamy już magicznych 4% w Citibanku ani nie ulokujemy wysokich kwot na niezły procent w mBanku. Na szczęście nie oznacza to, że pozostałe rachunki oszczędnościowe przestały być atrakcyjne. Wciąż możemy otrzymywać odsetki rzędu kilkuset, a nawet kilku tysięcy złotych i jest to całkiem realne. Wystarczy aktywne podejście do oszczędzania - korzystanie z rankingu kont oszczędnościowych, wybieranie najlepszych w danym momencie ofert i systematyczne lokowanie środków na jak najlepszych warunkach.

Komentarze

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy