Wróć

Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualny ranking kont oszczędnościowych lub ranking lokat.

Najkorzystniejsze lokaty terminowe w maju 2015 r.


Najkorzystniejsze lokaty terminowe w maju 2015 r.
Spis treści

W tym artykule przedstawimy najlepsze, naszym zdaniem, propozycje lokat terminowych. Wybraliśmy oferty dość zróżnicowane, dopasowane do potrzeb osób o różnorodnych potrzebach.

Lokaty krótkoterminowe

Wśród lokat tej kategorii banki oferują przede wszystkim lokaty dla nowych klientów, stąd znaczna ilość takich promocyjnych depozytów. Warto zwrócić na nie uwagę, jeśli dopiero zaczynasz oszczędzać.

 1. dbLokata w Deutsche Banku – dwumiesięczna lokata z oprocentowaniem 5% w Deutsche Banku to jedna z najlepszych krótkoterminowych okazji do oszczędzania dla stosunkowo niedużych kwot (2000 - 10 000 zł) i jedyny depozyt ze stałym oprocentowaniem 5% na rynku. Jedynym warunkiem jest tu założenie konta dbNET.
 2. Lokata Wiosenna w Expanderze – miesięczny depozyt z oprocentowaniem 4,5% to oferta dla nowych klientów doradcy finansowego Expander. Kwoty, które można wpłacić na lokatę, to od 30 do 60 tys. zł, a środki lokowane są w Meritum Banku. Uwaga: oferta ważna do 15 maja!
 3. SMART Lokata na Powitanie w BIZ Banku – depozyt na 1 miesiąc w BIZ Banku z oprocentowaniem 4% to korzystna oferta dla tych osób, które poszukują krótkoterminowej lokaty bez dodatkowych produktów (np. konta osobistego).
 4. Lokata na Start w Getin Online – 2-miesięczna lokata z oprocentowaniem 3,5% i niską kwotą minimalną (500 zł) to korzystna krótkoterminowa okazja do oszczędzania.

Osoby z większym kapitałem mogą również rozważyć ofertę Lion's Banku (Lokata Welcome na 2,6%), czy Noble Banku (Lokata na Otwarcie 3,5% z wymogiem otwarcia ROR-u).

Lokaty kwartalne

Lokaty na 3 miesiące przynoszą nieco wyższy zysk dzięki dłuższemu okresowi oszczędzania. Ta grupa lokat także obejmuje lokaty promocyjne, dla nowych klientów, jednak nie brakuje tu standardowych depozytów lub tzw. lokat na nowe środki, jednak ich oprocentowanie oscyluje w okolicach 2,5%.

 1. Lokata Bezkarna w BGŻ Optima – kwartalna lokata ze stałym, 4% oprocentowaniem dla nowych klientów. Depozyt zakładany jest razem z Kontem Oszczędnościowym BGŻ Optima. Ten zestaw to obecnie, naszym zdaniem, najbardziej korzystna okazja do pomnażania oszczędności. Rachunek oszczędnościowy jest całkowicie bezpłatny, a z oferty możesz skorzystać po przejściu na stronę BGŻOptima.
 2. Lokata Happy w Idea Banku – 3-miesięczna lokata z oprocentowaniem 4% dla nowych klientów nie wymaga posiadania konta osobistego i pod tym względem jest jedną z lepszych ofert na rynku. Jedynym mankamentem oferty jest niska kwota maksymalna wynosząca 10 tys. zł. Lokatę Happy możesz założyć przez Internet w ciągu kilku minut, po przejściu na stronę Idea Banku.
 3. Lokata Welcome w Lion's Banku - lokata zakładana na 3 miesiące z oprocentowaniem 3,5% dla kwot min. 100 tys. zł to propozycja, z której możemy skorzystać w oddziale banku. Wersja online depozytu posiada oprocentowanie o 0,1 p.p. niższe, a lokatę w tej wersji założysz na stronie Lion's Banku.
 4. Lokata Mobilna w Raiffeisen Polbanku – kwartalna lokata z oprocentowaniem 3,25% to obecnie jedna z lepszych ofert na rynku. Limit kwot jest dość ograniczony (1 - 10 tys. zł), a do tego należy posiadać konto osobiste, jednak zestawienie lokaty z np. Wymarzonym Kontem (które jest oprocentowane i posiada gwarancję niezmienności opłat) może przynieść konkretne korzyści.

Lokaty średnioterminowe

Oprocentowanie najlepszych ofert w tej kategorii to ok. 2,8 - 3,0% i często wymaga większego kapitału i aktywności klienta. Standardowe lokaty są tu mniej atrakcyjne (oprocentowanie ok. 2% - 2,5%).

 1. BIZ Lokata Pro w BIZ Banku – półroczna lokata z oprocentowaniem 2,9% to oferta dla posiadaczy konta osobistego lub oszczędnościowego w BIZ Banku. Wniosek można złożyć przez internet,a na depozycie ulokujesz od 1000 zł wzwyż.
 2. Lokata 210-dniowa w Alior Banku – depozyt na 210 dni z oprocentowaniem 2,85% to oferta dla osób, które posiadają dostęp do bankowości elektronicznej Alior Banku i wpłacą na lokatę nowe środki (nadwyżka nad saldo z dnia 8.04.2015 r.).
 3. Lokata Powitalna 2,8% w Credit Agricole – 9-miesięczny depozyt z wysokim oprocentowaniem (jak na aktualną sytuację na rynku depozytów), wynoszącym 2,8% dla nowych klientów banku Credit Agricol. Lokata jest dostępna w ciągu 6 miesięcy od założenia rachunku osobistego w banku. Maksymalna kwota, którą można wpłacić, to 50 tys. zł.
 4. Lokata Jak Marzenie w Getin Online – lokata standardowa na 6 miesięcy z oprocentowaniem 2,7% to propozycja, która nie wymaga założenia konta osobistego.

Lokaty długoterminowe

W grupie lokat 12 - 36M wysokie oprocentowanie dotyczy głównie lokat trzyletnich i dwuletnich i wymaga spełnienia określonych warunków (zwykle wniesienie wysokiego wkładu). Depozyty standardowe są oprocentowane ok. 2,3 - 2,8%.

 1. Lokata Rentierska Gold XI w Noble Banku – ta trzyletnia lokata z oprocentowaniem 3,25% to najlepsza długoterminowa propozycja oszczędnościowa dla osób z wysokim kapitałem (500 tys. zł – 20 mln zł).
 2. Lokata Direct+ Internet w Santander Consumer Banku – depozyt na 36 miesięcy z oprocentowaniem 3% to oferta dla tych, którzy mają do dyspozycji min. 5000 zł. Lokata nie wymaga dodatkowych produktów. Wniosek o lokatę możesz złożyć za pośrednictwem strony Santander Banku (po wypełnieniu wniosku skontaktuje się z Tobą konsultant banku i przeprowadzi Cię przez proces zakładania lokaty).
 3. Lokata Otwarta w Getin Online – 24-miesięczny depozyt z oprocentowaniem 2,75% to ciekawa propozycja oszczędnościowa z możliwością wcześniejszego wycofania środków. Co 6 miesięcy przez trzy określone dni możesz zerwać lokatę, jednak jej oprocentowanie wyniesie wówczas 2,5%. Nie trzeba zakładać konta osobistego ani spełniać innych szczególnych warunków.
 4. Lokata Internetowa w Plus Banku – 24-miesięczny depozyt z oprocentowaniem 2,7% to całkiem dobra długoterminowa propozycja oszczędnościowa, która nie wymaga spełnienia specjalnych warunków. Niska kwota minimalna (1000 zł) i stałe oprocentowanie sprawiają, że warto rozważyć tę ofertę, tym bardziej, że nie trzeba zakładać rachunku osobistego w Plus Banku.

Sytuacja na rynku lokat

W kwietniu zaobserwowaliśmy dalszy ciąg spadków oprocentowania lokat po marcowej obniżce stóp przez Radę Polityki Pieniężnej.

W ubiegłym miesiącu mieliśmy do czynienia z wieloma obniżkami popularnych depozytów. Najwięcej zmian zaszło w ofertach Getin Banku i jego internetowego oddziału Getin Online – np. obniżka oprocentowania Lokaty na Start czy Mobilnej do 3,5%; Noble Banku - wycofanie lokaty Silver X i obniżka oprocentowania Lokaty na Otwarcie. Idea Bank był z kolei długo liderem rankingów i choć pojawiły się tu nowe oferty, to obecnie oprocentowanie promocyjnych lokat kształtuje się na przeciętnym poziomie (Lokata Happy – 4%, Lokata Stabilna – do 2,6%).

Zmiany nie ominęły też Meritum Banku – tutaj Lokata Start jest oprocentowana już tylko na 4% (wcześniej 4,5%), a Lokaty Internetowe również sporo straciły na atrakcyjności (wcześniej ich oprocentowanie mieściło się w przedziale 2,4 - 3,1%, obecnie tylko 1,9 - 2,6%). Obniżki odnotowaliśmy także w Credit Agricole (Lokata Powitalna 9M - spadek z 3% na 2,8%) i BOŚ Banku (obniżki, a w końcu wycofanie EkoLokaty Premium).

Miłym zaskoczeniem jest natomiast pojawienie się Lokaty Wiosennej w Expanderze. Oferta depozytów krótkoterminowych nie jest obecnie zbyt interesująca, dlatego promocyjna lokata dla nowych klientów doradcy finansowego to ciekawa propozycja.

Komentarz redakcji

Banki ciągle dostosowują swoje oferty do obecnych warunków rynkowych. Pierwsza połowa kwietnia przyniosła liczne obniżki oprocentowania depozytów, szczególnie tych popularnych i atrakcyjnych.

Obecnie trudno obiektywnie ocenić, która lokata jest najlepsza, ponieważ to w dużej mierze zależy od naszych indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych, a w kontekście obniżek na rynku tym bardziej nie jest to proste.

Nasze mini-zestawienie przedstawia wybrane oferty, które postanowiliśmy wyróżnić w tym miesiącu, jednak jeśli chcesz zapoznać się z innymi lokatami, sprawdź nasze pełne zestawienie, które aktualizujemy każdego dnia. Wciąż nie brakuje dość atrakcyjnych ofert, jednak niektóre wymagają spełnienia dodatkowych warunków, dlatego jeśli jesteś gotowy np. założyć konto i tym samym skorzystać z lepszego oprocentowania, nie wahaj się i skorzystaj z wybranej propozycji już teraz.

Komentarze

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy