Wróć

Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualny ranking kont oszczędnościowych lub ranking lokat.

Najkorzystniejsze lokaty terminowe w kwietniu 2015 r.


Najkorzystniejsze lokaty terminowe w kwietniu 2015 r.
Spis treści

W tym artykule przedstawimy najlepsze, naszym zdaniem, propozycje lokat terminowych w podziale na 4 główne kategorie. Wybraliśmy oferty dość zróżnicowane, dopasowane do potrzeb osób o różnorodnych potrzebach.

Lokaty krótkoterminowe

W tej kategorii warto zwrócić uwagę na lokaty promocyjne. Jeżeli dopiero teraz zaczynasz oszczędzać, możesz skorzystać z interesujących promocji depozytów, które są dostępne jedynie dla nowych klientów banków.

 1. dbLokata w Deutsche Banku – ta 2-miesięczna lokata z oprocentowaniem 5% to obecnie jedna z najlepszych krótkoterminowych okazji do oszczędzania i jedyna lokata z oprocentowaniem 5% na rynku. Jedynym warunkiem jej założenia jest posiadanie Konta dbNET, jednak rachunek ten jest prawie bezpłatny, dzięki czemu nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów.
 2. SMART Lokata na Powitanie w BIZ Banku – miesięczny depozyt w BIZ Banku z oprocentowaniem 4% to korzystna oferta dla tych osób, które poszukują krótkoterminowej lokaty bez dodatkowych produktów (np. konta osobistego).
 3. Lokata na Start w Getin Online – 2-miesięczna lokata z oprocentowaniem 3,5% i niską kwotą minimalną (500 zł) to korzystna krótkoterminowa okazja oszczędnościowa bez konieczności zakładania rachunku osobistego i dłuższego wiązania się z bankiem.
 4. Lokata Welcome w Lion's Banku – lokata zakładana na 1 miesiąc z oprocentowaniem 3,1% dla kwot min. 100 tys. zł to propozycja, z której możemy skorzystać w oddziale banku. Wersja online depozytu posiada oprocentowanie o 0,1 p.p. niższe.

Osoby dysponujące większą gotówką powinny wziąć także pod uwagę ofertę Noble Banku (lokata 3,5% z wymogiem otwarcia ROR-u).

Lokaty kwartalne

W tej grupie lokat również odnotowaliśmy interesujące oferty dla nowych klientów. Decydując się na te depozyty, zyskasz nieco więcej niż na lokatach krótkoterminowych (ponieważ dłużej oszczędzasz), jednak zwykle będziesz musiał założyć konto osobiste.

 1. Lokata Mobilna w Raiffeisen Polbanku – kwartalna lokata z oprocentowaniem 4% to obecnie jedna z lepszych ofert na rynku. Wprawdzie limit kwot jest dość ograniczony (1000 - 10 tys. zł), jednak w ramach promocji można zyskać dużo więcej - wystarczy założyć oprocentowane Wymarzone Konto w ofercie Comperia Bonus, a następnie samą lokatę. Do odebrania jest 65 zł premii, jednak oferta ważna jest tylko do 15 kwietnia.
 2. Plan Depozytowy 80 dni w Toyota Banku – 80-dniowa lokata w Toyota Banku z oprocentowaniem 3,5% to w obecnych warunkach naprawdę dobra propozycja. Limity kwotowe to od 3 do 7 tysięcy złotych, a sama lokata wymaga posiadania konta osobistego w Toyota Banku. Jeśli założysz depozyt wraz z Kontem Jedynym w ramach tej promocji, możesz zyskać dodatkowe 60 zł premii od organizatora (spółki Agora SA).
 3. Lokata Bezkarna w BGŻ Optima – jedną z lepszych ofert na rynku pozostaje kwartalna lokata z oprocentowaniem 4% zakładana razem z bezpłatnym Kontem Oszczędnościowym BGŻ Optima. Ten zestaw to obecnie jedna z najbardziej korzystnych okazji do pomnażania oszczędności. Lokatę Bezkarną założysz na stronie banku BGŻOptima.
 4. Lokata Happy w Idea Banku – 3-miesięczna lokata z oprocentowaniem 4% dla nowych klientów nie wymaga posiadania konta osobistego i jest jedną z lepszych ofert na rynku. Jedynym mankamentem oferty jest niska kwota maksymalna – 10 tys. zł (dla tzw. lokat startowych jest to jednak częsta praktyka). Lokatę Happy możesz w kilka minut założyć przez internet.

W tej kategorii  depozytów możesz również korzystać z lokat mobilnych np. w BZ WBK czy Millennium (warto sprawdzić, czy nie wymagają one konta osobistego), czy z lokat na nowe środki (oprocentowane ok. 2,8%).

Lokaty średnioterminowe

W tej kategorii oprocentowanie najlepszych ofert oscyluje w okolicach 2,8-3% i niejednokrotnie wymaga większej aktywności i kwoty kapitału. Oferta lokat standardowych również jest warta uwagi, jednak ich parametry nie są obecnie zbyt atrakcyjne (poniżej 2%)

 1. Lokata Fair Play w Idea Banku – półroczna lokata z oprocentowaniem 3% i możliwością zerwania lokaty od 5 miesiąca z zachowaniem części wypracowanych odsetek. Do założenia depozytu nie jest wymagane konto osobiste, a wniosek można złożyć przez Internet.
 2. Lokata Powitalna 3% w Credit Agricole – 9-miesięczny depozyt z wysokim 3% dla nowych klientów banku Credit Agricole (lokata dostępna w ciągu 6 miesięcy od założenia rachunku osobistego w banku). Maksymalna kwota, którą można wpłacić, to 50 tys. zł.
 3. Lokata 210-dniowa w Alior Banku – depozyt na 210 dni z oprocentowaniem 2,85% to oferta dla osób, które posiadają dostęp do bankowości elektronicznej Alior Banku i wpłacą na lokatę nowe środki (nadwyżka nad saldo wg stanu na dzień 19 stycznia 2015 r.).
 4. Lokata Internetowa w Meritum Banku - półroczna lokata z oprocentowaniem 2,8% to propozycja dla każdego, która nie wymaga założenia konta osobistego.

Lokaty długoterminowe

W grupie lokat 12-36M wysokie oprocentowanie wymaga spełnienia określonych warunków (zwykle wniesienie wysokiego wkładu). Depozyty standardowe są oprocentowane ok. 2,3-2,8% i znajdują się w ofercie niektórych banków.

 1. Lokata Rentierska Gold XI w Noble Banku – ta trzyletnia lokata z oprocentowaniem 3,25% to najlepsza długoterminowa propozycja oszczędnościowa dla osób dysponujących wysokim kapitałem (150 tys. zł – 20 mln zł).
 2. Lokata Direct+ Internet w Santander Consumer Banku – depozyt na 36 miesięcy z oprocentowaniem 3% to oferta dla tych, którzy mają do dyspozycji min. 5000 zł. Lokata nie wymaga dodatkowych produktów, a wniosek można założyć online, na stronie Santander Banku.
 3. Lokata na Szczycie w Getin Online – to roczny depozyt z progresywnym oprocentowaniem, które po uśrednieniu wynosi 2,9%. Z lokaty można skorzystać poprzez wniosek internetowy.
 4. Lokata Internetowa w Plus Banku – 24-miesięczny depozyt z oprocentowaniem 2,7% to całkiem dobra długoterminowa propozycja oszczędnościowa, która nie wymaga spełnienia specjalnych warunków. Niska kwota minimalna (1000 zł) i stałe oprocentowanie sprawiają, że warto rozważyć tę ofertę, tym bardziej, że nie trzeba zakładać rachunku osobistego w Plus Banku.

Komentarz redakcji

Marcowa obniżka stóp procentowych wciąż wywiera wpływ na rynek bankowy. Na początku kwietnia duże cięcia przeprowadził Getin Bank (wraz z internetowym Getin Online) oraz Noble Bank, na skutek czego oprocentowanie popularnych depozytów obniżono nawet o 0,5 p.p. W ofertach banków nie brakuje promocyjnych lokat, jednak nastawione są one głównie na pozyskanie nowych klientów lub dodatkowych pieniędzy (stąd częste lokaty na tzw. nowe środki).

Sytuacja na rynku wciąż się stabilizuje, a banki ciągle dostosowują oprocentowanie swoich depozytów do obecnych stóp NBP. Jeśli dla wyższego oprocentowania jesteś gotowy np. założyć konto, możesz skorzystać z naprawdę atrakcyjnych ofert oraz specjalnych promocji, choć propozycji standardowych lokat także nie brakuje. Pamiętaj przy tym, aby nie wahać się zbyt długo z podjęciem decyzji, gdyż bank może obniżyć oprocentowanie, dlatego sprawdź już teraz nasz ranking lokat bankowych i wybierz najlepszą lokatę dla siebie.

Komentarze

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy