Wróć

Nowe lokaty dla nowych klientów banków


Nowe lokaty dla nowych klientów banków
Spis treści

W niniejszym artykule prezentujemy dwie nowe lokaty na polskim rynku - EKOlokatę Powitalną w Bossabanku oraz lokatę Gra Wstępna w mBanku. Oba depozyty charakteryzują się 4% oprocentowaniem.

Bossabank i BOŚ Bank

Od pewnego czasu w Banku Ochrony Środowiska oraz jego internetowej platformie Bossabank pojawiają się godne uwagi oferty depozytów dla osób, które wcześniej nie były związane z tą instytucją. W internetowym Bossabanku dość regularnie (także dziś) do oferty trafia EKOlokata Powitalna – miesięczny depozyt z oprocentowaniem 4% w skali roku dla kwot od 1 tys. do 15 tys. zł. Lokatę mogą założyć osoby, które na dzień 6 sierpnia nie posiadały w BOŚ Banku lokaty terminowej lub konta oszczędnościowego.

W tradycyjnym BOŚ Banku również znajdziemy bliźniaczą ofertę, jednak o nieco innych parametrach – EKOlokatę Bez Kantów. Podstawowe dane są podobne – depozyt otwierany jest na 1 miesiąc z oprocentowaniem 4%, takie same są także minimalna i maksymalna kwota lokaty oraz warunek, że z oferty mogą skorzystać nowi klienci (ale tym razem są to osoby, które 31 lipca nie posiadały w banku konta osobistego). EKOlokata Bez Kantów powiązana jest z promocyjną wersją Konta Bez Kantów – specjalna oferta umożliwia posiadaczom tego rachunku nie tylko opcję założenia atrakcyjnej lokaty, ale także zwolnienie z opłaty za prowadzenie konta (przez rok, pod warunkiem miesięcznych wpływów w kwocie min. 1000 zł) oraz za kartę debetową (przez rok, pod warunkiem dokonania transakcji na min. 300 zł). Warto także pamiętać, że oferta ważna jest do odwołania, podczas gdy lokata w Bossabanku zwykle ważna jest 7 dni (zawsze można jednak liczyć na to, że depozyt powtórnie pojawi się w ofercie).

Lokata Gra Wstępna w mBanku

Internetowy i nowoczesny mBank zachowywał się do tej pory dość powściągliwie jeśli chodzi o produkty depozytowe. W ofercie tej instytucji z reguły nieco wyższe oprocentowanie dotyczy lokat na nowe środki lub depozytów dla aktywnie płacących kartą klientów. W tym kontekście najnowsza lokata w mBanku może budzić spore zainteresowanie – jest to kwartalna lokata z oprocentowaniem 4% dla kwot od 500 do 5 000 zł. Po bliższym przyjrzeniu się ofercie trzeba przyznać, że nie ma tu żadnych ukrytych warunków, oprócz jednego – lokatę mogą założyć tylko nowi klienci (choć tego terminu na razie bank nie precyzuje). Istotny jest także fakt, że w trakcie zakładania depozytu otwierane jest również standardowe eKonto z kartą debetową (choć karty nie musimy wybierać), a sama lokata, przy braku innej dyspozycji, odnowi się automatycznie.

Obecnie trudno przewidzieć, jak banki zachowają się w perspektywie możliwej obniżki stóp procentowych banku centralnego. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest cięcie oprocentowania lokat, jednak, jak się okazuje, nie wszystkie instytucje będą się ku temu skłaniać. Depozyty w BOŚ Banku czy mBanku to wyraźne przykłady, że czasem wyższe oprocentowanie może przynieść bankowi korzyść w postaci nowego klienta, który posiada rachunek osobisty z kartą debetową. Druga strona w zamian otrzymuje zadowalające oprocentowanie depozytu, a często także rachunek bieżący z konkurencyjnymi opłatami, a to niejednokrotnie przynosi jeszcze więcej korzyści niż sama lokata.

Komentarze

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy