Wróć

Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualny ranking kont oszczędnościowych lub ranking lokat.

Najkorzystniejsze lokaty bankowe w sierpniu 2018 r.

R
Redaktor Najlepszekonto.pl

Najkorzystniejsze lokaty bankowe w sierpniu 2018 r.
Spis treści
Pokaż więcej

Skuteczne oszczędzanie komplikują także ograniczenia co do maksymalnej kwoty lokaty. W przypadku większości depozytów z czołówki maksimum, jakie można na nie wpłacić, wynosi najwyżej 10-20 tys. zł. Jeśli ktoś dysponuje większą kwotą, będzie miał spore problemy z korzystnym ulokowaniem swoich pieniędzy (pewnym rozwiązaniem może być tu rozdzielenie posiadanego kapitału i skorzystanie z kilku różnych ofert).

Lokata niejedno ma imię

Wiedząc, że każdy oszczędzający różni się m.in.. pod względem kwoty posiadanego kapitału oraz preferencji np. co do horyzontu czasowego inwestycji, w naszym tekście wyróżniliśmy najlepsze lokaty w pięciu osobnych kategoriach. Dzięki temu znajdziesz najlepszą ofertę, której charakterystyka jest najlepiej dopasowana do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Najlepsze lokaty w sierpniu 2018 roku w swoich kategoriach

Kategoria

Nazwa lokaty

Okres oszczędzania

Efektywne oprocentowanie brutto

Najlepsza lokata dla rozpoczynającego oszczędzanie (dla nowego klienta)

Lokata Happy w Idea Banku

3 miesiące

4,00%

Najlepsza lokata dla dotychczasowych klientów

Lokata Sprint 180 dni w promocji Toyota Banku

6 miesięcy

3,75%

Najlepsza lokata dla osoby zamożnej

Lokata w promocyjnej ofercie konta Citigold w Citibanku

3 miesiące

4,00%

Najlepsza lokata „bez haczyków”

Lokata Bezkarna w BGŻOptima

3 miesiące

3,50%

Najlepsza lokata długoterminowa

EKOlokata 5 na 5 w BOŚ Banku

5 lat

2,84%

Najkorzystniejsza lokata dla rozpoczynającego oszczędzanie (dla nowego klienta danego banku)

Nr 1 - Lokata Happy w Idea Banku

Lokata Happy w Idea Banku to w naszej ocenie najlepsza lokata oferowana obecnie na polskim rynku bankowym. Jej największym atutem jest bardzo wysokie oprocentowanie, wynoszące aż 4% w skali roku. Niewątpliwym plusem jest także brak konieczności posiadania konta osobistego. Niestety, ten 3-miesięczny depozyt założyć mogą tylko osoby, które do tej pory nie korzystały z usług Idea Banku ani Lion’s Banku. Lokata idealnie sprawdzi się dla osób rozpoczynających swoją przygodę z oszczędzaniem – do jej założenia wystarczy bowiem zaledwie 500 zł, maksimum to natomiast 20 tys. zł.

Nr 2 - Lokata Welcome w Lion’s Banku

Lokata Welcome oferowana przez Lion’s Bank pod względem większości parametrów bliźniaczo przypomina Lokatę Happy. Także tutaj możliwy do osiągniecia zysk wynosi do 4% w skali roku, a czas oszczędzania to 3 miesiące.

Wadą jest jednak to, że założyć można tylko jedną tego typu lokatę, a jeśli kiedykolwiek korzystaliśmy z usług Lion’s Banku lub Idea Banku, oferta nie będzie dla nas dostępna. Dodajmy jeszcze, że maksymalny, oferowany zysk osiągną osoby, które wpłacą na Lokatę WELCOME kwotę z przedziału 500 zł – 20 tys. zł. W przypadku wyższych sum – wynoszących do 100 tys. zł - oprocentowanie będzie już niższe i wyniesie 3%.

Nr 3 - Nest Lokata Witaj w Nest Banku

Nest Lokata Witaj to oferta skierowana do osób, które założą bezpłatny rachunek Nest Konto. Ten trzy lub sześciomiesięczny depozyt (do wyboru) oferuje oprocentowanie na poziomie 4% w skali roku. Podobnie jak w przypadku wymienionych wcześniej ofert – Nest Lokata Witaj idealnie nadaje się dla osób szukających swojej pierwszej lokaty. Minimalna wpłata to bowiem tylko 1 tys. zł. Niestety maksimum wynosi tylko 10 tys. zł, co oznacza, że osoby z większym kapitałem depozytu już nie założą.

Najlepsza oferta dla dotychczasowych klientów - Lokata Sprint 180 dni z premią w Toyota Banku

Pod względem swoich podstawowych parametrów Lokata Sprint 180 dni jakoś szczególnie nie zachwyca. Oferowane oprocentowanie to 2,5% w skali roku, a maksymalna kwota, jaką można w ten sposób odłożyć, to 18 tys. zł.

Sytuacja radykalnie się zmieni, jeśli otworzy się lokatę w ramach trwającej do końca sierpnia promocji Toyota Banku. Można w niej uzyskać aż 50 zł dodatkowej premii, co sprawi, że Lokata Sprint 180 dni automatycznie wskoczy na pozycję zdecydowanego lidera w grupie lokat dla dotychczasowych klientów danego banku. Po uwzględnieniu oferowanej premii efektywne oprocentowanie tego depozytu to nawet 3,75%.

Przypominamy jednak, że do otwarcia lokaty niezbędne jest posiadanie konta osobistego w Toyota Banku. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na Konto Jedyne, którego maksymalny koszt prowadzenia to 2,49 zł miesięcznie (ale jeśli założymy lokatę na kwotę min. 2,5 tys. zł, wówczas opłata nie zostanie pobrana).

Najlepsza oferta dla zamożnych - promocyjna lokata w Citibanku

A teraz coś dla osób dysponujących znacznie poważniejszymi zasobami gotówki. Rejestrując się w aktualnie trwającej promocji konta osobistego Citigold w Citibanku, otrzymamy możliwość założenia 3-miesięcznej lokaty z oprocentowaniem 4% w skali roku. Maksymalna kwota tego depozytu może wynieść aż 300 tys. zł. Jednocześnie jest to minimum, jakie należy utrzymać na rachunkach w Citibanku, aby nie zostać obciążony wysoką, bo aż 220 złotową opłatą za ich prowadzenie.

Mało tego – po jego zakończeniu pieniądze można przenieść na konto oszczędnościowe i zagarnąć jeszcze 2000 zł dodatkowej premii. W sumie, jak wyliczyliśmy w naszej analizie, w ciągu pół roku korzystania z usług Citibanku możemy liczyć na efektywną stopę zwrotu na poziomie przekraczającym 3,9%.

Najlepsza oferta „bez haczyków” - Lokata Bezkarna w BGŻ Optima

Lokata Bezkarna w BGŻOptima to aktualnie najlepsza oferta w kategorii „bez haczyków”. Ten 3-miesięczny depozyt pozwala zarobić 3,5% w skali roku, a kwota jaką możemy ulokować, to od 1 tys. do 20 tys. zł. Ogromną zaletą prezentowanej lokaty jest gwarancja otrzymania odsetek w przypadku jej przedwczesnego zerwania. Tego typu opcji nie zapewnia prawie żadna oferta konkurencji.

Do założenia Lokaty Bezkarnej wymagane jest posiadanie Konta Oszczędnościowego Smart. Jego prowadzenie jest jednak całkowicie bezpłatne, a do tego oprocentowanie rachunku to aż 2,6% w skali roku dla kwot to 100 tys. zł. Połączenie lokaty i konta w BGŻOptima stworzy więc prawdziwy „wehikuł”, który sprawi, że nasze oszczędności zaczną przyrastać w bardzo przyzwoitym tempie.

Najkorzystniejsza lokata długoterminowa - EKOlokata 5 na 5 w BOŚ Banku

Jeśli ktoś rozgląda się za ofertą umożliwiającą długoterminową lokatę posiadanych oszczędności, to EKOlokata 5 na 5 będzie prawdopodobnie najlepszym wyborem. Do założenia tego 5-letniego depozytu nie jest konieczne posiadanie konta osobistego w BOŚ Banku, a oferowane oprocentowanie to 2,84%. Lokata oferuje częściową ochronę przed utratą odsetek w przypadku jej przedwczesnego zerwania. Minimum, jakie można zdeponować, to tylko 1000 zł, bez ograniczeń co do maksymalnej kwoty.

Podsumowanie

Zdajemy sobie sprawę, że ciężko jest porównywać ze sobą tak różne lokaty jak np. 3-miesięczna Lokata Happy i 5-letnia EKOlokata 5 na 5. Stąd w naszym zestawieniu prezentujemy najlepsze depozyty z podziałem na poszczególne kategorie.

Wszystkie wymienione przez nas oferty zdecydowanie na plus wyróżniają się na tle swojej konkurencji. Oferowane przez nie oprocentowanie jest przynajmniej 2-krotnie wyższe, niż wynosi aktualnie rynkowa średnia, a i reszta warunków, takich jak chociażby prostota założenia, należy zaliczyć jako atut.

Jeśli natomiast Waszym zdaniem w naszym zestawieniu zabrakło jakiejś lokaty lub chcielibyście zaproponować wprowadzenie dodatkowej kategorii, nie wahajcie się dać nam o tym znać – jesteśmy do Waszej dyspozycji.

Komentarze

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy