Wróć

Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualny ranking kont oszczędnościowych lub ranking lokat.

Najlepsze oferty oszczędnościowe w kwietniu 2021 r.

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych

Najlepsze oferty oszczędnościowe w kwietniu 2021 r.
Spis treści

Sytuacja na rynku

Oprocentowanie kont oszczędnościowych w ostatnich tygodniach było raczej stabilne. Ze znaczących zmian warto odnotować przedłużenie oferty dla nowych klientów na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku (2%) czy odnowienie podwyższonego oprocentowania dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego w Alior Banku (1%). Jeśli chodzi o rynek lokat, to sytuacja kształtowała się różnie. Z jednej strony mieliśmy duże cięcia na Lokacie Facto w BFF Banking Group i mniejsze spadki w Nest Banku, z drugiej zaś – nieco lepsze warunki, które zaoferował Inbank.

Zastanawiasz się, gdzie najlepiej ulokować swoje oszczędności? Przygotowaliśmy dla Ciebie krótkie podsumowanie wybranych, wartych uwagi ofert kont oszczędnościowych i lokat. Podzieliliśmy je na propozycje dla nowych klientów oraz dla osób, które korzystają już z usług danej instytucji.

Oferty na start

Wystarczy rzut oka na nasz ranking kont oszczędnościowych oraz ranking lokat, aby stwierdzić, że najlepsze obecnie oferty dostępne są dla nowych klientów danego banku. Jeśli do tej pory nie miałeś do czynienia z konkretną instytucją, możesz skorzystać z propozycji konta lub lokaty “na start” i zyskać oprocentowanie nawet 2% w skali roku. Haczyk? Niewielka kwota maksymalna objęta wyższą stawką (co najwyżej 20 tys. zł) oraz nierzadko konieczność spełnienia dodatkowych warunków.

Najlepsze oferty dla nowych klientów - kwiecień 2021

Produkt

Oprocentowanie

Okres

Kwota maksymalna

Dodatkowe warunki

Elastyczne Konto Oszczędnościowe 

Getin Bank

2,0%

12 miesięcy

10 tys. zł

Oferta dla nowych klientów, wymagane comiesięczne wpływy na konto osobiste. 

Obowiązuje do 31.05.2021 r.

Lokata “Lubię to polecam”

Bank Millennium

2,0%

3 miesiące

20 tys. zł

Oferta dla uczestników programu poleceń Konta 360⁰ w Banku Millennium, wymagane spełnienie warunków promocji.

Obowiązuje do 1.10.2021 r.

Lokata Mobilna na Start

Getin Bank

2,0%

2 miesiące

10 tys. zł

Oferta dla klientów aktywujących pierwszy profil w bankowości mobilnej.

Obowiązuje do odwołania.

Moje Cele 

mBank

Do 1,8%

3 miesiące

10 tys. zł

Oferta dla nowych i obecnych klientów. Obowiązuje do 31.05.2021 r. Moje Cele to rachunek do automatycznego oszczędzania. Konto otworzysz na stronie banku.

Rachunek Oszczędzam w ofercie “Na start” 

Credit Agricole

1,5%

3 miesiące

20 tys. zł

Oferta dla nowych klientów, wymagane założenie Konta dla Ciebie.

Obowiązuje do odwołania. 

Konto założysz na stronie banku.

Jak łatwo zauważyć, w tym miesiącu wyróżniliśmy dwie propozycje Getin Banku. Elastyczne Konto Oszczędnościowe pozwala zyskać nowym klientom 2% przez całe 12 miesięcy, podobnie jak Lokata Mobilna na Start. Takie samo oprocentowanie można zyskać na Lokacie Lubię to polecam w Banku Millennium, dostępnej jako nagroda w programie poleceń. Godny uwagi jest także rachunek Moje Cele w mBanku. Przy regularnym zasilaniu tego konta przez 3 miesiące możemy zyskać 1,8%, co na tle rynku jest naprawdę dobrą propozycją.

Warto wspomnieć tutaj o dość nietypowej ofercie powitalnej, czyli Lokacie 1,2,3% w Banku Pekao. Jest ona skierowana do klientów dawnego Idea Banku, którzy zdecydują się zamknąć posiadane dotychczas produkty i otworzyć Konto Przekorzystne w Pekao. Na półrocznej lokacie można zyskać nawet 3%, jednak najwyższe oprocentowanie wymaga zainwestowania dodatkowo w TFI i wyrobienia karty kredytowej.

Propozycje dla obecnych klientów

Kategoria “dla obecnych klientów” jest nieco umowna. Wyodrębniliśmy tu oferty dla osób, które korzystają już z usług danego banku, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć konto oszczędnościowe czy lokatę także jako nowy klient. Wtedy zwykle trzeba związać się z bankiem na dłużej, ponieważ poniższe propozycje często wymagają posiadania rachunku osobistego.

Najlepsze oferty dla obecnych klientów - kwiecień 2021

Produkt

Oprocentowanie

Okres

Kwota maksymalna

Dodatkowe warunki

Lokata na nowe środki

Kasa Stefczyka

2,2%

9 miesięcy

15 tys. zł

Oferta tylko dla członków Kasy Stefczyka, wymagane uiszczanie opłat członkowskich i posiadanie rachunku IKS Classic.

Obowiązuje do odwołania.

Konto Oszczędnościowe (“korzyść” do Konta Jakże Osobistego)

Alior Bank

1,0%

do 30 czerwca 2021 r.

10 tys. zł

Oferta dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego; wyższe oprocentowanie wymaga dokonywania transakcji kartą na min. 300 zł miesięcznie.

Obowiązuje do 30.06.2021 r.

Lokata standardowa

Inbank

1,0%

12 miesięcy

50 tys. zł

Oferta dla wszystkich klientów, brak wymogu posiadania konta osobistego.

Lokatę założysz na stronie Inbanku.

Rachunek Oszczędnościowy

Santander Consumer Bank

0,8%

do 5 maja 2021 r.

100 tys. zł

Oferta na “nowe środki”.

Obowiązuje do 05.05.2021 r.

Konto założysz na stronie banku.

Lokata Plus

Toyota Bank

0,8%

12 miesięcy

2 lata

3 lata

40 tys. zł

Oferta dla posiadaczy konta osobistego w Toyota Banku.

Trudno w to uwierzyć, ale jedną z lepszych propozycji dla każdego jest Lokata na nowe środki w Kasie Stefczyka. Choć SKOK-i nie cieszą się popularnością, to wspomniany depozyt oprocentowany jest aż na 2,2% w skali roku! Jedynym haczykiem jest tu konieczność posiadania konta i ponoszenia opłat członkowskich na rzecz Kasy.

W obecnych warunkach nieźle wygląda także oferta dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego w Alior Banku. Jeśli wybierzesz odpowiednią korzyść do rachunku i będziesz regularnie płacił kartą, Twoje konto oszczędnościowe do końca czerwca przyniesie Ci 1% zysku. Tyle samo otrzymasz na rocznej Lokacie standardowej w estońskim Inbanku i to do 50 tys. zł. Nieco mniej, bo 0,8%, możesz zyskać na Rachunku Oszczędnościowym w Santander Consumer Banku (na “nowe środki”) oraz na Lokacie Plus w Toyota Banku (depozyt wymaga posiadania konta).

Warto wiedzieć, że rachunek Moje cele w mBanku także jest dostępny dla obecnych klientów - wystarczy, że 31 grudnia 2020 r. posiadali oni w tym banku na kontach oszczędnościowych i lokatach mniej niż 1000 zł. Drugą niezłą propozycją godną uwagi jest wspomniane wcześniej Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku w ofercie na “nowe środki”. Można tu zyskać 0,5%, za to aż do 200 tys. zł.

Trudny klimat do oszczędzania

Nikt nie ma wątpliwości, że osoby lokujące środki na kontach oszczędnościowych i lokatach mają ciągle pod górkę. Banki uparcie zmieniają swoje oferty na gorsze, a nasza motywacja do oszczędzania maleje z każdą obniżką oprocentowania. Jak mawiał klasyk “Taki mamy klimat” i niestety trudno coś poradzić na obecną sytuację gospodarczą (notabene korzystną dla kredytobiorców!), jednakże z każdej sytuacji jest wyjście.

Warto być aktywnym i śledzić zmiany na rynku kont i lokat, rozważać różne możliwości, nawet założyć nowe konto osobiste (jeśli nie sprawi nam dodatkowego problemu), aby skorzystać z dobrej oferty. Nasze pieniądze powinny pracować na siebie na jak najlepszych warunkach, a te – co widać w naszym przeglądzie ofert oszczędnościowych – wciąż są dostępne.

Komentarze

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy