Wróć

Kolejne spadki na lokatach Nest Banku w ostatnim tygodniu sierpnia

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych

Kolejne spadki na lokatach Nest Banku w ostatnim tygodniu sierpnia
Spis treści

Koniec wakacji na rynku lokat zapowiadał się naprawdę nieźle i już obawialiśmy się, że nasze cotygodniowe podsumowanie będzie wiało nudą. Na szczęście - a może nieszczęście - kolejny raz mamy i większe, i mniejsze zmiany.

Nest Bank idzie za ciosem

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy Wam o niewielkich obniżkach oprocentowania niektórych lokat w Nest Banku. Niestety, tym razem mamy powtórkę - bank ponownie ściął stawki na Nest Lokacie Lojalnej oraz Nest Lokacie Nowe Środki o 0,2 p.p. (dla wszystkich okresów lokowania środków).

Obecnie oprocentowanie Nest Lokaty Lojalnej wynosi maksymalnie 2,3% w skali roku (wariant na 2 lata), natomiast jeśli chciałbyś ulokować swoje środki na Nest Lokacie Nowe Środki z kontem, otrzymasz od 1,8 do 2,25%.

Oprocentowanie wybranych lokat Nest Banku

Lokata

Oprocentowanie po zmianie

Skala zmian

Nest Lokata Lojalna

1,85 – 2,3%

-0,2 p.p.

Nest Lokata Nowe Środki z kontem

1,8 – 2,25%

-0,2 p.p.

Nest Lokata Nowe Środki bez konta

1,6 – 2,05%

-0,2 p.p.

eurobank na pocieszenie

Na szczęście w eurobanku, który nową tabelę oprocentowania opublikował na początku tygodnia, obyło się bez cięć. Wręcz przeciwnie - bank zdecydował się podnieść nieco stawkę na Lokacie Nowe Środki. Obecnie zyskamy na tym kwartalnym depozycie 2,25% w skali roku (podwyżka o 0,25 p.p.).

Inflacja w górę, oprocentowanie lokat dalej w dół

Jak podał dziś GUS we wstępnym szacunku, inflacja CPI w sierpniu wyniosła 2,8%. Taka sytuacja z pewnością nie ucieszy oszczędzających, a wręcz wzmocni oczekiwania wobec zmiany stóp procentowych przez RPP. Niestety, rynek lokat nie podąża za tymi tendencjami, a oprocentowanie depozytów terminowych praktycznie w każdym tygodniu spada.

Niesprzyjające warunki dla naszych oszczędności nie mogą trwać wiecznie. NBP w końcu będzie musiał zareagować na to, co dzieje się w gospodarce - oby jego decyzja mile nas zaskoczyła.

Komentarze

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy